GEEN „ROLLING STONES" WEL „PRETTY THINGS" 19 APRIL NAAR BLOKKER DAF EXPERIMENTEERT MET VARIOMATIC IN FORMULE 3 WAGENS Schiedam te gast bij Vegla MET PASEN IN ZICHT Er zijn 5000 Pro Juventute- loten Binnenkort op baan Gesprek met een bijzondere buisvrouw Verloting HBSS op 3 mei WOENSDAG 1<* april 19,55 mid wf ancoi an 13 Vroege paaseieren-regen in het Don Bosco-patronaat AI komen op 19 april „The Rolling Stones" niet naar Nederland, toch is er voor Beat-fans belangrijk nieuws. Ben Essing is er namelijk in ge slaagd om op tweede paasdag een groot aantal bekende artiesten naar ,zijn" Blokker te krijgen Uit Engeland komen „The Pretty Things". In april 1964 werd deze groep ontdekt, ze spelen voorname lijk „Mersey-beat". De leider van deze groep is Dick Taylor (met de baard). Ze bestaat verder uit Phil May (vocalist), Brian Pendleton (gi taar), John Stax (basgitaar), drum mer Viv St. John. Price. De grootste hit van „The Pretty Things" was on getwijfeld „Don't Bring Me Down", maar ook „Rosalvn" is bijzonder hoog geklommen op de Engelse hit parade. Verder komen op tweede paasdag naar Blokker 'Die Geschwis- ter Jacob', 'The Scorpions' en 'Goldie and the Gingerbreads'. The Scorpions' is een Engelse groep die het in Nederland zó goed doet, dat men voorlopig niet terug gaat naar Engeland. 'Goddie and the Gin gerbreads' wordt gevormd door vier Amerikaanse meisjes, die al eens meer in ons land optraden, t.w. in september 1964 tijdens het concert van Chubby Checker in Schevenin- gen. in oktober ging het kwartet naar Duitsland en daarna naar Enge land. Daar werd een plaat opgeno men ('Can't You Hear My Heart Beat') die een groot succes werd. Het succes was zo groot dat het vier tal besloot in Engeland te blijven. Naast deze buitenlandse gasten ko men uit Nederland Edwin Rutten, Connie van Bergen en Connie van Solingen. Deze avond wordt gegeven in de veilinghal in Blokker en is ge organiseerd door de bekende Ben Essing in samenwerking met de AVRO. De AVRO zal 's avonds in het kader van de AVRO-jeugddag een rechtstreekse uitzending hiervan ver zorgen. J.D. Ze noemen zich „The Pretty Things". Mogen wij ze niet erg prettigvinden? Moest HBSS vorige week medede len, dat de trekking van de verlo ting moest worden idtgesteld omdat alle loten nog nie twaren verkocht, het clubblad van deze week bericht, dat de trekking definitief is vast gesteld op maandag 3 mei, 's-mdi- dags om vijf uur ten kantore van Notaris Hoek, Lange Haven. Mochten er nog zijn, die op die da tum de gelukkige bezitter van één van de fraaie prijzen willen worden, dan kunnen zij nog loten kopen bij de volgende adressen: H. Breevoort jr., Mesdaglaan 23-b, G. K. A. DE Geus, Prof. K. Onneslaan 119-a, J. de Hoop, Pieter de Hooghstraat 21-b, W. den Hoed, van Oldenbarnevelt- straat 45. De oud-papier-actie leverde vorige week het schitterende bedrag van 300.op. Verder ontving het Bouwfonds van HBSS van particu liere zijde een gift voor het club huis, nl. een geyser. HBSS gaat ook deelnemen aan de Aktie SSS 1965, die door het Nationaal Chris telijk Sportfonds (moet dat geen Christ. Nat. Sportfonds zijn?) wordt georganiseerd. Het bestuur van HB SS heeft van dit fonds een gift van 3250.— ontvangen en ODI ontving ƒ500.Ook ODI neemt deel aan de SSS-aktie, die van 25 april tot en met 1 mei a.s. wordt gehouden. U heeft waarschijnlijk uw vakantie al vastgesteld. U heeft daarvoor mis schien een foto-toestel, een platen speler, een reiswekker (zonde als u al uw kostbare vrije tijd verslaapt) nodig. U wacht hier nog even mee. Moet u beslist doen. Want u heeft de kans die via loten van de vereni ging „Pro Juventute" ja juist, de al gemene vereniging voor Kinderbe scherming te kunnen winnen. U koopt een paar loten van een kwart je, u geeft ze een goed plaatsje on der uw lakens in de kast en u wacht tot 17 juni a.s. Dan heeft nl. de trek king van 5000 loten plaats, die nu reeds in omloop zijn op de bekende adressen, maar die u ook kunt ver krijgen op het Bureau, Nieuwstraat 12, alhier. In de vakantie hoort u graag een plaatje of leest u een bij zonder spannend boek. Wist u, dat de 4e t/m 8ste prijs een gramofoon- platenbon a 3.50 is en de 9e t/m 13e prijs een boekenbon a 3.50...? Van „Pro Juventute". Voor u alleen maar de gelegenheid om als een ha zewindhond een stapeltje van die loten