MEN „ZE" VLIEGEN ZESDE DRUMBANDCONCOURS TROK ENORME BELANGSTELLING 4tet tiptettcg wetten Schiedamsche Cartonnagefabriek Het nieuwe IN VLAARDINGEN ZAG heeft VERF TWEE LUCHTVAARTCLUBS STREDEN OM WISSELBEKER EN GAVEN DEMONSTRATIES altijd goed Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en KetheL i§m ;;;|i f«liilli' |§§É§1ê i i m *£NAULn Ook dit jaar begunstigd met prachtig weer Pietersen en Co. Schiedam N.V. OPEL-CHEVROLET-BUICK Wat staan die Noren daar midden in de nacht te scheppen WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1964 15e jaargang No. 99 geven plaatselijke uitgaven in model- Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagel,|ks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties, dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities. Koornmarkt 34. Delft.'telefoon 01730-23627* tarieven op aanvraag. Af A Het parkeerterrein bij het Fortuna- veld aan de Broekweg in Vlaardin- gen was zaterdagmiddag met touw afgezet. Op de grond lagen kilome ters stuurlijnen met daaraan be vestigd handgrepen en dan de mi niatuur-vliegtuigjes. Scheppingen van de leden van de Vlaardingse en Schiedamse Luchtvaartclub (Ica rus), die op deze dag de model vliegwedstrijd ter verdediging van de beker met daar tussendoor de monstraties hielden. Die scheppin gen werden met zorg omringd door de jongelui, gehuld in overalls eh dravend met plastic flessen vol brandstofDe trots van de dag was de S.D.K. 179, gebouwd door de secretaris van de Schiedamse Luchtvaartclubde heer L. C. Pie- ters. Het toestel met een motor van 1 pk. trok de „sleep", waarop fier vermeld stond: „Unique Renault..." Helemaal 100% is het toestel nog niet", vertrouwde de bouwer ons toe, „maar waarover ik zo in de war heb gezeten, bleek overbodig. „De sleep" is een volledig succes gewor den en trok aller belangstelling!" Het toestel werd isn 40 uur ver vaardigd en voor het eerst gede monstreerd op Koninginnedag op het Marconiplein alhier. Enige bij zonderheden van deze „sleep" willen wij u beslist niet onthouden. Hij werd vrijdagavond tot diep in de nacht afgemaakt door de heren Pieters en de veelbelovende en thousiaste jonge voorzitter (zelf zweefvlieger in dienst geweest) L. J. Friedrich jr. Maar ook zijn vrouw leverde hier haar steentje toe bij: met zig-zagsteek werden de oranje en rode letters gemaakt en met .nietjes" en lijm op de lijnen beves tigd. Om de twee letters een houtje ertussen ter versteviging. En als wij u dan ook nog verklappen, dat hier ruim 45 werkuren inzitten, begrijpt u pas, hoeveel liefde deze jonge mensen voor hun unieke hobby hebben! Het luchtgevecht tussen de toestel letjes van J. Hoogwerff uit Schie dam en J. van Huuksloot leverde de HISTOR nodige spanning op. De bedoeling was dat de een de ander van zijn staart (een lint van 31A meter) be roofde, het geen niet zo neel ge makkelijk ging en waarvoor nog weieens „bijgetankt" moest worden. Enthousiasme en bedrijvigheid overal dus op dit veld, waar uitge legde zeilen op het grint de toestel letjes bij landingen beschermden, hetgeen echter niet altijd gelukte. Evert Baars, 12 jaar, keek toe, hoe of zijn oudere vriendje Gerard Teerds, 14 j. en V/2 jaar lid van de Vlaardingse club, zijn plactic vlieg tuig „ten vliegdoop" hield. De tank bevatte een mengsel van ether, wonderolie en petroleum en tot grote vreugde van de jongens „deed" dit vliegtuigje het! Een St. Nico- laasgeschenk, dat nu pas tot zijn recht kwam. Sjaak Drop maakte ons attent op zijn stuntvliegtuig, de VI. 250 in l'/2 week vervaardigd uit een bouwpakket. Sjaak is pas drie maanden lid van