urouióie SoiKileitivaf Mooie overwinning voor France Gall Schiedamsche Cartonnagefabriek POLDERVAART GAAT VERDWIJNEN, MAAR WANNEER DAT IS..... <Met Zpplettig wenken &jfde IS ADAMO VERLOOFD Bostel la" zo heet nieuwste dansrage ENGELSE HITPARADE H.B.S.S. BEREIDT ZICH VOOR OP 40-JARIG JUBILEUM Woningbouw vordert snel Schoolverzuim Trotse vader France thuis Talent dat nog veel meer moet leren T ienerconcerten Enkele raadsleden zijn voor handhaving van een stuk Poldervaart Goede vaart „Tante Nel" van Schiedam NAPELSSCHIEDAM. Het jaarlijkse Eurovisie-spektakel zit er weer op. Juryleden in 18 landen hebben hun oordeel geveld, en als winnares is uit de bus gekomen, de 17-jarige France Gall. Op de tweede plaats kwam Kathy Kirby met „I Belong", terwijl Guy Mardel met „N'avoue jamais" op de derde plaats kwam. We geloven wel dat dit de juiste volgorde is. Het winnende liedje is ongecompliceerd, heeft een leuke tekst, en het werd allercharmantst voorgedragen door France. Kathy Kirby had het met een betere „backing" waarschijnlijk beter gedaan. We misten hier zeer sterk een koortje. Guy Mardel had het liedje mee, alhoewel zijn voordracht niet bijzonder sterk was. Nee, „poupée de cire, poupée de son" heeft verdiend gewonnen. France Gall, de winnares, is een meisje van 17 jaar, klein en tenger, vrolijk en zeer foto-geniek. Ze is een zorgeloos meisje zonder problemen. Ze woont nog bij haar ouders „die veel van we houden, maar veel van me eisen", zegt ze zelf. Ze wordt thuis nog een beetje beschouwd als een klein meisje. Zo mag ze bijvoor beeld 's avonds niet alleen naar de film, en heeft ze nooit geld bij zich. Toch is ze gelukkig en ze zingt de gehele dag. „Zingen is altijd mijn verlangen geweest, maar ik heb er twee jaar voor nodig gehad om mijn ouders ervan te overtuigen dat het een roeping voor me geworden was". In die twee jaar heeft ze aan haar stem gewerkt met behulp van een bandrecorder en op 9 oktober 1963, de dag waarop ze 16 werd, heeft ze haar eerste platencontract getekend. France zit nog op school, en wel op het Paul Valérv Lyceum in Parijs, „het modernste lyceum van Frank rijk", beweert France Gall. Ze zegt dat wat trots, maar ze voegt er min der trots aan toe: „Ik ben een mid delmatige leerlinge, en een beetje speels, zodat ik op mijn 16e jaar in de derde ben blijven zitten..." Is het nog nodig te vertellen dat haar rapport niet veel beter is ge worden sinds oktober? Ze heeft offi cieel toestemming om te verzuimen, om gezondheidsredenen zoals het dan heet, maar ze heeft haar vrien dinnen stiekum verteld dat ze haar eerste plaatje ging opnemen. De nieuwe wereld waarin France Gall zich nu bevindt maakt haar niet bang. Ze praat dikwijls met grote mensen, maar dat gaat dan altijd over muziek, en dat vindt ze fijn. Haar vader, Robert Gall is de ma ker van een groot aantal liedjes, zo als bijvoorbeeld „La mamma", het grote succes van Charles Aznavour en Corrie Brokken. Vader Gall is trots op de prestaties van zijn doch ter en hij staat haar ook altijd bij. Het domein van France is haar rose en blauw gekleurde kamer: op de tafel haar bandrecorder, haar pick up en een stapel platen, waar ze veel van houdt, en die ze veel draait. (Dionne Warwick Franqoise Har dy Trini Lopez Les doubles Six Charles Aznavour The Bea tles en Claude Naugaro). Op haar nachtkastje liggen haar boeken: „Les malheurs de Sophie", „Pauvre Blai se" en het grote album van Suzette. In elkaar gekropen, ligt in een hoek van haar bed de kat Pimpin die spint, terwijl haar kleine aapje Pepi- ta met de kwastjes van het gordijn speelt. France houdt van beesten en met haar eerst verdiende geld wil ze een zwarte poedel en een Merce- dez-sportwagen kopen. Met die wa gen wil ze dan naar Pourrain, een klein lieflijk dorpje vlak bij Auxer- re. De familie Gall bezit daar een prachtig landgoed, waar men de weekends veelvuldig doorbrengt. France heeft twee broers van 18 een tweeling dus. Samen met hen en een heel stel vrienden, die graag bij haar zijn, spelen ze gitaar, zin gen en dansen ze. 