liet nieuwe 'n^amMadeJai/i S.G. Kunstavond I DE GOUDEN HUWELIJKSDAG VAN HET ECHTPAAR J. H. EERING-DE BRUIN PRISMA HARGA-SPETTERS.... tgptettig weaken fy'de Schiedamsche Cartonnagefabriek ANNA PAVLOVA HERDENKING beeft VERF in het Passage-theater 9 28 JAAR EN GEHUWD Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. 15e jaargang No. 101 Enigste zoon uit Canada overgekomen Pietersen en Co. Schiedam N.V. OPEL-CHEVROLET-BUICK v'ife 3Msm ■sHh EEN POLITIE-WAGEN BRACHT NIEUWE DIRECTEUR S.G. BENOEMD tel. 60500, na 6 uur 's avonds tel. 66459 WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1964 Aangesloten bij de Nederlandse Huls-aan-Hulsblad Para Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C J. van der Klink), telefoon 010-67368 en 63939. Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: d.nsdag en donderdag 6 uur 's avonds Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627' Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland JJ~et ona L EJlet Woensdag 7 oktober a.s. zal het Nationale Ballet op de planken van het Passage Theater een in korte tijd beroemd geworden programma ten uitvoering brengen. Dit program ma is geheel gewijd aan de herinne ring aan Anna Pavlova, de Russische danseres die reeds tijdens haar leven een legende werd. Deze voorstelling wordt een bijzon dere gebeurtenis voor onze stad. Immers, het betreft hier de pre mière van de SG-Kunstavonden, een poging van de Schiedamse Gemeen schap om het culturele leven in Schiedam te verrijken door het brengen van kunst van allure. Het is daarbij een gelukkige omstandig heid, dat de S.G. er in geslaagd is juist voor deze eerste avond de hand te leggen op zulk 'n belangwekkend programma. Het Nationale Ballet is een Neder lands dansensemble, onder leiding van de in Kiev geboren Sonia Gas- kell, dat in korte tijd (het werd in 1961 gevormd) de danskunst in ons land tot het hoogste peil heeft ge bracht. De verschillende buitenland se tournee's van dit gezelschap wer den dan ook een grandioos succes. Erkenning van de bijzondere kwaliteiten kwam een dezer dagen door de toestemming van ballet grootmeester Kurt Jooss om zijn ballet „De groene tafel" in studie te nemen. Natuurlijk ontbreekt op deze avond evenmin „De stervende zwaan" op muziek van Saint-Saëns en eveneens in choreografie van Fokine. Maria Koppers probeert hier terecht niet haar grote voorgangster Pavlova te imiteren, maar maakt er een eigen creatie van, die door een in getogen expressiviteit niet nalaat grote indruk te maken. De overige onderdelen van het programma vor men een collectie hoogtepunten uit de romantische danskunst, die een froot publiek altijd weer aanspre- en; nu misschien nog meer dan vroeger. We noemen ervan: De oceaan en de parels, muziek R. Drigo, choreogra fie Alexander Gorski. „Valse" op muziek van Moskowski. De bekende Pas de trois uit „Don Quichotte" en Pas de dix uit „Raymonda" op mu ziek van Glazounoff. Meer tegen de volksdans aanleunend zijn de prachtige solodans „Gopak", door Sylvester Campbell briljant uitgevoerd, en de „Dans van de Rus sische poppen" op fraaie wijze ver tolkt door Corrie van Gorp en Pieter Rowaan. Bijzonder spectaculair is het slot nummer: de Polowetzer dansen uit „Prins Igor", op muziek van Alex ander Borodin, gedanst in een cho reografie van Michael Fokine. Na alle genoten rijkdom aan kostuums en decors vormt dit slotnummer ook in de aankleding 'n hoogtepunt, dat zeker bij het Schiedamse pu bliek de waardering zal vinden die het verdient. De kaartverkoop voor deze bijzon dere avond start morgen bij de VVV aan de Plantage. Raadpleeg daarvoor de advertentie elders in dit nummer Van het Anna Pavlova-programma, dat in Schiedam gebracht gaat wor den, zegt het ballet zelf: „Anna Iemand zei bij het openen van de buitendeur, die hij snel