Voor VrLen in I@! VENSTER „ORANJE" W ie mist haar make-up" Nu ook coke in blik VESTER II P. J. W. BEUKERS INKOOP OUD-GOUD VOOR ALLE PHILIPS- ARTIKELEN NAAR VAN J5- Schiedam PASSAGE Theater Tel. 26.95.63 Donderdag 7 januari t.m. woensdagAVOND 13 januari 1965 William Holden - Susannah York Capucine Tetsuro Tamba „DE ZEVENDE DAGERAAD" Café „Oud Holland" BEDANKT van donderdag 7 t.m. woensdag(avond) 13 jan. EEN HUIS OF FLAT MPT NIFUWF STADSBLAD WOENSDAG 6 JANUARI 1965 „DE VETTE PIT" het orgaan van de Vespaclub „Schiedam", nr. 24. Vanzelfsprekend een overzicht van de vele activiteiten in 1964, maar ook een gespecificeerde opgave van deelname aan evenementen vanaf 23 februari tot en met 4 oktober jl. Wij stippen voor u aan: „Gevraagd: clubleden, die zich voor onze club (zo af en toe) willen inzetten en Gevraagd: heldere geesten, die ook eens voor copy kunnen zorgen". We geven het alleen maar door...! HET SCHOOLBLAD „SPIERINGS- HOEK" van het Liduinalyceum al hier. Redaktie: Ineke Boekestyn, Harry van Dijke, Ad Ham, Gerry Bolsius en Paul Govaart met illu straties van Ben Sikken. Het blad heeft weer de vlammend rode om slag, waarop de naam het goed doet alleen dat béte opschrift: „voor de lieve lezer...!" De lieve lezer komt al spoedig tot het inzicht, dat dit blad getuigt van energie en durf. Van jonge mensen, die voor hun eer lijke mening uitkomen. Rake op- en aanmerkingen. Maar in dit blad ook opgenomen een bekroond opstel „De geschiedenis van een stuiver" van Marianne Franzen van lc. Ze hebben ze zorgvuldig geteld, de lezers van de artikeltjes, die Kroniekschrijver Harry van Dijke neerpende. Het wa ren er om precies te zijn: 8.497... We weten niet, of daarbij ook zijn laatste „Kroniek" was inbegrepen. Maar hij deed het bijzonder goed. Hetgeen de heer Cloudemans kan beamen, want op 12 november schreef Harry over hem: „Aan rij ding van de heer Cloudemans. Hem rest nog slechts een fotootje van autootje". Of hij die inderdaad in gelijst gekregen heeft...? Slijterij- en Wijnhandel Oranjestraat 10-12 Tel. 265997 U beltwij bezorgen „SWARTTOUW'S SEINPOST". In de rubriek „Waarvoor wérken wij?" een serie foto's, om een beknopt over zicht te geven, van wat er in 1964 is gepresteerd: tanks voor verschillen de produkten voor de Shell-raffinade- rij op Pernis, mengtrommels voor de A.K.U. in Arnhem, modernisering van de steenfabrieken in Culemborg en Velp, een dubbele rolbasculebrug voor de sluizen in het kanaal van Gent naar Terneuzen in Zeeuws Vlaanderen, een van de vele Flexi- float afgeleverd aan verschillende opdrachtgevers, o.a. voor het gebruik van aardgasleidingen en bruggen over het Markkanaal bij Terheyden nabij Breda en over het Oude Maas je bij Sprang-Kapelle in de Lang straat in Brabant. In het artikeltje „Niet meer met de pet rond" wordt weergegeven, wat of het Bijzonder Fonds Swarttouw in Schiedam tot doel heeft. Er wordt daarin gezegd, dat men vroeger met de pet moest rondgaan, als er bijv. iemand 25 jaar getrouwd was. Geen ideale oplossing, want de éne werk nemer is nu eenmaal populairder dan de andere. Daarbij kwam nog, dat niet iedereen wat kon missen. De oprichting van het B.F.S. kwam in 1948 tot stand, een Fonds uit het fabriekspersoneel zelf voortgeko men. Bijna alle werknemers in de Swarttouwfabrieken te Schiedam en ook van de montageploegen staan elke maand een half uurloon af, dat gestort wordt in het Fonds. Het be stuur hiervan bestaat uit negen le den: vier in de fabriek Nieuwe Wa terwegstraat, vier bij de montage- ploegen en één in de fabriek Haven straat. De heer S. Kruidenier is al 12 jaar bestuurslid, waarvan acht jaar voorzitter. We nemen aan, dat hij onlangs op de jaarvergadering weer herkozen is. Het Fonds geeft vaste bedragen bij huwelijken