's Zomers is de hele troep op het strand van Noir- moutiers en ze spelen dan volley bal en bij de muziek van gitaren zingen en (weer) dansen ze. Naast het spel heeft France ook nog een aantal zakelijke afspraken, die ze met ronde letterjes in haar agenda schrijft. In een tijd van overproduktie, waar in iedere dag een nieuwe naam aan het tienersterren-firmament ver schijnt, is het interessant en ver sterkend eens „een stem" te ontdek ken. France Gall is zo'n ontdekking, en een zangeres die vóór alles, alle vereiste kwaliteiten bezit: nauwkeu righeid, gevoel voor maat, ritme, ge voeligheid, natuurlijkheid en een goede voordracht, zoals we ook op het Songfestival hebben kunnen constateren. Haar stem heeft de fris- (EN NOG GOED BETAALD OOK) tel. 260500, na 6 uur 's avonds tel. 266459 heid van haar leeftijd in zich: niet schril en groot van omvang. Ze zal zeer zeker nog veel moeten leren, ze zal nog veel moeten leren, ze zal nog veel moeten doen aar. haar ademhalingstechniek om de lage to nen te kunnen halen. Ze is echter bijzonder begaafd, en beschikt over eeen opmerkelijk muzikaal geheugen zodat ze zonder moeite het grootste deel van haar lievelingsplaten kan nazingen, ook de ingewikkelde lied jes van „Les doubles Six". Dat was dan een klein portret van France Gall, een meisje waarop men moet letten, en dat in de toekomst nog heel veel van zich zal laten ho ren. Het Eurovisie Songfestival was voor haar het startschot. Joop J. Daalmeijer. In België gaan hardnekkige geruch ten over een op handen zijnde ver loving van het grote idool Adamo. Namen weten we niet. De een zegt dat het een meisje uit het dorp is waar Adamo woont, terwijl anderen weer beweren dat het de secretares se van zijn Belgische fanclub is. Ook de vader van Adamo weigert elk commentaar. Hij wacht liever tot dat zijn zoon volwassen is. Dat zal echter niet zo lang meer duren. Wel hopen we dat er snel iets meer be kend wordt rond deze geheimzinnige verloving. Of is er helemaal geen verloving? Om al deze vragen te voorkomen kan Adamo beter open kaart spelen, dat is wel zo prettig. Voor al zijn fans tenminste. Naast het aardgas kwam ook de verdwijning van de Poldervaart ter spra ken In de raadsvergadering van j.l. maandagavond. Na veel over en weer gepraat werd zonder hoofdelijke stemming het voorstel tot opheffing van de Poldervaart aangenomen. Wel belangrijk is dat enkele fracties een stukje Poldervaart willen behouden ter recreatie. Er is weer een nieuwe dans, de Bos- tella geheten. In België en Frankrijk wordt het een complete rage. Deze nieuwe dans is uitgevonden door een van de redakteuren van het grote Franse blad „Paris Match". Hoe het werkt? De „dans" is gebaseerd op twee bewegingen. De eerste: Op een sterk ritmische muziek klappen de „dansers" en „danseressen" bo ven hun hoofd in hun handen. De tweede: Op het langzame gedeelte van de muziek knielen alle dansers op een of twee knieën, en houden hun handen voor hun gezicht. Is het U niet duidelijk? Dat kan gemakkelijk. De ontwerper van de dans heeft dit namelijk al lemaal in een (brood)dronken bui bedacht. Verwacht U dan iets an ders? Wij beslist niet! 1. The Last Time The Rolling Stones. 