1 ;ei LTl [M f\ö£ UITGAAN IN SCHIEDAM TARIEVEN GEMEENTE ZIEKENHUIS VERHOOGD GRATIS Verlovings ringen C. Kok en Zn. Schiedammers naar Esslingen en Nearh urgerlijke tand achter de stopmand VERKEERSLICHTEN OP DE KRUISING VAN HAARENLAAN KNAPPERTLAAN oase NIGHTMAIL UBURLESKE HET COLLEGIUM MUSICUM AMSTELODAMENSE LURELEI CABARET Fa. H. J. Blommendal W. M. F. CASSETTES ARZBERG SERVIEZEN ROSENTHAL SERVIEZEN ZWIESEL KRISTAL Schiedamse NOTITIES Foto Film Antiek is modern Sportief maar VRIJDAG 19 FEBRUARI 1965 HET NIFUWF STADSBI AD 3 WWÓWWWIMWWWWMWM Schiedam, vrijdag.- Aan de gemeente Schiedam is door de minister van economische zaken toestemming verleend de tarieven van het ge meente ziekenhuis te verhogen. tyet ingang van 31 december 1964 mogen alle tarieven verhoogd worden met 50 cent per dag. luxe verpakking en handgra vure van al onze modellen in glad, bewerkt en met inleg wit goud. Broersvest 93 Tel. 267937 Schiedam, vrijdag.- Eindelijk is de gemeente begonnen met de aanleg van verkeerslichten op de kruising Burgemeester van Haarenlaan, Bur gemeester Knappertlaan. Reeds ja ren lang was dit kruispunt een knel punt voor het uit Vlaardingen ko mende verkeer dat af wilde slaan naar de Van Haarenlaan. Ook het verkeer dat van de Van Haarenlaan de B.K.-laan op wilde draaien ondervond veel last van het rechtdoorgaande verkeer. Om 5 uur, wanneer de werknemers van de werf van Wilton naar huis gingen regel de een agent het verkeer. Een groot aantal verkeerslichten zal nu de taak van die agent gaan overnemen. De pas aangebrachte wegwijzer van de A.N.IV.B. moet plaats maken voor een grote stellage waaraan twee lichten komen te hangen. Alles bij elkaar zullen ongeveer twaalf lich ten het verkeer in goede banen moe ten leiden. Wanneer de lichten in gebruik zul len worden genomen is nog niet be kend. daar het bedieningspaneel nog niet is gearriveerd, alsmede enkele onderdelen van de lichten zelf. De verpleging van zuigelingen staat buiten deze regeling. Met ingang van 1 januari 1965 mogen de tarieven wederom worden verhoogd. Voor de klasse I en Ha met 5,40, voor de klassen lib en II zijn de verhogingen achtereenvolgens 4,60 en 3,80, terwijl de zuigelingenver- pleging met 1,85 per dag is geste gen. De gelden die met deze verho ging nu meer binnen komen, zullen volgens B en W niet voor de nieuw bouw, maar voor* de verbeteringen in 't oude gebouw worden gebruikt. De verschillende verpleegprijzen zijn nu voor de verschillende afde lingen per dag als volgt: Klasse I, ƒ48,80; klasse Ha, 45,40; klasse lib, 38,70; voor klasse II, 37,65; kin derafdeling, 37,65; voor de ver pleegden van de Sociale Verzeke- rings Bank 36,10. Voor gezonde baby's in de eerste klasse bedraagt de prijs 17,60 en voor klasse twee a en b 16,35. B. en W. delen ver der nog mede dat voor de herzie ning van de prijzen van de kraam- afdeling t.z.t. nog een voorstel zal worden gedaan. Schiedam, vrijdag.- Opnieuw zal een groep Schiedamse jongelui in het kader van de internationale jeugd uitwisseling naar het buitenland vertrekken. Vorig jaar waren de jon gens en meisjes in Esslingen. Ook dit jaar staat Esslingen weer op het programma. Het internationale jeugdcontact is echter uitgebreid, en zodoende kan ook een aantal jon gens en meisjes ondergebracht wor den in het plaatsje Neath in Wales. In de laatste twee weken van juli vertrekken\ de Schiedammers naar Duitsland, terwijl de Duitse jongens en meisjes in de eerste twee weken van augustus de gast zullen zijn in