K OU HOE IS DE NOG PLAATS OPEN BIJ JEUGDUITWISSELING S.G. HARGA - FILOSOFIETJES achter de stopmand L=Jurgerlijke EStand Ach Hermes D VS TAXI TROUWAUTO'S Als André het kon zeggen VAN, KABINETSCRISIS VAN Café „Oud Holland" ■uuu.lllIB IMIIJiri Schiedamse NOTITIES NIEUWE ZOMERMODE WOENSDAG 3 MAART 1965 HET NIEUWE STADSBLAD Hij is nog maar pas vijf jaar, André Verzijl Even is hij heel erg bang geweest, toen hij, naar hij zegt, door „vriend jes" in de Vellevestsin- gel werd geduwd, 't Was allemaal koud en erg donker, maar lang duur de die angst niet, want er stond ineens 'n mijn heer voor hem, die hem een hand gaf en uit dat nare water tilde. Die angst is hij alweer hele maal kwijt. Hij heeft geen nare gevolgen van die onvrijwillige duik in het ijskoude water on dervonden. In de Van Tienhovenstraat nr. 50 klinkt zijn stemmetje weer jolig door het huis en kibbelt hij met zijn twee jaar ouder broertje 'n Teken, dat hem niets mankeert Zijn ouders hebben in tussen de schrik van hun leven gehad, maar het is gelukkig allemaal goed gekomen. Zo graag hadden ze de redder van hun jongetje, de heer J. M. de Vlieger, Parkweg nr. 352 hiervoor een blij vende herinnering wil len geven. De heer de Vlieger wil hiervan ech ter niets weten. Hoewel hij NIET zwemmen kon, bedacht hij zich geen ogenblik en sprong ge kleed en al het water in. Hij is erg blij, dat hij dat kleine ventje gered heeft, maar verder geen poes-pas. Hij deed ge woon, wat zijn hart hem ingaf. Zijn plicht NATUURLIJK heeft u gelijk, mijnheer de Vlie gerMaar aan de an dere kant weer NIET... Als dit Uw kind eens overkomen was. Denkt u zich dat eens in. Dan zou u nu ook met lege handen tegenover de red der staan. Zeker, het echtpaar Verzijl kan u een bloemstukje sturen of er achter zien te ko men, of u rookt. Maar daar houdt u niets van over. Het moet voor u 'n voldoening zijn, als laten we zeggen 'n mooie grammofoonplaat of 'n goed boek u nog vele jaren aan dat moment zal herinneren, waarop u kans zeg, zonder maar één zwemdiploma te hebben, dat kereltje vei lig aan zijn ouders terug te kunnen geven. 't Had anders gekund, maar u kwam net op tijd voorbij. En de familie Degeling aan het Schut tersveld 5 (enorm wat u deed) verleende droge kleren. U had schade aan uw kleren, maar ook die wilt u niet vergoed heb ben. Ergens kan ik me voorstellen, hoe of de ouders van die kleine André zich nu voelen. Niets zo akelig als met lege handen staan Misschien denkt u nu, och als ik die mensen daar nu een plezier mee doe Ik kan het alleen maar bevestigen. Belt u daar om vanavond nog 264186 of... loopt u even langs de v. Tienhovenstraat 50. Als André het kon zeg gen. Denkt u daar eens aan BLIJFT u echter op uw standpunt staan, wéét dan, dat we u, namens de ouders, het broertje en André zelf heel, heel hartelijk dank zeggen MIEKE. GEBOREN Taco F. z.v. F. J. F. Vledder en J. van Noorloos; Frederiqus z.v. H. Offenberg en E. van Bladel; Jacobus z.v. A. Vermaning en D. W. van der Zwet; Paulus F. z.v. B. A. H. de Vetten en C. J. de Wit; Theodorus A. H. z.v. T. J. Gudde en P. H. de Bruin; Johannes z.v. B. Baggerman en T. IJ. Kuiper; Marc z.v. H. Dortwegt en J. W. Bak ker; Louis J. P. z.v. L. J. P. Maas en N. A. Benschop; Jan Erik z.v. J. H. Eekhof en B. Ra- HpTTIJI lfpr* Robert F. z.v. F. G. J. Quite en P. W. T. Dierck; Marleen d.v. W. H. Bakker en J. Soe- ters; Hermanus