2. I Apologize P. J. Proby. 3. Come And Stay With Me Marianne Faithfull. 4. Concreed And Play Unit Four plus Two. 5. I'll Stop At Nothing Sandy Shaw. 6. Goodbey My Love The Searchers. 7. Silhouets Hermans Hermits. 8. I Know A Place Pat Clark. 9. Give Him A Great Big Kiss The Shangry-La's. 10. In The Meantime Georgie Fame. 11. The Minute You're Gone Cliff Richard. 12. Golden Lights Twinkle. A.s. zondag om 5 uur begint in het Kurhaus in Scheveningen het op treden van Roy Orbison. 's Avonds is er een voorstelling in Amsterdam. Op tweede Paasdag treden in Blok ker de Rolling Stones op. Het op treden begint om 8 uur. Kaarten a 10 gulden per stuk zijn verkrijgbaar bij het impressariaat Paul Acket, Theresiastraat 11-13, Den Haag. Namens de P.v.d.A sprak de heer J. Bieze. Hij verklaarde dat hij na mens zijn gehele fractie sprak als hij zei dat hij achter het plan tot dem ping van de Poldervaart stond. Hij vond dat de nadelen niet opwogen tegen de voordelen. Wel wilde hij graag weten wanneer men de Polder zal gaan dempen, en of Delfland al plannen hieromtrent heeft. De heer J. A1 ij k van de KVP maakte be zwaar tegen het aanleggen van een spoorlijn in het gebied van de Pol dervaart. Hij dacht dat deze spoor lijn meer ongerief zou gaan veroor zaken dan de Poldervaart nu doet. De heer Alijk heeft hier waarschijn lijk gelijk aan, maar hij mag niet vergeten dat bij de bouw van een spoorweg beslist niet overeen nacht ijs wordt gegaan, en men zeker eer ste wel zal nagaan of de bodem een spoorweg kan dragen, en als dat niet kan, dan zullen zeker maatregelen getroffen worden om eventuele ver zakkingen tegen te gaan. Wanneer hij echter bedoelt dat een spoorlijn niet thuis hoort daar, dan heeft hij zeker gelijk. De heer Alijk vroeg aandacht voor het plan een gedeelte van de Poldervaart te behouden, om als recreatiegebied te gebruiken. Ook de VVD-er Houtman sprak over het behouden van een gedeelte van de Poldervaart. Wethouder Van Schoon e v~êlh deelde de raad mede dat B. en W. bezwaar zou maken tegen een aan leg van een spoorlijn. Als reden gaf hij op dat een spoorlijn niet paste bij een recreatiegebied. Over het idee een gedeelte van de Poldervaart in stand te houden zei de heer Van Schooneveld dat hij er een zwaar hoofd in had. Hij verze kerde de heer Houtman verder dat Delfland alle plannen al klaar had liggen omtrent de demping. In twee de instantie maakte de heer Hout man nog bezwaar tegen de bewering van de wethouder dat de bomen- stand in het Beatrixpark afhangt van de waterstand in de Poldervaart. Hij vroeg me wethouder ook hoe alles gefinancierd gaat worden, nu de gemeente geen geld heeft. Het antwoord van wethouder Van Schooneveld: Wanneer we geen geld hebben, wordt de Poldervaart niet gedempt. Op 27 maart van het volgende jaar bestaat de Schiedamse sportvereniging „H.B.S.S." precies 40 jaar. Ondanks de grote bouwaktiviteiten van deze in de zaterdagcompetitie spelende voetbalvereniging is het bestuur voor nemens dit feit niet ongemerk voorbij te moeten laten gaan. In ieder geval is er in het clubblad een oproep geplaatst om medewerkers, die bereid zijn de festiviteiten rond het jubileum te organiseren, of althans om daaromtrent kontakt te zoeken met secretaris G. K. A. de Geus. We geloven niet, dat de HBSS-leden in de rij zullen staan om zich voor dit werk aan te melden bij het bestuur, vooral omdat vele leden reeds zitting hebben in de één of andere commissie, of nog maanden lang werk hebben bij de bouw van het