Het nieuwe GOUDEN DIERENRIEM TEKENS ONZE BIOSCOPEN IN DE KOMENDE WEEK STICHTING JEUGDHAVEN-NIEUWLAND KRIJGT NIEUW CLUBHUIS Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. NOG EEN TEKORT VAN 28 000 GULDEN Première van Emka-Revue in Rotterdam ff. Vlerk hwsvrouwelijke OVERPEINZINGEN TANTE BERTHA NIEUWS VAN HET NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP S.O.S. EN COLLECTANTEN PRECISIEBAKKWERKERS SCHIEDAMSCHE CARTONNAGEFABRIEK Aangesloten bij de Nederlandse Huls-aan-Hulsbfad Para VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1964 16e JAARGANG No. 92 Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink], telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dageli|ks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities- Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Aan de Albardastraat 69 zal ongeveer half september 'n Jeugdhaven geopend worden, bestemd voor alle jongens en meisjes uit Nieuwland en omgeving. Dit clubhuis wil een centrum zijn, waar de jeugd van alle gezindten elke dag terecht kan en waar zij met name een sociale en culturele op voeding zal ontvangen Het bestuur van de Stichting heeft in Mej. N. Bootsman een enthousiaste vaste kracht gevonden, en zij zal met een 25-tal vrij willigers dit werk verrichten. Als dit club huis volgende maand haar deuren wagenwijd voor de jeugd heeft geopend, dan zullen zij er gciag terugkomen, want er is letterlijk overal aan gedacht. In de jongenskamer bevinden zich een lange werktafel, drie korte werktafels, vijf zaag- bankjes, tien tabourets, een houtrek, een gereedschapsbord, materiaal voor handen arbeid, opbergkasten, een gezellige hoek met verlaagd plafond, drie banken, twintig tafelspelen en een electrische kookplaat. Ook in de meisjeskamer is een verlaagd plafond in de gezellige hoek, zes stapel tafels, zesentwintig stapelstoelen, twee vaste banken, opbergkasten, poppen en een poppenhuis, twintig tafelspelen, een orgel met orgelmuziek, een filmprojector voor stilstaand beeld en vijftig filmrollen, een eenvoudige keukenuitzet en drie gastoestel- len. In de grote zaal voor jong volwassenen een gröot tweedehands biljart, acht ge bruikte naaimachines, opbergkasten, een vaste bank, vijftien stoelen, een grote tafel, een wandrek, vijf stapeltafels, tien stapel- stoelen, een piano, een pianokruk, muziek berging, vijfentwintig tafelspelen en een klok. In de grote zaal een jioe-jitsoe-mat, honderddertig stapelstoelen, tien vierkante stapeltafels, zeven tussenbladen, zes ronde tafels, vier windbuksen, kogelvangers en wandrekken, een filmtoestel 16 mm., een groot filmdoek, een filmtoestel 8 mm., een klein filmdoek, een filmtafel, vier tafel- Op vrijdag, 11 september a.s. wordt in de Grote Schouwburg aan het Zuidplein in Rotterdam de premiè re gehouden van de emka revue ,,'t Is maar een weet". Aanvang: 8. uur. Na afloop van de voorstelling is er in de foyer van de schouwburg nog een gezellig samenzijn, waarbij het revueorkest „The Music Stars" ter kennismaking tevens de dans muziek zal verzorgen. De emka-show geeft al jaren voor vele verenigin gen, bedrijven en diverse instanties ook kindervoorstellingen. Alle ver dere inlichtingen worden u gaarne verstrekt door de directeur van dit gezelschap, de heer M. Th. C. van der Kley, Tweede Middellandstraat 13b Rotterdam, tel. 53714. m vele modellen voorradig PRIJZEN vanaf ƒ22.50 Bijpassende GOUDEN COLLIERS vanaf 19.95 tennissen, twee tafelbiljarts, een eenvoudig gymnastiek materiaal Dan een keukenbai met alle benodigde attributen. Voorts nog een kampeeruitrusting, een stencilmachine, een flanelbord met toebehoren, een schrijf machine, een radio, een tv.