z.v. H. Bouwman en E. Erdtsieck; Robertus z.v. H. H. Windhorst en M. W. van der Starre; Reinder z.v. R. van Raalte en P. J. Coenradie; Eduard z.v. M. G. Boer en G. G. J. C. van Eijk; Robertus J. z.v. N. J. v. Leeuwen en J. L. Kinnegen; Ingrid C. d.v. J. van der Velden en C. van den Adel; Nicolette d.v. C. van Gent en J. J. van Waslum; Maximiliaan A. z.v. M. H. A. Raket en S. L. Nauman; Adrianus L. z.v. J. J. T. Buurman en A. Poelstra; Marcel z.v. V. Mucek en H. Elberg; Paulus W. z.v. W. L. Elgers en H. A. van der Poort; Diana d.v. J. Schopenhouer en C. van Rij; Stephanus F. z.v. A. H. Schilthuizen en W. M. Catin; Patrick z.v. T. J. Jeijsman en W. J. P. Meijers; Agnes d.v. H. van Bree en A. M. van Noort; Maria C. M. d.v. F. G. N. Overmars en M. L. C. J. van der Toorn; Fred z.v. J. E. Jasper en N. va nGij- zen; Arjan M. z.v. D. Zijlstra en A. M. A. Barends; Petronella d.v. M. Barvoets en M. W. Swaneveld. Z. G. Martens, 65 jr.; W. E. H. M. Melchers, 60 jr.; G. van Ingen, 83 jr. wed. Wijnhorst; S. S. S. Willemstijn, 59 jr. echtgen. Etman; P. Stolk, 71 jr.; J. A. van Deurzen, 82 jr .echtgen. Matthijssen; J. van Galen Last, 75 jr.; J. C. Koster, 77 jr.; H. J. van Dis, 65 jr.; I. Munnik, 94 jr.; J. Dekker, 81 jr. echtgen. Krabben dam. ONDERTROUWD G. C. Boer, 32 jr. en J. Overheul, 31 jr.; H. J. M. Dries, 23 jr. en T. M. J. Brand, 21 jr.; M. B. L. van Hagen, 23 jr. en A. M. Sparla, 23 jr.; M. C. van Joost, 35 jr. en J. E. J. En denburg, 27 jr.; M. D. Koen, 28 jr. en J. Brouwer, 22 H. van Konijnenburg, 22 jr. en E. M Gouka, 21 jr.; J. C. Putter, 23 jr. en J. C. Vellinga, 22 jr.; A. C. Vollebregt, 23 jr. en F. Sterk, 25 jr. GEHUWD H. Flier, 19 jr. en M. H. Kok, 20 jr.; A. J. van Vlugt, 23 jr. en G. E. L. M. Nefkens, 23 jr.; E. Smid, 53 jr. en C. v. Neck, 42 jr.; P. Meijer, 26 jr. en J. Zijlstra, 20 jr.; T. de Kok, 23 jr. en A. J. Plak, 21 jr.; J. Snep, 26 jr. en A. J. Oostveen, 26 jr. VOOR PHILIPS RADIO/T.V. Het kabinet is gestruikeld over de T.V. nota. Dit is te betreuren, indien het betekent dat wij nog langer moeten wachten op de zo ge wenste openheid in het om roepbestel. Het wordt n.l. hoog tijd dat het monopolie der zui len wordt doorbroken. De V.V.D. is ervan overtuigd dat zeer velen in Nederland 'n open bestel wensen. Het parlement dient ons volk te vertegenwoordigen. Ons inziens komt de mening van de zeer velen, die open heid wensen echter onvol doende tot uiting. Wie meer wil weten over de V.V.D. wende zich tot het Se cretariaat, Laan van Spalans 5 te Kethel. PHILIPS-DEALER VOOR SCHIEDAM C. RISSEEUW De zaak met sfeer Hoogstraat 124, Telef. 269781 Dinsdags gesloten Opnieuw gaan er tien Schiedamse jongelui naar Esslingen, in het kader van de Europese jeugd-uitwisseling. De uitwisseling is dit jaar nog uitge breid met het Engelse plaatsje Neath. De eerste aanmeldingen zijn al binnen op het bureau van de S.G. in de Plantage. Toch is de heer v. d. Boom nog niet geheel tevreden over de inschrijvingen. „Er moeten nog veel meer jongeren mee. Velen denken dat het niet voor hen is weggelegd, maar dat is helemaal niet zo! Het is voor iedereen, dus ook voor de werkende jeugd". Voor de prijs hoeft men het volgens de heer v. d. Boom niet te doen. Naar Esslingen kost de reis 125 gul den, terwijl het uitstapje naar En geland op 175 gulden komt. Neath ligt in Zuid Wales aan het ri viertje de Neath. Het