nieuwe clubhuis, dat door HBSS en de korfbalclub ODI momenteel op Harga gebouwd wordt. De Christ. Technische School aan de Nieuwe Damlaan heeft hieraan ook medegewerkt, want heel wat materiaal voor de kantine (kozijnen etc.) werd door de leerlingen van deze school gemaakt o.I.v. de leraar J. Bouterse en uiteraard met toestemming van directeur H. v.d. Waal en het Schoolbestuur. Op het wel en wee van HBSS in de afgelopen bestaansjaren hopen we te zijner tijd natuurlijk uitvoerig op terug te komen. Een feit is, dat deze ver eniging momenteel een krachtig bestuur heeft, dat met een goede kern van leden de schouders onder het clubhuiswerk heeft gezet, waardoor het vrij zeker is, dat bij de aanvang van het nieuwe seizoen de kantine in ieder geval klaar zal zijn. Misschien de kleedlokalen ook, maar dan zal er toch hard aangepakt moeten worden. De zelfwerkzaamheid van de HBSS-leden staat er echter borg voor, dat de bouw vrij vlot zal verlopen, want dat is in de afgelopen maanden overduidelijk gebleken. En wat die jubileum-commissie betreft: ook die zal er stellig wel komen, want een 40-jarig feest wil men bij HBSS toch echt niet laten schieten! De heer M et aal van de KVP was trots op de vooruitgang op het ge bied van de woningbouw. Hij heeft een grote bedrijvigheid geconsta teerd, en hij vroeg speciaal aandacht voor de kwaliteit van de nieuwe wo ningen. Hij had vele verbeteringen vastge steld, zoals de aanleg van cen trale verwarming, het centrale an tenne systeem, en zwevende vloeren tegen de geluidshinder. Naast al de ze opgewekte geluiden had hij toch een sombere mededeling: er is nu al geen ruimte aanwezig in het plan, voor honderd woningen in de pre mie-sector. De heer Engelsman in formeerde voorts naar de woningen voor de alleenstaanden. In zijn antwoord deelde wethouder Van Kinderen mee, dat ook hij verheugd was over de snelle voort gang in de woningsector. De hon derd woningen van de heer Metaal vormen momenteel nog een punt van bespreking, en een oplossing zal spoedig gevonden worden, aldus de heer Van Kinderen. Het probleem rond de woningen voor alleenstaanden is een moeilijk probleem, volgens de heer Van Kin deren, daar het voorgekomen is dat woningen die aan alleenstaanden zijn uitgereikt, na enige tijd werden bewoond door niet meer alleen staanden! Morgenmiddag om 4 uur vertrekt een bekende Schiedamse wandelaar ster met de „Seven Seas" van de Holland Amerika Lijn naar Nieuw- Zeeland, om daar een half jaar bij haar zoon in Petone bij Wellington in Nieuw-Zeeland te vertoeven. In 1962 na mzij aan de Vierdaagse in Israël deel en verbleef daar 17 da gen. Nu wordt het een bootreis van 6 weken via het Suezkanaal, om eind van het jaar of volgend jaar via het Panama-kanaal terug te ke ren met de „Maasdam". Haar visum is tot 10 september geldig, maar als het Nel daar in dat vreemde land goed bevalt, tekent zij er nog een half jaartje bij. Haar man is overle den, daarginds is haar enige zoon Pedro. Wat lét haar? „Tante Nel", mevrouw P. Kampen- v.d. Pluym is in Schiedam vooral bekend geworden door haar deel name aan de Vierdaagse in Nijme gen. Twaalf jaar heeft zij deze mee gelopen. De dertiende wordt dit jaar overgeslagen. Dan zit zij in een an der land en voor al die bekenden daar in Nijmegen heeft zij de bood schap achtergelaten, dat zij naar Nieuw Zeeland is gaan lopen...! Het geen zij daar beslist ook wel za. doen! In elk geval góede vaart „tante Nel". Een prettig verblijf daarginds en... tot ziens. Dit jaar of volgend jaar!

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 5