Opnamen uit Duitse van de „Beatles" tijd „ORANJE" liiiiifïifimi guinea Gouden gelukwens aan het Bruidspaar P. M. de Jong en M. P. Burger VESTER GIDS -Draaitafelpraat en discotips RADIO INKOOP OUD-GOUD U KUNT ER r VAKANTIE-WEETJES en IDEETJES Schiedam PASSAGE Theater Teief. 6.95.63 LIEVER LUSTEN DAN LASTEN ir Mevr. W. v. d. Burg c/CeeM kei S)oel kei TEL. 55669 I HFT NIEUWE STADSBtAD WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1964 (Van onze redaktie voor de vrouw) Je behoeft niet te vragen, of je aan het goede adres bent, want de huis kamer is feestelijk versierd en er staan overal bloemen! Bloemen, waarmede de gouden bruidsdagen van het echtpaar Pieter Marinus de Jong (op 30 augustus 73 jaar) en Maria Petronella Burger (76) op 13 augustus zijn ingegaan. Op don derdag, 27 augustus is het de eigen lijke feestdag, maar ze vieren die op zaterdag, 29 augustus. Gewoon ge zellig thuis met de 5 getrouwde kin deren, drie zoons en twee dochters, acht kleinkinderen en twee achter kleinkinderen. Dat gezellig thuis is op de Buiten havenweg 84, waar ik een gesprek had men dit gouden bruidspaar. Twee levenslustige mensen, die zich echt verheugen op die grote feest dag en waarvan de bruidegom, al moet hij zich dan ook met twee stokken behelpen, toch nog aardig uit de voeten kan. Zelfs nog veel te vlug loopt naar de zin van de specia list. Maar Piet de Jong is nu een maal altijd voortvarend en zal dat wel blijven. Als twaalfjarige jongen (hij komt uit Culemborg, maar woont hier al vanaf zijn achtste jaar) leerde hij het glasblazen op de bekende fa briek hier in onze stad. 't Was eigenlijk niet zijn eigen keus, al had hij wel belangstelling voor dit vak. Veel liever had hij echter gaan va ren! Maar dat mocht niet van va der de Jong en hij legde zich maar bij die beslissing neer. De laatste 22 jaar voor zijn pensioengerechtigde leeftijd was hij echter terrein-sjou wer bij Wilton. Voor de zevende maal heeft dit gouden bruidspaar een boottocht naar Rhenen ge maakt. „Een onvergetelijke dag is dat voor ons gepensioneerden", zegt de bruidegom hiervan. Ook zijn ze trouwe bezoekers van de contact middagen, die gehouden worden in Musus Sacrum. De heer de Jong is behalve een verwoed kaartspeler (klaverjassen) ook een liefhebber van de hengelsport. Hij is een van de oudste leden van de vereniging „De Amateur", waarvan twee zoons ook nu nog lid zijn. Heel plezierige herinneringen hebben ze aan die ja ren, want als ze met een bus uit gin gen, mochten de dames mee! De gouden bruid heeft als meisje jaren op de Touwfabriek v.d. Lely Zilver en juwelen De hoogste waarde krijgt U bij: HOOGSTRAAT 9 TEL. 68615 alles in vinden. Haal een voor Schiedam met complete plattegrond en straatnamenlijst in de Goudsteen in Maassluis ge werkt, waar zij achter de spinbank zat. Het waren toen wel lange dagen maar de reis per trein (er waren toen nog aparte dames-coupees) was een evenement. Toen ze haar ja-woord aan Piet de Jong gaf, be trokken ze hun eerste woning in het Broersveld in de „Baas Benen gang". Oud-Schiedammers zullen zich die nog wel herinneren! HET HARTJE VAN DE STAD HUN VOORKEUR. Ze hebben in de Breestraat, in de Prinsensteeg en heel veel later in de Zuidzijde 