dal van Neath is zeer bekend. De vele bergbeekjes komen uit in de Neath, in ieder beekje vormt weer een dal op zich. Ook het strand van Neath is zeer be kend. In Engeland zijn deze vlakke stranden bijna beroemd. In de eerste twee weken van augus tus komen de buitenlandse jongeren naar Schiedam. Er staan verschil lende interessante excursies op het Zondagmiddag, 28 februari, half 2... Een onrustig gevoel besluipt me. Ik weet al bij ondervinding, dat de wind kóud is. Maar met een extra vestje aan, een sjaal en een wollen hoofddoekje om trotseer je die kou en zit je in de bus. Op weg naar het Harga-veld... Aan de tribune heb je een hekel, om dat het er ten eerste altijd tocht en ten tweede moet je daar minstens drie of vier keer opstaan. Na twee uur! Begin daar maar eens aan! Dus een zitplaats in de open lucht. Achter het doel en naast Aadje de Lange, die zich niet van de wijs laat brengen door zijn vader met de me dedeling: „in de pauze gaan we maar weg, want Hermes verliest toch!" Hij bestrijdt dit niet, deze Aadje. Hij neemt het pupillen-blad in ontvangst, werpt er een vluchtige, maar wel tevreden blik in en be groet dan Helmondia'55 op het veld. Ze hebben op dat ogenblik nog 33 punten en Hermes D.V.S. 13... Het eerste kwartier was er helemaal geen klasseverschil. Je ging er eens gemakkelijk voor zitten, want dit hupse Hermes... Daar zat een we reld van carnavalsmuziek in. Was dit nu de koploper van de tweede divisie B.? Niet bepaald impone rend. De verdediging leek wel gauw in paniek en dètt had Hermes uit moeten buiten. Was het hands of geen hands...? Ik heb 't niet gezien. Wel de bal die het doel inhuppelde. Het lijkt me overigens wel verstan dig om bij de loketten iedereen te fouilleren. Alleen de scheidsrechter mag blazen! Met 0-1 dus de rust in... Nog bleef de hoop in ons leven! 't Zag er heel even naar uit, of de trainer iets in de Hermes-thee gedaan had! Onbe grijpelijk echter, dat vervelende ..hinderen" van Eddy v.d. Graaf. Doelman Peeters bleef er onbewo gen bij. Al kreeg hij wel bescher ming! De vader van Aadje zei, dat hij die bal 7 seconden mocht laten stuiten, hetgeen Peeters ijverig deed. Het is inderdaad geoorloofd, maar persoonlijk vind ik het nu eenmaal erg onsportief. De wedstrijd sukkel de verder. Hermes deed van alles, behalve goede aanvallen opbouwen. Helmondia dacht alleen: „met lan ge passen kom je snel in het doel!". Het werd daarom 0-2... Het sein voor alle teleurgestelden om als bij afspraak nog vóór het einde het veld mistroostig te verlaten. Pas tóen voelde ik, hoe totaal ver kleumd ik was. Beslist niet alleen de schuld van de kou. Even later kon Helmondia'55 zich met alle energie in het carnavalsgedruis storten. Ach Hermes...! Mogelijk, dat de grillige Vrouwe Fortuna jullie a.s. zondag béter gezind is MIEKE. VOOR IEDEREEN! VOOR IEDEREENI BROERS VEST 54 SCHIEDAM OVERLEDEN H. C. Nieuwenhuis, 85 jr.; C. J. A. Hendriks, 88 jr.; wed. Bots; G. L. Kolmeyer, 63 jr. echtgen. Dui- mel; H. A. Fechtel, 73 jr. wed.: den Outer P. Heij, 68 jr.; J. T. Heijligers, 67 jr. echtgen. van der Meer; NIEUWE BIJZONDERE postzegels geeft de P.T.T. uit oa. op 6 april (3 zegels gewijd aan het ver zet), 17 mei (1 zegel 100 jaar inter nationale samenwerking op telecom- muni), 1 juni (5 zomerzegels met pittoreske Nederlandse stadjes), 20 september (verhioedelijke datum) 2 Europa-zegels