Het Harmonie Orkest O.B.K. wil een nieuw Jeugdorkest KELTl [M W interge varen... UNIQUE r en de medixbe informatiekaart TROUWEN TROUWEN VJ 189.75 Jongens en meisjes van 8—14 jaar zijn van harte welkom "a H J Elommendal - iitiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiininniiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiii moriemagaz hoogstraat 155-157 Schiedam tel. 68027 Astma - Bronchitis VRIJDAG 30 OKTORFP 10*4 Hf NIHIWF STADRRIAD 13 Het Harmonie Orkest O.B.K. met medewerking van het Jeugdorkest tijdens een optreden in Aalsmeer. In zijn zaak aan de Rotterdamsedijk 148 hadden we een gesprek met de heer J. H. H. van Krogten, voorzit ter van het Harmonie Orkest O.B. K. Een man die maar een liefde in zijn leven kent, figuurlijk gesproken dan. Die Liefde is het Harmonie Orkest „Oefening Baart Kunst", dat volgend jaar maart 65 jaar bestaat. Nóg leegt bij ieder O.B.Ker de her innering aan het gouden feest, dat met een prachtig concours werd ge vierd. Acht jaar geleden werd een Jeugd orkest opgericht. Aan de oproep daarvoor gaven toen 60 jongens en meisjes gehoor. Maar niet alle 60 bleken hiervoor geschikt. Enkele misten gevoel voor muziek, het rit me. De helft daarvan bleef over. Dit Jeugdorkest werd een succes. Nu staan ze op de drempel van het le ven .Hun orkest is thans omgezet tot een amusementsorkest met mo derne bewerkingen o.a. van de West Side Story, My Fair Lady, The Show boat enz. Het voordeel van heel jon ge kinderen in het Jeugdorkest (van 8 tot 14 jaar, zowel jongens als meisjes) is, dat zij teneerste leer gierig zijn en het echte verenigings leven leren kennen. Het is 'n prach tige vrijetijdsbesteding, vooral in deze tijd erg belangrijk, want de kin deren zijn van de straat en ze beoe fenen een hobby. Ze leren instrumen ten bespelen, muziek lezen. Twee onder-kapelmeesters hebben de lei ding van het Jeugdorkest, bijgestaan door een zestal goede muzikanten, die als leraars optreden. Die eerste lessen zijn de aanloop tot het geza- melijk musiceren en dan is de mu ziekband gelegd. Vaak voor het ge hele leven. Typerend hierbij is, dat het oudste lid 76 jaar is en nog graag „zijn partijtje" blaast! Maar aan de andere kant de gebonden heid aan O.B.K. op jongere leeftijd. Moeten ze in dienst, dan komen ze vanzelfsprekend niet meer zoveel op de repetities. Maar de band blijft. En wordt de wapenrok ver wisseld voor het confectie-costuum, dan keert men weer tot zijn liefde terug. Om zich verder te bekwamen. Muziekdiplomaas te vergaren van de Koninklijke Nederlandse Federa tie van Harmonie- en Fanfare-ge zelschappen. Wist u overigens, dat O.B.K. al een paar jaar in de hoog ste afdeling, de Vaandelafdeling zit...? DONDERDAGAVOND, 5 november... O.B.K. wil dus graag een nieuw Jeugdorkest formeren en roept daar bij de hulp van de jeugd in. Jon gens en meisjes in de leeftijd van 8 tot 14 jaar zijn met hun ouders van harte welkom op donderdag avond, 5 november in maison „Ti- voli" aan de Nieuwe Haven. Kinde ren weten vaak van zichzelf niet, hoe muzikaal of ze zijn. Dat blijkt vaak, als buiten het O.B.K. voorbij trekt. Tijdens de aubade, de Taptoe, de HOOGSTRAAT 55, TEL. 67524 Erkend Juwelier-Horloger intocht van St. Nicolaas, in de Lichtstoet enz. weet dit Harmonie Orkest hun aandacht gevangen te houden. Nu krijgen ze de gelegen heid zélf muziek te beoefenen, noten te leren lezen. Er zijn vele mogelijk heden: trombones, hobo, tenor- of bariton-saxofoon, klarinet, trompet Er is gelegenheid zich op te geven voor tamboer. De drumband, die al 40 jaar bestaat, afwisselend groot en klein, maar op het ogenblik weer in blakende toestand, kan nog veel tamboers en hoornblazers, maar ook leerling endaarvoor gebruiken. U moet met uw jongen of meisje, die hiervoor interesse heeft, donder dagavond beslist eens komen praten. REPETITIE OP ZONDAGMORGEN VANAF 1900... In maison „Tivoli" aan de Nieuwe Haven worden elke zondagmorgen van 10 tot half 1 door het Grote Or kest repetities gehouden. Die repe titie op zondagmorgen doet mis schien een beetje vreemd aan. Maar tenslotte is O.B.K. in 1900 op gericht door glasblazers van „De Hut". Oud-Schiedammers zullen zich dat nog wel herinneren. Ook, dat