VU, U RUIMTEGEBREK BIJ DE ZIEKENOMROEP S.G. AGENDA C. KOK Ook Uw bedrijf kan helpende hand bieden bij mooie werk In Hilversum en Rotterdam wel GRATIS Verlovings ringen Wat is er nodig Zelf geen geld Nuttig en nodig Uw hulp is nodig UITGAAN IN SCHIEDAM TEMPEL FIRMA GARAGE MONDT TEMPEL-optiek dealer van kip caravans Tijdelijk dubbel K.E.S.-xegels AFWEZIG A. L. VAN WELY „Olke Bolke Riebe Stolke" COSTUUMS GRONINGER STIJLGROEP CONFRONTATIE IK KOM ALS EEN DIEF I TRANSISTOR RADIO va. 16.95 PLATEN v. d. WEEK G. P. v. Daalen Zn. ROTTERDAMSEDIJK 252 v. d. Kasteelestraat 36 b 's-Gravenzande Telefoon01748-3431 na 6 uur01748-2273 Waarborgt U met de sfeervolle KIP CARAVAN een ge slaagde vakantie. Bezoekt U ons eens vrijblijvend, dan kunt U zich overtuigen. „Er zitten nog zoveel gezinnen zonder woning, en hoe durven die lui het dan te vragen!" Misschien zult U dit na het lezen van het volgende artikel Mggen. Misschien heeft U dan wei gelijk, maar toch zijn er enkele Schie dammers, grotendeels jonge Schiedammers, die durven te vragen om een kleine ruimte. Die Schiedammers zijn lid van de Ziekenomroep Schiedam. Niet dat deze ziekenomroep momenteel in accuut ruimtegebrek verkeerd maar toch moet er binnen een niet te lange tijd een ruimte gevonden worden waarin programma's kunnen worden opgenomen. terdam, die in het Dijkzicht Zieken huis over maar liefst twee spreek cellen beschikken en een controle kamer. In Hilversum, bij de Gooise Ziekenomroep, heeft men in de stu dio zelf een ruimte waar men op namen kan maken van muziekgezel schappen. Zo ver wil de ziekenom roep Schiedam niet gaan. Een spreekcel en een controlekamer daar is men dik, heel dik tevreden mee. Reeds vele jaren worden de pro gramma's voor de ziekenomroep op genomen bij de leden thuis. Dat is echter zo'n behelpen, dat men nu heel voorzichtig uitziet naar een stu dio-ruimte. In verschillende steden van ons land hebben de ziektenom- roepen zo'n studio, dus waarom in Schiedam niet. Mooie voorbeelden zijn bijvoorbeeld de RANO in Rot- luxe verpakking en handgra vure van al onze modellen in glad, bewerkt en met inleg wit goud. Juwelier - Horloger - Kristal Fijn Porselein BROERSVEST 93 TELEFOON 26 79 37 Ingang vla poort naast Jan v. d. Hulst Behang op diverse artikelen kinderarts 3—10 april Voor waarneming tel. 26.91.26 Er is natuurlijk een kans dat men ergens een souterrain, een kelder of een zolder aangeboden krijgt, maar dan is men er nog niet. Juist, de apparatuur. En dat gaat wel wat kosten, tenminste, voor een parti culier, of voor een vereniging die het moet hebben van 100 gulden sub sidie per jaar. De Ziekenomroep Schiedam heeft ylu twee jaar ge- spaard voor een eigen draagbare bandrecorder waarmee reportages gemaakt kunnen worden, maar nu is het geld op. Voor de inlichting van zo'n studio heeft men twee band recorders, twee pick-ups, twee mi crofoons, een mengpaneel, hard board, een ruit, een paar stoelen en een aantal tafels nodig. Dat is dan alles. Hoe echter komt men bij de zieken omroep Schiedam aan geld. Het Ge meente Ziekenhuis zit reeds aan het plafond van het budget door ver bouwingen en nieuwbouw, terwijl men bij de Dr. Noletstichting ook best geld kan gebruiken voor de nieuwbouw. Ondanks dat heeft het katholieke ziekenhuis toch nog een subsidie kunnen geven. De gedach ten gaan eigenlijk uit naar een aan tal groot-industriëlen, of naar de Schiedamse middenstand. Bij het centrale inkoopbureau van de Nederlandse Ziekenomroep, waarbij de Ziekenomroep Schiedam is aangesloten, krijgt men op aller lei apparatuur grote kortingen, zo dat de winkelwaarde van alle appa ratuur met ongeveer 30 of meer pro cent verminderd kan worden. Waarom een ziekenomroep, vraagt (J zich misschien af. Misschien heeft U er zelfs nog nooit van gehoord. Dat laatste is best mogelijk omdat de ziekenomroep buiten het zieken huis niet bekend is. Wanneer U ech ter brieven leest van luisteraars ziet U in waarom het nodig en nuttig is. Een zoon van een patiënt vroeg een verzoekplaat aan voor zijn vader die in een van de twee Schiedamse zie kenhuizen lag. De zieke was blind, en men kon hem dus geen bloemen aanbieden. Fruit mocht hij niet heb ben, dus bleef niets anders over dan hem een grammofoonplaat aan te bieden via de ziekenomroep. De buitenlanders worden soms (als dat mogelijk is) in eigen taal toege sproken en krijgen dan een verzoek plaat in eigen taal. Op deze manier is er enkele jaren geleden een hele band gegroeid tussen een Spaanse zeeman en een omroeper van de zie kenomroep. Deze Spanjaard kreeg haast geen bezoek, en na iedere uit zending gingen enkele mensen van de ziekenomroep Schiedam met hem praten. Dit zijn zo maar een paar grepen uit een stapel ervaringen, er varingen die haast bij ieder lid van de ziekenomroep bewaard blijven. De Schiedamse Ziekenomroep heeft niet alleen programma's voor zie kenhuizen. Bij bijzondere gelegen heden worden er ook speciale pro gramma's gemaakt voor Bejaarden tehuizen. Tevens zijn er besprekin gen gaande met het Holy-ziekenhuis in Vlaardingen. We zouden het, met de ziekenomroep Schiedam, bijzon der prettig vinden als enkele Schie damse bedrijven het voorbeeld van andere bedrijven in verschillende steden in ons land zouden volgen, en de Ziekenomroep Schiedam aan een studio hielpen. In Dordrecht maakte men van een oud vervallen pakhuis een studio waarop zelfs Ve ronica trots zou kunnen zijn. Daar waren bedrijven die er zich voor in wilden zetten. Schiedam krijgt nu ook die kans. Mensen, en vooral be drijven die willen helpen hoeven maar even te schrijven naar Rien Stoffels, Frangois Haverschmidtlaan 68, Schiedam. De Ziekenomroeep Schiedam zal met graagte ingaan op Uw afspraak. Bij voorbaat be dankt! Knoert, de dichter die op de zolderkamer van het huis aan de overkant „in hoger sferen" leeft kwam mijn kamer binnengedar- teld met een bosje peterselie in zijn neusgaten en een tulp achter het linkeroor. „Zingende zang-zong prittelt in het kittelende groen" sprak hij. „Olke bolke riebe stolke" antwoordde ik. „Prachtig" zei hij, „is dat van jou?" „Nee", moest ik eerlijk zijn, „het is van een jongetje dat vijf en veertig jaar geleden naast me zat in de eerste klas bij juffrouw van Bemmelen". „Evengoed mooi! Weet je, kerel, het gonst door mijn vaten, het rolthet davert, het zindert, het... heeft je vrouw misschien nog zoo'n zalige boterham met pindakaas voor me?" Dichters en honger... alle subsidies ten spijt, ze hóren bij elkaar. We hadden zoo'n boterham en nog een, en, enfin hij at een halfie volkoren brood en dronk er twee emmers melk bij. Meteen was zijn honger over. Zijn maag en zijn dichtader waren allebei tegelijk vol en verstopt. „Hé hé" zuchtte hij voldaan... „wat een léventje! Wat hebben we het toch goed: de hele dag zon en de hele avond voer!" „Manivovo" zei ik. „Is dat een toverspreuk?" Het is géén toverspreuk, het is een eiland, ontiegelijk ver hier vandaan. Daar zit een Schiedammer, als enige blanke tussen achtergebleven medemensen, GOED te doen. Gewoon maar GOED te zijn, te helpen, te onderwijzen: het a.b.c. en hoe je de grond vruchtbaar moet maken, hoe je moet spitten, zaaien en oogsten. „Das mooi vond Knoert, „daar ga ik een geweldig ge dicht over schrijven". Ik vind dat bijzonder sympathiek van Knoert, ik vind het zó sympathiek dat ik niet de moed had om te zeggen dat ie het net zo goed laten kan, want dat die Schiedammer niet om