K C. Kok Huim BRAS?"7 S.V.V. naar De Baronie KEL1UM TAXI 7^ EUROTAX 269460 Hermes-DVS N0AD YAMAHA stef meeder n.v. UITGAAN IN SCHIEDAM achter de stopmand Cong res Sportpark „Harga) 2 uur Luxe geschenken W/ oase 3 De vreugde van het geven binnenkort ook UBURLESKE HET COLLEGIUM MUSICUM AMSTELODAMENSE LURELEI CABARET Schiedamse NOTITIES Fa. H. J. Blommendal dirëkt (EUROTAX) Gevonden voorwerpen Schiedamse NOTITIES transistor-orgel VRIJDAG 1? PEBRIIARl 1065 HET NIFUWE STAD5R1 AD Mijn oude vertrouwde Stopmand, vorige week vrijdag een beetje in mi neur geschreven, heeft een uitvoerige reactie van een lezeres ontke tend. Daarom heb ik die Stopmand nog eens om gekiept. Een mens schrijft zo vlotweg maar wat op die schrijfmachi ne, maar hoe zit dat nu? HEB ik werkelijk ge schreven, dat ik straks eenzaam ben als de jongste ook getrouwd is? Ik heb toch immers een mdn, waar ik diet paar aardappeltjes en dat f rut je groente voor ko ken kan! Het stond er misschien een beetje on gelukkig, maar lieve me vrouw (dat mag ik toch wel zeggen?) ik „min" dat degelijke Hollandse eten niet zo erg. Ik ben dol op bamie, nassi go- reng en vele variaties daarvan. Nietzo heel erg veel, ik ben maar een bescheiden meisje! Maar om dat voor twee perso nen klaar te maken Dan worden er vier bor den bijgeschoven! Weet u, ik krijg altijd 'n com plimentje voor koffie zetten en dat lekkere spul klaarmaken. Heel belangrijk in het leven van 'n doodgewone huis vrouw! Dat die melk tal loze malen overkookt en de rijst (soms) aan brandt (je moet er ook nooit bij weglopenis van minder belang U besluit Uw brief met „En als u dan zo ontzet tend veel tijd gaat over houden, er zijn zoveel eenzame, echt eenzame mensen op de wereld. Misschien weet u die in uw omgeving ook op de sporen en eens een ge- zelligheidje voor hen te verzinnen. Het zal uw eigen eenzaamheid doen verdwijnen en u kunt dan anderen nog geluk kig maken WEER heb ik die Stop mand omgekiept... Maar ik kan beslist niet ont dekken, waar of nu staat, dat ik straks zeeën van tijd óver zal heb ben! U heeft het alle maal veel te serieus op genomen. Ik vond het heerlijk even de draak te steken. Ook een ma nier van afreageren... Want u zal het toch met me eens zijn, dat ik dit even verwerken moet straks weer samenHet zal ongetwijfeld 'n oase van rust kunnen zijn. Maar ik maak altijd zo veel lawaai Ik praat en ik lach zo graag. Maar tijd óver straks...? Helemaal niet. Alles blijft bij hetzelfde. De schrijfmachine heer lijk in gebruiken pas op vrijdag, als de laatste krant gezet wordt, tijd voor een kopje koffie bij de dochters. Die... hoe kdn't heerlijker, naast elkaar straks wonen Dat laatste zinnetje van uw briefIk lees het zomaar hardop voor me zelf. Ik denk aan alle vreug de, die ik anderen tot nu toe schonk. Een klein verrassinkje... Een be zoekje, dat je al jaren uitgesteld had. Jaren... Omdat je altijd als een vliegende Hollander maar hier en daar naar toe draafde. Omdat je constant in tijdnood zat. Maar maandagmiddag heb je iets goedgemaakt Toen had je eindelijk de kans de klok te negeren. Toen had je een fijn ge sprek. Het is immers zo enorm belangrijk als je je hart voor een ander openstelt. Als je daarna zomaar om wat vreugde te schenken op een kou de winterse dag (het snééuwde evenuit dankbaarheid hiervoor een bosje geurige fre sia's door de bloemist