en ju bilea en ook bij het overlijden van collega's. Deze uniforme regeling heeft als voordeel, dat niemand zich bij anderen ten achter gesteld kan voelen. Maar het Fonds doet nog méér... Langdurig zieken worden ARTS HERVAT 11 JANUARI DE SPREEKUREN nooit vergeten. Maar ook wordt de helpende hand gereikt, als een gezin van een werknemer in grote moei lijkheid is. Zoals bij ziekte van een huisvrouw, uitzenden van kinderen naar een kolonie, bijstand als de vrouw of een kind in een sanato rium moet worden opgenomen. Of tegemoetkoming bij de kosten van een beugel voor een recht gebit van een kind. Een tijdelijke verlichting krijgt een weduwe, wanneer het Fonds haar een vastgestelde uitke ring verstrekt, waarbij bovendien ieder lid van het Fonds een half uur loon afstaat. Jammer alleen, dat nog niet iedereen bij Swarttouw lid is van dit onmisbare Fonds... Zilver "n juwelen De hoogste waarde krnet U bij: WOOG'" LAAT 9 TEL. 6861 R De Vereniging Krachtwerktuigen heeft ter gelegenheid van haar gou den bestaan een foto-wedstrijd geor ganiseerd. Twee mensen van Swart touw hebben een gooi naar deze prijzen van 500, 300 en 200 gulden gedaan en foto's ingeleverd, die door Swarttouw als bedrijf zijn ingezon den. Het waren vier opnamen van de heer H. A. Kraak en twee van de heer L. Pronk. En nu maar wachten op de uitslag! „HET ZESKANT", het personeel o.a. dam. Op de voorpagina een fraaie dam. Ov de voorpagina een fraaie opname van het kraaneiland „Kraanvogei" en „Lepelaar" voor de haveningang van IJmuiden, gefoto grafeerd door Cees van der Meulen. De Hollandse Aanneming Maat schappij N.V. heeft opdracht gegeven voor het bouwen van een grote sleephopperzuiger H.A.M. 307.' It schip, dat onder bouwnummer CO. 522 door vennoot L. Smit Zn. ge bouwd zal worden, krijgt een laad ruimte inhoud van 4400 ir»3 en een nuttig laadvermogen van 7000 ton. De hoofdafmetingen zijn: 110 (o.a.) x 18.80 x 10,60 m; snelheid (geladen) 13'/2 knoop. In tegenstelling tot veel andere sleephopperzuigers die met drie hoofdmotoren zijn uitgerust, krijgt de H.A.M. 307 twee hoofdmo toren: elk 20 cilinder in V-vorm van 3400 pk. Elk van deze motoren kan gelijktijdig zowel een baggerpomp als een omkeerbare schroef aandrij ven. Tijdens het sleepzuigen kan het vermogen tussen schroef en pomp worden verdeeld door regeling van de schroefspoed. Bij vrije vaart komt het gehele vermogen dan vrij voor de voortstuwing. De twee zuig- buizen, waarmee tot een diepte van 21 m kan worden gebaggerd, hebben een diameter van 900 mm. De buizen zijn achter het laadruim geplaatst. De H.A.M. 307 krijgt kegelkleppen, evenals de GEOPOTES 6 en 8, waar in deze kleppen voor het eerst wer den toegepast. Het laadruim is aan de bovenzijde gedeeltelijk open en de overvloei vindt plaats over het achterschot naar het vlak. Opval- lend aan dek is de afvoerpijp, waar door de specie direct overboord kan worden geperst. Bij dwarsscheepse stand steekt deze pijp, die zowel naar stuurboord als naar bakboord kan worden gericht, 20 m buiten het schip. Hij wordt dan gebruikt, wan neer er dwarsscheepse stromingen zijn, die de gebaggerde specie kun nen afvoeren. Opvallend is bij dit schip ook het grote vrijboord van 3,25 m, waardoor de uitbreiding van de stabiliteit en daarmede de vei ligheid van dit schipbelangrijk ver beterd worden. Op het achterschip beschikt men over een 10 tons draai- kraan, die het gehele werkdek be strijkt en daarmede de draaibare persbuis wordt bediend. De verblij ven voor de bemanning zijn in het voorschip, ver van alle lawaai aan boord. Deze H.A.M. 307 zal in de zo mer van 1966 worden opgeleverd... Tot „De Oude Garde" traden toe de heren A. Versteeg, N. van Oudheus- den, P. A. den Edel, A. J .M. Nuiten en