te bemachtigen. En ze uit te deden desnoods in de familie- of kennissenkring. Laten we met Pa sen ook eens iets goeds doen...! Zij is moeder van driekinderen: Ferry de enige zoon van 7 en twee schatten van dochtertjes, Nicolien- tje (4) en Mies je van 2 jaar. Een klein handenbindstertje, omdat mevrouw C. v.d. Brule-Jespers, be halve huisvrouw, ook nog zaken vrouw is. Zonder winkeljuffrouw op het ogenblik en ook zonder huis houdelijke hulp. Dit jaar was zij eveneens vorig jaar docente aan de Vakschool voor Bakkerij- en Hotel personeel in de Rauwenhoffstraat in Rotterdam, waar ze begin van dit jaar twee cursussen gaf, nl. voor be ginners en gevorderden. Cursussen voor vrouwen van banketbakkers, die elk uit vier lessen bestonden. Hoofdzakelijk het vervaardigen van paaseieren, de decoratie daarvan, waaraan veel werk is verbonden. Voor de kinderen de echte paas- mandjes, maar ook de „Bieder- meyertjes". Het grappige dit jaar wel was dat op iedere cursus ook een man ver tegenwoordigd was als enige haan in het kippehok! Die van de begin nelingen-cursus bood haar op de laatste avond hoffelijk een boeket fleurige bloemen aan. Zo zijn de mannen...! Hoe zij ertoe gekomen is om les te geven...? Zij heeft er een veront schuldigende glimlach voor. Vorig jaar kwam een consulent van de Bakkerij Stichting vragen, of zij hier iets voor voelde. Mevrouw v.d. Brule bekent eerlijk, dat zij eerst even geaarzeld heeft. Goed, zij heeft hart voor het werk van haar man, zij assisteert hem graag, maar dit aanbod...! De man wist haar om te praten en hoewel ze de eerste avond met kloppend hart van wal stak, is het allemaal erg meegevallen. De sfeer was bijzonder prettig en ten slotte was het niet alleen maar pra ten. Gelijkertijd werd er gewerkt met het materiaal, dat men tegen inkoopsprijs kon bekomen en name de deelneemsters de werkstukken mee naar huis. „Met eigen fantasie en kleuren com bineren, kom je vér", zegt de docen te in haar huiskamer bescheiden. „En het is nu eenmaal heerlijk werk. Al had ik nooit kunnen dromen, dat ik nogeens zover zou komen. Ik ben nl. een slagersdochter uit Breda, waar ook mijn man vandaan komt. Ik had direct interesse voor zijn werk en dat komt me nu goed te pas. Naast mijn huishoudelijk werk weet ik altijd nog tijd vrij te maken voor dit werk. Vaak tot diep in de nacht, vooral nu met de tijd voor Pasen. Mijn man leeft zich helemaal in zijn fantasie uit, speciaal voor kinderen. Daar houdt hij altijd reke ning mee. Onze zoon zal dat wel van Hier een fraaie collectie paasideëe n (werkstukken van uren) zoals U ze in onze stad bij de banketbakka rs bewonderen kunt. hem hebben. Op zaterdagmiddag is hij niet uit de bakkerij weg te slaan". Ik weet dit. Ik heb zijn werkstuk ken op zijn school op een tentoon stelling gezien. Ferry heeft alles van dit artistieke echtpaar. Ik bewon der een wieg van chololade, de rand afgewerkt met 'n echte strook kant. Werk van deze huisvrouw! „Op school had ik een goed cijfer voor handwerken. Dat komt me nu wel van pas". Ze veegt een denkbeeldig pluisje van een handgeknoopt, fleu rig smyrna-tafelkleed weg. Het is helemaal gevoerd, onverslijtbaar en door haar vervaardigd in de verlo vingstijd. AI zou U er misschien geen erg in hebben, dat Pasen in aantocht is, de prachtige etalages van onze banket bakkers in onze stad zijn hier vol komen op afgestemd. Dus ook bij het echtpaar v.d. Brule aan de Swammerdamsingel. De cursus-avonden op dinsdag en donderdag werden voor haar een welkome ontspanning. Hetgeen een huisvrouw, zakenvrouw én docente toch ook wel toekomt. Daarom wilde ik U dit even door- geven. Met Pasen in zicht...! Mieke. Mevrouw C. v.d. Brule-Jespers tij dens een van haar lessen in de Rau- wenhoff straat in Rotterdam In het najaar van 1963 heeft de be kende Nederlandse coureur Henk van Zalinge uit Bussum zich tot de DAF gericht met de vraag of het niet mogelijk was een formule 3 ra cewagen te ontwikkelen uit een VA R/OM ATIC. De heer van Zalinge was namelijk van mening, en met hem vele andere coureurs, dat de trap loze volautomatische transmissie zonder meer ideaal zou zijn voor toepassing in racewagens. De direc tie van de DAF heeft hierna de tech nische afdeling van de DAF opdracht gegeven een Variomatic te con strueren welke geschikt moest zijn voor inbouw in een formule 