GOUD VOOR HET BRUIDSPAAR GERRITS-IN 'T VELD K I I I I I I I I I Brokken maken op de B.K.-laan I I I I I I I I I beeft VERF Heel Schiedam werkt toch mee aan speldjesactie Sporthal achter de stopmand altijd goed HEER J. POLAK IN DE EIEREN-SPRINT. 1 Met 'n ere-saluut aan alle Limburgjes „LOLBROEKEN" FOTOGRAFEER met de Paasdagen Veel succes foto film altijd goed Krijgt Afluisteraar van D.W.S. gelijk FANTASTISCHE I AUTORADIO G. P. v. Daalen Zn. jjFt Mir» f\*/r fTAP\'-ni 11 Er vonken pretlichtjes in de donkere ogen van de 74-jarige Augustinus Gerrets, in onze stad beter bekend als Tinus Gerrets, als we hem vra gen, of hij nog even thuis wil blijven. Hij staat nl. op het punt om een wandeling te gaan maken. Natuurlijk vol doet hij aan dat verzoek en zitten we even later tegenover hem en zijn vrouw in het huis aan de Van Maanenstraat 51 De kamer staat vol bloe men. Een prachtig t.v.- toestel (mét het twee de net!) als pronkju weel van de 9 kinderen, een schemerlamp van een kleinzoon. En dan de vele andere geschen ken. Op 22 april is het 50 jaar geleden, dat de 19-jarige Maaike in 't Veld, geboren in Oud- Beijerland. „Ja ik wil" tegen de 24-jarige Tinus Gerrets zei. Dat was dus in 1915 Tinus was toen glasbla zer op „De Hut". Ging daarna bij „De Nieuwe Waterweg" werken, om zijn bestemming te vin den als bankwerker bij Wilton-F ij enoord. Ridm 30 jaar heeft hij daar gewerkt. Heel hard ge werkt. Uit dit huwelijk werden 9 kinderen ge boren, t.w. 7 dochters en 2 zoons. Op één na zijn ze allemaal ge trouwd. „Goed ge trouwd", zegt het echt paar met voldoening. De laatste doet dit in juni, al heeft hij nog geen inwoning of huis. Mogelijk dat dit spoe dig opgelost wordt. Ten slotte kan die jonge vrouw niet altijd bij haar ouders in Winters wijk blijven. Ze hebben 7 kleindoch ters en 4 kleinzoons. Twee dochters wonen buiten de stad, een in Winterswijk en een in Den Haag. Bijzonder prettig heeft de bruide gom bij Wilton gewerkt. Daaraan bewaart hij de beste herinneringen. De bouw van de eerste schepen, o.a. die van de Rijndam, de Maasdam, de Statendam enz. heeft hij op de voet gevolgd, er hard aan meege werkt. Vele malen een proefvaart meegemaakt. In de oorlog was dat geen pretje. De proef vaart met de Wester- dam zal hem nog lang heugen, want met de revolver in de rug joe gen de Duitsers hem naar boord. En dan die tocht met die kruiser op de Noordzee Bombardementen Het verblijf geregeld in de schuilkelders Hij was in die honger winter op een avond met een half gevulde maag en een hoofd vol zorg op weg naar zijn werk. Een grote Duitse wagen ergens voor een deur. Lallende stem menTwee baaltjes bloem van 70 kilo en twee zakken kolen op die wagen! 't Mocht na tuurlijk niet, maar met dat éne baaltje bloem nam Tinus rap de be nen en bezorgde zijn vrouw de schrik van haar leven! Ze lachen er nu bevrijd om, al geven ze spontaan toe, dat ze er de eerste da gen beslist geen panne koeken van durfden te bakken! Angst lag in die dagen overal op de loer. Ze zijn er allemaal goed doorheen gekomen. Wéér die pretlichtjes in zijn ogen, als hij ver telt, dat luisteren naar „Radio Oranje" op 't laatst een ware invasie in zijn woning aan de Van Marumstraat be tekende! Daar hebben ze maar liefst 27 jaar gewoond. Toen kregen ze de kans op deze mo derne woning aan de Van Maanenstraat. Zijn vrouw heeft nooit spijt van die verhuizing ge had, maar Tinus wel. Hij heeft altijd hard ge werkt, was aan die om geving gewend en het heeft vele maanden ge duurd voordat hij „zijn draai" als gepensioneer de kon vinden. Nu is hij daar overeen. Ze zijn allebei goed gezond. De