Schiedam. De grootte van deze groe pen is 10 jongens en meisjes. De jongelui uit Wales komen de eer ste twee weken van augustus ook hier, zodat het wel een internatio nale drukte zal geven in onze stad. Het tegenbezoek valt in de laatste twee weken van augustus als de tien Schiedammers richting Engeland gaan. De heer Henk Roodenrijs die verleden jaar de leider van de groep in Duitsland was, gaat nu mee naar Engeland. Iedere Schiedamse jongen of meis je heeft kans om mee te gaan naar Suitsland of Wales, mits ze. tussen de 16 en 21 jaar zijn, hun stad. goed in het buitenland kunnen vertegen woordigen, en hier ook een van de jongens of meisjes uit Esslingen of Neath goed kunnen ontvangen. In schrijfformulieren kunnen worden verkregen bij het bureau van de Schiedamse Gemeenschap in de Plantage. dinsdag 23 februari 20.00 uur Gebouw Irene De Schiedamse Filmkring presenteert op een filmvormingsavond een 8-tal korte films, waar onder: van Basil Wright. Deze film behoort tot de tien beste documen taires ooit vervaardigd. De heer Nieuwendijk zal de film toelichten. Toegang niet leden 1,50. S.G. donateurs en jongeren 0,75. woensdag 24 februari 20.00 uur Passage Theater: De Kath. Kring presenteert de Toneelgroep Theater met van Alfred Jarry met medewerking van o.a. Elise Homans en Hans Tiemeyer. Regie: Hans Croiset. Kaarten aan.de zaal: 4,30, 3,80 en 3,30. vrijdag 26 februari 20.15 uur Aula Stedelijk Museum De Ver. Vrienden van het Stedelijk Museum presenteert met werken van o.a. Sweelinck, Di Lasse, Ramau en Ravel. Toegang: Leden 1,50; niet leden 2,50, jonge ren tot 18 jaar 1, vrijdag 26 februari 20.00 uur Het Voiksgebouw: De Nivon brengt het bekende met medewerking van: Jasperine de Jong, Sylvia de Leur, Eric Herfst, Rudy v. Veen (piano), Leen Jongewaard en Robert Bos. Toegangskaarten voor niet leden: 3,ver krijgbaar bij: R Luttik, Visserstr. 17, A. Ouwe- i-vi, -iOldebarneveldstr. 173, P. Spruit, Heems- kerkstr. 26, F. Sjoerdsma, Gordonstr, 25b en het sekretariaat: Rotterdamsedijk 24c. HOOGSTRAAT 55, TEL. 267524 Erkend Juwelier-Horloger m GEBOREN Miranda H. M. d.v. H. van der Reij- den en A. M. van Koetsveld; Laurentius S. M. z.v. C. F. Rodrigues en V. J. V. Lokkerbol; Pieter z.v. F. J. N. van Rijswijk en C. A. Cino; Hendrik R. z.v. H. Tode en E. Ros- man; Wilhelmina A. M. d.v. P. J. Heijkoop en W. van Rutten; Arthur G. C. z.v. G. C. Huiskens en M. J. G. Westhuis; Anja d.v. C. Wolthuis en P. de Win ter; Maria A. d.v. C. M. de Borst en A. C. J. Kostense; Petrus J. T. z.v. T. J. Hendriks en J. Aris; Richard H. z.v. J. F. Suvaal en J. M. Severien; Jacob W. J. z.v. J. Moolenaar en M. T. Egging; Michel J. z.v. M. J. Doejaaren en T. Voorwinde; Yvonne d.v. A. Lulofs en C. L. van der Berg; Petra d.v. P. Zuidgeest en C. E. G. Breugelmans; Franciscus z.v. J. van der Linden en L. W. Baard; Ingrid M. d.v. C. Pronk en D. J. Spie ring; Erwin J. z.v. W. Porte en H. H. van der Poort; Geschenken Dam 2 tel. 260559 Ellen d.v. A. Nieuwpoort en A. Ro- zendaal; Anita d.v. J. Ruijgrok en P. E. van Oudenaren; Marianne d.v. T. van Triet en A. van den Bos. OVERLEDEN i W. A. Roeters, 71 jr.; J. C. Rademaker, 36 jr.; J. K. C. Karsseboom, 81 jr.; P. M. Ham, 71 jr. M. J. Langeveld, oud 7 maanden; P. Bijkerk, 86 jr. wed. Koens; A. Middelhoek, 69 jr. echtgen. de Bruijn; P. van der Heiden, 79 jr. wed. Dam me; M. J. op den Brouw, 68 jr.; A. B. J. Westhuis, 55 jr.; J. M. J. Merks, 80 jr.; P. Busseler, 65 jr.; F. D. Hoogerboord, 71 