liet nieuwe nhomJslmL-edMte HENK VELDHOVEN NEEMT AFSCHEID P.RISMA SVV ontvangt 't Gooi u 4kc ü/ptettip tmkett ikfde, Schiedamsche Cartonnagefabriek VERF heeft altijd goed Mevrouw A. Verhoev-Poot: ZILVEREN JUBILARIS BIJ DE P.T.T. PRECISIEBANKWERKERS EN DRAAIERS WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1964 15e jaargang no. 97 Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. OUDE KRANTEN EN BRIEFJES VAN DUIZEND Er kwam een man door de regen Programma ziekenomroep „Prozie" voor Schiedamse ziekenhuizen i Aangesloten bij de Nederlandse Huis-aan-Huisblad Para Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities'' geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Meesterknecht Henk Veldhoven, bijna 50 jaar in dienst bij distilleer derij Visser Co. „De Vink" N.V. in het hart van het bedrijf a. d. Lange Haven 52. As. zaterdag neemt hij hiervan officieel afscheid. De heer H. H. Veldhoven, meester- fcneoht sinds jaren bij 8le distilleer derij Visser Co. „De Vink" N.V. aan de Lange Haven 52 is bijna een halve eeuw in dienst bij drie genera ties Visser. In 1916 werd hij aange nomen voor het buitenwerk, maar na verloop van een paar maanden maakte hij wel een zeer snelle pro motie, wan twijlen de heer D. Visser, in 1937 overleden, zag wat in deze man en hij werd daarin niet be schaamd. Hij werd dus meester knecht en geen moment heeft Henk Veldhoven er maar een ogenblik aan gedacht, om van baas te veranderen. Hij is toch erg „hokvast", want hij woont nu al 25 jaar in hetzelfde huis in de Prins Frederik Hendrikstr. 24. Daarvoor op nummer 26. Hij is een geboren Schiedammer. Een, die met het distilleerdersvak vergroeid is, dat kan ook niet an ders. Nu hij echter 65 jaar geworden is, vindt hij dat hij er een streep ach ter moet zetten. Wat of hij in al die vrije tijd straks gaat doen? Hij weet 't nog niet erg goed. Speciale hobby's heeft hij niet, al fietst hij graag en is hij een liefhebber van voetballen HISTOR kijken. Deze bescheiden man vergeet er echter bij te vertellen, dat hij dra ger is van de bronzen medaille ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, hem opgespeld bij zijn 45- jarig jubileum, maar dat hij tevens drager is van de gouden medaille van het Centraal Gedistilleerd Bu reau... A.s. zaterdag, 12 september wordt hem in maison „Westhuis" in de Warande een afscheidsreceptie aan geboden van half 11 tot half 1. Hij zal dan ongetwijfeld vele handen te drukken krijgen, want hij kent zo veel stadgenoten. En omgekeerd kennen ze hem. Zijn vrouw, zijn dochter en zijn schoonzoon zullen naast hem staan en voor iedereen zal hij een wederwoord weten te vinden. Er zullen talloze herinneringen op gehaald worden uit de tijd, die 50 jaar geleden zo geheel anders was. Wat dat betreft is er veel in het voordeel van de mens veranderd. Henk Veldhoven is daar alleen maar dankbaar voor. Aan werken heeft hij nooit een hekel gehad, maar nu wil hij toch echt op deze leeftijd nog wat genieten. Niemand, die hem dat misgunt, ook de heren D. Visser en de jonge toe komstige directeur niet. Mensen, die de scheidende van kindsaf aan ge kend heeft. Die door de vader en grootvader alle kansen kreeg en die wist te benutten. De zoon en de kleinzoon zullen hem hieraan her inneren en hem hiervoor danken. Op zaterdag, 12 september in maison „Westhuis". Op vrijdag, 11 september a.s. hoopt de heer B. J. v.d. Veer, wonende aan de Graaf Florisstraat 77 alhier, het feit te herdenken, dat hij 25 jaar geleden in dienst kwr-in bij de P.T.T. Hij begon in Deitzijl op 11 sept. 1939 als reserve lokale kracht, werd later kantoorbediende, maar kreeg op 1 februari 1947 zijn aanstelling als employé tweede klas. Daarna