gouden bruid (68 jaar) tobt een beetje met doofheid, maar over een paar weken, als dat oor goed genezen is, zal de ze handicap overwon nen worden door een gehoor-ap paraat. Als jongen van 15 jaar was Tinus al een vurige supporter van S.V.V. en is dat al die jaren ge bleven. Al vindt hij het spel van nu vergeleken bij de gloriejaren van de Rood-Groenen heel wat minder. Er is geen echte clubliefde neer, is zijn oordeel. Maar als S.V.V. thuis speelt, is hij erbij en dan de cup- of interland-wedstrijden op de t.v. Op zaterdag 24 april a.s. zal het een dag van puur goud voor dit vi tale paar worden. D n krijgen vrienden en be kenden de gelegenheid hen hiermede geluk te wensen tijdens de re ceptie, die van 3 tot half 5 in zaal „Beatrix", Lan ge Kerkstraat 68, alhier zal worden gehouden. Op de jaarvergadering van de SBLO heeft Sporthal-directeur Cor Bol- mers weer een nieuwe actie bekend gemaakt en wel één met speldjes van de Sporthal. Een buitengewoon goed idee, welk beslist moet slagen. Eerst waren het de bouwsteentjes, waarmede geld voor de Sporthal werd verzameld en we geloven, dat deze nieuwe actie niet alleen bijzon der actueel is, maar stellig kans van slagen zal hebben. Drie speldjes voor een gulden, wat moet je nog meer. Waar koop je die, zouden we ook kunnen zeggen. Daar om verwachten we van heel Schie dam, sportliefhebbers en niet-sport- liefhebbers, dat men aan deze actie zal meewerken en de jongelui te zij- Peru gekamd rib-ondergoed voor mannen en jongens TRICOT Het bruidspaar A. Gerreets-M Gerrets- in 't Veld, wonende van de Van Maanenstraat 51 alhier, dat op zaterdag, 24 april hun gou den huwelijksdag in zaal 'Beatrix' hoopt te vieren... De op 13 april j.l. gehouden kontakt- avond is voor de klaverjasver. Het Singelkwartier, een groot sukses ge worden. Ondanks dat er nog meer klaverjasavonden waren in Schie- BROERSVEST 117 BROERSVELD 124 GROENELAAN 42 ALEIDASTRAAT 64 ner tijd niet teleur zal stellen wan neer zij op een dag in mei de speld jes voor de verkoop aanbieden. Cor Bolmers (of om precies te zijn C. J. M. Bolmers) tot nieuwe se cretaris van de SBLO gekozen. Ei genlijk kan het nooit mooier combi neren: directeur van de Sporthal en secretaris van de SBLO. We twijfe len er niet aan of het zal én met de SBLO én met de Sporthal binnen kort allemaal goed gaan draaien. Trouwens, die SBLO draaide ook on der het secretariaat van de heer C. T. Putters goed, maar deze moest om studieredenen zijn functie prijsge ven. De heer L. v.d. Kraan werd als penningmeester gekozen en de heer G.P.Jansen van „De Watervrienden" werd aan het bestuur toegevoegd. De grootste verrassing was wel, dat de Coca Cola-fabrieken een gift van 5000.hadden gegeven voor de Sporthal. Wanneer Cor Bolmers nu nog de door hem gevraagde mede werking krijgt van scholieren (en desnoods leraren) tijdens de Paas vakantie voor een te bouwen afras tering rond het terrein van de Sport hal, wel, dan geloven we dat de ope ningvolgend jaar inderdaad gehaald zal worden. Dat die opening feestelijk zal wor den laat zich begrijpen. De vergade ring, die in de gezellige kantine van de v.v. „Schiedam" werd gehouden had een bijzonder geanimeerd ver loop. Hoe kan dat ook anders waar sportlieden onder elkaar zijn? EEN KORTE ST. JORIS bijeenkomst wordt door „De Neder landse Padvinders" afd. Schiedam op vrijdagmorgen, 23 april a.s. des morgens om 7 uur in de Plantage gehouden. Des avonds om half 8 heeft er een St. Joris-kampvuur op het terrein van de „Burgemeester van Haarengroep" aan de Nieuwe Damlaan bij de Sportparkbrag voor alle Schiedamse N.P.V.