C. D. v.d. Kaay. De Bedrijfsschool bracht een bezoek aan de Assembla gefabrieken van de General Motors Continental in Antwerpen, waarbij de leerlingen met hun begeleiders hartelijk werden ontvangen en ge wapend met een veiligheidsbril een excursie door dit interessant bedrijf maakten. Verschillende premies werden weer toegekend in de „Ideeënbus". Idee 6 van 1963 afkomstig van de heer H. C. van Elswijk bleef destijds te laag beloond met 50.Hij krijgt er nu nog 200.bij. Op de laatste pagina van dit blad 'n prettige mededeling: de Bagger- maatschappij Dirk Verstoep N.V. te Den Haag heeft aan I.H.C. Holland opdracht gegeven voor de bouw van een Diesel-Hydraulische Baggermo len met emmers van 425 1. Hoofdafmetingen van het schip: 32,50 x 8,50 x 3 m. Aan boord wordt o.a. geinstalleerd een Caterpillar dieselmotor van 320 pk. Het schip zal op de werf van L. Smit Zn. worden gebouwd, in samenwerking met „De Klop" onder CO 535; de molen krijgt de naam Jannigje Jo hanna en zal voorjaar 1966 worden afgeleverd... Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie, dagelijks van 8.00-17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag. Portemonnee met inhoud; make-up- tasje met inhoud; 1 paar kinder wanten; herenhandschoen (L); kin- derwant; nylonwant (R); 1 dames handschoen (R); 1 paar kinder wanten; herenhandschoen (L); lips- sleutel; 1 sleutel; 4 sleutels in étui; 2 sleutels; ring met 3 sleutels; rabiespenning; kralen ketting; wiel dop en ring; kabelslot; 2 haar banden; damessjaal; witte sjaal; kinderschoentje. Te bevragen bij de vinders: rode sjaal, Emilio Gallas, Nieuwe Haven 281; badhanddoek met heren ondergoed, Kok, v. Oldenbarnevelt- straat 66; bontmuts, Hilaar, Henri Polakstraat 23; sjaal, Dumont, Ha- vendijk 154a; sjaal, v.d. Berg, Oost singel 28; kindersjaal, den Houting, v. Hogendorpstraat 92; herenhand schoen (R), Baartmans, Schiedamse- weg 225; kinderschoentje, v.d. Lin den, v. Storckstraat 36; zwembroek je, Nieuwstraten, Schaperlaan 2; zwarte poedel en rood katertje, asiel St. Anna Zusterstraat, 47; kle|p? Duitse staanoeF, Wenniger, Prins Mauritsstr. 1; autostep, St. Joseph- schoöl, Nassaulaan; schab t'sbescher- mer, v.d. Burg, v. Hoogendorpstraat 61; slede, v. Dijk, Lange Nieuwstraat lib; 1 paar schaatsen, Keemink, IJsselmondestr. 46; schaatsbescher- mer, Kok, Broersvest 93; teddybeer, van Dijk, Alb. Thijmstraat 77b; rin getje met gravering, Breur, v. Kar- nebeekstraat 54; muntbiljet, Noord- hoek, Burg. van Haarenlaan 1117; damesarmband, Viveen, Buys Ballot- singel 57b; oorhanger, Nieman, Geert Reindersstraat 32c; dames horloge, Keijzer, Nieuwe Mathenes- serstr. 85; zwemkaart, Brandsema, Zalmstraat 11; vakantiebonnen, Ro- rije, Buitenhavenweg 36; pakje inh. mes en vork, Katman, Bosboomlaan 6 ;ring met 3 sleutels, Pauw, Burg. Knappertlaan 175a; vulpen, Zeer, Parkweg 35; ring met 6 sleutels, Hengst, Thomas a Kempisstraat 30; 1 autosleuteltje, Visser, Grensflat; rozenkrans, de Geer, Seringenhof 8; 1 sleutel, Jacobs, Leibnitzstraat 6a; lipssleutel, Verveen, Lekstraat 85; ring met 6 sleutels, Hanemaaijer, Deensestraat 55a, Rotterdam; bril, Brongeest, Prof. Aalberselaan 42; rin gmet 3 sleutels, Hooghart, Fa zantlaan 55 (tel. 268323); 1 dames glacé, Winkel, Albardastraat 65; 1 paar kinderwantjes, Heidema, Burg. van Haarenlaan 494; 1 want, Kol- meijer, Burg. van Haarenlaan 1177; herenhandschoen, v.d. Most, Galilei- straat 43a; 1 paar kinderwantjes, Dierks, Vriendschapstraat lb; 1 paar dameshandschoenen, van Schaik, Mackaystraat 31; want, Wolters, v.d. Elststraat 14a; kinderhandschoen, v.d. Linden, v. Storkstraat 36; 1 paar wanten, Ham, Jan van Avennesstr. 