en 16 november: 5 kinderzegels. Om alvast als verzame laar in uw agenda te noteren IN MUSIS SACRUM heeft u zaterdagmorgen om half 11 de gelegenheid afscheid van dr. Beu kers te nemen en hoort u meteen, wat of hem namens u aangeboden is. Mocht het u door het hoofd gegaan zijn en wilt u nog zo graag wat ge ven: belt u dan even bij mevrouw T. van Velzen-Bielders, Warande 167. Het kan nog nét ALLES OVER de tweetaktmotor hoort u vanavond in gebouw „Irene", waar de Schie damse luchtvaartclub „Icarus" haar eerste filmavond heeft. Voor u de kans alles over deze vereniging te horen. De eerste donateurs hebben zich inmiddels al gemeld. Wie volgt U heeft er iets over gelezen. U heeft er een glimp van gezien op de tv. Maar hoe zit het nu eigenlijk met die mode? Is het waar, dat... Vragen, waarop wij u het antwoord kunnen geven. De lijn voor de zo mer 1965 is vóór alles vrouwelijk, jeugdig, soepel en charmant. Wat wilt u dus nog meer? De schouders zijn niet extra breed of rond, over het algemeen dus nor maal. De mouwen zijn recht en in gezet, maar gelukkig ook vaak zon der m ouwen. Bij Dior en Patou echter ook veel lange mouwen. De be lijning van mantels, tailleurs en japonnen, meestal aangesloten in de taille met uitzondering bijv. bij Cardin. Slui tingen met 2 rijen of 1 rij knopen, kleine kragen of geen kragen (Car din bracht ook opvallend grote kra gen). Lengte van de rokken normaal, slechts in zeer jeugdige collecties korter dan tot nu toe. De rokken zijn altijd gérend of wijd. Dit effect wordt op div. manieren bereikt. De stof wordt bijv. in schuine banen verwerkt tot klokkende panden, stiksel worden aangebracht om plooien te suggereren. Veel platte plooien, enveloppe modellen, brede of smalle waaiervormige plissé, los se beweeglijke panden over een rechte rok. Zeer wijde klokkende modellen vanaf heuphoogte. De ruimte is echter zelden in de taille verwerkt, de plooien en klokken springen uit even onder de heup, soms ter hoogte van het dijbeen. Zwierige mode dus, maar die niet breed maakt. Integendeel! DE STOFFEN... Keus genoeg. Gabardine, whipcord (vaak reversible) alle soorten dia gonaal weefsel, natté, tweed (en ve le dames zullen daar blij om zijn) grove opengeweven stoffen, fantasie bouclette, flannel (nog steeeds ge wild) en zeer veel crêpe. Voor mid dag- en avondkleding zijn vooral fa voriet zijde en zeer dunne doorschij nende stoffen zoals crêpe de chine, mousseline, organdie en kant. Als garnering bij avondkleding borduur sels met pailletten en kraaltjes. Ro mantisch en... typisch vrouwelijk! DE KLEUREN... Marine-blauw neemt in alle collec ties een zeer belangrijke plaats in. Ook dat zal u plezier doen, want programma, zoals een dagje naar de Delta-werken, een trip naar Amster dam en Den Haag en natuurlijk een rondleiding in een jeneverstokerij. De heer v. d. Boom hoopt nog op de medewerking van verschillende Schiedamse bedrijven, zodat de bui tenlanders zo goed mogelijk ontvan gen kunnen worden. Schiedamse jongens en meisjes die mee willen gaan naar Duitsland en Engeland hoeven alleen maar de be schikking te hebben over een extra slaapgelegenheid, zodat de buiten landse gast op waardige wijze ont vangen kan worden. Het is dus niet zo, dat iemand die geen onderdak heeft toch naar Esslingen of Neath kan gaan. Het is volgens de heer v. d. Boom juist zo belangrijk dat de andere jongeren