-toestel, een pick-up, grammofoonplaten, mondorgels, een drumstel, muziekinstrumenten (gitaren enz.), een wrijfmachine en een stofzuiger. Totale kosten,120.000. De bouw van deze Jeugdhaven heeft ca. 120.000.gekost. Er is ca. 46.000. nodig voor de inventaris, die voor een huidige Jeugdhaven verantwoord penrvmr! kan worden. Hiervoor bracht men zelf 18.000.bijeen, maar er is nu nog een tekort van 28.000.Het bestuur, be staande uit ds. W. A. Krijger, voorzitter, W. Porte, secretaris en J Bulthuis, pen ningmeester, doet daarom een beroep op de bedrijven in onze stad en de particu lieren. Dit moderne clubhuis zal straks alle jongens en meisjes van Nieuwland een prettig verblijf bieden. De jeugd zal in staat gesteld worden zijn hobbys uit te vieren en.... ze zijn van de straat. Daarom geven wij U graag het gironummer t.n.v. de penningmeester Stichting Jeugd haven- Nieuwland te Schiedam door. Het is 522986. Passage theater: Tony Curtis in „Liever lusten dan lasten!" Van donderdag 20 tot en met woensdag 26 augustus wordt in dit theater da gelijks om 2, 7 en 9.15 uur, op za terdag en zondag om 2, 4.15, 7 en 9.15 uur de film vertoond, waar u met uw gehele gezin van zal genieten. Een zangeresje en een klein meisje beheersen het leven van Steve McClusky. Penny zorgt er echter voor, dat Steve en Chris elkaar vin den en daardoor wordt zij dan ook geen weeskind meer en gaat haar liefste wens in vervulling: een reis naar Disneyland, het sprookjes-luna- naparkbedrijf maken! Toegang: alle leeftijden. Monopole theater Programma van 20 tot en met 26 augustus. Op vrijdag en zaterdag om 2, 7 en 9.15 uur, des zondags om 7 en 9.15 uur, op maandag en dinsdag om 2 en 8 uur en op woensdag om 8 uur de kostelijke film Eddie op het spoor van de verdwenen vrouwen". Een film, opgenomen in cinemasco- pe-eastmancolor, waarin meespelen Eddie Constantine, Juliette Greco, Folco Julli e.a. en die u van het be gin tot het einde zal weten te boei en. Want als Eddie Constantine iets op zich neemt...! Toegang: 14 jaar. Zaterdag om 12 uur een nachtvoor stelling, waarin de film „Maribel de lichtekooi" vertoond zal worden. Een film in het genre van „Het meisje met de blauwe hoed". Toegang: 18 jaar. In de zondagmatinees om 2 en 4.15 uur de avonturenfilm „Francasse, de onoverwinnelijke musketier", opgenomen in eastmancolor. In de hoofdrollen: Jean Marais, Geneviè- ve Grad, Gérard Barray e.a. Toegang: 14 jaar. Tot slot in dat speciale jeugdvoor stelling om 2 uur op woensdag de film „Kom van dat dak af". Uw kinderen zullen schateren om de vreemde capiolen, die de „De drie Stooges" hierin maken! Toegang: alle leeftijden. Op zaterdag, 29 augustus a.s. zal u overal in onze stad de gelegenheid krijgen iets te geven voor de vereniging voor Blinden „Steunt Ons Streven", beter bekend als S.O.S. Deze bijna eeuwenoude ver eniging (opgericht in 1869) heeft nl. toestemming gekregen om op die datum een straatcollecte te houden ter ondersteuning van haar arbeid in het belang der bliüden. Nu zal het aan u, inwoners van Schie dam liggen hoeveel bussen er gevuld worden op die dag. En dan voelt u al, waar of ik heen wil! Er zijn hier voor natuurlijk collectanten nodig en dan haal ik letterlijk die zin uit de circulaire aan: „Het succes van een dergelijke collecte staat of valt met het aantal collectanten, dat zich voor dat doel wil inzetten". Dat klópt...! In 1962 stelden zich 44 collectanten beschikbaar met als opbrengst 1600,Vorig jaar wa ren er maar liefst 60 collectanten en leverden de bussen het bedrag van .