die glasblazers in continudienst werken en... op zondagmorgen in de gelegenheid waren om met elkaar te musiceren. Het vuur werd im mers op zaterdagavond gedoofd. Die oude traditie van 1900 is gehand haafd gebleven. Geen O.B.K.er, die daaraan zou willen tornen. Toch heeft O.B.K. zich ook aan deze mo derne tijd aangepast. In de zomer, als men in het long-weekend met het gezin er graag op uittrekt, wer den de repetities die maanden slecht bezet. Van juni tot september repe teert men dan in de week, maar in de overige maanden op die vertrouw de zondagmorgen. De tamboers op maandagavond van 7 tot 8 uur en de drumband van 8 tot 10 uur. Over bekend zijn de uitvoeringen in het Passage Theater. Spectaculair het optreden van de „Boerenkapel" die met hun 16 leden een lawaai en een uitbundigheid veroorzaken, alsof er minstens 100 leden in meespelen! De dames van de Vrouwenclub „On- Er is een ongeluk gebeurd... Er ligt een bewusteloze scooterberijder op de grond. De ziekenbroeder van de geneeskundige dienst vindt in de binnenzak van de bewusteloze man een medische informatiekaart. Dank zij de gegevens op deze kaart weten hij en de politie nu wie of de man is. En de dokter straks in het zie kenhuis kan uit de kaart aflezen, welke medicijnen bij het slachtoffer der Ons" kunnen daar over meepra ten... Er zijn nieuwe leden nodig voor het Jeugdorkest. Laten we u even ver klappen, dat de klarinettiste, ge trouwd en moeder van een baby, nog steeds meespeelt in O.B.K. en dat een andere klarinettiste verloofd is met iemand van de drumband! Ook Amor ontbreekt niet bij al die buitelende klanken, uit welk instru ment dan ook ten gehore gebracht. Deze vereniging werkt helaas nog zonder subsidie. Er zijn verschillen de acties, lotan-verkoop af en toe, maar bovenal het verzamelen van oud papier etc., waarmede ze het hoofd boven water kunnen houden. De hoofden van ruim 60 muzikan ten... Maar dan met speciaal Trouwgerij DAAROM: VOOR BURG. KNAPPERTLAAN 12, ('s-avonds na 21.00 uur) Telefoon 68817. GEEN TAXI's SLOTEN DIENEN Oh! bezit te beschermen tegen diefstal. Vindt men dat niet nodig, dan is het niet zo heel erg vreemd, als een bromfiets in de Bilderdijkstraat en een in de van Tienhovenstraat wor den meegenomen. Maar ook de heer B. op de Rotterdamsedijk is zijn brommertje kwijt. En daar zat wél een slot op... kan toedienen en welke niet... De op de kaart vermelde gegevens vormen bovendien een extra con trole op zijn eigen waarnemingen. Het Verbond voor Veilig Verkeer beveelt iedereen, voetganger, be stuurder of passagier van een voer tuig het gebruik van de medische informatiekaart aan. Maakt u er van daag nog werk van. In uw éigen belang en dat van anderen... 1 z. "'f f - - - p Regen en gevallen bladeren maken de wegen in de herfst spiegelglad. Goede banden zijn dan onontbeerlijk om slippartijen te voorkomen. Con troleer zelf bet profie' bande i doen, auii u het Verbond voor Veilig Verkeer lid van.de groep Wij importeerden een nieuwe vinding ter bestrijding van deze ziekte. Hiermede wor den wonderbaarlijke resulta ten bereikt. In samenwerking met uw huisarts bestaat thans de mo gelijkheid, dat U weer nor maal kunt leven. Ook in schijnbaar hopeloze gevallen. Vraagt eens nadere inlichtin gen bij de vertegenwoordiger voor Nederland en België V. G. H. A. PEREIJ, De Sille- straat 254, Den Haag. De ziekenbroeder van de geneeskundige dienst vindt in de binnenzak van deze bewusteloze man een medische informatiekaart EEN LEZERES VAN ONS BLAD doen we een genoegen, als we ver tellen, wanneer de vakanties van de kinderen op de openbare scholen zijn... We beginnen daar volgende week al mee: herfstvakantie van 2 tot 6 november, Kerstvakantie van 24 december tot 6 januari, Paasva kantie van 15 april tot en met 23 april. Pinkstervakantie van 7 juni tot 9 juni en het weekend van 27 en 28 mei en tot slot de grote va kantie van 13 juli tot 13 augustus... Een verzorgde manier van gekleed gaan is dit man telpakje met chique persianer kraag. Gelief* koosd-klassiek, maar bovenal charmant cos- tuum. De ideale stof is wollen kamgaren. U kunt het bij ons héél op Uw gemak komen passen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 13