jr. echtgen. Schrooten; A. Guijt, 81 jr. wed. Nijhof. VOOR DE TWEEDE MAAL zal in het Stedelijk Museum van Schiedam de „Salon van de Maas steden" gehouden worden en wel van 10 april 2 mei 1965. De jury, welke beslist over toelating tot de Salon en de toekenning van de aan de Salon verbonden prijzen bestaat uit: J. Paalman, directeur Stedelijk TEINT N 98 - TEL. 26.7A64 MGR. NOLENSLAAN 688 TEL. 26.20.76 Een oud koperen potje, een tinnen kan, een friese staartklok, een dekenkist, we vinden het mooi in ons moderne intérieur. De kalender staat op 1965, dat porceleine kopje is uit grootmoe ders jonge dagen. En waarom niet? Het verleden sluit immers aan bij vandaag. Vroeger, nu en later vormen samen één reeks. Daar kun je niks uit wegschrappen. Je kunt ook geen fase over slaan. Moeten we dan vasthouden aan de gaslamp en het petroleum kacheltje Natuurlijk niet. We moeten verder gaan, op de weg die nu een maal door onze voorouders is uitgetekend. We moeten er ons eigen stempel op drukken. Een oud draai-orgelmaar met nieuwe muziek uit de musical My fair Lady. Een oude Kerk, met nieuwe liturgie. Ergens is een Pastoor, die wilde het helemaal NIEUW doen, heeft een aquarium en een vogelkooi neergezet. „Een kerk moet een huis zijn" was zijn gedachte. Ik wacht tot straks de koster rond gaat met de vraag „Wie moet er nog koffie Ik vind dat idioot. Een kerk is een huis, een huis voor-gebed. In de toren van onze oude Sint Jan hangt een carillon uit 1786, geleverd door de vlaamse klokkengieter Andreas Jozef van den Glieyn. Regen, weer en wind en „de tand des tijds" (zoals dat heet als je plechtig spreken wilhebben de klokken aangetast. Er is een laag corrosie opgekomen. Daardoor zijn de klokken vals ge worden. Moet dat carillon nu maar weggehaald worden? Er zijn op de hele wereld ongeveer honderd vijftig klokkenspelen, waarvan honderd veertig in Vlaanderen en Nederland. Een prachtig stuk oude stadscultuur. Het klavier en het mecha niek zijn versleten. De beiaardier kan er met de beste wil niks moois meer uit laten opklinken. Gelukkig zijn er pleizierige burgers in Schiedam die het idee heb ben opgevat dat oude carillon te gaan opknappen. Of liever: het zit zo: Er is een Stichting gevormd. De heren P. Dirkzwager, Mr. A. S. H. A. Blaisse, Ir. W. E. Hoek, W. Kester, Prof. Mr. P. Sanders en-Mr. M. J. M. van Kinderen hebben de wijze hoofden bijeenge stoken en gezegd: „Daar moeten we wat aan doen". Voorlopig doen ze niks anders dan vragen Doet U mee. Gireer een bedragje (het hoeft niet zo erg klein te zijn) op nr. 2717 van de Spaarbank 1820 te Schiedam". Als er genoeg girootjes biftnen zijn, wordt de som aangeboden aan het Gemeentebestuur en die zorgt dan wel dat er weer vrolijke, ouderwetse, ja OUDERWETSE carillonmuziek over de daken van ons stadje wordt uitgestrooid. Schiedammers, wij willen een stad waar je in kunt léven. Daar hoort muziek bij. SEBASTIAAN. In deze vinnige koude is de ideale dracht buiten maar ook in huis een lange H elanca-pantalon met een gezellige sport- trui... Staat ontzettend leuk, maar dan moet u er wel voor zorgen, dat die pantalon ook smet teloos is. Vlekken erop staan afschuwelijk Dan nóg iets: Niet iedere vrouw kan een lange pantalon dragen. Ik dacht daaraan, toen ik op bezoek was deze week ergens in Rotter dam. En ontvangen werd door iemand in eenNou ja, dat weet u nu wel. Maar dat fi guur van die vrouw Een opgestopte worst was er niets bij. Alles puilde er boven uit. Een onesthetisch gezicht is dan een vrouw in