ARGUS" K (f3ea trix-f-^cirh' \hc^elparh g I Welke Muziekschool een prima KIES EEN JUISTE BRIL Optiek „ARGUS LUSTRUM-DECLAMATIEWEDSTRIJD S.G. EEN GROOT SUCCES.... „Hakkert" gaf toon aan achter de stopmand „diplomaat" verloor tas Koop daarom Uw BRIL bij: Smyrna knopen „MONDAIN" BOTERSTRAAT 64 TEL.26 84 81 -26 61 21 JUISTE BRIL n TROUWEN „UNIQUE -K DEMONSTRATIE -jc VRIJ TOEGANG Met een grote oranje strik VRIJDAG 12 MAART 1965 HET NIEUWE STADSBLAD lilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllüllllllllllllllj U merkt het zo niet direct, maar in de vogelwereld heeft zich het begin van de lente aangekondigd. Het is U nog niet zo opgevallen Nu, dan moet U op Uw vrije dag, zaterdag of zondag, toch eens een bezoek brengen aan de schepping van de helaas vertrokken tuin architect Dhr. Schipper, n.l. het Beatrixpark. Het zal er nu beslist nog niet zo druk zijn als op een mooie zo merdag, maar om iets van dat vroege voorjaar te beleven, moet dat ook niet. Liefst 's morgens een beetje vroeg er op uit en ja hoor, daar heb je de eerste al. Pa Merel glanzend zwart opgedoft, fluit het uit, om toch vooral maar bij de vrouw tjes op te vallen en om de andere mannetjes te laten weten „Hier ben ik en waag het niet om in mijn buurt te komen". Natuurlijk heb je, net als bij de mensen, wel een of andere bru tale man die het toch durft in de buurt te komen, nou en dan heb je de poppen aan het dansen. Met uitgewaaierde staart, die als een vlag boven hun lichaampje gebo gen staat, pikken ze elkaar met hun oranje-gele snavel en dikwijls hebben ze elkaar zo goed vast dat ze als een kluwen uit de boom komen vallen, plof, zo in het gras en staat U er toevallig vlak bij dan zijn ze zo in hun gevecht ver diept dat ze U gewoonweg niet opmerken. Meestal druipt er één na verloop van tijd wel af en vliegt de ander de boom in om daar zijn veren pakje, door de strijd verfomfaaid, in orde te brengen, even later laat hij het hoogste lied weer schallen door de bomen. Hebt U nu een beetje geluk dan ziet U misschien ook nog wel zijn aan staande, die zich overigens van al die herrie van de vechtende man netjes maar weinig schijnt aan te trekken. Ze zoekt tenminste ijve rig spinnetjes en andere insecten tussen de verdorde bladeren van de vorige herfst. Het vrouwtje is veel minder op vallend dan het mannetje, zoals meestal in de vogelwereld. Ze is wat bruinig en heeft ook die oranje-gele snavel niet. U moet er eens op letten hoe ze die insect- jes zoekt. Met driftige rukjes draait ze die blaadjes om en pikt dan de eventueel te voorschijn komende beestjes op. Het is heus niet alleen de merel die op die manier te werk gaat maar ook heel veel andere zangertjes zoals Heggemusje en Roodborstje scharrelen zo hun kostje op. U ziet, dat als U eens een paar plekjes in het park tegenkomt, waar de tuinlui de bladeren nu eens niet mooi weggeharkt heb ben, dan moet U niet gaan mop peren dat het zo'n bende in het park is, want onze vogels zijn daar wat blij mee en worden zo door de mensen van de Plantsoe nendienst geholpen. Natuurlijk bent U er niet alleen op uitgegaaan om alleen maar die merels te zien vechten, maar an dere vogels zullen snel Uw aan dacht opeisen, maar daarover de volgende keer meer. Belang rijk is echter dat U getuigen ge weest bent van een tafereeltje dat zeer zeker het begin van de lente aankondigde en dat aangaf dat de natuur ook in onze omgeving Uw aandacht kan vragen. K.N.N.V. Volgelwerkgroep Vlaardingen-Schiedam. Sekr. A. Knikman, Groene- laan 32, Schiedam. Traditiegetrouw hield