3 race wagen. (Een formule 3 racewagen heeft een vermogen dat ligt tussen 95 en 100 PK). Ten behoeve van de proefnemingen met deze Variomatic is medio 1964 Zo ziet de nieuwe race-wagen eruit met geopende motorkap. De motor heeft een vermogen van cir ca 100 P..K een gebruikte racewagen aange schaft, welke door de DAF geheel werd aangepast aan de voorschrif ten die thans door de F.I.A. aan for mule 3 wagens gesteld worden, ter wijl constructief daaraan alle wij zigingen werden aangebracht die no dig. waren voor de inbouw van de Variomatic. Hoewel deze gebruikte wagen zeker niet zo modern is als de nieuwste, welke in 1965 beslist aan de start van enkele races zal verschijnen, is deze wagen volledig geschikt voor de experimentele be doelingen die de DAF er mee heeft. Bij de eerste proeven is al wel ge bleken dat het gebruik van een Va riomatic grote voordelen biedt. Ai- leen al het feit dat niet meer met de hand geschakeld hoeft te worden, maar dat slechts de bediening van het gaspedaal nodig is, stelt de cou reur beter dan ooit in staat zijn vol ledige aandacht uitsluitend aan het rijden te geven. Door het wegvalle van de schakelpauzes is bovendien de acceleratie uitermate fel. Zodra alle nodige proefnemingen met deze experimentele volautoma tische racewagen voltooid zijn, zal DAF de wagen aan een of meer wed strijden laten deelnemen om zo doende ook ervaring op te doen tij dens wedstrijden. We kijken vol ver wachting uit naar de eerste resul taten van deze nieuwe wagen! Bejaarde mensen leggen graag een kaartje of biljarten. De een beter dan de ander, maar dat is geen be zwaar. Hoofdzaak is, dat men de ge wenste ontspanning heeft. Dat was het geval bij de leden van de R.K. Bond van Bejaarden, die ge lijktijdig een klaverjas- en een bil jartconcours hielden. Met het oog op Pasen werd er vanzelfsprekend om eieren gespeeld. Vorige week vonden bijna 1000 hier van hun weg naar de deelnemers, t.w. 240 naar 16 biljarters en 500 naar 28 klaverjassers. Een onbeken de milde gever schonk bovendien nog 200 eieren voor beide afdelingen. Heiaas moest de leider van het bil jartconcours, tevens voorzitter van de Bond, de heer A. Leenderts we gens ziekte verstek laten gaan. Zijn plaats werd deze weken ingenomen door de tweede voorzitter, de heer J. Bakker. Als lid (hij is pas 8b:) had de leiding van het klaverjastour- nooi, de heer Jac. Collignon, geassi steerd door de heer G. van Schende- len. De prijzen werden bekostigd uit het eigen spaargeld van de deelne mers. Bij het kopje thee werd deze mid dag een amandelbroodje aangebo den, om eeri en ander feestelijk te besluiten. De Glasfabriek kent iedereen hier in onze stad alleen maar van een grote ruimte, met een solide poort ervoor! Die poort stond zaterdag, 10 april jl. van 9 uur v.m. tot 5 uur n.m. wagewijd open voor alle Schiedammers, die belangstelling hadden voor dit fascinerende beroep, waarover men vaak nog een verkeerde voorstelling heeft. Daarom gingen die poorten dan ook open en was iedereen van harte welkom. Dat de directie van de „Vegla" met dit gebaar in de roos getroffen had, bleek wel uit de opkomst en de belangstelling voor alles, wat in dit bedrijf tot stand komt. Het eenvoudige glas, maar ook het luxueuze. Men kreeg antwoorden op vragen, die terdege overwogen werden. Men kreeg de film van Bert Haanstra „Glas" te zien, opgenomen voor de helft in het bedrijf in Leerdam en voor de andere helft in het Schiedamse bedrijf. Een boeiende film, die ook weer gelegenheid tot vragen stellen gaf en deskundig beantwoord werden. Ruim 700 stadgenoten gaven van hun intense belangstelling blijk, waarbij charmante gastvrouwen hen van consumpties voorzagen. De directie over weegt een tweede „Glas-dag" te organiseren, aangemoedigd door dit succes. Mogelijk is dit een unieke gelegenheid in de vakantie-week, als zo velen hiervoor „een week in eigen stad uittrekken"? Wist u overigens, dat ruim 900 mensen in dit bedrijf hun bestaan vinden? Dat dit beroep een ware evolutie heeft ondergaan en dat men juist daarom te gast moest zijn bij de „Vegla", om dit te kunnen constateren? Het idee dit allemaal zelf te kunnen zien, was voor de bezoekers een openbaring. Daarom alleen al een aansporing nogeens zo'n speciale „Glas-dag" te organiseren

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 5