35 gewoond, maar hun allermooiste jaren waren toch op 't Raam. Daar woonden ze maar liefst 31 jaar en ze waren er getuigen van, dat 't Raam gedempt werd. En wat er toen allemaal te voorschijn kwam! Veel zorgen hebben ze gekend, maar ze hebben er zich toch altijd goed doorheen geslagen. Nu wonen ze dan een jaar of vier aan de Bui tenhavenweg 84. De huiskamer is ter gelegenheid van het grote feest keu rig behangen en glanzend gelakt. Nu nog hard-board-tegels in het pla fond van de keuken en alles is weer knap. De opzichter van de woning heeft beloofd, dat hij hiervoor zor gen zal. Als ze dit in die keuken horen. Hij krijgt daarvoor een vriendelijk woord van de vrouw en vertelt, laat de koerduif zich even is tevreden. Deze vrouw is een ech te dierenliefhebster. Nog is zij niet over het verlies van die witte kees hond heen, die ze 15 jaar gehad hebben. En een poedel. Nu twee ver schillende kanariepieten. De duiven voert zij elke morgen voor de deur. Ze komen dan ook trouw terug. Vijf jaar geleden kregen ze van de kin deren een t.v. toestel, waar ze ont zettend blij mee waren Nu .is het ge schenk van hen prachtige Iinoleum- vloerbedekking en een slaapbank. Het cadeau van de kleinkinderen een mooie lamp. „We hebben goede kinderen en we zijn blij, dat ze zo heel dicht bij ons wonen. Dat is heel wat waard", vindt de bruid en kijkt nog eens naar al die bloemen. Op 27 augustus zullen ze ongetwij feld door verse vervangen zijn. In hun hart leeft de hoop, dat bur gemeester Mr. J. W. Peek hen zal ko men gelukwensen en dan zal de bruidegom trots vertellen, dat hij in Culemborg geboren is. De stad, waar onze burgemeester vandaan komt... Slijterij en Wijnhandel Oranjestraat 10-12, Tel. 65997 Vanaf morgen weer geheel tot Uw dienst VOOR IEDEREENI Geniet heerlijk van al dat groen tijdens uw vakantie. Maak niet te lange wandelingen, adem diep die frisse lucht in, vereenvoudig het eten, drink elke dag melk en eet veel vers fruit en groenten. Een vakantie aan zee is een ideaal moment om alle aandacht te be steden aan de benen. Zijn uw benen moe, dik of laat de bloedsomloop te wensen over Niets is beter dan een kleine wandeling door het zeewater. De benen herwinnen hun jeugd en slankheid maar de oefening is wel een beetje vermoeiend. Begin daarom met drie minuten om te eindigen met tien minuten per dag. Kringen tengevolge van het zeewater_op de schoenen verdwijnen als men ze herhaaldelijk insmeert met schoencreme van dezelfde klei"- als het leer. v**». - Zwarte vegen op witte schoenen zijn gemakkelijk te verwijderen met een beetje melk. Een wit-rubberen badmuts wordt weer nieuw als men deze geduren de één nacht laat weken in een oplossing van regenwater en ammo niak (één lepel ammoniak op een halve liter water). Daarna kan men de badmuts weer soepel maken met een beetje glycerine. Wanneer men veel rookt bij warm weer kan het slijmvlies ontstoken raken. Enkele frisse zuigpastilles of bonbons vervangen echter de sigaret uitstekend. Tuinmeubelen van rotan worden als nieuw als men ze afspoelt met warm zeepsop en daarna koud water. Vlekken van ballpointinkt zijn gemakkelijk te verwijderen met een doekje gedrenkt in alcohol. Als men het direct doet na hel ontstaan