de muziek school „Hakkert" haar jaarlijkse leerlingenavond in gebouw „Arcade". Hieraan namen 140 jongelui, va riërend in leeftijd met een uiterst verzorgd en afwisselend programma, waaraan bijzonder veel aandacht was besteed. Alle nummers apart ver melden, zou hele kolommen vergen. Bepalen we ons slechts tot opvallen de prestaties De zaal was bijna tot de laatste plaats bezet, hetgeen voor de deel neemsters toch ook wel heel plezie rig was. Het programma bood elck wat wills en schonk het publiek veel voldoening. Wim Kroon oogstte als zanger veel succes in de bas-aria uit „Ernani", „Infelice e tuo credèvi, de tenor-aria uit l'Arlesiana", E la solita storia del pastore" en de bariton-aria uit „La Traviata", Di provenza il mar il svöl". Bijzonder goed was de 9- jarige Anita Bats als accordeoniste met de aria uit de opera „Martha". Vermeldenswaard in alle opzichten was Frans Scholte als klassieke gita rist. Met orgelbegeleiding van de heer C. Hagendoorn, piano-leraar van de muziekschool „Hakkert" bracht Mary van Driel bijna feilloos op haar gitaar „Bourre E. kl. van Joh. Seb. Bach. Jeannet van Raalte, een heel klein figuurtje achter die grote vleugel, maar heel groot in met overleg De heren geven de voorkeur aan de markante kloeke lijn, terwijl de dames elegance preferen, die de natuurlijke charme in gelijke mate accentueert. Wij adviseren U gaarne de ORANJESTRAAT 9 TELEFOON 266431 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiOil haar wals van Mozart. Hetzelfde geldt voor Ria Beekman met haar gitaarnummer „Romance". Ria is op deze muziekschool speciaal op les voor flamingo-gitaar. Een avond, waarmede de heer Hak kert veel eer ingelegd heeft en waar bij tot uiting kwam, hoe veelzijdig deze school eigenlijk is. maar dan met speciaal Trouwgerij Zwarte en Witte Coupé's Gedistingeerde Cadillac's Moderne Chrysler's en Pontiac's -t- Speciale 7-persoons klasse wagens. N.V. AUTO- RIJTUIG- BEDRIJF v/h BURG. KNAPPERTLAAN 12 (Kantooruren: de gehele dag en bovendien 's avonds na 21.00 uur). TEL. 268817 GEEN TAXI'S Hèt speciaal adres voor Trouwrijden. De jury, bestaande uit mevrouw R. G. Koudstaal en de heren Ouboter en Lauxtermann had het niet gemak kelijk tijdens de vijfde declamatie wedstrijd, georganiseerd door de SG in de aula van 't Stedelijk Museum. Verheugend was behalve de grote belangstelling hiervoor, ook de keu ze van het voor te dragen werk. Hieraan was bijzonder veel aandacht besteed en al mocht er dan eens een heel even de draad kwijt zijn, puur van zenuwen, de keus was goed. Beter nog dan vorig jaar. Dat de jongelui hiervoor zoveel in teresse tonen, is alleen maar verheu gend. Bij de aankondiging dacht men weieens: „grijp je nu niet te hoog Het tegendeel was waar. Onbevangen brachten zij, waarop ze weken gerepeteerd hadden. De leer lingen van alle Schiedamse scholen voor voortgezet onderwijs, die hier aan deelnamen, kunnen voor zich zelf het gevoel hebben, dat ze hun best gedaan hebben. Dat het gekoze ne hun lag endat er aandachtig geluisterd werd. Vanzelfsprekend door de jury, maar ook door de be langstellenden des middags en des avonds. De eerste prijs in de groep M.O. ver wierf Carla du Chateau, leerlinge van de Gemeentelijke Huishoud school. „Het lied van de morgen stond" van H. Andreus droeg zij als verplicht werk voor, maar naar vrije keuze „Reij van Claerissen" van Joost v. d. Vondel. „Leef dan" even eens van H. Andreus en „Het Mira kel van Monte Carlo" van de dich ter Lucebert leverde in de groep U.L.O. Nel Cornelissen van de Wil lem