NIEUWLAND NU EINDELIJK EIGEN UITGAANSCENTRUM B055ER5 'tïe/fée ivu^ Dancing tot 3 uur geopend KAEGA- FILOSOFIETJES ORANJE" Dancing op de begane grond Parkeerruimte Eigenaren t rsus viert jubileum VESTER ROUSTABOUT Firma Lengkeek wordt geschenkenhuis D. van Noordenne TAXI TROUWAUTO'S Café ,,Oud Holland" Benauwde zege van D.F.C. INKOOP OUD-GOUD Een gewone dag in Manivovo Tel. 26,95.63 PASSAGE Theater - ELVIS PRESLEY VAN Klaverjassen met S.F.C. WOENSDAG 31 MAART 1965 MFT MIFIIWF ADFRI AD Medio augustus zal Schiedam een nieuw café-restaurant-hotel dancing en nachtclub rijker zijn. Het café-hotel-restaurant zal de naam „Rotonde" krijgen, terwijl de nachtclub-dancing „Cosmo- poliet" gaat heten. Dit bedrijf zal gevestigd worden in een pand dat ligt op de kruising Van Haarenlaan-Nieuwe Damlaan. Met dit nieuwe bedrijf krijgen dus de bewoners van Nieuwland eindelijk een uitgaanscentrum waar ze al jaren lang op gewacht hebben. de mogelijkheid tot het houden van modeshows. Hiervoor zullen echter nog vergunningen moeten worden aangevraagd, maar de directie on dervindt in alles zo'n 'grote mede werking van de autoriteiten dat ook dit wel zal lukken. In het hotel komen 17 2-persoons- kamers. De kamers hebben allen een badkamer met vaste wastafel en douche, telefoori. en voor de gas ten die langer blijven een televisie apparaat. De grootte van de kamers is 4 bij 4 meter en ze liggen op de eerste etage van het gebouw. Op de derde en vierde'etage komen privé-vertrekken voor de eigenaars. De begane-grond is gereserveerd voor de dancing en het restaurant. Het restaurant biedt plaats aan 60 personen. Voor de zakenmensen die even snel een hapje willen eten is een „counter" gepland. Deze „coun ter" is een soort snelbuffet, waar de gast kan gaan zitten en waar hij zijn maaltijd a la minute opgediend krijgt, in ongeveer dezelfde vorm als bij het Rijnhotel in Rotterdam. De dancing zal plaats gaan bieden aan circa 250 personen. De muziek zal verzorgd worden door tal van befaamde buitenlandse orkesten. Vopr de engagementen hiervan is de bekende impressario Lou van Rees benaderd. De dansvloer is centraal gelegen, en is 36 vierkante meter groot. De vloer hiervan zal iets zeer speciaals worden. De gehele vloer wordt namelijk gemaakt van glas. Onder dit glas worden lichtbakken geplaatst, zodat men een zeer ver rassend effect krijgt. Het orkest komt naast de dansvloer in een soort nis. In de danszaal is verder een bar. De barkeeper staat met zijn rug naar de band, zodat de mensen aan de bar de verrichtingen van het orkest goed kunnen volgen. De directeur van deze dancing richt zich niet speciaal op een bepaalde leeftijds groep. Met de weekends zal het over grote deel waarschijnlijk bestaan uit jongelui, maar de ouderen zullen er zeer zeker ook hun vermaak kunnen vinden. Peru gekamd. Voor meisjes en jongens TRICOT Broersvest 117 Broersveld 124 Groenelaan 42 Aleidastraat 64 De dancing zal geopend zijn van 's avonds 8 tot 's morgens 3 uur. Onder het gebouw is een kelder van ruim 40 meter lang. In deze kelder worden twee kegelbanen gemaakt. In Schiedam wordt dan ineens het tekort aan kegelbanen opgelost. De Schiedamse kegelclub hield tot nu toe de clubavonden in Rotter dam, maar dat zal in de toekomst niet meer nodig zijn. De kegelbanen worden 20 meter lang en hebben een automatische opzetinstallatie van de kegels. Naast deze kegelbaan komt er ook nog een bowlingbaan. Bowling is de Ameri kaanse uitgave van kegelen en wordt gespeeld met grotere, maar lichtere