van de vlek blijft er geen spoor van inkt meer over. Als men gaat picknikken kan men tegenwoordig een draagbaar ijs- kastje meenemen. Het is een apparaat, dat op een batterij werkt. De koelkast kan ook op 't lichtnet of een auto-accu worden aangesloten. Het koelkastje weegt ongeveer negen kilo. Op een batterij kan het ongeveer 50 uur onafgebroken werken. De kast kan aan een brede band op de schouders worden gedragen en blijft zelfs gedurende het vervoer werken. Donderdag 20-8 t.m. Woensdag 26-8-'64 dagelijks 2, 7 en 9.15 uur; zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 u. TONY CURTIS in een kostelijk lachverhaal vol charme (40 Pounds of Trouble) SUZANNE PLESHETTE CLAIRE WILCOX PHIL SILVERS U.I. Panavision Regie: Norman Jewison Eastmancolor Alle leeftijden Een jaar of wat geleden, toen „The Beatles" nog „The Beat Brothers" heetten, heeft de Duitse platen maatschappij „Polydor" enige num mers opgenomen en op de markt gebracht. De schijfjes hadden wei nig of geen succes, maar nu „The Beatles" triomfen vieren zijn een aantal singletjes opnieuw versche nen. Op deze platen spelen „The Beat Brothers", terwijl Tony Sheri dan de zang voor zijn rekening neemt. Een van de aardigste num mers is „Sweet Georgia Brown". Het is een rustig liedje, met een weliswaar wat eentonige begelei ding. (Polydor 52 324). In „My Bonnie" gaat het er heel wat ruwer aan toe. Als men goed naar dit nummer luistert, dan hoort men toch wel overduidelijk dat „The Beatles" de laatste jaren steeds meer vooruit gegaan zijn. Het gui taar-werk in „My Bonnie" is wat VOOR IEDEREENI ongecultiveerd en rauw, terwijl in het nummer „The Saints" dat op de achterkant staat weer veel weinig fantasie zit. (Polydor 52 273). Hello Ella „Hello Dolly", het bekende num mer van Louis Armstrong, heeft ook Ella Fitzgerald geinspireerd tot het maken van een cover. De tekst is op verschillende plaatsen veranderd terwijl ook de begeleiding i.ptv, door een combo, wordt verzorgd door een „big band". Deze laatste verandering is het uitstekende num mer niet ten goede gekomen. De eenvoudige melodie wordt nu on- stuwd door een groot aantal trom petten en aanverwante artikelen, zodat de zang haast in het niet ver zinkt. (Verve 58 120). Lollipop und Paulchen. Van Laura Lee hadden we eerlijk gezegd nog nooit gehoord, maar de kennismaking in ons goed bevallen. Op haar plaatje staat het bekende Millie Smaal-succes „My Boy Lolli pop". Evenals Millie beschikt Laura Lee over een kinderlijk, maar volu mineus stemmetje. Een ding vinden we echter jammer: Laura doet haar best, maar vergeet daarbij dat zin gen net iets meer wil zeggen dan imiteren. (Polydor 1124). Paul An- ka bevindt zich op zijn nieuwe plaatje in een moeilijk parket, hij houdt namelijk van „Zwei Madchen aus Germany", en dat is natuurlijk uitermate lastig. Evenals de tekst schrijver weten ook wij geen oplos sing. De begeleiding van deze niet onaardige plaats is in handen van een onvervalste Duitse hoempa- hoempa-band. De uitspraak van het Duits van Paul Anka is overigens verschrikkelijk slecht. Taak voor Gi- sela und Monika om het te verbe teren, maar dat gaat onder het „klis sen" zo „schwierig". Nicht? (RCA- Victor 47-9539). Groke