de Zwijgerschool II de eerste prijs op. „Standbeeld" van G. Ach terberg en „Twee kleuters in het Vondelpark" van K. Eybers... Egbert Switters, leerling van het Stedelijk Gymnasium werd met de voordracht hiervan eerste. De heer C. A. Kamp, gemeente-inspecteur voor het onder wijs, reikte de prijzen uit, bestaande uit boeken. Schoolprijzen, bestaande uit schilderijen, verwierven de Huis houdschool, de Willem de Zwijger ulo II en het Stedelijk Gymnasium. Hieronder volgende de verdere uit slagen: Junioren: NO-groep: 1. Annemieke Goudappel van de Chr. Huishoud school (De prunus van Garmt Stui veling en Lente van J. v. Hattum) en 2. Cora de Bruin van de Huis houdschool (De prunus en Kinder kruistocht van M. Nijhoff). Een eervolle vermelding kreeg Hen- ny Verhoeckj van de R.K. Huishoud- lar gedic' t. ULO-g dolph Drukker van de R.K.-ulo (De zwaluwen van Margo Vos en Snoep winkeltje van M. de Wijs-Mouton); 2. Els Drijver (van de W. de Zwijger ulo I (Het Prunusboompje van H. Michaelis en Het Circus van H. Lau- rey, VHMO-groep: 1. Edith Switters van het Sted. Gymnasium (Morgen is 't licht, van J. M. Scheltema en Het kind en ik, van M. Nijhoff); 2. Willy de Ruiter van de R-MMS (De jongen vliegt van J. B. Scharles en Het lied der dwaze bijen, van M. Nijhoff). Senioren: NO-groep: 1. Carla Ducha- teau van de Huishoudschool (Het lied van het morgenlicht van H. An dreus en de Rey van Clarissen uit de Gijsbrecht van Aemstel, van J. v. d. Vondel); 2. Rob van Breda, van de Technische School (De dijk van dema, van Scheltema en Holland, van H. Marsman). ULO-groep: 1. Nel Cornelisse, van de W. de Zwijger- Ulo II („Leef dan", van H. Andreus en „Het mirakel van Monte Carlo", van Lucebert); 2. Cintha v. d. Toorn van de Mater Dei-ulo („Leef dan", van H. Andreus en De ceder van Han, G. Hoekstra). VHMO-groep: 1. Egbert Switters van het Stedelijk Gymnasium „Standbeeld", van G. Achterberg en „Twee kleuters in het Vondelpark", van E. Eybers en 2. Marian Kloos van het St. Liduina- lyceum (Standbeeld van G. Achter berg en Adieu, van M. Nijhoff). Iedere zaterdag van 12-6 uur WOL- EN HANDWERKHUIS ROTTERD.DIJK 439, TELEF. 267790 Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00 tot 17.00 uur behalve op zaterdag en zondag: Step; plastic stepje en houten step- je; aktentas met inh.; portemon nee met inh.; schoudertas met inh.; zwarte diplomatentas met inh.; psalmenboekje; 1 paar kinderhand schoenen; 1 paar dameshandschoe nen; 1 paar suède wanten; heren handschoen (R); herenglacé (L); garagesleutel; gijkosleutel; brom fietspen met sleutels; bos sleutels; sleutelring; 3 sleutels in étui; ring met 2 sleutels; Te bevragen bij de vinders: Ring met 5 sleutels, van Deijl, Reau- murstraat 11; zonnebril, Dorsman, P.K.O. laan 112b; herenbril in étui, Touw, H. Polakstraat 72; 2 lipssleu- tels, Bel-Es, Benthuizerstraat 46, Rotterdam; 4 kleuren ballpoint, Ei kenbroek, Zwartewaalsestraat 65a; bril in koker, Middendorp, Dwars straat 12; ring met 3 sleutels, Groe nendijk, W. Pijperstraat 98; heren- bril, Oisterwijk, werkkeet, Vlaardin- gerweg; zegelringetje, Zuidgeest, Westnieuwland 71b, Vlaardingen; broche, Koning, S. van Houtenlaan 21; dameshorloge, Zwamborn, Burg. van Haarenlaan 1347; bankbiljet, v. Gent, Nieuwe Maasstraat 82b; pantalon, Leeuwaarden, Hogenban- weg 57a; padvindersalpino, v. Kat wijk, Lourens Costerstraat 17, kin derlaarsje, Wolf, Goeman Borgesius- laan 61; kindermuts, Hoogwerf, Schuttersveld 22; kinderschoentje (L), Jansen, Lange Kerkstraat 70a; kinderhandschoen (R), de Rouw, Prins