ballen. In de kelder komt voorts een zitje waar de kegelaars uit kunnen rusten en een drankje nuttigen. SCHOENEN VOOR IEDEREEN! Medewerking is er ook al toegezegd voor het parkeerprobleem in Nieuw land is niet veel parkeerruimte, maar de politie heeft aangeboden uit te zien naar een geschikte par keerruimte. Achter het bedrijf is overigens een service-station voor auto's, annex garage gebouwd, zodat de gasten ook daar hun wagens kwijt kunnen. Dit service-station is van de Gulf en wordt geëxploiteerd door de firma v.d. Gurp. i De architect van dit pand is het Rotterdamse architectenbureau Fio- let. De inrichting wordt verwezen lijkt door W. J. v.d. Pluijm. De eige naar van dit bedrijf (tevens de bou wer van het pand) is de Rotterdam se firma „N.V. Stadhuisplein, van Van Dort en Zonen. De directeuren zijn de heren D. A. v.d. Pluijm en M. W. v.d. Pluijm. Opnieuw is Schiedam weer een stuk je vermaak rijker geworden. Deze keer is gelukkig de keuze gevallen op het nieuwe Schiedam: Nieuw land dat zo bijzonder arm was aan uit gaansgelegenheden. Begin septem ber is daar tenminste een eind aan gekomen. Op de benedenverdieping zijn ook enkele vergaderzalen geprojecteerd. Door het vouwwand-systeem kunnen de zalen zo groot gemaakt worden als nodig is. Naast vergaderingen kunnen er ook modesho ws gehouden worden. Ook de dancing leent zich bijzonder goed voor het houden van modeshows. Enkele modemagazijnen hebben reeeds geïnformeerd naar C. RISSEEUW De zaak met sfeer Hoogstraat 124, Telef. 269781 Dinsdags gesloten O Drie vogels elk gewapend met een camera streken bij het doel van Jan v. d. Velden neer. Hier zouden (op papier) de doelpunten als vervroeg de paaseieren moeten vallen. Hier zou D.F.C., tweede op de lijst van de Eerste Divisie B eens laten zien, wat of dat inhield. Dat imponeerde me niet, al stak het mij wel. Want nóg ben ik de presta ties van Helmondia niet vergeten. Goed, ze zaten er dan die camera mensen. Slijterij- en Wijnhandel Oranjestraat 10-12 Tel. 265997 U beltwij bezorgen Tenslotte is het hun beroep en er gens hadden ze misschien gelijk! S.V.V. in vreemde blauw-witte uit rusting, had ik tevoren al elders zien zwoegen. Rinus Gosens er braaf ach teraan dravend. En toen begon het spul... Als Wout van Meeteren er nu maar was. Zalig die zon in je gezicht De wind alleen nog wat fris. Hubert speelde weer mee en die is nog altijd goed voor een doelpunt. Feijt moest dit erva ren. Zes minuten na de aftrap! „Zonde, jongens", dacht ik niet zon der leedvermaak. Het oog gericht op die fotograven. Dit plaatje hadden ze in elk geval gemist. Onverstoorbaar bleven ze zitten. Maar goed ook, want Kattestaart maakte er 11 van. Toen 21 S.V.V. werd wakker. Maar ze waren te traag, al zat er na de rust toch ge- 'oeg spanning in. Dick van Dijk mis te zelfs een penalty! Ik geloof overi- Zilver °n juwelen De hoogste waarde krngt U bij: HOOGSTRAAT 9 TEL. 268615 gens niet, dat Jan v. d. Velden zijn dag had. Hij raa,t:e geblesseerd, maar dat viel nogal mee. Dat hij dat balletje liet glippen. Nou ja, bal letje...? Na de rust een hevig offensief op het doel van Feijt. Met kunst- en vliegwerk hield hij die stand op 2-1, maar het was een benauwde over winning. Menigmaal bevochtigde hij zijn handen met een spons, die een zaam in het doel lag Het bleef 2-1 voor D.F.C., die deze punten beslist nodig had. Als Wout... Jammer, een gelijkspel was toch wel verdiend. De enige troost is, dat S.V.V. beslist niet de mindere was, maar dat heeft u uit de uitslag in