aan laat reiken. Ik hoop, dat ik met deze ontboezeming die me vrouw uit de School straat gerustgesteld heb. In werkelijkheid valt dat egoïsme van me wel mee. Maandagavond 22 februari om kwart over acht begint het door Koos Bons, organist te Maassluis met medewerking van het Barok- ensemble o.l.v. Iskar Aribo te geven concert in de Grote- of St. Laurens- kerk te Rotterdam. in GOUD ZILVER HORLOGES GERO en W.M.F. ARTIKELEN in KRISTAL en fijn PORSELEIN BROERSVEST 93 woensdag 24 februari 20.00 uur Passage Theater: De Kath. Kring presenteert de Toneelgroep Theater met van Alfred Jarry met medewerking van o.a. Elise Homans en Hans Tiemeyer. Regie: Hans Croiset. Kaarten aan de zaal: 4,30, 3,80 en 3,30. vrijdag 26 februari 20.15 uur Aula Stedelijk Museum De Ver. Vrienden van het Stedelijk Museum presenteert met werken van o.a. Sweelinck, Di Lasse, Ramau en Ravel. Toegang: Leden 1,50; niet leden 2,50, jonge ren tot 18 jaar 1, vrijdag 26 februari 20.00 uur Het Volksgebouw: De Nivon brengt het bekende met medewerking van: Jasperine de Jong, Sylvia de Leur, Eric Herfst, Rudy v. Veen (piano), Leen Jongewaard en Robert Bos. Toegangskaarten voor niet leden: 3,— ver krijgbaar bij: R. Luttik, Visserstr. 17, A. Ouwe- neel, v Oldebarneveldstr. 173, P. Spruit, Heems- kerkstr. 26, F. Sjoerdsma, Gordonstr, 25b en het sekretariaat: Rotterdamsedijk 24c. TUINLAAN 98 - TEL. 26.74.64 MGR. NOLENSLAAN 688 TEL. 26.20.76 MIEKE. MUZIKALE KLANKEN van het Schiedams Politie Muziek gezelschap kunt u beluisteren op het jaarlijks concert, dat op dinsdag, 16 februari a.s. zal worden gegeven in de grote zaal van "Musis Sacrum", Lange Haven 115. Het Muziekgezel schap staat onder leiding van de heer M. Brilleman. Aan deze avond verleent ook medewerking de Schie damse Toneelvereniging „Alberdinck Thijm" met de opvoering van „Hoogheid uw kameeel staat voor", een blijspel in drie bedrijven van Max Andrea. Piet Middendorp heeft hierin als echtgenoot met vorstelijke concurrentie een rot... Zaal open: 7 uur, aanvang half 8 precies. De rood groenen hebben zondag he laas het succes aan Xerxes moeten laten waardoor de aansluiting mo menteel is verloren. Jammer maar zeker niet hopeloos want er zijn al tijd nog elf wedstrijden te spelen en in deze afdeling zal men het el kaar nog heel moeilijk gaan maken. Zondag gaan de s.v.v.'ers naar de Ba- roni een alhoewel men in Tilburg in eigen huis zeker niet mals is zal men met een enorme ijver en enthousias me deze tegenstander tegemoet moeten treden om zodoende het vér lies van zondag enigermate te her stellen. S.V.V. 2 heeft een wedstrijd inge last gekregen nl. in Tilburg tegen Willem II 2. De Tilburgenaren staan weliswaar op de onderste plaats, echter zijn beslist niet te onder schatten en juist deze clubs doen vaak rare sprongen. S.V.V .-jeugd naar P.S..V De rood groenen jeugd krijgt het in Eindhoven moeilijk want de P.S.V. 'ers hebben de laatste weken hun jeugdelftal danig versterkt met jeug dige topspelers o.m. de ex. s.v.v.'ers Eddt Koens. Voor de s.v.v.