de Vlaardingse club en boekte succes met de brandstof, bestaande uit castrol, ether en petroleum. Bijzonder fraai het witte stuntvliegtuig van J. de Kievith, penningmeester van de Schiedamse club. Dit vliegtuig maakte hij van een Engels bouw pakket. Later zou blijken met welk succes: hij behaalde er een beker mee! Het speed-model van John Vermaat, 18 jaar, drie jaar lid van de Vlaardingse club, vervaardigde dit modelletje in l'/2 week. De kos ten hiervan 7,maar de motor 60.Motoren zijn verkrijg baar in de prijzen van 17.50 tot 120.De doorsnee-vlieger ge bruikt over 't algemeen een van 40.a 50.Luud Dijkstra had bijzonder veel plezier met zijn Duit se jager, snelheid ca. 150 km., maar bij Bert Brons liep het hoogteroer uit de hand met als resultaat een zwaar beschadigde vleugel. Zes maanden had hij hieraan gebouwd. Deskundig advies stroomde hem onmiddellijk toe... Of hij er gebruik Vervolg op pagina 2 In de superieuren-afdeling wist „Euroband" uit Rotterdam beslag te leggen op de wisselbeker die nu hun definitief eigendom werd Alles werkte eraan mede, om het zesde drumbandconcours onder auspiciën van de Schiedamse Ge meenschap tot een groot succes te maken. De gehele stad was vervuld van muzikale klanken en menige blik werd geworpen naar de fleuri ge costuums, de altijd weer char mante tamboer-maitres O.ok de zon overgoot dit tafreel met haar warmste stralen, waardoor deze dag alleen maar uitzonderlijk goed en geslaagd kan heten. In de superieure afdeling gaf nr. 23 tussen kwart voor 4 en goed 4 uur de superieure toon aan! De „Euroband", Rotterdam met 40 leden bracht lopend de 'Caravan' en stilstaand „Ritmiek", beide werken van H. M. Schwedler ten gehore, waarover de jury, bestaande uit de heren M. J. von Burg, Vught, H. J. Breuseker, Rotterdam, H. J. M. Freijsen, Zwijndrecht en W. J. Peters Verkoop en showroom: Broersvest 74, tel. 69404 Werkplaats en magazijn) Nw. Mathenesserstraat 79, telefoon 64880 uit Den Haag het unaniem eens was: zij behaalden de hoogste pun ten (146'/2) met de defileer- en mai- treprijs. Hetgeen alleen maar be tekende, dat de wisselbeker nu hun definitief eigendom was. In de schemerige septemberavond klonken nog lang flarden van mu ziek, nu ontleend door drumbands, op weg naar huis, door de stad. Het zesde concours zat er weer op, het defilee was door de burgemeester afgenomen en overal had men be langstelling ontmoet, speciaal wel in de Plantage. De wisselbekers bestemd voor ver schillende afdelingen en in triomf mee naar huis genomen, werden af gestaan door het Gemeente-bestuur van Schiedam, de Schiedamse Ge meenschap, de firma J. H. van Krogten, de Schiedamse stempelfa briek en graveerinrichting „Schie dam" en ijssalon „Favoriet" (van Houten) Schiedam. Schiedamse successen werden behaald door .Jong Harmo nie" in de junioren-afdeling, derde prijs, in de derde afdeling „Harpe Davids" een eerste prijs, in de 2de afdeling „Gusto" een tweede prijs in de superieure afdeling „Jong Harmonie" een eerste prijs. Deze stadgenoten mogen we toch wel de muzikale pluim van de week ge ven! Zaterdag j.I. hielden de luchtvaartclubs uit Schiedam en vliegwedstrijden en demonstraties op het parkeerterrein aan de Broekweg bij het Fortuna-veld in Vlaardingen. Hier ziet u de modelbouwers in ge sprek over diverse prestaties. BEHAGEN! Er zijn Noren, die „behagen scheppen" (waarom zou den we grieks en latijn leren als onze eigen taal al zo vol komische kronkelende gedachtenuitdruksels zit?) U bent „de draad kwijt" omdat ik „afdwaalde" en daarom opnieuw: „Er zijn Noren die er behagen in scheppen des nachts