Het nieuwe HOLIDAY ON ICE" gaat kunstschaatsliefhebbers weer veroveren HARGA-FILOSOFIETJES 4kt k ptettZy waken fy'de Schiedamsche Cartonnagefabriek AADJE ONENK IS ALLE SCHRIK TE BOVEN Dit jaar Sjoukje Dijkstra als grootste troef I Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. BRUIDSPAAR -r1 De Ondergrondse telefoonverbinding Dag Freek de Wolff Twee jonge mensen redden zijn leven SINT NICOLAAS KOMT ZATERDAG 21 NOV. IN SCHIEDAM AAN tel. 60500, na 6 uur 's avonds tel. 66459 WOENSDAG 11 NOVEMBER 1964 16e JAARGANG No. 11 hij de Ne^«»is»r>d«e Huis-aan-Huisblad Pers Redaklie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon Q10-267368 263939 Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendlermiin advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Sjoukje Dijkstra kunt u ook bewonderen in de romantische scene „Operama" gedanst op muziek van Verdi's „Aida" Het tekenen van een contract voor de „Holiday on Ice-show" was op maandag, 25 mei jl. voor ons Ner derlanders een volkomen verras sing. Dit jaar bracht haar alles, wat zij van haar sport verwachten mocht. Daarom durfde zij die grote overstap te wagen na die reeks van successen, die we nog even voor tl aanstippen: 1954: 19e in Europese kampioenschappen te Bolzano, 1956: 7e in de Europese kampioenschap pen te Parijs, 12e in de Olympische kampioenschappen in Cortina d' Ampezzo, 16e in de wereldkampi oenschappen te Garmisch Parten- kirchen, winnares van de Richmond Trophy, 1957: 12e in de wereldkam pioenschappen te Colorado Springs, winnares van de Richmond Trophy, 1958: 6e in de Europese kampioen schappen te Bratislava, 15e in de wereldkampioenschappen te Parijs, winnares van de Richmond Trophy, 1959: 2e in de Europese kampioen schappen te Davos, 3e in de wereld kampioenschappen te Colorado Springs, 1960: Europees kampioene te Garmisch Partenkirchen, 2e in de wereldkampioenschappen te Van couver, 2e in de Olympische Spelen te Squaw Valley, 1961: Europees kampioene te West-Berlijn, 1962: Europees kampioene te Genève, we reldkampioene te Praag, 1963: Eu ropees kampioene te Boedapest, we reldkampioene te Cortina d'Ampez zo en in 1964: Europees kampioene te Grenoble, wereldkampioene te Dortmund en Olympisch kampioene te Innsbruck. Vanzelfsprekend was Zij jarenlang ook Nederlands kam pioene... Sjoukje Dijkstra tekende dus een contract van twee jaar, haar aan geboden door Morris Chalfen, de president-directeur van de wereld beroemde „Holiday on Ice-show", die u in het Ahovgebouw in Rotter dam van 14 tot en met 23 december kunit bewonderen. Dan kunt u er zelf getuige van zijn dat Sjoukje tot die hoogte gegroeid is, die al leen een top-ster maar kan berei ken. Een top-ster, die zich vele ja ren alles ontzegd heeft om het hoog ste op de kunstschaatsen te berei ken. Geen enerverend trainen nu meer. Geen pure concentratie op de wedstrijden. Nu alleen een zich uit leven in die sport, die haar gehele leven beheerst en die zij tot ver over de grenzen heeft uitgedragen. De naam Sjoukje Dijkstra is nauw verbonden aan haar onovertroffen Olympische Kür, waarvoor ieder een destijds de adem inhield, maar die haar op het ere-schavotje bracht. Voor het van de week. Zie pag. 5 Met een persoonlijke gelukwens van onze Koninklijke paar en van prin ses Beatrix. In deze show treedt ook een van haar concurrenten op, nl. Coral Ann Warner, die voor Enge land uitkwam op de Olympische Winterspelen 1964. Vele andere in ternationale vedette's kunt u in de ze show bewonderen. Rond onze we reld- en Olympisch kampioene is een fascinerend schouwspel opgebouwd met o.a. Charlotte Ballauf, Anna-Gal- marini (de Italiaanse kampioene) en Heinz Kroel, Helga en Jorg Val- lé, het Weens-Amerikaanse ijsdans- paar, Guy Longpré, 's werelds meest vermaarde ijskomiek, „The Cole mans", vader Ben, moeder Laura en hun dochtertjes Lynn, Gayla en Pat ty Lee, de wereldbekende ezelkome die van Karl Kossmayer en niet te vergeten het optreden van „The In ternational Hoil'leer Girls and Boys"... SJOUKJE IN HAAR HARTVER WARMENDE KüR De eerste kennismaking met Sjouk je als „beroeps" zal voor ons in Ne derland iets vertrouwds hebben in haar optreden vóór de pauze, als ze weer, net als nog dit jaar, ons in spanning zal houden bij haar we reldberoemde Olympische kür... Er zal dan geen internationale jury zijn. Slechts ons gul en langdurige applaus, waaraan