-jeugd een ere-zaak juist daar een winstpunt te bemachtigen hetgeen dan reeds een prestatie betekent. S.V.V. 3 speelt een uitwedstrijd te gen Sparta 3 en S.V.V. 4 speelt om 12 uur op Harga tegen D.H.L. 2. HOOGSTRAAT 55, TEL. 267524 Erkend Juwelier-Horloger straks TELEFOON. Als secretaris van de Bond van Tandenborstelgebruikers voor de afdeling Zuid-Holland ben ik naar een Congres in 's-Hertogenbosch geweest. Heel interessant. De reis, de Brabantse koffietafel -en later het diner met apéritief vooraf was helemaal voor rekening van de Bond. Er waren een massa belangrijke mensen met acte-tassen en het diploma „angstvrij spreken in het openbaar". Urenlang is er angstvrij in het openbaar gesproken. Dat is heel nuttig, want het wordt hoog tijd dat de regeling eens over de brug komt. Het gaat hier om een belangrijk stuk volksge zondheid. Bij het begin heeft iemand van het hoofdbestuur mij ge vraagd of ik nog „desiderata" had. Ik heb gauw „nee" gezegd. Voor zo ver ik weet heb ik nooit desiderata gehad, hoogstens een paar normale griepjes en dan vroeger natuurlijk de mazelen. Trouwens, ik dacht dat de medische wetenschap tegenwoordig ver genoeg was om „desiderata" wat dat dan ook wezen moge snel en afdoende te bestrijden. Waarom die iemand van het hoofdbestuur zo teleurgesteld keek toen ik fris en gezond „nee" had gezegd, bleek pas op het einde van de eerste zitting. „Ik kan met vreugde constateren" sprak de voorzitter „dat er nog heel wat desiderata zijn". „Dat betekent" vervolgde hij „dat er voor onze Bond een grote taak is weggelegd" Van schrik ben ik in één van de twaalf studie-comités gaan zitten. Deze studie-comités hebben tot doel om werk-commissies samen te stellen. De werk-commissies gaan rapporten maken. Die rapporten worden dan alle afdelingen ter bespreking voorgelegd.'Het is alle maal heel eenvoudig. Er is staande de vergadering een telegram van aanhankelijk heid verzonden aan H.M. de Koningin en tot slot volgde een rede voering van twee uur door een Professor uit Frankfurt. Het enige wat ik U daarover melden kan, is de titel, die in het programma boekje stond: Eine kultur-historische Verhandlung in der Bez.ie- hung zu der wirtschaftlichen und Gesundheitsfiirsorglichen Bedeu- tung der Benutzung der Zahnbrüste im Westlichen Halbrund w'dh- rend der letzten Jahrhunderten" Toen ik wakker werd van het applaus ben ik snel naar de garde robe en daarna naar een Raadskelder geslopen, waar ik tussen veel pot*f>n bier en metworst heb zitten nadenken hoe gelukkig wij zijn dat we ons om zulke dingen druk kunnen maken. SEBASTIAAN. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00 tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: ring 7 sleutels; ring 2 sleutels; auto sleuteltje aan lederen bandje; porte feuille met inhoud; kinderportemon nee met inhoud; tasje met inhoud; 1 paar babywantjes; 1 paar heren handschoenen; handschoen (R); 1 paar dameshandschoenen; (Bur. Ke- thel:.herenhandschoen); een kinder- schoentje( R); muts; slagersjasje; herenhoed; sjaal; radiolamp. Te bevragen bij de vinders; centen en sleutel in doosje, Verzij den, van H. Goedhartstraat 49; ket tinkje met hartje. Schaap, J. C. van Markenstraat 3; bankbiljet, v. d. Lely, Potgieterstraat lb; wandelwa gentje, Ris, Mesdaglaan 26b; flesje oploskoffie, Zaal chef Postkantoor, Tuinlaan; pakje met telefoononder delen, Oosting, Eendrachtstraat 22a; vierk.ijzeren raam, v. d. Berg, Nas- saulaan 34b; varken, Poot, Polder weg 23; bastaard, bruin, Asiel, Sint Anna Zusterstraat 47; een langharige keeshond, v. Marijk, Lekstraat 13b; kater, Moet, Deensestraat 57a, Rot terdam; bastaard, Dierenasiel, Sint Anna Zusterstraat 47; reserveband, Hoedmer, benzinepomp Esso, Phiiip- pusweg; flanellen luier, Breeman, Meeuwensingel 108; geruit jongens petje, v.d. Kraan, Meeuwensingel 82; zwembroek, de Jong, Nieuwe Dam- laan 704; kindermuts, Schmidt, Rot- terdamsedijk 212a; pakje handdoe ken, de Blank, Heemskerkstraat 24; 1 paar kindergymschoentjes, v. Eijk, St. Liduinastraat 7b; muts, v. Wijk, v. Hogendorpstraat 25; kinderschep je, Boogaard, IJsselmondesestr. 