Het nieuwe Ontdekking van twee Rotterdammers in Italië HARGA FILOSOFIETJES NOODKREET VAN DE LUCHTVAARTCLUB „SCHIEDAM 4kt faptettuji we/ttcm ete Schiedamsche Cartonnagefabriek „Baia d'Argento" wordt hèt vakantieoord VIJFTIG Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam en Kethel. Wout v. Meeterengoed voor 4 pepernoten NOG STEEDS GEEN CLUBHUIS rr teL 60500, na 6 uur 's avonds tel. 66459 Aangesloten bij de Nederlandse Huis-aan-Huisblad Pers WOENSDAG 9 DECEMBER 1964 16e JAARGANG NO. 19 Redaktie en advertenties: BROERSVEST 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 263939 Kantooruren: dagelijks (behalve zaterdag) van 9-1 en 2-6 uur. Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities.- Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland De woorden „Dit is het", die de beide Rotterdammers, de heren M. in 't Veld, president-directeur van het Rotterdamse makelaarsbureau Marveld N.V. en zijn directeur-bui tenland, de heer B. H. M. Bothe en kele jaren geleden in het ideale vakantieoord aan het Lago Magiore tot elkaar zeiden, werden herhaald... Enkele maanden geleden in het sprookjesachtige mooie gebied, dat ongeveer 90 KM ten Z. van Rome aan de Middellandse Zeekust ligt. „Dit is het", zeiden de heren uit Rotterdam weer! En het betrof nu een gebied met bossen, breed helder strand, een zoetwatermeer Lago di Paola, waar men zeilen kan, zwem baden, tennis- en golfbanen, een manége... Vissen in de zee of de berg van Circeo uit Homerys' Odysseus beklimmen... Een vakantieoord, dat de naam „Baia d'Argento" („Zilver baai") draagt en dat in 1965 on getwijfeld vele vakantiegangers zal trekken... Al is de winter op 't ogenblik bezig zijn gure intrede te doen, daar staat echter tegenover, dat men juist nü di; vakantieplannen maakt. Het is bekend, dat men al heel vroeg hotels en pensions moet bespreken enz. Dat doet men dan ook bij voorkeur vóór januari of op het eind daarvan. Om zéker te zijn van een comfor table huisvesting. De Franse Rivièra, de Costa Brava of de Canarische Eilanden hebben een goede faam. Men is er al ver schillende malen geweest. Nü zou men echt eens wat anders willen... Die gelegenheid krijgt u... Toen de beide Rotterdammers het Lago Ma giore „ontdekten" enkele jaren ge leden, zei men die woorden tot el kaar, die enkele maanden geleden in „Baia d'Argento" werden her haald. Men was enthousiast... Men bouwde en verkocht er in enkele maanden voor twee miljoen gulden aan huizen. Met evenveel succes bouwde Marveld N.V. in Spanje, Zuid-Frankrijk en op de Middel landse Zee-eilanden. De heren uit Rotterdam namen contact op met dr. ir. G. Maurelli, een Romeinse architect Een „droomhuis" in Baia d'Argento, een van de scheppingen van de archi tect Giovanni Maurelli Aan de Italiaanse Zilverbaai staan al huizen. Ook scheppingen van de architect Giovanni Maurelli. Hij bouwde ze voor de Romeinse „upper ten". Zijn beroemdste opdrachtgevers wa ren: Gina Lollobrigida en Anita Ek- berg... De Amerikaanse winkelmag naat is zijn meest buitennissige klant geweest. Daarvoor is Ralph Fantasia dan ook een Amerikaan! Hij liet Maurelli een huis bouwen met drie salons, vier badkamers, drie keukens, een klein concert zaaltje en een speciaal half open barbecue vertrek. Toen deze buiten nissige villa gereed was, betaalde Fantasia alle rekeningen en... ont hulde, dat zijn vrouw toch maar liever niet in Italië hun vakantie doorbracht. Daarom vroeg hij Mau relli een koper voor zijn huis te zoeken. Het is niet de bedoeling, dat Fantasia eraan verdient. Hij is al tevreden, als het huis drie ton (iets meer dan de helft van de werkelijke waarde opbrengt. Er is echter tot nu toe nog geen koper genoteerd... Dr. ir. G. Maurelli... geïnspireerd door Amsterdamse trapgeveltjes... Hij ontwierp voor de Nederlanders huizen en huisjes- van een „tweede huis" dat 35.000 gulden inclusief kost tot bui ten-paleis je, die enkele tonnen moeten „doen". Met de ontwerpen onder zijn arm kwam Maurelli naar ons land en weer zeiden de heren M. in 't Veld en B. H. M. Bothe: „Dit is het" en de bouw kon beginnen! Voor zijn terugreis maakte de ar chitect uit Rome echter eerst een rondvaart door de Amsterdamse grachten. Alleen om inspiratie op te doen, want iets van zijn scheppingen moet het stempel van die typische Nederlandse bouw dragen. Dus Amsterdamse trapgeveltjes in Italie's „Baia d'Argento?" 