vuilnisbakken om te trappen". Toen hun koning in Rotterdam was heb ik even de tram „ge nomen" (later weer terug gegeven natuurlijk) om Zijne Majesteit te vragen of het nachtelijk omtrappen van vuilnisemmers mis schien een folkloristisch gebruik in Noorwegen was, maar hij had daar nooit van gehoord. „U brengt me echter wél op een idee" sprak hij minzaam en spelde mij de ridderorde van de Noorse Leeuw op. (Mijn zoon spaart speldjes en die is daar nu zeer ge lukkig mee). Terug naar de vuilnisbakken. Er zijn mensen op de Rotterdamse Dijk die echt met hun vuilnis bak „in hun maag zitten". Zij willen natuurlijk dat die zo nu en dan geleegd wordt. De stadsreinigingsdienst komt dat daar doen om es effe kijken wat die verdrietige briefschrijver zegt om half acht. HALF ACHT is voor bewoners van de Rotterdamse Dijk wat wij „het holst van de nacht" zouden noemen. Daarom zetten ze hun bak de avond ervóór op de stoep. Begrijpelijk, maar verboden. Niet wat je met „misdadig" kan be titelen, maar toch verboden genoeg om door de Kantonrechter met drie gulden boete te worden gestraft. „WAAROM MAG DAT NOU NIET?" vragen ze. Lieve Rotterdamse- dijkers, het mag niet omdat de Noren er behagen in scheppen ze om te trappen. De Noren of andere zeelui. Die doen dat waar schijnlijk omdat ze vinden dat de café's te vroeg gesloten worden en ze toch een leuke avond willen hebben. Na een borrel of twaalf is het begrip „een leuke avond" enigszins twijfelachtig geworden. U zit met de ellende. Ik heb daar als privé persoon alle mogelijke begrip voor. De politie ook. Als „privé persoon" dan. Als dienaar der wet moeten ze U „verbaliseren". MISSCHIEN het is een voorstel zoudt U met zijn allen aan de directeur van de Ge meente-Reinigingsdienst een brief kunnen schrijven om hem te vragen in Schiedam-Zuid te beginnen met het leegkiepen van vuilnis-emmers. Voor de mensen daar is half acht al volop dag. Schiedam-Zuid werd vroeger gewoon „De Gorzen" genoemd. Ik zie daar niets beledigends in en de mensen daar vind ik nuttige, vrien delijke, vlijtige mensen. Ik geloof dat die het helemaal niks erg zouden vinden als de vuilnismannen bij hun begonnen. Probeer eens of U dat geregeld kunt krijgen. Want Noren blijven „behagen scheppen". SEBASTIAAN Na-praat: Om allerlei, tot nog toe door Interpol niet geheel opgeloste, oor zaken hebben een aantal Kethelaars het Nieuwe Stadsblad van woensdag 9 september niet ontvangen. Alle pogingen van Roode Kruis, Leger des Heils en plaatselijke Schutterij om deze RAMP ongedaan te maken zijn volkomen mislukt. Zelfs helicopters kon den geen soulaas (dat zijn verzachtende omstandigheden) bieden. De E.H.B.O. bleek machteloos. Dit laatste nu is heel erg jammer want mijn stukje in die krant ging over de E.H.B.O. (de R.K. E.H.B.O. in Kethel). VRIJDAG 18 SEPTEMBER begint de nieuwe cursus. Schiet dus vanavond schielijk in de pantoffels en draaf even naar één van onderstaande adressen om U „alsnog" op te geven, („alsnog' wat hébben we toch een taal vol mogelijk heden! betekent: „eigenlijk te laat maar het kan nog net!" P. Lansbergen, Burgemeester Verveenstraat 8; Mejuffrouw Kerk hof, Polderweg 82; A. J. van Kleef, Kerkweg 89. Dit alles opdat Kethelaars met meer gerustheid een arm of been kunnen breken. .SEBASTIAAN (EN NOG GOED BETAALD OOK) Zie advertentie pagina 5. teL 60500, na 6 uur 'e avonds tak 66460 Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk mei de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Aangesloten MJ de Nederlandse Hule-aan-Hulsblad Pers 't

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1