49a; led. portemonnee met inhoud, Groeneweg, Nieuwsticht 4; dames portemonnee met inh.. Slavenburg, Aleidastraat 144; paraplui, v. Vor deren, Schimmelpenninckstraat 61; kinderportemonnee met inh., Roe- lofs, v. Karnebeekstraat 26; aktentas met. inhoud, v.d. Waal, v.d. Elststr. 7b; portemonnee met inhoud, v.d. Burg Taxibedrijf, v. Hoogendorp straat 61; plastic damesportemonnee met inhoud, Nootenboom, Joh. de Wittsingel 157. IN („The 7th dawn") Naar de roman „The durian tree" van Machael Keon. NOVA Regie: LEWIS GILBERT Technicolor 18 jaar. Dagelijks 2 en 8.15 uur; Zaterdag en zondag: 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ----fvn-||v1nf(rwvifv.|vv-r-|-ffnniv1r|r)nnnnj| C. RISSEEUW De zaak met sfeer Hoogstraat 124, Telef. 269781 Dinsdags gesloten PASSAGE THEATER. Deze week „De zevende dageraad" (The 7the dawn) opgenomen in technicolor met als hoofdrolspelers o.a. William Holden, Susanne York en Capacine. Gebaseerd op de roman „The durian tree" van Michael Keon. Maleise guerillastrijdkrachten fu- sileren een handjevol Japanse krijgsgevangenen op Malakka in 1945. Een film, die u zal boeien van het begin tot het einde en zal wor den vertoond dagelijks om 2 en 8.15 Ja, als gewoon burger van Schiedam wil ik bij deze afscheid nemen van een man, die voor Schiedam zoveel heeft gedaan en daarbij zo opvallend op de achtergrond is gebleven, n.l. de heer J. J. Schipper, Tuinarchitect van onze gemeente. Vele Schiedammers beseffen niet hoeveel zij wel aan hem te danken hebben, hierbij gaan mijn gedachten in de allereerste plaats uit naar alle recreatiegebieden die onder zijn lei ding tot stand gekomen zijn. Om er maar een paar te noemen: Bad Groenoord, Hargapark, Beatrix- park, een pracht van een Maas boulevard, waar een ieder kan ge nieten van het drukke scheepvaart verkeer op de Maas, de fleurige bloembakken door de hele stad ge plaatst geeft Schiedam, vcrgeletten bij andere steden een zeer prettig aanzien, het Julianapark een lust voor het oog, zo zou ik nog wel door kunnen gaan,, de modernste kweke rij van Nederland. Wanneer U zomers geniet van al deze schoonheid én U zich kan ont spannen in de hierboven genoemde recreatieoorden, zijn er maar zeer weinig mensen die zich realiseren dat zij dat in de eerste plaats aan de heer Schipper hebben te danken (ik maak U hiervoor echt geen ver wijt hoor). Maar nu de heer Schipper onze stad gaat verlaten wilde ik dit eens extra naar voren brengen. Dat wij mensen zijn die het schoons in de natuur kunnen waarderen blijkt wel uit het feit dat als er ergens iets van deze natuur moet verdwijnen de afkeurende reactie's niet uitblijven. Hierbij denk ik aan de goede oude Maaskant, die door de expantiedrift van Wilton moest verdwijnen en wat te denken van het prachtige driehoeksparkje aan de Burg. Knap pertlaan met zijn gezellig vijvertje waarin de zwanen, bergeenden, Kaapse eenden, Knobbelganzen, Wa terhoentjes enz. enz. vertoefden die vor zeer vele stadsgenoten, vooral moeders met kleine kinderen wer den bezocht („We gaan de eendjes voeren") op de rustieke bankjes in het toegangslaantje heeft menige oude van dagen onder het genot van een prachtig uitzicht zijn levensfilm weer eens aan hem voorbij laten gaan. Het was vooral ook dit plant soentje dat een warm plekje had in het hart van de heer Schipper. Maar helaas, ook dit moest wijken voor het nieuwe Gemeente Zieken huis. Voor mij staat vast dat dit en ook andere dingen de heer Schip per als natuurvriend pijn hebben ge- daan, maar als nuchter mens de noodzaak er van heeft ingezien. In de loop der jaren hebben zeer vele Schiedammers hem om advies gevraagd betreffende hun planten die het niet zo erg meer deden of ziek waren en nooit heeft hij deze mensen teleurgesteld maar heeft ze met raad en daad terzijde gestaan. Ook wanneer in het voorjaar de telefoon gloeiend stond