MANNETJE MODE TREA Q O 00 00 PLAATJE HALF OM REDACTIE: VOORPROEFJE VAN DE VOORJAARS - CREATIES )n aeinreb met: «/I DUSTY SPRINGFIELD IN TOPVORM: „LOSING YOU" Joop Daalmeijer Nieuwe platen van de Sint Engels doen met Frank op voortreffelijke LP Druk, maar fijn Veel geld - weinig tijd Trini is een volhouder Wie houdt er niet van? Dean Martin misschien Kleine Rita schreeuwt Rouw-mis van Kennedy Wild publiek Leuk Oh, die teksten z' ïtf ,L X -PAGINA Het mannetje staarde weemoedig in zijn lege glas. ,,'t Is op, helemaal op: „Hij begon haast te huilen. Ik betaalde de barman en zei hem het mannetje nog eens in te schenken. „Oh, dank U meneer, dat is werke lijk erg grootmoedig van UI" „Ja, ja, laat maar," meende ik op te moeten merken. Het mannetje druk te het glaasje tegen zijn lip aan en sloeg de gehele inhoud in een keer zijn keelgat in. Tevreden keek hij naar het lege glas, en keek toen naar mij alsof hij zeggen wilde: „Prestatie, nietwaar!" Ik knikte en hij zei: ,JDat is de eerste keer dat me dat gelukt is meneer! Meestal bleef het halverwege steken, maar nu, nu ging het in een keer. Daar ben ik nou zo blij om! Hij wipte van de kruk af, huppelde het café door, en zo de straat op. Ik nam er ook eentje. Halverwege bleef het steken. Na twaalf keer opnieuw proberen lukte het. Ik viel mijn kruk af, strompelde naar de uit gang, opende de deur, en schreeuw de: „Het is mu gelukt! Het is me gelukt!" Hikkend schommelde ik naar huis... Mocht U voor Sinterklaas geen raad weten met de wensen van Uw tiener, denk dan eens aan een grammo foonplaatje. Als Uw zoon een lief hebber is van Franse muziek, en te vens van tophits, dan is „le péniten- cier" van „The Cousins" een goede keuze. (Palette PB 40.209). ZZ en de Maskers zijn hier ook erg popu lair en hebben een nieuwe plaat met pit gemaakt. „Cin Cin" werd „Cheat Cheat". (Artone DR 25.243). The Surpremes zijn momenteel wel heel erg populair. Hun nieuwste (in ons land te koop) verschenen plaat is „Baby Love". (Motown). In Amerika lopen ze er weg mee, met de „Last Kiss" van J. Frank en Cavaliers. Bij ons noemen ze zo'n plaat een smartlap, maar het is En gels, en dan valt dat niet zo op. (Fontana YF 278825). ,J Want You To Meet My Baby", dat zingt Eydie Gormé ons nog al hard toe. Het is hard, maar leuk. (CBS) „Huil niet om de liefde" is de Ne derlandse tekst van „Liebes-kum- mer lohnt sich nicht". De tekst is stupide, maar de muziek is .dekker vlot", en dat maakt een hoop go J. (Artone DR 25.241) Rythm Blues is echt „in" de laatste tijd. „Dan cing in the Street" is het nieuwste kunstwerk op dit gebied van Martha the Vandellas. (Motown GO 42. 581). „The Nashville Teens" gooien in Amerika hoge ogen met „Goggle Eye". Hard, maar niet mooi. (Dec- ca F 12000). De Dordtse knaapjes Jack en Bill hebben hun nieuwste plaatje opgenomen in een kippe- hok. Het resultaat is weer een ei geworden (Philips). Willy Arberti doet wel erg zijn best op zijn nieuwe plaat, maar dat deed Anton in To kio ook, en juist vanwege die gou den plak werd deze plaat gemaakt. (Philips). Een heel goede instru mentale plaat maakte de Belgische groep 'Los mayas'. .Autumn Leaves" is weliswaar niet meer te herken nen, maar het is mooi. (Palette PB 40.204). Corry Brokken voelt zich best thuis in haar huis. Aan die woning droeg ze dan ook haar nieuwe plaat je op. (Philips JF 327.757). Voor Uw „jazzy"-zoon is er een nieuwe plaat van Dave Brubeck. „Toki's Ti me" en „Unisphere" zijn de titels van deze plaat. (CBS 1.541). De begaafde orkestleider/arran- geur/komponist Quincy Jones, ont ving de Edison 1964 