aeniap AFGELOPEN AA E T JLdcilL Stam Canadian ENGELSE BEA~?? VOLGENDE KEER tlieart PLAATJE HALF OM WERELDSUCCES VOOR DE HAAGSE MOTIONS OW ONDER REDAKTIE VAN Joop J. Weg vrij voor rustige volksliedjes en R B MOTIONSPLAAT UITGEBRACHT IN AMERIKA HITWEZEN IS VERDWENEN! OPVOLGER IS TEEN-BEAT Meisjes uit de voorste rijen N IS I Wat biedt ons de toekomst STOP PRESS III lil 1 Hftl Jc Avondlijk vermaak voor de tieners Jc Plaatje half om JC. Onze eigen hit parade „Zo is Cliff" Toppers uit Engeland Fijne plaat van Ruud en Riem Blue Diamond Chubby, The Lords en Dit m°*t een topper nieuwkomer Brigitte *Ün voor Trea Dobbs Lief liedje van Claude Vit de Sk Uo t Waar blijft de Liverpool-sound? Waar blijft de onvervalste Engelse Beat? Wat is er gebeurd met de smaak van de Engelse tieners? Als men verleden jaar op de Engelse hitparade keek, dan zag het er zwart van de beat-plaat- jes. De Beatles presteerden het zelfs om met hun Engelse beat de eerste vier plaatsen op de Amerikaanse hitparade te veroveren. En nu? Af en toe een sporadische Beatle, maar voor de rest allemaal rustige plaatjes. Verder wint ook de Rythm and Blues hoe langer hoe meer terrein. Martha and The Vandellas, The Supremes, Marvin Gaye en ga zo maar door. Regel matig komen ze op de hitparade voor, en regelmatig komen ze op heel hoge plaatsen. Ook de rustige „folksongs" doen het goed. Werkjes met een wat skiffle-achtige inslag als „Walk Tall", melodieuze nummer van Mari anne Faithfull, Twinkle met haar bromfietsvriend, de Shangri-las die het ook al op dat brommende vervoermiddel gemunt hebben, en de fijne lied jes van Julie Rogers. Val Doonican werd op 3 februari 1928 geboren in Ierland. Hij was de jongste van een groot gezin. Reeds op 20-jarige leeftijd had hij 'n eigen show voor de Ierse radio. Hij trouw de met de cabaretière Lynette Rae. Samen met zijn vrouw ging hij op tournee en het duo oogstte overal succes. Na jaren en jaren viel het oog van de programmaleiding van de BBC radio op Val Doonican. De Engelse radio bood Val aan een pro gramma te gaan verzorgen voor het „Light Program". Het programma „Your Date With Val" werd een heel populair programma, dat bleef be staan tot midden 1964. Af en toe zong Val in het programma liedjes die zijn fans erg aanspraken. Hij kreeg talrijke verzoeken om het een of andere liedje nog eens te brengen. Een platenmaatschappij zag er wel wat in en stelde Val voor een con tract te tekenen. Val deed het en er werd maar meteen een elpee opge nomen. Een van de nummers van die elpee werd op een single uitge bracht en het bleek een goede keus want „Walk Tall" schopte het erg ver op de Engelse hitparade. Ook de allernieuwste schijf van Val staat al weer in de Engelse top-10, op nieuw een bewijs hoe populair Val Doonican is en hoeveel de Engelse tiener nu houdt van het rustige lied je. Julie Rogers, Twinkle en Marianne Faithfull zijn de vrouwelijke verte genwoordigers van het „lieve lied je". Julie, momenteel een beetje in de lappenmand, is 21 en heet eigen lijk Jidie Rolls. Volgens Engelse ken ners heeft Julie de maten van een mannequin, het uiterlijk van een Italiaanse filmster, de energie van een beroepsvoetballer en de humor van een geboren Engelse. Dat zal dan wel zo zijn, want het komt ook aardig overeen met onze ideeën van Julie. Haar laatste plaat „Like a Child" is al weer aan het zakken, maar het was een hele fijne opna me. Een andere jongedame is Twinkle. Nog geen 20, blond haar, grote don kere ogen en een wat melancholieke stem, zie hier enkele telegram-ge- gevens van Twinkle. Met haar „Ter ry" schoot ze meteen midden in de roos. Het plaatje stond niet lang op de hitparade, maar de verkoop was Volgens onze correspondent gaan we echt de kant meer op van de „folk songs" en de Rythm and Blues", met hier en daar een verdwaalde „Country and W est ern"-schijfDe Beatles zullen zich wel aanpassen. De Searchers deden dat immers al! Voor ons mag het best, want we vinden de momentele Engelse