$900.8 op. Nu zal u misschien zeggen: dat is ook niet veel voor een stad met ruim 80.000 inwoners... Dat is het ook niet. Maar dat komt misschien, omdat de mensen er niet aan den ken, waarvoor of deze bussen op geheven worden. Een mens heeft ook zoveel aan zijn hoofd en ziet hij dan een collecte-bus, hup een dub beltje erin! Om doodgewoon van het gerammel af te zijn... Ja, als u er zo over denkt, dan kan u die bus net zo goed negeren. Een collecte heeft altijd een doel en als u dat doel kent, dan staat u er in eens heel anders tegenover. Er komt nu dus een collecte voor een vereniging, die ondersteuning Er staan niet veel tenten op het strand van Kijkduin. Er is een vent die parasols en ligstoelen verhuurt en daarbij een kraam beheert vol zoets, zuurs en ijsjes, daarnaast een houten keet waar oudbakken koeken, veel te dure ballen, schepjes, hoedjes en vlie gers te koop zijn en tenslotte is er het bedrijf van tante Bertha. Voor de kleine boodschappen lopen we even de zee in (maak me niks wijs, dat doet U ook, dat doet al sinds mijn jongensjaren iedereen die een hele dag op het strand vertoeft). Moet men echter zijn zwaardere tol aan de natuur betalen, dan dient men eerst een bescheiden tol voor tante Bertha neer te tellen. Onder een groot, onmiskenbaar bord met „W.C., KLEEDHOK en DOUCHE" zit tante Bertha in haar rieten stoel en deelt, waar nodig, zeer bescheiden, ik zou haast zeggen „tersluiks" een vijftal blaadjes closetpapier aan haar geachte clientèle uit. Bij het verlaten van het établissement vyordt achter Uw rug door getrokken. Misschien geen luisterrijke, in elk geval zeker een nuttige, welvarende onderneming, die wat je er verder ook van denken wilt in een behoefte voorziet. Het verhaal gaat dat ene Zwolsman reeds meerdere malen door terzake deskundigen de onderneming van tante Bertha heeft laten taxeren. In een van de laden van zijn ongetwijfeld imposant bureau liggen al plannen zegt men om na uitkoop van tante Bertha de toegangsprijs op te trekken naar een bedrijfs-economisch verant woord niveau". Ofschoon tante Bertha een figuur is, die zich niet gemakkelijk van haar plaats laat tillen, durf ik niet te voorspellen wat er in de toe komst boven ons hoofd hangt. Mocht het er ooit van komen dat haar inrichting de laatste attractie aan de nederlandse kust is, die de heren Caranza en Zwolsman met of zonder Verolme, in handen willen hebben, dan vrees ik dat tante Bertha een gouden oude dag zal voorgetoverd krijgen en wij... zo nu en dan gedwon gen zijn tijdig het strand te verlaten. Sebastiaan. Verkoop van speciale Bijbel-postzegel! Op alle Nederlandse postkantoren zal van 25 augustus tot 19 september a.s. de postzegel ter waarde van 15 cent verkrijg baar zijn, welke ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van het Nederlandsch Bijbelgenootschap door de P.T.T. wordt uitgegeven. Ongetwijfeld zal hiervoor veel belangstelling bestaan. Deze speciale post zegel is vanaf 25 augustus ook verkrijgbaar in het Bijbelhuis, Herengracht 366, Amster- dam-C. Men kan dan tevens kennis maken met het Bijbelhuis, gevestigd in de zgn. Cromhouthuizen. De tentoonstelling „De wereld van de Bijbel", sinds 26 mei jl. gehouden in het Koninklijk Instituut voor de Tropen trok tot 30 juli jl. maar liefst 22.000 personen. Daardoor bestaat de mogelijkheid, dat deze expositie met twee weken zal worden ver lengd en zodoende tot half september ge opend zal zijn. Daarna gaat de tentoon stelling naar het Gemeente Museum te Utrecht, maar in de eerste maanden van 1965 zal U deze weer uitgestald zien in het Rijksmuseum Twenthe te Enschede Leden van het Nederlandsch Bijbelgenoot schap