voor de LP: „Quincy Jones Plays The Hip Hits" Op een nieuwe LP heeft Jones nu verschillende filmcomposities van Henri Mancini omgewerkt. Het werd een plaat die over de gehele wereld een enthousiast onthaal verkreeg. •V: Boven: Voor het aanstaande voorjaar ontwierp de Berlijn- $e couturier Heinz Oestergaard deze vlotte combinatie van deux pièces en mantel in een bijzonder modieus olijfgroen strijkgaren ruit. De rok van dit ensemble heeft niet inge streken plooien, en de mantel is gevoerd met een kamgaren van Trevira-materiaal met 45% scheerwol. Het hoedje, dat ge maakt is van dezelfde stof doet het ook bijzonder leuk. Zoals U zelf ook kunt constateren is dit een bijzonder draagbaar geheel. Rechts: Dit model zal bij de jeugd wel een warm onthaal krijgen. Het bestaat uit een marine-blauwe pantalon, met brede pijpen, en onderaan een smalle omslag. Op deze panta lon hoort een jumper van de zelfde kleur, met strepen in wit en zachtrose, en een losse strik-ceintuur. Het materiaal is een jersey uit 100% Trevira 2000, een volumineus continu- garen dat heerlijk zacht aan voelt, niet krimpt, niet vervilt, niet kan pillen, en na het was sen zó droog is. In Engeland hebben ze de smaak van de nieuwe plaat van Dusty Spring field al flink te pakken. „Losing You" stijgt snel op de Engelse hitparade. Het nummer mag er dan ook best zijn. Alhoewel het plaatje helemaal niet lijkt op een tophit, pretendeert het toch niets anders te zijn. Ook het nummer „Summer Is Over", dat op de flip-side staat Is een voortreffelijk nummer. Het vakman(vrouw)schap van Dusty en het geweldige orkest van Ivor Raymonde stonden borg voor een voortreffelijk stukje muziek. U mag best ook meesmuilen! (Philips JF 329913). Frank Sinatra houdt niet op met het maken van LP's. Zijn nieuwe plaat is opgenomen in London en kreeg daarom een toepasselijke ti tel: „Great Songs From Great Bri- tian". Hoogtepunten vindt men op deze schijf eigenlijk niet, want het is één hele serie van hoogtepunten. Een heel hoog hoogtepunt willen we toch echter wel noemen: „Now Is The Hour". We hebben dit nummer reeds in vele uitvoeringen gehoord, maar dit is werkelijk een van de beste. Het gebonden toontreffen, en zuiver toontreffen, is de sterkste kant van dit nummer, en trouwens van alle nummers. Samenvattend kunnen we zeggen dat dit een vol ledig schot in de roos is. (Reprise MGGR 1006) Ze was nog maar een schoolmeisje toen ze anderhalf jaar geleden tijdens het „Cabaret der Onbekenden" in Carlton te Eindhoven de eerste prijs weg sleepte. Ze knipperde zenuwachtig tegen de felle schijnwerpers en nam wat verlegen haar eerste prijs in ontvangst. Nu zegt ze „cheese" als een fotograaf een foto maakt, en vindt het niet eens meer gek als er van „Parel van de Zuidzee" meer dan duizend exem plaren per week verkocht worden. En dat allemaal -a anderhalf jaar. Ja, het Is heel erg snel gegaan met Trea, maar ze heeft zichzelf goed bijge houden, want ze weet nog steeds wat ze wil en spreekt tegen je zonder op een stoel te gaan staan om op je neer te kijken. Ze doet haar werk met plezier. Dat kan je zien als je haar een keer op het toneel ziet staan. „Ik vind het heel fijn werk. Het is leuk en afwis selend, maar wel vermoeiend!" „Daarom heb ik iedere woensdag avond en zondag vrij. Ik studeer dan piano en natuurlijk zang". Dat Trea Dobbs zanglessen heeft kan men wel duidelijk horen. Haar vo lume is veel omvangrijker dan van vele tienersterren die gewoon geen les nemen, en ze zingt ook veel ge nuanceerder. Sinds twee maanden heeft Trea Dobbs ook een fanclub, die in deze korte