Frederik Hendrikstraat 12; herenhandschoen (L), Zwanenburg, M. C. de Grootstraat 74; dames glacé (R), Bureau Huisvesting, Westmolenstraat 26; hondje, Does burg, Schuttersveld 41; zwart hond je, Asiel St. Anna Zusterstraat 47; bruin-zwart hondje, Asiel St. Anna Zusterstraat 47; gele kanarie, Blom, IJsselmondesestraat 35; 2 dozen met inhoud, Kooijman, Wilhelminastraat 36, Noordwij k; opnameband voor bandrecorder, Adriaansen, Singel 101; honden halsband, van Es, Oude Maasstraat 16; transportband, Ge meentelijke Opslagterrein, Nieuwe Mathenesserstraat; doos met 5 bus sen, Sprong, Hoofdstraat 249; zakje patentbloem, Vraudeunt, Edison- plein 18a; jongensriem, Dielemans Stadhuis (bel) achterlicht, Vrau deunt, Snelliussingel 44a; 1 paar rol schaatsen, Broekarts, P.K.O. laan 134b; tas met inh., Politie Overschie werktas met inh., Admiraal, Prove niershuis 28; rode kinderportemon nee, Winterswijk, Bilderdijkstraat 11a; herenportemonnee met inh., Holthuizen, Parallelweg 202a- gele badtas met inh., Hofman, Dr. Wi- bautplein 5; kinderportemonnee m. inh., Klaasse, Goereestraat 8. school voor haar gedicht van Annie M. G. Schmidt. ULO-groep: 1. Ru- We proberen allemaal weer normaal ons werk te doen. Erg lukken doet (fat niet. Daarvoor was „het nieuws" van woens dag, 10 maart 1965 te overrompelend. Nog nooit zijn we zo trots op onze stad geweest als juist nu. We zijn volop in het nieuws en we zul len dat blijven Een van onze jongeren in onze stad schonk zijn hart aan prinses Mar griet, evenals hij in Lei den studerend. Dat dit echte liefde is, och, daar hoeft u niet aan te twij felen. 't Lijkt allemaal nog zo ongelooflijk, maar het is de waarheid Vóórdat Koningin Julia na het Nederlandse volk op de hoogte stelde van dit heuglijke feit, wisten we het al, dat Pieter van Vollenhoven, de jongste zoon van de directeur van Bingham Co. N.V. wonende in de Burgem. Knappertlaan 128 de uit verkorene van prinses Margriet was. Maar ik wilde het zelf horen en zien. Met kennisjes, die belet vroegen 't Was allemaal zo heel gewoon en door en door menselijk. Ik dacht even aan andere Koningshui zen, waar dit ook kon. Knap, dat dit allemaal zo heerlijk geheim is ge houden. Is kunnen hou den. Al cirkelden in het buitenland weer de ge ruchten. Van geruchten is toch altijd wel „iets" waar. U zult net als ik, woens dag niet veel gedaan heb ben. Alleen maar geke ken naar de vlaggen, die spontaan werden uitge stoken. Een feestelijk gezicht. Minder feestelijk het vol komen falen van D.W.S. Maar daarna weer tv.- uitzending. Nog nooit ben ik zo aan die beeld buis gekluisterd geweest als juist woensdagavond Wat lette me de afwas? Een complimentje voor de organisator van „Een tegen allen" om dit ak- tuele nieuws van de dag in dit programma te ver werken. Zo zagen we de aanbieding van een bou quet bloemen en twee stoeltjes op het bordes van Soestdi/k. 'n Glimp van prinses Irene en haar man. Heel kort was de geluk wens van minister Ma- rijnen. Het laatste ge deelte daarvan haal ik nog even voor u aan „Mijnheer van Vollen hoven, het Nederlandse volk kent u nog niet, maar het aanvaardt u spontaan als de keuze van onze prinses. Wij zijn er verheugd over, dat de keuze is gevallen op 'n zoon van ons volk. Het Nederlandse volk heeft u op dit moment maar één ding te vra gen: „MAAK HAAR GE LUKKIG Moge u dit gegeven zijn tot in lengte van jaren, heer van Vollenhoven. Ik wens u en uw ver looide, maar ooi: uw ouders, broer en schoon zuster veel geluk MIEKE.

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 7