kunnen voor de prijs van 6.50 hei jubileumboek van het 150-jarige N.B.G. bestellen via postbus 620 te Haarlem, tel. 02500-60080. Dit boek is echter ook verkrijgbaar bij de boekhandel. Van de speciale langspeelplaat flank U feestelijk" zijn tot dusver bijna 10.000 ex emplaren verkocht. Over enige weken zal een grammofoonplaat uitkomen met hoog tepunten van Palaver 1964, waarop o.a. ook vijf songs van Mahelia Jackson worden opgenomen. Deze plaat met een speelduur van 45 minuten is bij vooruitbetaling van 10.op postgirorekening 7080 t.n.v. Stichting Jeugd en Bijbel te Utrecht reeds te bestellen. lllllliliill!!llllllllllli!lllllllllll!ll!lll!lllillllllllllllilll!IIIIIIIIII!!llllllllillliiilllllllllllllllilllllil!lilllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUII]lllilllllllllllll en hulp aan blinden van alle gezind ten verstrekt. Of u nu geen geloof heeft of wat dan ook, de mensen van S.O.S. zullen u altijd helpen, als dit nodig is. Het is gelukkig niet meer zo, dat een blind geworden mens beslist een ongelukkig mens moet zijn. Als hij zover is, dat hij deze enorme handicap weet te aan vaarden, dan staat hij niet alleen in het leven. Een leven, waarvan nu alleen de geluiden nog maar tot hem doordringen. De duisternis om hem heen kost ware moed om die te trotseren. Niet ieder mens weet zich helaas hier bovenuit te werken. Hij maakt het de omgeving zo moei lijk. Ze staan met lege handen en zijn net zo ongelukkig als de blinde zelf. Moed en zelfvertrouwen... 't Klinkt allemaal zo gemakkelijk. Dit offer lijkt vaak z o onmenselijk, maar is 't beslist niet. Daarom is S.O.S. opgericht. Die mensen toch licht te geven, maar dan op een andere manier. De twee de secretaris, de heer C. J. van Eijk woont in onze stad en wel in de Strijensestraat 5, telefoonnummer 62760. Misschien denkt u, ik geef me meteen op, maar dan moet u het beslist vanavond nog doen, want de heer van Eijk gaat morgen met va kantie. Maar er is een ander tele foonnummer, dat u bellen kunt: 138121. U zou zo graag eens wat voor deze vereniging willen doen, want maar 60 bussen en 1900. Dat zit u toch wel dwars. U heeft immers zo intens genoten van uw vakantie in het eigen land of ver over de grens. Een beetje worstelend wel met die olijfolie, waarin alles klaar gemaakt werd. Maar dat was maar een kleine bij komstigheid. U zag zoveel moois. En ik herhaal: „u zag zoveel moois..." Er zijn mensen, die helemaal niets meer kunnen zien. En toch zijn ze niet ongelukkig, omdat ze hun hart openstellen voor alle geluiden om hen heen, voor de muziek, voor het brailleschrift, voor de bandrecor der Een blind mens gelukkig maken... Dat kan! Op zaterdag, 29 augustus en laat u die bussen maar flink hard rammelen. We zullen eens af wijken van dat simpele dubbeltje. We zullen... O, mensen, laat de penningmeester van „Steunt Ons Streven" straks kunnen zeggen: „Die Schiedammers zijn zó! En die duim verdienen we! U zal er beslist meer van horen! Ook, als de opbrengst minder dan die 1900:is. Dan kunnen we ons alleen maar schamen. Aan u de keus...! Mieke Wist dat in onze fabriek ruim 200 automatische machines draaien, die voor een groot gedeelte in onze eigen machinefabriek gebouwd zijn. Deze automaten zijn hoogwaardige kwaliteitsprodukten, die slechts door de beste vakmensen gemaakt kunnen worden en die vanzelf sprekend goed betaald worden ook. Voor nieuwbouw en revisie vragen wij enige Alleen de allerbeste vakmensen gelieven te solliciteren aan de afdeling personeel. Tel. 60500, na 6 uur s avonds 66459 BURG. HONNERLAGE GRETELAAN 159 4

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1