orkesten. Van het bekende Duitse dansorkest „Willy Berking" is enige tijd gele den 'n plaat verschenen met daarop een groot aantal verschillende dan sen, zowel Engelse standaarddansen als Latin-American. Door het strikt aanhouden van de maat, is deze plaat uitermate bruikbaar, mits men een goed danser is (CBS 62220). Minder bruikbaar om op te dansen, maar wel een plaat voor de liefhebbers van orkestmuziek is een plaat van het philharmonisch or kest van New York o.l.v. Leonard Bernstein. Op deze 30 cm. Lp. staat een bewerking van de muziek van „The West Side Story", alsmede een suite uit „On The Waterfront". Het eerste gedeelte is wel het best ge worden. Het is weliswaar minder ge makkelijk toegankelijk dan de ech te muziek uit de film, maar na eni ge malen luisteren ontdekt men toch de schoonheid van dit werke lijk magnifiek arrangement. De fa- kant is minder geslaagd, alhoewel ook hier met groot meesterschap door Bernstein wordt gedirigeerd. (CBS 62241). Joop Daalmeijer. DAMESCONFECTIE LANGE KERKSTRAAT 19 SCHIEDAM KROON GEVESTIGD SEDERT SCHIEDAMSEWEG117 BEIJERLANOSELAAN 8 DE SUNGE149 HOOGSTR. 37 (Schiedam) PHILIPS ERRES GRUNDIG NOVAK TELEFUNKEN ARISTONA Woningruil: aangeboden te R'dam Zuid Ludenhorst 18b, vrij bovenhuis, kamer, slaapkamer, keuken vlie ring en fietsenloods. Gevr. ben. woning te Schiedam. Br. ond. nr. 2225 bur. v. d. blad. Te koop aangeboden: ro- tanwieg z.g.a.n. geheel be- Kleed. Alphons Ariensstraat 76. Wie ruilt mijn zonnige goed onderh. moderne 3- k. woning voor een min stens 4- k. woning met tuin, onverschillig waar. P. de Wit, Geert Reinderstraat la. Tel. 61813. Te koop: Lambretta ty pe 175, TV 2e serie, aug. '62 met toebehoren, alles in goede staat. A. v. Bommel, Hogenban- weg 35a, Schiedam. Werkster gevraagd drie ochtenden per week. Mevr. De Jong, Oranjestraat 63. Twee heerlijke blikken koffie melk zonder suiker voor 1.13. Goudse Kaascentrale, Mgr. Nolenslaan 460. Stichting Bejaardenzorg Schiedam vraagt huisvrou wen, die zich enkele uren per week beschikbaar wil len stellen om tegen ver goeding bij bejaarden te helpen. Aanmelden tussen 5 en 6 uur: Mevr. Panman, Nieuwe Haven 129, telef. 67614. Werkster gevraagd, tij den nader overeen te ko men. Mevr. Peiger, Koekoekslaan 46. Kethel, tel. 65742. Te koop: Z.g.a.n. Dames- sportfiets, 3 versnellingen. Rotterdamsedijk 313 (bene den). Te koop: zw. Inventa kolenhaard met achterplaat in pr. st. 45. Voltastraat 35b. Woningruil: Aangeb. vrij bovenhuis met douche, bal- con in Oost. Gevraagd: 3 of 4 kamerw. Nieuwbouw. Brieven onder no. 2243 bur. van dit blad. Zit-slaapkamer te huur voor heer of dame, z.p. Br. ond. nr. 2226, bur. van dit blad. Beloning: voor tipgever die zijtas heeft zien opra pen, vorige week woensdag tussen Vijfsluizen-flat en Burg. v. Haarenlaan. Inl.: Vijfsluizenflat 322. Dame 40 jaar, zoekt werkzaamheden van 9 tot 3 uur, behalve 's zaterdags. Brieven onder no. 2242 bur. van dit blad. Te koop: beukenhout kinderledikant ook geschikt als wieg; 2- persoons spi raal. Wasmon. De Meester- straat 41. Aangeb. een gebeeld houwd spie^eleiken slaap kamer ameublement 1.30 br le klas spiraal, t.e.a.b. Rotterdamsedijk 235c, tel. 63765. Te koop gevraagd: goede meisjesfiets. Aanbiedingen: tel. 61150, tussen 6 en 7 uur. Jongeman 21 jaar zoekt voor zo spoedig mogelijk een net kosthuis (geen be roeps), week-end aanwezig. Brieven onder no. 2241 bur. van dit blad. Te koop: herenfiets z.g.a.n. J. Brouwer, Schietbaanstr. 