28; kinderwantje, de Willigen, Rem- brandtlaan 116a; 1 paar glacés, Bout, Joh. de Wittsingel 295; 1 p. kinder glacés, Egberts, Hoofdstraat 39; mo- torwant (L), Harreman, Potgieter straat 10a; handschoen, Bouw, Van Oldenbarneveltstraat 88; herenglacé (R); Post Kethel, handschoen (L), Faber.Lorentzlaan 27a; herenglacé, v. Dijke, Parkweg 166; 1 herenhand schoen, v. Buren, Rijnstraat 24; kin- derwantje (L), Oorschot, Hoofdstr. 205; handschoen (R), Politiepost Ke thel; herenhandschoenen, wit en zw., Benzinestation Waldo, Korte Singel- str.; heren handschoen, politiepost Kethel; 1 paar dameshandschoenen, Kamp, Hoogstraat 128; dameshand schoen (R), Harmsen, Nieuwe Ha ven 71b; herenportemonnee, Norder, Oude Sluis 7a; damesportemonnee m. inhoud, Drog. Viking, Singel 140; herenparaplu, Dijksma, Julianalaan 120a; aktentas m. inhoud, v.d. Bend, Rozenemanstraat 65; fietstas, Uit voerderskeet Kuijpers, Gem. zieken huis; portemonnee, Jongste, Lijster beslaan 14; ring met 2 sleutels. Ma- rijnen, Koemarkt 1; lips sleutel, v.d. Tuijn, Singel 74; ring met 3 sleutels, Dijkman, Westfrankelandsestr. 121a; ring huissleutel, Meier, Warande 2b; 3 sleutels in étui, Brinkman, Rem- brandtlaan 102b; brilin koker, Rotte veel, Iepenlaan 50. t Geschenken Dam 2 tel. 260559 W. M. F. CASSETTES ARZBERG SERVIEZEN ROSENTHAL SERVIEZEN ZWIESEL KRISTAL Kunstklasse In verband met de verbouwing van het Stedelijk Museum van Schiedam zal tot nader bericht geen kunst klasse meer worden gehouden Het is Hermes-D.V.S. nog steeds niet gelukt in de gunst te komen van vrouwe Fortuna. Ook in het verre Brunssum was dit duidelijk te consta teren, waar Hermes een beste partij voetbal speelde, maar niet verder kon komen dan 1 doelpunt, maar dan ook één van prima gehalte. Limburgia daarentegen was fortuinlijker, kwam vrij goedkoop aan 2 goals, zodat Hermes met lege handen thuiskwam. Maar zondag a.s. krijgt Hermes een goede kans zich wat verder van de rode lantaarn te verwijderen in de thuiswedstrijd tegen NOAD. Deze Bra banders nemen echter eveneens een bescheiden plaats in, zodat NOAD ongetwijfeld met dezelfde voornemens het veld zal betreden. Factoren genoeg dus voor een spannend duel, waarin insiders de kansen van de thuisclub wat hoger zullen aanslaan. Om 12 uur speelt Hermes 2 op „Harga" tegen de Graafschap 2, met goede kansen op winst voor Hermes. De jeugd, krijgt een week rust, na het goede gelijke spel tegen koploper D.W.S., en daar de Volewijckers verloren is de spanning aan de kop tot het kookpunt gestegen. Hermes-D.V.S. 3 gaat op bezoek bij R.F.C. 2 en het 4e team ontvangt om 10 uur Flakkee 2. Is een voortreffelijke demonstratie U een paar kilometer reizen waard? Wij organiseren een „instuif" waarbij het door vakkundige demonstrateurs wordt voorgespeeld. U bent zaterdag a.s. van 1-5 uur hartelijk welkom bij: 's-Graven!andseweg 620, Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 3