middels al begrepen. Op naar de vol gende wedstrijd. Een snert-dag voor Schiedam, want ook Hermes D.V.S. liet een steek vallen. Ze zijn allebei* wel kansloos onze betaalde voetbal lers, maar het zoet van een overwin ning proeft iedere speler graag. In of buiten Hargd MIEKE. VOOR IEDEREEN! We hebben reeds eerder over het 45-jarig jubileum van Ursus geschre ven. Ook nu is daar alle reden voor, want op en rond 29 mei zullen de festiviteiten plaatsvinden bij Ursus. Met conferencier Tony Leerink en een uitgelezen gezelschap artiesten komt het met dit Ursus-feest best weer voor elkaar. Als speciale at tractie komen naar deze feestavond in Musis Sacrum niemand minder dan De Mounties. De naam zegt al genoeg, ook al hoort Rudi Car- rell niet meer bij dit tweetal (of moeten we dat andersom zeggen? Veel plezier Ursus-feestvierders en aan de commissie een compliment voor dit uitgelezen gezelschap. VXAnnAAA/VVVVVVWVVVVVWVVVIAK/VVVVVVVVVVVWVVVMfVVVVWVVVVVVVVVVVVWVVVVVWVIfVVWVVVVIIIMVVIAMWVI Gestommel en gerommel vanuit de jongenssfaapzaal zetten een uitroepteken achter mijn dromen. Zo rond half zes in de morgen. Als een slaperige rups glijd ik dan uit de cocon van mijn mus kietennet. Een laatste geeuw luidt de nieuwe dag in.. Dan klingelt de bel. De zon steekt haar voelhorens uit en beginr tastend haar baantje te draaien. Na een korte kerkdienst wordt het ontbijt uitgedeeld. De statie mensen, werkers en schooljongens krijgen elk twee broodjes en hete melk (Amerikaanse bloem gift van de U.S.A.). Leuke broodjes, ongeveer rond, met een gaatje in het midden, zodat je ze aan een liaan kunt rijgen. Vooral die gaatjes zijn vullend. Om half acht blaas ik op mijn zeeschelp. Dat kan, omdat daar ook een gaatje in zit. Het sonoor geluid weergalmt tegen de heu vels en berghellingen. De schooljongens trekken hun lenden doekjes steviger aan en stappen naar de fris-geverfde klasgebouw tjes, terwijl ik de dagtaak verdeel onder mijn mensen. „De vrou wen planten maniok; jullie, mannen, nemen de kano's en brengen meer kiezel aan; en jij Mary en jij Rosa zorgen voor het eten vandaag". Klasgeven legt beslag op mijn hele morgen. 29 Kroes koppen maken sommetjes, leren Engelse woordjes, ratelen de tafels af van 1 tot 12, krijgen les in hygiëne en spitsen de punt van de tong, terwijl ze schrijven. Wanneer de zon recht op ons neerkijkt, stoppen we eer mee. En er is niets nieuws onder de zon ook hier renneri de kinderen met veel kabaal de school uit. Rustpauze. De haverzak wordt ondergebonden, en hongerige ma gen sluiten vrede met de gehele wereld. Óm half twee schalt de zeeschelp. Het is net een generale repetitie voor de laatste dag. Maar onze dag draait rustig door. Er valt altijd wqt te doen. Ook de schooljongens moeten in de namiddag werken. Nieuwe tuinen maken, bomen kappen, planten en wieden. Het is hard werk, eentonig werk, maar noodzakelijk. Want geen tuinen, geen eten; geen eten, geen school. Er wordt gewerkt en er wordt geluierd, en zo maken wij onze tuinen. Maar om half vijf zit het er op en dan breekt de lange avond aan. Ikzelf geniet even van een heerlijke douche en trek voor de huise lijkheid een lange broek aan, ook al om de avondmuskieten van de kuiten weg te houden. Wanneer ik dan mijn knolletjes met wat tinvlees op heb, mogen de jongens bij mij in huis komen. Iedereen zit op de vloer, benen gekruist, in een halve cirkel of in kleine groepjes om mijn stoel heen, en dan maar kaarten. Dat doen ze *och zo graag. Geen spelregels. Ie mag zelfs in eikaars