ge volgd door zijn bevordering tot em ployé eerste klas en op het ogenblik is hij hoofd-employé. Er zullen vrijdag afgevaardigden van het kantoor bij hem thuis hun op wachting maken, waarbij de ge bruikelijke toespraak zal worden ge houden en hem het cadeau onder couvert zal worden aangeboden. Op de revers van zijn jas zal dan ook het bronzen speldje van de P.T.T. een ere-plaatsje hebben. Het klinkt ongelooflijk, maar de oude kranten van mevrouw A. Ver hoev-Poot zijn duizenden guldens waard! Ze vertelde ons telefonisch, dat ze aan de C.A.B. donderdag j.l. een bedrag van 500.had afge staan, maar in één jaar tijd aan de directrice van „Het Zonnehuis" in de Boerhaavelaan maar liefst ƒ4.000. Zij vindt dit allemaal een gewone zaak. Zij gaat rustig haar gang en heeft nu twee vaste adressen in de stad, war de firma Hersbach na een telefoontje lawines kranten af komt halen. In het Westen bij mevrouw Verveen, Kortlandstraat 3 en in Schiedam-Zuid bij de heer Ulrich (een CA.B. pupil) aan het Wilhel- minaplein 1. Deze man is te oud ge worden voor zijn zaak, maar die lege winkel bestemt hij nu voor die pak ken kranten en tijdschriften, die bij hem afgegeven worden. Maar liefst 200 C.A.B. pupillen heb ben j.l. donderdag een onvergetelijke dag in Heemstede gehad. Mevrouw Verhoev droeg daar haar „oude-kran- ten-steentje" aan bij, een gift van 500.Er nogmaals de aandacht op vestigend, dat als alleen C.A.B. mensen maar aan deze actie gedurig dachten in eigen familie- of kennis senkring, dat al die mensen dan wer kelijk op fluweel zouden zitten. Een grote actie met allemaal vracht auto's door de stad organiseert zij niet meer. Dat heeft zij ook niet no dig. liedereen weet nu van haar ac tie. Iedereen weet ook, dat een tele foontje (nummer 62324) voldoende is! Zij zorgt dan wel, dat al, wat u voor haar bewaarde, afgehaald wordt. Men moet het alleen maar weten en... onthouden. Doorgeven! Zuster Cats is onlangs met bejaar den van alle gezindten met vakantie geweest en dank zij een gift van me vrouw Verhoev van 500,(weer Dat zou ik willen: een boek schrijven over een man, die door de regen kwam. Een „man". Het woord geeft je onmiddellijk een gevoel van veiligheid, van stoerheid, van eenvoud, van eerlijkheid. Hij kwam door de regen. Die regen deerde hem niet: hij kwam omdat hij vond dat het nodig was. Ik heb geen tijd om boeken te schrijven. Dat hóeft ook niet, want er KWAM een man door de regen. Hij zat op mijn kamer terwijl beneden aan de kapstok zijn jas hing uit te lekken. Hij kwam niet voor zich-zelf. Hij kwam voor de E.H.B.O. in Kethel, de katholieke afdeling van de E.H.B.O. Op vrijdag 18 september begint in zijn dorpje weer de jaarlijkse cursus, zes en twintig avonden, ééns per week. Hij zou willen dat veel katholieke Kethelaars aan die cursus deelnemen, want het is zo nuttig en het is zo nodig. Ik ken maar twee regels van de E.H.B.O. punt één: blijf kalm. punt twee: haal een dokter. Hij heeft me uitgelegd dat die twee regels niet voldoende zijn. Er kunnen omstandigheden komen, waarbij méér nodig is, waar zo veel nodig is dat je een medemens het leven kunt redden. Voor huismoeders is het goed dat ze weten wat ze moeten doen tegen brandwonden, bij arm- of beenbreuk, bij grotere ongelukken thuis of op straat. Voor mannen is het goed als ze bij bedrijfsongevallen hulp kun nen bieden. Zo'n E.H.B.O. cursus geeft je ruimere kans om „handelend" op te treden. Dokter van der Kuij de Kethelaar die hem niet kent mag zijn vinger opsteken geeft het grootste deel van die cursus. Voor het leggen van verbanden komt een verbandmeesteresse uit Overschie. Wie kranten leest begrijpt onmiddellijk hoe noodzakelijk een E.H.B.O.