bestaans-tijd reeds 83 leden telt. (Adres van de fanclub: Fred- straat 12, Eindhoven. Trea is een echte Beatle-fan. „Ik vind ze heel muzikaal en ze zingen en spelen goed harmonisch en melodisch. Ik ga van Paul McCartney en John Lennon zelf 'n nummer op de plaat opnemen: It's For You. Geweldig vind ik die Liverpool-sound. Deze nummers zing ik veel liever dan bij voorbeeld "parel van de Zuidzee',' maar de mensen horen dat nu een maal graag, dus dan moet je het toch zingen." Trea voelt zich echt thuis in de ar tiesten-wereld. Ze vindt zingen fijn, en de verdiensten zijn ook aantrek kelijk. „Voor een meisje van mijn leeftijd verdien ik erg veel. Niemand zal op mijn leeftijd al zoveel ver dienen." „Zeg Trea, hoe zit het nu met die verkering met Cees Kranenburg Hoe staat het met je eigen combo We konden ze niet meer stellen deze vragen, want Trea moest het toneel al weer op om mee te gaan doen aan Top of Flop. Trea, we horen het nog wel, en voor de rest nog enorm veel succes, want je verdient het 1 Ook Trini Lopez is zo'n volhouder. Enkele weken is zijn 4e lp van de persen gekomen, die deze keer ge- wijs is aan de Zuid-Amerikaanse muziek. Nu staan er niet eens van die tiener-dreunen op, maar echt goede composities. Een van de bes te nummers is „Malaguena". Het wordt door Trini echt gezongen op een Zuid-Amerikaanse manier, en dat kunnen we zeer waarderen, en Trini bewijst er tevens mee dat hij meer kan dan alleen maar „every body", „one more time" en „clap vour hands". (Reprise). Ja, ja, de „ouwetjes" doen het nog best. Dean Martin loopt nu al heel wat jaartjes mee, en de laatste jaren maakt hij een nieuwe carrière mee. Zijn „Everybody Loves Somebody" deed het enorm goed en ook zijn nieuwe opname „The Door Is Still Open" stijgt enorm snel op de hit parade. Op een lp die pas is uitge komen staan enkele country &wes- tern-nummers zoals „Shutters and Boards". De Everybody-hit staat er ook op, en dat deed ons de laatste wijfeling overwinnen om TOP te zeggen. (Reprise MGRR 9446). Rita Pavane, het kleine besproete Italiaanse schreeuwertje, doet het op haar nieuwe EP ook weer niet erg rustig. Ze zet alle registers weer voluit open, met gevolg dat er weer een volumuneus plaatje is versche nen. Van de vier nummers die dit plaatje telt, kon er bij ons slechts een door de beugel, en dat was dan: „Sotto il fracobollo". Wat de titel betekent weten we niet, maar we weten wel dat het een heel leuk lied je is, waarin snelle orkestpartijen worden afgewissels met een langza me slow-zang. Voorwaar een goed nummer, alleen jammer van de rest van de nummers. (RCA 86.390) We eindigen met een serieusere op name. Op een magnifieke lp uitge geven bij RCA, is de muziek gezet van de requiem-mis, opgedragen tijdens de begrafenis van John Ken nedy. Gestoken in een prachtige hoes, zal deze plaat een welkome aanwinst zijn voor Uw discotheek, en zal ook grote historische waar de gaan krijgen. (RCA-VICTOR LM 9982). „Vind je het vervelend als de jon gelui zich zo abnormaal gedragen?" „Nee. ze doen geloof ik niet eens gek, ze leven zich meer uit, en laten daar door zien dat ze je werk accepteren, dat vind ik juist leuk." Wat vindt Trea Dobbs van de veel gehoorde klacht over de slechte Nederlandse teksten „Ja, die vind ik ook erg slecht. Alleen die teksten van Corry Brokken, die vind ik goed. Die zijn van, ja, hoe heet hij nou, nou ja daar kom ik straks wel op. Persoonlijk zink ik veel liever de originele versies. Op mijn nieuwe EP zing ik ook uit sluitend originele versies."

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 10