't Zit er allemaal in! De heer Maurelli was er verrukt over en dat zegt genoeg! Aan de oproep van Jan Sportief de bekerwedstrijd SVV-ADO te zien, gaven 7000 voetballiefhebbers ge hoor. Uiteraard ook uit Den Haag Het vertrouwde Harga-doel zal voor Ton Thie wel zoiets als een nacht merrie geworden zijn, toen van Mee teren als een verlate Zwarte Piet kans zag vier „pepernoten" in zijn „hok" te deponeren. En dat ook nog in de zo bekende blauw-witte uit rusting, die hij dit seizoen ver wisselde voor het Rood Groen. Van ADO dan wel te verstaan Reeds na tien minuten een voor sprong van 20. Wout had er ken nelijk zin in. Negeerde de lange Villerius, die 't eerst hém gedaan had! Maar daar kwam hij gauw van terug... 't Werd gaandeweg duide lijk, waarom ADO de laatste plaats in de Ere-divisie inneemt (7 punten) Want o, die afwerking! Voor de rust werd het toch nog 21. Ze trokken zich in de verdediging terug Ik zeg hardop: „Dat is gemeen" toen Bax (nóg steeds met een bepleisterd hoofd) een behoorlijke optater te gen zijn scheenbeen kreeg en daar door verder meehinkte. Om te laten zien, waartoe de Rood Groenen van de Tweede Divisie B. op de zesde plaats met 13 punten in staat waren Een ADO'er keek hautain om en zei giftig: „Eigen schuld. Daar kan die speler niets aan doen". Ik zweeg. Ja, ik heb Abraham gezien. Aaardige man, wat zal ik zeggen: een soort door- de-weekse sinterklaas. Heb hem natuurlijk gevraagd: „Waar haalt U de mos terd?", want als je weet waar Abraham de mosterd haalt, tel je mee. Zijn antwoord viel tegen: „Waar U hem ook al jaren haalt." Hij is dus geen lid van de V.A.R.A., anders had ie „JIJ" tegen me gezegd. Vijftig jaar is een mooie leeftijd als je durft toe te geven dat de lente en de zomer voorbij zijn, maar dat er in de herfst nog veel zonnige dagen kunnen komen. Je bent geen lammetje meer, geen onnozel schaapje, maar toch ook nog geen „ouwe bok". Lichamelijk kom je natuurlijk zo nu en dan „in de steigers" te staan, omdat er het een en ander gerestaureerd moet worden. Geestelijk heb je onderhand de top van het duin bereikt, (een culturele berg-beklimmer ben ik nooit ge weest) Vijftig is de leeftijd tussen dienstplicht en A.O.W., tussen Je tijd dat je zeven keer per weck en helemaal nooit meer verliefd bent, de tijd dat je neiging krijgt tot een ochtend-rochelt je, zin in een middagdutje en recht op een ge- kluts eitje met cognac voor het slapen gaan. „Tot alles in staat" en „de hele wereld nog voor je open" zijn voorbije leuzen, maar versletennog lang niet de gepaste uitdrukking. Om een of andere reden ben ik vergeten grijs te worden en alleen mensen die echt de pest aan mij hebben zeggen dat helemaal achter op mijn kop (waar ik zelfs met drie spiegels niet bij kaneen dun plekje komt. (Vergeef me deze uitwijding, het is mijn enige „zwak".... nou ja, „mijn enige?' Een intervieuwer - ik heb er vergeefs op gewacht - zou nu gevraagd hebben: „En, meneer Sebastiaan, wat zijn Uw toekomstplannen?" Ik zou hem wat verlegen aangekeken hebben en heel misschien bekend hebben dat ik zo dolgraag die ene steengoede roman zou willen schrijven, waar ik al veertien keer aan begonnen ben Ik weet dat er toch nooit iets van komen zal en zeker niet zolang ik er plezier in heb U ieder week twee maal een ule velletje aan te bieden, (een ule of uile velletje is een heel klein, geschreven denkwerkje, dat vroeger om een snoepje heen gevouwen werd) Vandaar dat ik waarschijnlijk geantwoord zou hebben: „Gewoon doorgaan". SEBASTIAAN Tja, op de overdekte zitten is nu eenmaal geen pretje. Alleen al, om dat je, wanneer de wedstrijd be gonnen is (aanvang nog steeds 2 uur, vergis je niet zetter! telkens voor de te-laatkomers op moet staan 't Werd 3—1, 41 Vijf minuten voor tijd zijn we weggegaan. „Kan je het niet langer aanzien?" vroeg mijn buurman Hooghuis droog! Er waren echter teleurgestelde Ha genaars, die toen al gingen lopen en ik dacht aan de bus. Dat laatste tegenpunt van ADO heb ik dus niet zien maken. Maar voor het elftal van S.V.V. neem ik diep mijn mijter af! Dat kan nog nét, want hij gaat de mottenballen in. Op 28 februari in het nieuwe jaar krijgen we de volgende bekerwedstrijd. Dan wordt VELOX, die zondag van Enschede met 21 won, de tegenstander. Een uit de Eerste Divisie en op het ogenblik op de vierde plaats. Of van Meeteren dan wéér We zullen nog éven geduld moeten hebben MIEKE Op woensdag, 16 sept. Jl. schreven we u op deze plaats enthousiast over de wedstrijden en de demonstraties, die werden gehouden op het parkeer terrein bij het Fortunaveld, in Vlaar dingen. Wedstrijden en demonstra ties van leden van de Vlaardingse en Schiedamse Luchtvaartclub. De tróts van de dag was toen de S.D.K. 179, gebouwd, door de secre taris van de Schiedamse Luchtvaart club. Het toestel met een motor van 1 pk en dat zo trots de „sleep" trok van Garage Unique Er bestond die dag veel belang stelling voor dit bedrijvig gedoe, be sloten met een gezellige avond in tearoom „Het Liesveld" in het nieu we winkelcentrum van dezelfde naam in Vlaardingen. Men had tóen hoop op een eigen clubruimte Hoog nodig voor deze unieke lucht vaartclub, die op 't ogenblik 18 be talende leden telt, waarvan het jongste lid 12 jaar is. Achttien jonge mensen, die snakken naar een eigen clubhuis. Zij zouden hiermede enorm gebaat zijn, omdat zij zich dan vol ledig in hun hobby zouden kunnen uitleven. Het bestuur stelt hieraan geen al te hoge eisen. Men zou al tevreden zijn met desnoods een schuurtje! Als de leden maar een onderdak hebben. De jongsten zou den dan geholpen kunnen worden. NU prutsen ze maar wat. Vaak zon der deskundige leiding, want niet iedere vader interesseert zich voor de hobby van zijn zoon. De club telt dus 18 leden, die 1,25 per maand contributie betalen. Er zouden ongetwijfeld meer leden zijn als U ként de reden! Het is volkomen begrijpelijk, dat juist bij deze hobby men graag ge zamenlijk knutselt en daarmede in staat is van elkaar te leren. Dat kan dus nu niet. Men neemt ge noegen met een hoekje in de slaap kamer, de schuur of ergens op zol der. Dat is jammer Een andere oplossing is er echter niet. Nóg niet tenminste Tenzij er iemand is, die begrijpt, wat het voor deze jonge mensen is geen eigen clubhuis te bezitten. Bezig te zijn met een model dat je rustig achter kan laten, om er de volgende dag mee verder te gaan. Dat kan nü niet. December is bij uitstek de maand van góede gaven! De Luchtvaartclub „S'dam" houdt daarom moed. Mogelijk dat met dit artikeltje Laat u de telefoon maar rinkelen. Al geven we u (voor onze éigen rust!) ook het adres van de secretaris van deze vereniging door, een secretaris, die dezer dagen een heel prettig bericht kreeg. Notaris L. W. A. Duynstee trok in het ge bouw van het secretariaat der Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart in Den Haag vijf prijswinnaars, die zich verdienstelijk gemaakt hadden bij de verkoop van Luva-loten. Het deelnemersbewijs nr. 1206 t.n.v. de heer L. C. Pieters, secretaris van de Schiedamse Lucht vaartclub, Goudenregenlaan 9, Schie dam geeft recht op een ballonvaart met de bekende ballonvaarder J. Boesman. Gevraagd wanneer of hij deze toch zou maken, antwoordde de héér Pieters ons, dat hij daar nog even over na moest denken. Al is hem wél gezegd, dat hij zijn pas poort mee moet nemen. Een ballon heeft tenslotte geen vaste route Het winterfeest van de C.A.B. (Comité Auto- en Boottochtjes voor lichamelijk gebrekkigen) wordt op zaterdag, 12 december a.s. gehouden in gebouw „Irene", Nieuwe Haven. Aanvang: 2 uur. (EN NOG GOED BETAALD OOK)

Het Nieuwe Stadsblad | 1964 | | pagina 1