van ver ontrusten, die hem vroegen zo gauw mogelijk iemand te sturen omdat er twee eenden zo erg aan het vech ten waren, kregen zij van hem het lakonike antwoord: „Laat ze maar gaan hoor, waar moeten anders de eieren vandaan komen?" Mijnheer Schipper, zo zou ik nog wel een poosje door kunnen gaan, maar ik weet dat U toch maar het liefst op de achtergrond blijft, daar om eindig ik met de wens dat U in Uw nieuwe funktie veel plezier en een goede gezondheid mag hebben, ook voor Uw vrouw en kinderen. In gedachte drukt een dankbare Schiedammer U de hand. Zo maar een WILLEM. uur, en op zaterdag en zondag om 2-, 4.15, 7- en 9.15 uur. Toegang: 18 jaar. MONOPOLE THEATER. Donderdag om 2 en 8 uur maar ook zaterdag nacht om 12 uur de film: „Achter gesloten gordijnen". In de hoofdrol len: Eleonora Rossi Drago en Massi mo Girotti. Handel in meisjes... Hierover gaat deze film, waarmede regisseur Luigi Comencini het pu bliek confrenteert... Toegang: 18 jaar. Op vrijdag en zaterdag om 2-, 7- en 9.15 uur, op zondag om 7- en 9.15 uur, op dinsdag om 2 en 8 uur en op woensdag om 8 uur de film ,,D' Ar- tagnan tegen de drie musketiers". In de hoofdrollen: Piero Lulli, Adrei- na Paul, Gabrielle Antonini e.a. Een nieuw verhaal van de sympathieke ontembare vrienden en vijanden naar de roman van Alexander Dumas... Toegang: 14 jaar. In de zondagmatiné's om 2 en 4.15 uur en woensdagmiddag om 2 u. de film „Prairie ratten" opgenomen in kleuren. Een film, waarin vijf despe rado's vechten om geld, een vrouw en hun leven... Toegang: 14 jaar. Jong echtpaar zonder kinderen zoekt in S'dam of omgeving Genegen behoorlijke huur te betalen. Brieven onder nummer 2852 aan bureau van dit blad. De heer J. F.C. Westerman, directeur van The Coca-Cola Export Corpora tion heeft in zijn nieuwjaarstoe spraak medegedeeld, dat de omzet van Coca-Cola over 1964 mede dank zij de normale zomer met 15% is toegenomen. In 1963 was de toename ten opzichte van het voor gaande jaar 10%. Het marktaandeel, dat de maatschappij met haar drie produkten Coca-Cola, Fanta-citrus en Fanta-orange thans inneemt, be draagt ongeveer 20%. De heer Wes terman stelde vast, dat zijn maat schappij niet alleen in de verschil lende flesmaten waarvan de ge- zinsfles voor Coca-Cola 33% meer „deed" dan vorig jaar, aan de vraag van de consument voldoet, doch ook met pre-mix installaties, moderne koelers en koelautomaten op ruime schaal aan de wensen van de détail list tegemoet komt. Heel nieuw is „Coke-in-blik", speciaal bedoeld voor toeristen en vakantiegangers en de introduktie van Fanta in de King Size fles in het rayon Amsterdam. The Coco-Cola Export Corporation behoort tot die groep bedrijven in ons land, die reeds ruim tien jaar geleden het nut van public relations erkende en sindsdien zowel op sport gebied het steunen van de dam- en honkbalsport als in de cultu rele sector van onze samenleving het Interscholair Muziekconcours en het Cultureel Fonds 'zich een goe de naam heeft verworven. Zeer binnenkort zal de Onder nemingsraad voor het personeel van het rayon Amsterdam worden ge ïnstalleerd, waarbij de pensioenen aan de AWW en AOW-uitkeringen zullen worden aangepast. Nieuwe fabrieken werden in 1964 te Soestdijk, Dongen en Bredevoort in bedrijf gesteld; met de bouw van een nieuwe fabriek te Horst (Nrd. Limburg) is zeer onlangs door de nieuw opgerichte Limburgse Bottel mij. „Vujanti" een begin gemaakt. Deze zal nog dit jaar in bedrijf wor den genomen, zodat eind 1965 een tiental bottelarijen voor Coco-Cola en Fanta in ons land is gevestigd. Nabij Alkmaar is de elfde fabriek geprojecteerd, die volgend jaar in bedrijf zal worden gesteld. VOOR IEDEREEN! BROERSVEST' 54 SCHIEDAM I

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 2