een pantalon. Hoewel zij daar zelf alles aan kan doen. Er zijn overal goe de zaken voor onder goed enz. Men moet zich altijd bewust zijn zich goed te kleden. En dat geldt dan niet alleen voor een jurk of trui. Wat eronder gedragen wordt, moet ook van goede kwaliteit zijn. Dat leert het kind al heel vroeg, zodat het jonge meisje later al niet be ter weet. Heel erg be langrijk in het leven....' Danen dat moet u góed onthouden, het is volkomen FOUT om als je getrouwd bent te den ken: „nu 'komt het er niet meer op aan Dat is natuurlijk je reinste onzin. Mijn goede tante Agaathje zou zeggen.... „Maar kind, nu komt het er juist op aan om aantrekkelijk te blijven. Nu is het geen kwestie meer van alleen maar lief en aqrdig voor el kaar zijn. Nu leer je el kaar pas kennen. Je kan brokken maken in de eerste dagen met je kookkunst, dat is nog lang zo terg niet als er slordig bij te lopen. Daar heeft een man gauw genoeg van..." Ik heb me dat, heel ou derwets misschien, al tijd voor ogen gesteld. Een heel klein kunstje Maar dat wotjderen doet. Daarom begrijp je het niet, als je zelfs in deze tijd van welvaart jonge mensen erbij ziet lopen om op te schieten. On gepoetste schoenen, on verzorgd haar, jurken, truien of pantalon vol met vlekken. En dan die figurenU zal mis schien zeggen, maar wat kan je er nu aan doen, als je niet tot de slanken behoort? Daar hebben we het niet over! Een gezellige dikkerd geniet overal voorrang Als u begrijpt wat ik be doel U mag gerust „aan de flinke kant zijn!" Maar dan met goed passend ondergoed. Daar hangt tenslotte al les van af. Het is zo dom om te redeneren, daar besteed ik niet zoveel geld aan. Och u komt hier wel op terugWe hebben enorme goede zaken op dit gebied. Onthoudt u datDoet er uw voordeel mee En: wéér een ouderwets gezegde„goedkoop is nog altijd duurkoop Ook op het gebied van ondergoedEr zal be slist een tijd komen, dat u het gloeiend met mij eens bent Ik dwaal anders maar lelijk van mijn onder werp af. Koude dagen en dus sportieve pantalons t aan! Maar dan smette loze. En... u wéét'het nu: wilt u niet op een opge stopte worst lijken, geef dan de voorkeur aan iets anders, waarbij u minder opvalt en tóch wel weer Omdat u dan iets draagt, waardoor u aantrekkelijk bent. En daarvoor behoeft u be slist geen achttien len te's te tellen MIEKE. Museum Schiedam, voorzitter, me vrouw R. Hammacher-van den Brande, hoofdconservatrice Museum Boymans-van Beuningen, Rotter dam, Mr. J. Hijts, Kunstcentrum ,,'t Venster", Rotterdam, W. W. Kersten, hoofdconservator Stedelijk Museum Amsterdam en G. A. Verwey, Schie dam. Beeldende kunstenaars, woon achtig te Schiedam, Rotterdam, Dor drecht, Vlaardingen, Maassluis en naaste omgeving, kunnen voor deze Salon inzenden. DE STUKKEN ZIJN er niet afgevlogen bij de klaverjas- wedstri'd tussen de klaverjassers 1 van de Ver. „Het Oranjekwartier" en die van „Het Singelkwartier" in Gorkum. Wél is er gezellig en spor tief gespeeld enkwamen vele prijzen terecht bij de Schiedammers. Op 11 september a.s. zal er een re turn-wedstrijd gespeeld worden in zaal „Marijke". Een der deelnemers in Gorkum is echter zijn bril kwijt... Wie nam die per abuis mee? Kijkt u uw tas eens even na, die man daar is nu wel erg gedupeerd. Mocht die bril in uw be zit zijn, reikt u hem dan even aan bij de heer C. Zonneveld, Buys Bal lotsingel 13a. SHOWROOMSt SCHIEDAM, PorkweS 201-205» VLAARDINGEN, Ged. Nmloot 37 Ï«I.«HC6 264(00

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 3