9. Te koop: wegens te klei ne behuizing, mooie pin cher met inentingsbewijs, t.e.a.b. Te bevragen: na 6 uur 's avonds, Singel 121. Wij vragen nette werk ster voor de maand.-, dinsd- donderd.- en vrijdagmorgen van 8.30 tot 12.30 uur. Mevr. v. d. Meer, Fr. Ha- verschmidtlaan 25, telefoon 67875. Wij komen thuis perma nenten, spoelen en water- folven. Gedipl. kapsters, 'elefoon 65946. Werkster gevraagd in klein gezin voor woensdag en donderdagochtend. Telefoon 60575. Jongeman, 22 jr. biedt zich aan voor expeditie of magazijn. Br. ond. nr. 2223 bureau van dit blad. Te koop: Renault Dau- phine 1958 i.g.st. 1400. Fultonstraat 7. Heerlijke volvet belegen kaas iets speciaals voor de fijnproever 38 ct per 100 gram. Goudse Kaascentrale, Mgr. Nolenslaan 460. Heerlijke echte Gelderse rookworst in vacuum ver pakking slechts 1.10 per st. Goudse Kaascentrale, Mgr. Nolenslaan 460. Prima slaolie G.K.C. goudmerk nu voor de re- klame prijs van 1,28 de eer ste fles de tweede voor 64 cent. Goudse Kaascentrale, Mgr. Nolenslaan 460. Gehuwde dame zoekt lichte kantoorwerkzaamhe den voor de middaguren, ervaring als telefoniste. Br. ond. nr. 2224, bur. v. d. bl. Aangeb.: stapelbed, dub bel divanbed, schuimrubber bed. z.g.a.n., herenfiets, zeer billijk. Lorentzlaan 37a, na 7 uur. Te koop: Opel Rekord 1957. Bakkers, B.K.-Laan 282, Telefoon 65291. Te koop: AVROS brom fiets in g.st. prijs 85. aan boord schip 'Pelikaan' Wilhelminahaven achter S.V.V. Schiedam Inwoning gevraagd: door a.s. echtpaar beiden wer kend. Tel. 69390, toestel 95 of brieven onder nr. 2239, bureau van dit blad. Te koop: snelwasser, 2- persoons ledikant met 3- delig bed. Mgr. Nolenslaan 303. Te koop: een oliehaard in z.g.st. te bevragen bij Canters, v. Oldenbarneveld- straat 147, Nieuwland. Gevraagd: nette werk ster in doktersgezin. Tijden nader overeen te komen. Mevr. Houthuysen, Marco nistraat 93, Schiedam. Nette heer zoekt voor di- rekt twee ongemeubileerde kamers en keuken. Gaarne inl. tel. 62454. Dagelijks v. 8.30 tot 18 uur Te koop gevraagd: een huisorgel, Brieven ond. nr. 3472, Boekhand. Verheyen, St. Liduinastraat 98. Bijverdienste. Gevraagd enige flinke personen om in de avonduren op Donderd. en vrijdag marktkramen op te zetten en af te breken Aanmelden: dond. avond tussen 6 en 6.30 uur, Broers veld 19b. Te koop: van particulier Opel Rekord in z.g.st. goe de banden en geen oliever- bruik. T.e.a.b. Tel. 63252, b.g.g. 65318. Droogproblemen. Centri fuge 4 kg. 138.—. Combi natie langzaam met spoel- centrifuge 395.-, ook merk- machines 15-30^0 korting. Showroom „Coja", Lange Haven 126, Tel. 63341. Te koop: Citroen 2 C.V. 1960 in prima staat. Aan trekkelijke prijs, na 6 uur. Grote Markt 41. Woningruil aangeboden: te Vlissingen, een één ver diepingshuis, bevattende: vier kamers, keuken, tuin, schuur. Brieven naar: Franshalsplein Srh'dam Te Jioop: sloe\ 2 fauteuils, i.g.st. Laurens Costerstraat 33.

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 2