-diploma is in deze tijd van snelverkeer en auto-ongeluk- ken. Vroeg of laat staat U voor het feitmet twee wanhopig linkse handen? Of met een rustgevende zekerheid wat U op zo'n moment doen moet. Geeft U spoedig op bij P. Lansbergen in de Westpolderstraat, bij juffr. Kerkhof in de Polderweg of bij A. J. van Kleef, Kerkweg 89. ....En toen hij ons huis verliet straalde de zon. SEBASTIAAN. door die kranten heeft het die mensen aan niets ontbroken. Natuurlijk gaat zij weer verder. En uAls u een grote stapel heeft, belt u mar even. Nog fijner zou het zijn, als er ook in het Oosten van de stad een verzameladres kwam. Een daarvan geven we u alvast door: Rotterdamsedijk 76a, telef. 66221. Maar dan liefst na 5 uur en graag een touwtje om de pakken! Het programma van de ziekenom roep Prozie van deze week is als volgt. Dr. Noletstichting op donder dagavond: 19.45 uur - 20.00 uur: Op 33 toeren, een programma van lang speelplaten, gepresenteerd door Wim v.d. Graaff; 20.00 - 20.15 uur: Ver- zoekplatenprogramma van Rien Stof fels; 20.15 - 20.45 uur: Van her en der .plaatjes en praatjes voor de micro gebracht door Til Jansen en Wim v.d. Graaff; 20.45 - 21.00 uur: La douce France, D. J. Joop draait wat muziekjes uit Frankrijk. Gemeente Ziekenhuis, donderdag avond: 19.15 - 20.00 uur: Heet onder de naald, nieuwe platen uit binnen- en buitenland worden aan U voor gesteld door Hetty Dee en D. J. Joop; 20.00 - 20.15 uur: licht allerlei: 20.15 uur - 20.30 uur: Verzoekplaten pro gramma door Rien Stoffels; 20.30 - 20.45 uur: Sfeerplaatjes tot slot door D. J. Joop. Verzoekplaten kunt U aanvragen voor patiënten van beide ziekenhuizen door even te schrijven aan 'Discotheek Prozie', Francois Haverschmidtlaan 63, Schiedam. De rood-groenen hebben 1.1. zondag in Den Bosch weliswaar goed partij te geven echter hebben een 2-1 nederlaag moeten incasseren omdat men bij de gelijke stand van 1-1 ver zuimde de kansen te benutten om zelf een voorsprong te behalen. Het vertoonde spel was echter veelal van goed gehalte en indien in bij zonder de voorhoede meer samen hang krijgt en het vleugelspel kan worden opgevoerd dan zit er zeker perspectief in het elftal van S.V.V. Zondag krijgt men het Hilversumse 't Gooi op bezoek die nog met nul punten op de ranglijst sfaat. Des te gevaarlijker wordt deze tegenstan der aangezien zij zeker zullen pro beren met winst uit Schiedam terug te keren. De rood-groenen zullen dus terdege op hun quivive moeten zijn en in hun nieuwe omgeving op nieuw kunnen laten zien dat hun elftal er zijn mag. ZATERDAGMIDDAG: S.V.V.-jeugd-WILLEM Il-jeugd Eveneens op het nieuwe sportpark Harga speelt zaterdagmiddag om 16.14 uur de S.V.V .-jeugd tegen Wil lem II. De eerste competitiestrijd tegen D.O.S. eindigde in Utrecht met een zeer verdienstelijke 1-1 uitslag. S.V.V. 2 gaat op bezoek bij FEYENOORD2 Zaterdagmiddag 3 uur speelt S.V.V. 2 in Rotterdam tegen Feyenoord. Na de verrassende 6-1 overwinning op Willem II kan men met enige zelf vertrouwen deze zware tegenstander tegemoet treden. S.V.V. 3 speelt om 10 uur zondag morgen op Harga tegen Leerdam- sport 2. dat in onze fabriek ruim 200 automatische machines draaien, die voor een groot gedeelte in onze eigen machinefabriek gebouwd zijn? Deze automaten zijn hoogwaardige kwaliteitsprodukten, welke slechts gemaakt kunnen worden door de beste vakmensen, die vanzelfsprekend zeer goed betaald worden. Voor het bouwen van nieuwe machines vragen wij enige Alleen de allerbeste vakmensen gelieven te solliciteren aan de Schiedamsche Cartonnagefabriek, Burg. Honnerlage Gretelaan 159, afd. personeel. Tel. 60500, na 6 uur 's avonds 66459.

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1