verzen verlegen zit en meer gebaat is met keiharde Nederlandse guldens. Maar aangezien een gulden een muntstuk is dat Knoert hoogstens drie keer per jaar in zijn handen krijgt, zweeg ik daarover ,wee,! :vel, wat guldens zijn. De meisjes van de R.K. Huishoud school Parkweg, hoek Nolenslaan, weten het ook. Ze hopen er morgen veel van te vangen. Want morgen is er een Fancy-Fair in hun schoolgebouw. U kunt er terecht vartwee tot elf Precies, ik schreef daar woensdagavond al over. SEBASTIAAN l<wvwwwl/wwt,"tJM>*JMt-*"---------rrNnrM-w-innnivwvuOTnrinnnnnnnniuinnjifuirjuumnnjiJuinnniuinnnnjxjuLnnniin Heeft U onze collectie wel eens bekeken? Needoe het dan nu U vindt een grote verschei denheid in stoffen in alle maten. dinsdag 1 3 april 20.00 uur GEBOUW „IRENE" De Schiedamse Filmkring presenteert een aantal korte films met als onderwerp: met de mens door de film Getoond worden: Matjemosh, Tell me if it hurts, Opera Mouffe, Lonely boy, A Movie. Toegang niet leden 1.50. Jeugdpaspoorthouders en S.G.-donateurs 0.75. 2 april vrijdag 20.00 uur Musis Sacrum S. G. Toneelwedstrijd De Schiedamse Toneelvereniging ONYX speelt het blijspel van Georges Tervagni. Kaarten verkrijgbaar en plaatsbespreken vanaf maandag 29 maart bij het V.V.V.-bureau aan de Plantage. Toegangsprijs 1.25, Jeugdpaspoorthouders 0.75 I Rock and roll music, door „The Beatles" 3,95 IRed roses for a blue lady, door „Vic Dana" 3,95 I The minute you're gone, door „Cliff Richard" 3,95 Goodnight, door „Roy Orbison" 3,95 - I Sinds 1900 ROTTERDAMSEDIJK 252, Telefoon 268807 I Vlaardingen, Telefoon 5006, LKorte Hoogstraat 16, Goudse Singel 101, Rotterdam, Tel. 136620 5 april Irene 20.00 u.: Handbalver. D.W.S.: Bestuursvergadering. Chr. Soc. Belangen 20.00 u.: K.N.B.R.D.: Vergadering. Irene 20.00 u.: D.V.K.: Vergadering. 6 april Arcade 20.00 u.: Aquarium- en terr.ver. „Natuurgenot in huis": Kontakt- avond. Chr. Soc. Belangen 20.00 u.: Nederl. Bond van Oud- Strijders: Kontaktavond. Bellefleur 10.30 u.: Nederl. Ver. van Huis vrouwen: Koffieuurtje. Irene 20.00 u.: K.N.M.T.P.: Kontaktavond. Irene 20.00 u.: J.O.V.D.: Vergadering. Sursum Corda 20.00 u.: Padvindersgroep „Het Schotse Vendel": Ouderavond. 7 april Arcade 20.00 u.: Vakbond„St. Eloy": Jaarvergadering. Chr. Soc. Belangen 20.00 u.: Chr. Besturenbond: Jaarvergadering. Irene 20.00 u.: Herv. Scholen: Vergadering. 8 april Irene 20.00 u.: Schied. Luchtvaartclub „Icarus": Filmavond. Arcade 20.00 u.: Schied. Muziekschool: Concert. 9 aprü Irene 20.00 u.: Dienst Soc. Verzorging: Lezing. Stedelijk Museum 20.15 u.: Opening van de tentoon stelling: „De salon van de Maas steden", tevens uitreiking der prijzen. 10 april Arcade 20.00 u.: Nederl. Padv.ver. Groep III „De Trekvogels": Feestavond Irene 20.00 u.: Geref. Sociëteit: Dans avond. Sursum Corda 14.30 u.: Tamboer- en Pijper corps Harmonie: Ledenvergade ring. CJV-gebouw 19.30u.: Soc. Passé Partout: Soosavond. 11 april Monopole 10.00 u.: N.I.V.O.N.: Filmochtend Marijke 14.00 u.: Het Singelkwartier: Filmmiddag. Irene 20.00 u.: Megas: Dansavond. Wijkcentrum 20.00 u.: R.K. Instuif: Dansavond Stedelijk Museum Tentoonstelling „Salon van de Maassteden". Galerie Wiegman Cor Snoei: Applicaties (tot 14 april). Galerie Punt Vier Werken van Sjef Toby. is niel de grootste brillenzaak, dus.... waarom zou U bij ons komen Wij doen méér ons best (als je niet de grootste bent, moet je wel). In onze zaak wordt U door de baas zelf geholpen, hij maakt ook Uw bril. Niemand kan dat beter dan hij, want hij werkt voor zijn klant en zijn eigen zaak. Dit kan voor U een reden zijn om Uw bril bij Tempel te ko pen. BRILLENMAKER Parkweg 361 Tel. 262919

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 3