worden opgenomen in de familie-kring, zodat ze kunnen proe ven hoe het familie-leven in andere landen is. „Men wil naar eenheid in Europa, waar kunnen we dan beter beginnen dan bij de jeugd Voor inlichtingen kunnen de Schie damse jongeren terecht bij het bu reau van de S.G. in de Plantage, op bellen is ook mogelijk. Het nummer is 268043. marine-blauw biedt zoveel mogelijk heden tot variaties en die kleur staat praktisch iedereen. Dan zwart, bei ge, écru, wit en grijs. Alle pasteltin ten waarvan vooral bleu, lichtgroen, rose en geel zeer gewild zijn. Enkele veel voorkomende combinaties zijn o.a. marine/wit, zwart/wit, beige écru en wit met grijs. Iedere vrouw weet heus haar eigen combinatie wel te kiezen. Veel jeugdige modellen dus... De taille verlaagd van waaruit de klok ken of geplooide rokken uitspringen. V-halzen, mouwen en zoom vatn de rok zijn vaak afgezet met opgestik te biezen in verschillende kleuren. Bij de japonnen komen bovendien nog uitspringende klokkende stro ken langs rok en mouwen voor. Dit was het wat Scherrer en Ferraud toonden. Een meer chique collectie zonder jeugdig accent bracht Balmain... De rokken hier langer dan tot dusver gedragen, doch ook gérend of met plooien. Geheel nieuw het smockwerk in de taille bij de collectie van Balmain, waar uit de waaiervormige plissé- rokken uitspringen. De kragen zijn klein. Soms valt lamgs de hals al leen een bies van dezelfde stof ge vlochten- De jonge Gérard Pipart, de ontwer per van Nina Ricci verraste een ie der. De modellen zijn collectie wa ren bijzonder elegant, het silhouet fijn gehouden. De stijl van de wij de soepele rok, die alle bewegingen volgt, kwam hier terdege tot uiting. Heel belangrijk ook hier dat de heu pen glad zijn en de plooien niet van uit de taille beginnen. Geheel nieuw de cocktailjaponnen van dunne wollen crêpe welke vóór kort wa ren en achter tot bijna op de grond. Bij Lanvin eveneens zeer wijde rok ken. In alle materialen, zelfs in soe pele wollen tweed, rechte onderrok ken met daar overheen losse pan den, die een vrolijke vlotheid aan de modellen geven en diepe plooien suggereren. Opvallend kort en niet geheel ge sloten zijn de jasjes van Griffe's mantelcostuums. De voorpanden sluiten nl. dikwijls juist tegen el kaar met een brandebourg. Dan de rok-pantalon... Het bijzondere hier van is dat deze het effect geeft een pantalon te zijn, doch achter een rechte rok! Tuniek modellen... Ze zijn er! Die een gérend lang bovenlijfje hebben tot op de gérende rok. Bij Heim! Mare Bohan, de ontwerper van het Huis Dior is kennelijk een voorstan der van ruimte en soepelheid... Voor het eerst naast de wijde en gérende rokken ook een enigszins rechte nok. De rimpeling in de taille. Bij Dior niet veel echt klokkende rokken, wel enveloppe modellen, gladde plcoien en plissé's. Hier de a-symmetrie- lijn... Sluitingen zijn aan de zijkant en plooien in de rok komen bijv. slechts aan één kant voor. Veel ge bruikt in dit Huis de schuine lijn, zoals een schuine sluiting bij man tels en japonnen, die zich voortzet van bovenaf tot in de rok. Het mo del heeft dan geen kreeg. Bij Dior en bij Cardin in de middag-japonnen van dunne stoffen. In tegenstelling tot vele anderen, lange mouwen. U weet nu het een en ander van de nieuwe zomermode 1965. Doet er uw voordeel mee...

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 5