achter zich sloot, „Gaat u maar naar boven. Moeder is thuis!" Later zou blijken, dat dit de enige zoon van het gou den bruidspaar J. H. Eering de Bruin was. Speciaal met zijn drie kinderen daar in dat verre land ge boren, voor hun grote dag overge komen. De kleinkinderen, die ze al leen maar van foto's kenden en die nu in levende lijve voor hen ston den. Zich veel moeite geven om echt Hollands te praten, hetgeen bij de tweeling Esther en Shirley wel lukt, maar Robbie maakt er een gezellig mengelmoesje van! Woensdag, dus vandaag, is het hun eigenlijke feestdag, maar ze vieren die voor de familie van heinde en ver op vrijdag. Dan houden Jan Hendrik Eering (78 )en zijn vrouw J. Eering-de Bruin (72) vrijdag middag van 3 tot 5 uur receptie in de bijzaal van de Bethelkerk in de Nieuwe Maasstraat. De bruidegom heeft nog twee zusters en een broer, de bruid 4 zusters en vier broers. Met hun beide kinderen 6 kleinkinderen en twee achterklein kinderen zal die dag ongetwijfeld voor hen een onvergetelijke worden. Mevrouw Eering ziet er zelf heel erg tegenop, de spanning van de laatste (haar man was in mei ern stig ziek) en het weerzien van hun zoon met de onbekende kleinkinde ren heeft haar erg aangegrepen. Daarnaast is echter de grote dank baarheid, dat zij deze dag met al len, die hen liefzijn, mogen vieren. En in hun Engels, doorspekt met veel Hollandse woorden zullen die kleine Canadeesjes ongetwijfeld in het middelpunt van de belangstel ling staan. Mevrouw is in Kinder dijk geboren, haar man in Rotter dam, waar ze een halve eeuw gele den trouwden. Maar 49 jaar wonen ze hier in onze stad, in de Geervliet- sestraat 2. Een huis, dat voor twee mensen veel te groot geworden is. Hun liefste wens is een bejaarden woning in Nieuwland. Of the spoe dig vervuld zal worden? Over een paar weken gaat die zoon Verkoop en showroom: Broersvest 74, tel. 69404 Werkplaats en magazijn: Nw. Mathenesserstraat 79, telefoon 64880 Pavlova was een wonder, stralend, licht, sierlijk en geniaal. Daarover sprak de hele wereld, nu al weer enkele tientallen jaren geleden. Het is een legende geworden voor de generaties die haar niet hebben mo gen zien. Haar boodschap kan niet worden naverteld. Wat zij op het toneel uitdrukte was een aller-per- soonlijkste kunst, die geheel uit haar fenie voortkwam. let Nationale Ballet wil dan ook niet trachten haar te imiteren. Het wil alleen met inzet van heel zijn kunnen deze avond opdragen aan haar, die het ballet tot de hoogste graad van perfectie, tot adembene mende schoonheid heeft opgevoerd" Het programma omvat niet minder dan tien nummers. Daar zijn zuiver klassieke balletten bij, zoals het be roemde ballet „Les sylphides" op muziek van Chopin in de klassiek feworden choreografie van Michael 'okine. Bi»!! weer terug... Maar dèar wil het echtpaar Eering nu liever nog niet aan denken. Eerst de gouden huwe lijksdag. En de vreugde van het dan allemaal bij elkaar zijn... de 14 jarige R. H. naar het Gemeen te-ziekenhuis, nadat hij met zijn vriendje op de fiets kwam te val len. De een stak zijn voet tussen de spaken en de ander brak twee vin gers. „Oom Agent" zorgde ervoor, dat die vingers gezet werden. Een hersenschudding liep de 18-jarige bromfietsberijder op, toen hij vrijdagnacht kwam te slippen en met zijn schouder tegen een geparkeerde auto viel. Dit alle maal door de schrik, omdat hij dacht, dat van rechts via de Singel een auto naderde, hetgeen niet het geval bleek. Het telefoonboek van de cel op het Liduinaplein moest het ontgelden. Enige bladen werden verbrand en de rest van het boek weggeslingerd. Werk van „stoere" knapen, die dan ook stoer genoteerd werden! Een meisje werd donderdagnacht bij het Pomp station op de Rotterdamsedijk las tig gevallen. De afd. recherche op het Hoofdbureau van politie zou nu graag