top pers zeer acceptabele werkjes, en daar hebben we echt wel eens heel anders over gedacht. „Quand le soleil", met deze woor den begon de zon te schijnen voor Lucille Starr, het Canadese meisje dat zo maar uit het niets op onze hitparade terecht kwam. Haar „Frech Song" behoort momenteel nog steeds tot de best verkochte pla ten. Lucille, getrouwd en nog niet in ons land opgetreden, heeft reeds een opvolger voor haar Franse lied je. „Crazy Arms" en „Colinda" zijn twee leuke liedjes die nu ook in het Frans en Engels worden gezongen. (Lon don F LX 3142). kort maar hevig. Een van de leden van „The Bachelors" heeft haar ont dekt. Ook Twinkle heeft weer een nieuwe plaat, berichtte men ons uit Engeland. De titel was nog geheim, maar we zullen het gauw genoeg le zen op de hitparade. Marianne Faithfull is een ontdekking van de „Rolling Stones", 'n „Steen" schreef zelfs een liedje voor haar, haar eer ste plaat: „As Tears Go By". Op haar tweede schijf zong ze het bekende volksliedje van Peter Paul and Ma- rv: „Blowin' In The Wind". Ook van Marianne is een nieuwe plaat in de maak. Onze Engelse correspondent Ian Ramsey uit Manchester schreef dat het een heerlijk plaatje is van een heerlijk meisje. Als titel noem de hij: „Come Stay With Me". Wat gaat de toekomst ons nu bie den wat betreft de Engelse hitpara de? Zullen Sandy Shaw (waarover wij in onze vorige platenrubriek spraken), Marianne Faithfull, Twinkle, Julie Rogers, en niet te ver geten Petula Clark zich kunnen handhaven. We geloven voorlopig van wel. Als we onze Engelse corres pondent moeten geloven is men in Engeland „beat-moe" en dat zou eigenlijk best eens kunnen. Een nieuwe lente, een nieuw geluld. Dat nieuwe Hollandse geluid komt van een niewe groep ,,The Motions" uit Den Haag. Na 3 jaar amateurisme heb ben de Motions nu de sprong gewaagd met een uitstekende plaat: „It's Gone" en „I've Got Misery". Het laatste nummer is veruit het beste. De zang is hier en daar wat te hard, maar 't guitaarspel en het uitstekende spel van de drummer maken dat dit een zeer geslaagd plaatje is. We zien de Motions het nog ver schoppen, heel ver. (Havoc SH 105). In de Engelse top-10 staan momen teel op een hoge plaats de jongens van een groep die „Them" heet. Het nummer het „Baby Please Don't Go". Dit R B-achtige gevalletje spreekt ons zeer aan. De merkwaar dige vertrokken zang is waarschijn lijk één van de „Hidden Persuaders". (Decca F 12018). Uit de top-10 zijn verdwenen „The Moody Blues". Hun „Go Now" is een van de beste top hits die we de afgelopen weken op die Engelse hitparade gesignaleerd hebben. Misschien is de backing wat stompend, de zang daarintegen is zeer aangrijpend. (Decca F 12022). Ook uit de top-10 verdwenen zijn „Little Antony and the Imperials". Met „Going out of my head" bereik ten ze in Amerika en Engeland hoge plaatsen op de hitparade, en terecht. Het is een knap stukje vakwerk. (United Artists UD 23004). De Hul- laballoos zijn vier vieze knaapjes die verleden jaar October in Engeland opvielen door hun haar en hun plaatje „I'm gonna love you too". Als U vergeet dat zulke smerige knaapjes het lied zingen vindt U het vast even aardig als wij. (Roulette RL 21.185). „The 81" zo heet het vreemde plaatje van Candy and the kisses. Het lijkt wat op Marta en de Vandellas, tenminste wat de rom meligheid aangaat. Nee, dat mono tone gedreun rekenen wij niet meer onder muziek. Volgende keer mis schien beter? (Cameo-Parkway CP 26.422). Het enige bandje dat ons niet be viel was „I Saw Her Standing The re". „More" en „The Green Leaves Of Summer" daarentegen zijn uit stekende nummers. (Philips EP 433 264). Ook Claude Franguis heeft met „Donna, Donna" ons hart ge stolen. Het lieve liedje over het jon getje dat een man wilde zijn is heel leuk en laat weer eens zien dat niet elk liedje over liefde hoeft te gaan. Dat wilden we maar even opmerken. (Philips JF 328 028). „De Blue Diamonds" gaan het op nieuw proberen. „Mona" biedt kan sen