kaarten kijken. Het hele troepje stuur ik naar bed om half negen. Ze zijn gezonde slapers. Een uurtje later ga ik wel eens een kijkje nemen ip hun slaapzaal. De meeste lendendoekjes beantwoorden dan niet meer aan hun taak en bedekken nu de bovenste ver dieping tegen muskieten. Ik vraag me af, waar Klaas Vaak met zijn zand blijft. Wel, dit was een dag in Manivovo. Een doodgewone dag. Ik blaas mijn olielamp uit. Nachtkrëkels tsjirpen in het gras. In de verte ruist de zee. Jullie stadgenoot. Th. Koning s.m. Manivovo - San Cristoval British South Solomon Islands. Een brief uit Manivovo doet mij altijd denken: „Wat een mieterse vent, die Theo Koning!" Ik zou best eens effe een avond bij hem op visite willen, een kletsje met hem maken en dan bij het af scheid een fikse bom duitjes voor hem achter laten. Want dat ie een paar centen gebruiken kan, geloof dat maar. Hoe kom ik aan die bom? De meisjes van de R.K. Huishoudschool aan de Parkweg, hoek Nolenslaan hebben zich die vraag al maanden geleden gesteld. Ze hebben er zelfs een antwoord op gevonden: OP ZATERDAG 3 APRIL HOUDEN ZIJ EEN GROTE FANCY FAIR in hun schoolgebouw. U weet wel: touwtrekken, ringen- gooien, grabbelton, ping-pong-ballen-blazen. Er wordt patat ge bakken, coca-cola geschonken, thee en koffie gedronken. Zo lang de voorraad strekt zaagt men weesmeisjes midden door, prijzen worden door het rad van avontuur gedraaid en kwartjes uit Uw, zak getrommeld. Als U leeg geplunderd bent, is het helemaal niet ondenkbaar dat U er toch „wijzer" van geworden bent: met een grote rooktafel, een pluche hond of een bed jas je (is altijd een stille wens van me geweest: een bedjasje!met schilderijen, soepkoppen, verzilverde lepeltjes of textielwaren Wat dat zijn weet ik niet, misschien wel bretellen). Alles bij elkaar zijn er bijna tweeduizend prijzen te winnen en dan voor IEDEREEN: gratis entree en het heer lijke besef je geld naar een goed doel te mogen smijten, want de opbrengst is voor Manivovo! Van 2 tot 5 voor de kinderen, van 7 tot 10 (of tot zo lang er geld in het laadje blijft stromen) voor de ouderen. Even een geheim: de meisjes van de huishoudschool z.ien het liefst aardige jongens komen. (Een aardige jongen is een jongen die heel wat missen kan). SEBASTIAAN wvvwv*A,wwww"ww"""""">J"'J""'"-------ir^rwvwvvyirvutiuuiu Donderdag 1-4 t/m WoensdagAVOND 7-4 1965 als DE HELD VAN HET LUNAPARK in met elf gloednieuwe songs Paramount Technicolor TechniScope Elke leeftijd WIMWUWHMM»iilm«««....w>vw|nnnnn)l Met ingang van 1 april a.s. heeft de heer A. Lengkeek zijn zaak in huis houdelijke- en luxe artikelen overge dragen aan de heer D. van Noorden ne, die al een zaak in Papendrecht heeft. Onder de naam .Geschenken huis D. van Noordenne" zal hij deze zaak, die voor de Schiedammers een begrip was geworden, mede door het feit, dat zij in het hartje van de stad, t.w. Broersvest 40 gevestigd is, voort zetten. U hoort daar binnenkort meer van. PHILIPS-DEALER VOOR SCHIEDAM Natuurlijk geven we namens de jeugd-commissie -,van SFC gaarne door, dat op 2, 9 en 16 april (vrij dagavonden dus, te beginnen met deze week) een klaverjas-concours georganiseerd zal worden. Iedere sportvriend (en wie is er nu geen sportvriend, dat zijn er maar enke len) mag hieraan deelnemen, Op gaven bij het sportpark Thurlede op het nieuwe veld van SFC, even voor bij het terrein van Excelsior. Aan vang vrijdagavond half acht. Kon- taktadres: W. P. Huigen, Houtstraat

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 3