zij zich zal war men. Dit Amstélveense meisje heeft zich dankzij vele offers tot deze hoogte op kunnen werken. We zul len zien, hoe zij de „showbusiness" volkomen beheerst. Daarvoor krijgen we de gelegenheid, na de pauze, als ze optreedt in de kleurrijke groet van de „Rocky Mountain Police", maar specifiek in „Operama", als zij met de anderen op muziek van Verdi's „Aida" danst en tot slot in de finale „Southland U.S.A.". „Holiday on Ice"... Een wervelende ijsshow vol fleurige costuums, mu ziek en dans. Een avond, om er eens echt helemaal „uit" te zijn! Noteert u dus alvast: van 14 t/m 23 decem ber a.s. in het Ahoygebouw in Rot terdam. Aanvang van de voorstel lingen om 8 uur. Op woensdag, za terdag en zondag 16, 19, 20 en 23 december 1964 zijn er echter ook middagvoorstellingen. Aanvang: 4 uur. De dirigent in dit internationale gezelschap is Sem Kapper, de enige Nederlander (op Sjoukje na) die reeds 'n tiental jaren met deze show over de wereld reist. Ze moeten dat gesprekje, dat ik met oud-voorzitter van Hermes D. V.S. Henk Beijer had, gehad hebben in de kleedkamer! Iedereen zit te genwoordig in de grond te wurmen op zoek naar aardgas. Dat zal dan op het sportpark „Harga" ook wel gebeurd zijn, vandaar beslist die on dergrondse telefoonlijn. Ik vroeg dus wat hij ervan dacht. Ja van de wed strijd Hermes D.V.S.-B.V.V. natuur lijk Dat aardgas lappen we ver moedelijk allebei wel aan onze zo len! „Ik waag me aan geen vóorspelling. Déze ploeg..." Zie jjej jHenk Beijer! Dat had jouw Hermes (want dat is het al eeuwenlang!) nu juist nodig! Dat namen ze beslist van jou niet. Het werd dus 2-0 voor de rust. Voor al wat Blauw-Wit was...! Vreugde vonken en spetters op die koude zondagmiddag. Die kóu voelde je al leen maar heel even in de rust en... toen je naar huis ging! Maar toen droeg je die fiere 3-1 overwinning op de spelers van „De Vliert" als een kostbaar bezit in je mee. Al leek het er na de rust waarachtig even op, dat we een herhaling van de vo rige week zouden krijgen. Achter me zaten twee dames. Heel sportieve zelfs, al waren ze kennelijk specifiek van en vóór Hermes. Jeanne en Op 7 november j.l. heeft de heer de Wolff afscheid genomen als voorzitter van de Schiedarnse Gemeenschap. Met Clavecimhelmuziek werd hem uit geleide gedaan, nadat eerst de ere-voorzitter, ons aller Burgemeester, hem de leg-penning had verschaft en de heer B. Vincent een rede gehouden gehad zou hebben Het klinkt allemaal een beetje rommelig als U dat -o leest, maar in werkelijk heid is het een stemmingsvolle gebeurtenis geweest. Beginnen we met de clavecimbel: Nee, dat is niet zo'n varkensvel rond een hoepeltje met belletjes deran, het is, hoe zal ik dat nou es uitleggen: een prenatale piano. Stel dat een gewone piano een normale baby is, een vleugel zou dan een kind van negen pond zijn en een clavecimbel zouden meisjes met de kraam-aantekening een „coufje" noemen, een soort couveus pianootje Héél mooi evengoed Daarna sprak Mr. J. W. Peek, „voor de vuist weg", zomaar uit het zilver omlokte hoofd. Meester Peek spreekt meesterlijk, hij spreekt Burgemeesterlijk, hij spreekt burgemeester PeekelijkWat hij zegt is doordacht, hartelijk, terzake-doende, bijzonder sympathiek. De man, die op het eind van dit jaar zijn opvolger wordt zal hem op het punt van redevoeringen nooit kunnen verbeteren. De leg-penning is de hoogste onderscheiding van de Schiedarnse Gemeenschap. Het is een heel mooie, heel grote, heel zware penning, die je niet óp kunt spelden, die je alleen maar even vast kunt houden en daarna néér moet leggen. Vandaar de naam. Op het programma stond vermeld: „de heer B. Vincent spreekt namens de bestuursraad"Toevallig kén ik de heer B. Vincent een beetje. Ik herinner me dat ie op de H.B.S. altijd ziek gemeld werd op de dagen dat we proef werk Natuurkunde hadden, dat te een vuurrood hoofd kreeg als hij voor het bord moest komen en dat ie later toch direkteur ener N.V. geworden is. Gelukkig beschikt de S.G. nog over een man met durf, met gezag en met een stoer en onverschrokken spreektalent: de heer K. Heijboer. „ter elfder ure", het kan ook kwart over twaalf geweest zijn, heeft hij zich bereid verklaard de plaats van de heer Vincent in te nemen. Zodat voorzitter de Wolff uitgewuifd is met alle eerbied, met alle vriend schap en alle hulde en vooral met al de grote dankbaarheid die onze stad