genoeg om een grote hit te wor den. De droeve snaar, een strijkje, echo en een piano geven deze Ne derlandse compositie die kansen. De tekst is zowaar ook niet slecht. We wensen Ruud en Riem het beste met deze plaat. (Decca AT 10109). Johnny en de Blue Sisters vormen ons jonge talent van deze week. „Yes Sir That's My Baby" is hun eerste plaat, en een heel leuke en frisse plaat. Misschien niet geheel origi neel, maar dat kan nog komen als dit groepje wat meer ervaring heeft. (Artone HA 25.260 Chubby Checker, die mogen we veel liever horen. Zijn LovelyLovely" bevalt ons best. Het vraag- en ant woordspelletje met het koor doet het erg aardig. Het is een fris plaat je waarvan we er jammer genoeg veel te weinig horen. (Cameo Park way CP 26.423). „The Lords" heb ben betere platen gemaakt. „Rodeo" is al povertjes maar „Reddy Bear's Pic-Nic" is bijzonder slecht. Het wordt zo gescandeerd gespeeld dat het ritme een zeer onnatuurlijk me trum wordt. (Decca AT 10116). „Waarom vertrouw je mij niet meer", dat vraagt Brigitte zich af. Het is een nieuwe ontdekking van CBS. Haar eerste plaatje is niet overweldigend, maar het biedt per spectieven voor de toekomst genoeg. (CBS 1.562). Glad gitaarwerk staat er op de nieu we epee van „The Jumping Jewels". Er is weer een nieuwe plaat van Trea Dobbs verschenen, en opnieuw een heel goede plaat. Zowel de a- kant als de b-kant is bijzonder sterk. Op de a-kant staat het mooie liedje van Julie Rogers: „The Wedding". Op de andere kant staat het niet minder sterke „You've Lost That Lo ving Feeling". Het arrangement van vooral het laatste nummer is ook bijzonder goed. Al smijt Trea er hier en daar een Liverpools „baiby" door, toch wordt het bijzonder origineel gebracht door haar (Decca AT 10120). „Patsy" en „Teenage-meisje" dat zijn de twee nummers van de nieuwe plaat (of heruitgave?) van Rein de Vries. Vooral het eerste nummer is ondanks de smartlappe- rige tekst heel leuk. „Teenage- meisje" is vlotter en de tekst is ook wat levendiger. (Fontana YF 278. 093). Onze laatste plaat is er een van Ned Miller. Zijn „Chug-a-lug" en andere merkwaardige nummers deden het goed in het verleden, maar zijn allernieuwste plaat „Do What You Do Do Well" is volgens ons een soort kroon op zijn werk. Het liedje heeft een grappige tekst, ook de be geleiding en zang zijn boven alle lof verheven. (Philips JF 327 802). Juist voor het ter perse gaan van deze pagina bereikte ons het bericht dat de plaat van de Hollandse beat- groep „The Motions" uit Den Haag uitgebracht wordt in Amerika. De heer Cees de Man van de grammo foonplatenmaatschappij Negram uit Heemstede deelde ons dat gister morgen mede. In Amerika wordt de plaat uitgebracht door de grote maatschappij Kapp-Records, onder meer de maatschappij van Louis Armstrong en Shirly Filis. Verder wordt deze Nederlandse plaat uit gebracht in o.m. Engeland, Frank rijk, Oostenrijk, Scandinavië, Mexi co, Canada, het verre Oosten en Aus tralië. De uitgave van deze plaat over de gehele wereld vinden we zo belangrijk dat we op onze volgen de show-pagina een interview wil len plaatsen dat we gehad hebben met de manager van deze nieuwe groep. De muziekkrant „Hitwezen" is ter ziele. De uitgeverij van dit tiener blad vond het commercieel niet langer verantwoord op dezelfde voet verder te gaan. Via een onderzoek onder de lezers was komen vast te staan, dat men het blad üever in de vorm zag van Muziek-expres en Mu- ziek-Parade. Er zal nu in kleuren worden gedrukt, terwijl ook de op lage vergroot zal worden. De redak- tie van het vorige blad is aangeble ven. De prijs van het blad zal 65 cent zijn. Het is echter wel te ho pen dat de redaktie van „Teen- Beat", zoals het nieuwe blad gaat heten, voortaan wel zijn post zal be antwoorden. In het verleden hebben wij daar namelijk enkele malen moeilijkheden mee gehad. Het maakt volgens ons een veel beter indruk, zijn post te beant woorden

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 23