haar naam en adres willen weten. Kaarten voor de Fan-avond van „The Star-Fighters", die a.s. za terdag 26 september optreden in ge bouw „Irene", Nieuwe Haven 155, zijn verkrijgbaar bij Mej. J. Tuit, Morsestraat 30c, Schiedam-Oost. Tot opvolger van de heer A. Pfeifer, directeur van de S.G., die per 1 no vember a.s. de stichting zal verlaten wegens benoeming tot cultureel- en voorlichtingsambtenaar te Zwolle, is benoemd de heer P. van den Boom. De heer v. d. Boom is werkzaam bij het openbaar onderwijs in Schie dam. Op verenigingsgebied was en is hij actief en draagt hij speciaal de zwemsport een warm hart toe. De nieuwe directeur zal zijn functie waarschijnlijk per 1 november kun nen aanvaarden. WWWWWIIWWIWWWVVVWWMIVMWWWWWWWMWWWWVWVW.V.VW IIWWWWVWWWWWWVWVWWSWWIHIIWWWWMVWVWIWWI Dat was het enige, wat ik wist van de nieuwe directeur van de S.G., de heer P. v.d. Boom. 28 jaar is een benijdenswaardige leeftijd. „Gehuwd" klinkt romantisch of gesjochten, dat hangt van je eigen ervaringen af. Een journalist zou, ten behoeve van zijn lezers, op informatie zijn uitgegaan en „van bevoegde zijde" vernomen hebben dat de heer v.d. Boom uit het onderwijs komt, (6e klas Jan Ligthartschool A), zijn vrije tijd besteed heeft aan Jeugdwerk („de mussen"een a-sociaal volkje in Den Haag) secretaris is van Z.R.O. (Zwembond voor Rotterdam en Omstreken), aan waterpolo doet, een stuk of zeven honderd kinders zwemmen heeft geleerd (als badmeester in de tijd toen hij nog voor onderwijzer studeerde) een tikkie aan amateur toneel heeft gedaan en ook als scheidsrechter optreedt bij water-polo-wed strijden, voor zo ver hij zelf niet met de bal in het water ligt (hij heeft mee geholpen om zijn club S.Z.C. van de derde naar de tweede klas te poloën). Ik ben geen journalist dat kan niet dikwijls genoeg betoogd worden! dus heb ik „de vent zélf" willen zien. Met een beetje corruptie en relatie is me dat gelukt. Een aardige man, moet ik zeggen: gezond, groot, sterk, een die er wel zin tn heeft, die niet van „flauwe kul" houdt en met wie je niet gemakkelijk „de kachel aan kunt maken". Op mijn vraag „en, meneer v.d. Boom, wat trekt U speciaal aan in Uw nieuwe betrekking" (je moet tenslotte toch wat vragen hij een interview) zaten we mekaar even dom te begrijnzen. Hij kon moeilijk zeggen „het enorme salaris", want dat krijgt ie niet. „Uit een sterke drang naar Gemeenschapszin" klinkt ook zo trompetterig. Bovendien: weet die man veel wat hem allemaal boven het hoofd hangt? „Ik houd van kalkoen" zei hij, „van cadeau-gekregen kalkoen met Kerstmis Dat lijkt me een gezond standpunt. In elk geval: hij heeft deze functie aan vaard en hij ziet er niet naar uit als iemand die het wel geloven zal. Integen deel: ik proefde ergens dat hij van plan is zich erin te hijten. Daarom wens ik hem heel veel succes. SEBASTIAAN „Ai" loeide ik onder mijn regen mantel ter bescherming boven mijn hoofd gehouden tijdens een fiks herfst-regenbuitje zondagmiddag „dat is fout"!. De stand 2-0 voor Hermes was slechts even ingelopen tot 2-1. Mijn hart maakte niet die angstaanwekkende duikeling, want Tonny van Ede, Kerklaan en de Blok hadden nog iets anders in hun hoofd! „Vorig jaar wonnen ze ook van Limburgia en toen werd meteen de zege ingeluid", zei een stem me tersdiep in me. Ik probeerde niet te luisteren. Ik keek alleen maar. Zag het 3-1, 4-1 en zelfs 5-1 worden. Al telde dat laatste doelpunt niet mee. Het allerbelangrijkste was, dat Hermes D.V.S. eindelijk het zoet van een overwinning geproefd had! Dat ik er weer kilometers „naast" zat met de pool, wAs van minder belang. Het grootste compliment voor good old Tonny was toch ze ker wel, dat er nu niemand „opa" langs de lijn riep...! Mieke. iiiimiuui (EN NOG GOED BETAALD OOK)

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1