hem verschuldigd is. Wij zullen hem missen. Wij zullen hem pijnlijk missen en dat is niet maar zo een zinnetje, neergetikt omdat het netjes klinkt, nee. ik, hier op dit plekje, vind het bijzonder spijtig dat Preek de Wolff de voorzittershamer heeft neergelegd. Ik wens hem alle goeds SEBASTIAAN Truus gupden hun club deze over winning van harte, al was er ook deernis in hun hart voor de gesla gen keeper v. B.V.V. Als ik als man op de wereld ronddartelde zou ik toch beslist geen keeper willen zijn. Nou ja, van B.V.V. dan. Maar ook geen spéler... Want dit elftal is geen schaduw van het B.V.V. van jaren her. Jammer! Maar het staat niet alleen in zijn nood... Mieke Sint Nicolaas heeft de Schiedarnse Gemeenschap laten weten dat hij van plan is zijn officiële intocht in Schiedam te houden op zaterdag 21 november a.s. Hij arriveert dan om 2 uur per boot aan 't Hoofd en zal daarna een rij toer door de stad gaan maken. Zijn gevolg zal bestaan uit een tiental Spaanse edelen te paard en natuur lijk zullen ook een aantal Zwarte Pieten de Bisschop vergezellen. We hebben een bezoekje gebracht aan de kleine onfortuinlijke kleuter van de Simon Stevinstraat 5a, die donderdagmiddag bijna verdronk. Het gehele koude avontuur in die vijver bij het Stoomgemaal in de Marconistraat was hij al teboven. Nu toonde hij alleen maar belang stelling voor het hondje van chocor lade in die plastic doos, waarvan hij het rode strikje om zijn hals be wonderde. Lang rust had het beest je niet, want hij wist er wel raad mee en dat is toch wel een teken, dat Aadje Onink weer helemaal in orde is! Donderdagavond was hij koortsig geweest, maar dank zij het drankje van de dokter en de kamer temperatuur was hij nu weer hele maal de oude. Nog een paar dagen huisarrest en dan is deze schrik weer vergeten... Voor hem tenmin ste, maar niet voor diegenen, die er getuige van waren. Donderdagmiddag liep mevrouw A. Zorg-Koopman met haar dochter Loes bij het Stoomgemaal in de Mar conistraat alhier, toen twee meisjes alarm sloegen. Er was een klein jongetje in het water gevallen en zij wezen precies de plek aan, waar het lag. Mevrouw geloofde het eerst niet, want dat kleine handje zag ze voor een eendje aan... Maar Loes schopte haar schoenen uit en sprong in het water. Hoewel ze niet kon zwemmen. Tot haar middel zakte ze weg, wanhopige moeite doende om het kleine ventje. Aadje Onink uit de Simon Stevinstraat bij de punt van zijn capuchon vast te houden. Op dat moment passeerde Gerard van Keulen, wonende in de Boer- haavelaan 2b, een 15-jarige scholier van de Technische School alhier. Op het geroep van mevrouw Zorg reageerde hij onmiddellijk. Hij smeet zijn fiets neer, waarop zijn zwemgoed nog gebonden zat en sprong het water in. Aadje was al helemaal blauw, maar het lukte Loes (ze is werkzaam bij Dr. van Vloten en weet iets van de behande ling van drenkelingen af) het jon gentje aan het huilen te krijgen. Mevrouw Zorg nam hem mee naar Dr. Houthuyzen. Inmiddels was de vader van het geredde kind gewaar schuwd en de redder, Gerard, in al le tumult geruisloos verdwenen. Hij wist, dat alles nu in orde was. Zaak was het nu al dat natte goed te ver wisselen. Loes kreeg droge kleren van de eigenaresse van de bazar in de Broerveld. Zo kwam het, dat Gerard vrijdag avond die oproep in ons blad las. Hij fietste even langs. Tenslotte was zijn moeder toch ook wel nieuwsgierig, hoe of dat jongentje het maakte. Zij was donderdagmiddag in Dor drecht en keek wel op, toen ze het verhaal van haar zoon hoorde. Het natte pak heeft ook Gerard geen schade aan zijn gezondheid opgele verd. Alleen zit zijn horloge met wa ter. Spijtig is het, dat we de namen van die twee meisjes niet kunnen noemen, die er getuige van waren, dat Aadje in het water viel en voor hulp zorgden. Dank zij hun hulp is het te danken dat Aadje weer speelt. Al willen we op deze plaats vanzelf sprekend een ere-saluut brengen aan de 17-jarige Loes Zorg, haar moeder. En vooral Gerard van Keulen. Je bedacht je ook geen moment, toen je hoorde, dat het om het leventje van een klein kereltje ging. Later, heel veel later zal Aadje Onink je daar pas dankbaar voor kunnen zijn. Tenslotte wordt hij in februari pas drie jaar... Nu zijn dat zijn ouders. Maar ook die twee meisjes. En Loes en jij... (EN NOG GOED BETAALD OOK)

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1