-groepen plaats. MET„HARVEY" waagt de Ger. Amateur Toneelgroep „Geron" op vrijdag 23 april a.s. in Musis Sacrum een kans, om in aan merking te komen voor de toneeel- prijs van de S.G. Dit stuk is van Mary Chase, in de vertaling van Cor Hermes en speelt zich af in de te genwoordige tijd in het Westen van Amerika, op een en dezelfde dag tus sen de namiddag en het midder nachtelijk uur. U weet toch ook, dat u als toeschouwer voor een prijs in aanmerking kan komen...? Aanvang: 8 uur. Toevallig was ik deze week in Schiedam-Zuid. Toevallig in de buurt van de Steenstraat en toen herinnerde ik me de wasserij, die 7 jaar geleden met die brand op zaterdagmiddag zo veel schade ondervond. Hoe zouden die „Lim burgjes" het maken Als je daaraan denkt, dan stap je er binnen en bots je tegen Chris Limburg sr. op! Chris in een hagelwitte creatie De baas van dit familie bedrijf Chris sr. met een panische schrik voor al wat publiciteit isHij zegt daarom niets. U denkt, dat ik stommetje gespeeld heb Maar die Chris sr. heeft toevallig een vrouw, die al bijna 25 jaar even hard mee werkt Die haar hart behalve destijds aan Chris Limburg en later de vier kinderen, óók aan deze wasserij ver loren heeft. En met Chris sr., Chris jr. (26 jaar), Hans (23), doch ter Wil (20) en jongste zoon Berry (17) nier voor op de bres staat. Onopvallend achter de levensgrote mangelma chine haar werk doend. Chris sr. houdt een oog je op de wasmachines (natuurlijk automatisch lew modernen waarin wasgoed van 50 en 150 kilo, 50 en 30 kilo tege lijk behandeld wordt. De hele week door heb ben ze het druk. Van zelfsprekend zijn maan dag en dinsdag tóp- dagen. Ze bekommeren zich daar niet om. De jongens halen de was sen op en iedereen (er zijn in totaal 14 men sen werkzaam in dit bedrijf) heeft zijn vaste taak. Chris jr. en Hans Limburg zijn mede-fir manten van de zaak. Jongens, die hier niet mee te koop lopen. Die blij zijn dat ze in het bedrijf, dat hun ouders in '40 in de Steenstraat vestigden, zijn opgeno men. Omdat het ook hun hart heeftHet klinkt misschien ouder wets: kinderen die in de zaak van hun ouders hun bestemming vinden Zelfs de enigste dochter en een a.s. schoondoch ter. Daarom mogen al die „Limburgjes" gerust even in het zonnetje ge zet worden. Al sputtert Chris sr. ook nog zo tegen. Als je na zoveel tegen slag nü bereikt hebt, dat je het oude huis bij de zaak kon trekken. Dat je aan de overkant op tir. 21 een heel oud Zo noemt Vondeling de voor standers van een waarlijk open bestel in Radio- en T.V.- zaken. Die „lolbroeken" zijn dan DIE mensen die uit gevoel voor democratie het monopolie van de zuilen niet meer lusten. Vondeling voorspelt een grote overwinning van de P.v.d.A., als V.V.D. en C.H.U. bij de volgende verkiezingen de ra dio- en t.v.-kwestie als strijd punt gebruiken. De wens is hier de vader van de gedachte! Wij vragen U geen oordeel over een mogelijk misplaatst gevoel van de humor van de heer Vondeling. Wel hebben wij een ander be grip van democratie. Wilt U meer weten over de V.V.D. Schrijf dan aan de secretaris van de V.V.D., Laan van Spa- land 5, Schiedam. DE VERENIGINGS- avond voor senior-leden van de In tern. Ver. „Philatelica" wordt op dinsdag, 20 april a.s. gehouden in het Beursgebouw Zaal 1, ingang Meent. Aanvang: 8 uur. TUINLAAN 98 TEL. 267464 MGR. NOLENSLAAN 688 TEL. 262076 Wanneer we het DWS-Kontakt van deze week mogen geloven, dan krij- we een mooi Paasweekeinde. Hoe wel we daar nog niet helemaal in durven geloven (gezien het regen achtige weer terwijl we dit in de schrijfmachine hebben) hopen we toch van harte dat 'Afluisteraar' ge lijk heeft. Hij (zij) schrijft: .Afgeluisterd. Weerbericht voor het Paasweekeind: dam hadden vele leden en niet-leden de weg naar Marijke weten te vin den. Het was weer een zeer gezel lige klaverjasavond. De 60 aanwezi ge personen hebben een sportieve strijd gestreden om het zeer groot aantal eieren dat het bestuur had gekocht. De eerste prijswinnaar was de heer J. Polak die met liefst 4982 punten de andere deelnemers ver achter zich liet. De heer Huis, voorzitter van de klaverjasvereniging deelde met een toepasselijk woord de waardebonnen uit. „Al was ik koningin", Willeke Alberti 3.95 I Heart of Stone, The Rolling Stones E.P. 6.50 PLATEN VAN DE WEEK: „Waar de wind de zomer vindt", door Gert Timmermans ƒ3.95 „Ticket to Ride", The Beatles 3.95 pand kon kopen en om kon laten toveren tot een gerieflijke woning, dan is dat het vermel den wel waard. Ik weet toevallig ook, dat deze wasserij een goede, be trouwbare naam heeft. Dat je op de jongens van 'Limburg' aan kunt. Dat daarom de scheeps werven altijd een be roep op hen doen. Om dat ze weten, dat ze op hen kunnen bouwen en dat er nooit iets zoele raakt! Waarom of Chris Lim burg sr. destijds zijn wasserij de naam „De Glans" gaf? Hij zat na tuurlijk vol glansrijke ideeën. Nogal logisch... Maar nu is die naam bijna symbolisch, om dat de steun van zijn gehele gezin de glans aan zijn leven geeft! Ik riskeer vanavond 'n boos telefoontje Maar hij heeft een be grijpende vrouw, waar op hij enorm trots is Dat moet ik u ook even vertellenOm te ein digen met een ere saluut aan dit fijne ge zin. Je vindt er nog maar zo weinig op je pad MIEKE geheel compleet met antenne I en luidspreker, slechts ƒ85,— mooi weer, volgens de Molenaar uit het midden des lands en de Schip per te Sas van Gent. Afluisteraar". En U en wij maar duimen dat die molenaar en die schipper het bij het juiste eind hebben gehad... Voor DWS zou het mooie weer best van pas komen (trouwens, voor wie niet?) want men gaat naar Soest voor een Paasweekeinde. Op vrijdag 23 april neemt DWS dan deel aan een Trialmeet Klaverjassen met WF en UVG in de Kantine aan de Maas kant. Op 11 mei volgt in Irene de Jaarvergadering (na afloop dan sen) en op 5, 6 en 7 juni een Pink- stertournooi op Thurlede. Sinds 1900 ROTTERDAMSEDIJK 252, Telefoon 268807 Vlaardingen, Telefoon 5006, .Korte Hoogstraat 16, Goudse Singel 101, Rotterdam, Tel. 136620 HISTOR Gisteravond heeft een uit de rich ting Schiedam komende bruine V.W. veel schade aangericht aan een aan tal geparkeerd staande auto's. De auto kwam vanaf het Rubens plein en botste op de hoek van de Ostadelaan tegen een groene Mer cedes. De Mercedes heeft waar schijnlijk een gebroken achteras. De eigenaar, een Duitse student uit Düsseldorf, is hierdoor zeer gedu peerd, daar hij 2e Paasdag weer terug moet naar Duitsland om een examen te doen. Nadat de bruine Volkswagen weer enigszins op de goede weg was, bot ste hij 50 meter verder tegen een Anglia, die aan de zijkant geheel ingedeukt werd. Hierna kwamen nog een Volkswagen, een Chevrolet en een Ford aan de beurt. Deze wa gens liepen lichte schade op. De Vlaardingse politie heeft met de hulp van een attente taxichauf feur de bestuurder van de Volks wagen kunnen achterhalen. Naar wij vernamen verkeerde de bestuurder van de Volkswagen in hemelijke staat van dronkenschap. EEN SPECIALE „eieren-rit" naar Deventer maken de leden van de Vespaclub „Schiedam op Tweede Paasdag. Vertrek uit Schiedam: 9 uur. Denken de leden er voorts aan, dat dinsdag, 20 april de laatste dag is voor opgave voor het weekend in Tilburg...?

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 5