Het nieuwe Sch ieclcimóe micldenótancl INSTALLATIE BURGEMEESTER OP MAANDAG 27 MEI 4fet pïettlf w&tken fafde Schiedamsche Cartonnagefabriek d. C..9.-en<iut'li' richt zich tot de Ter bepaling van nieuw stadsbeeld Een tas voor u bij Tankstation met automatiek op Overschieseweg Schiedamse NOTITIES Verschijnt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse MOEDERDAG Lristeren rondrit aan in °f bü zün nieuwe gemeente WARTBURG BARKAS TRABANT ISUZÜ Inzirlii REGENMANTELS Detailhandel Vertrouwen De heer H. Roelfsema, die naar men weet met ingang van 16 mei is benoemd tot burgemees ter van Schiedam heeft gister morgen voor het eerst kennis kunnen maken met zijn nieuwe werkomgeving. In gezelschap van zijn vrouw, mevrouw M. A. Roelfsema-Poelstra werd hij op het stadhuis ontvangen door voltallige wethouderscollege en zoals te verwachten viel werd het een gezellige eerste ontmoe ting. Thans is ook bekend ge worden, dat de heer Roelfsema maandagmiddag 17 mei om half vier in de aula van het museum in zijn nieuwe ambt zal worden geïnstalleerd. Wanneer het ge zin Roelfsema zich in Schiedam zal kunnen vestigen is nog niet bekend; er wordt nog naarstig naar een geschikte woning ge zocht. door Schiedam ontvangen die hem graag hun pro- van der VLERK VRIJDAG Mtl 1965 OPLAAG 30.150 EXEMPLAREN 16e JAARGANG No. 59 Aangesloten bjj de Nederlandse Huis-aan-Huisblad Pers OOK IN ROTTERDAM OUD-MATHENESSE KANTOOR: BROERSVEST 125 - SCHIEDAM - TELEFOON 26.39.39-26.73.68 HOOFDREDACTIE: P. J. HOVINGH. Inzendtermiin adverlenties: dinsdag en donderdag 6 uur s avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland De Schiedamse middenstanders ont vangen dezer dagen allen een enquête-formulier van het Econo- misch-T echnologisch Instituut in Zuid-Holland. Het gemeentebestuur wil namelijk in verband met de slechte woon- en verkeerssituatie in de oude stad nagaan in hoeverre de oude straten gereconstrueerd die nen te worden. Anderhalf jaar ge leden, in november 1963, werd al het besluit genomen een sanerings plan op te stellen. De stedebouw- kundige Rein H. Fledderus kreeg de opdracht. Het wetenschappelijk voor-onder- zoek, dat aan het ontwerp voor de sanering vooraf moest gaan, werd in handen gelegd van drs. A. G. van der Veen, directeur van het E.T.I. te Rotterdam, welk instituut ook de enquête-formulieren verstuurt. Het E.T.I. heeft reeds eerder opdrachten van de gemeente uitgevoerd, zoals het onderzoek van het bejaarden- vraagstuk in Schiedam. Dit voor onderzoek is nu in volle gang. Wil de stedebouwkundige ontwerper een goed plan kunnen samenstellen, dan is daarvoor onder meer vereist dat hij over vele gegevens kan be schikken op allerlei gebied. Zo moet hij ook weten hoeveel winkelbedrij ven er in de toekomst in het nieuwe stadsbeeld, na de reconstructie dus, moeten zijn. Maar ook hoeveel kan toorruimte er nodig is, hoeveel en welke scholen, hoeveel ruimte hij moet vrijhouden voor parkeergele genheid enzovoort. Het onderzoek, dat het E.T.I. instelt, is er op gericht aantal en omvang van al deze toekomstige stedebouw kundige bestemmingen vast te stel len, dat wil dus zeggen: een pro gramma van eisen gereed te maken. Dit is een behoorlijk werk. zoals dat heet. Het E.T.I. wil nu eerst een duidelijk inzicht hebben in de be staande toestand. Reconstructie, het woord zegt het al, houdt niet in dat men een aanpassing brengt op dat wat bestaat en nog nuttig en waar devol is. Men zal het bestaande moe ten aanpassen op moderne verhou dingen. Voor het verkrijgen van kennis over de bestaande toestand in Schiedam put het E.T.I. uit algemeen statis tisch materiaal, maar vooral ook uit de gegevens, die in Schiedam zelf te Yinden zijn. In de eerste plaats zijn dit de ge gevens, die in de stad zelf aanwezig zijn. Het E.T.I. kan die vrij gemak kelijk aan de weet komen op de ge meente-secretarie en andere gemeen telijke diensten. Maar het Instituut moet ook aankloppen bij de talloze bedrijven en instellingen in het stadsdeel, dat gesaneerd, gerecon strueerd moet worden. En daar buiten. Zo is in de afgelopen maan den al een vrij uitgebreide enquête gehouden onder een groot deel van het hierbij betrokken bedrijfsleven. Deze enquête, die schriftelijk werd in sportieve, klassieke en ge klede modellen in div. kleuren o.a. beige, bleu, geel, rood, donkerblauw enz. In prijzen vanaf ƒ49,50 t/m. ƒ120,— a$a mode-magazijn Broersvest 111 - Telef. 267416 Ruime parkeergelegenheid gehouden, leverde een schat van ge gevens op, mede omdat bijna alle betrokkenen op prettige wijze hun medewerking verleenden. Als laatste, maar volgens het E.T.I. niet als minst belangrijke bedrijvig heid zal in de komende weken de detailhandel in het onderzoek wor den betrokken. Eveneens door een schriftelijke en quête zal een groot aantal midden standers worden verzocht enkele vragen te beantwoorden. Gezien de ervaringen in andere steden en bij de groot-bedrijven in Schiedam ver trouwt het E.T.I. erop dat de win keliers deze enquête, die is voorbe reid in overleg met de Schiedamse Middenstands Centrale, tot een suc ces zullen maken. Dan kan, dank zij de medewerking van gemeentelijke instanties en be drijfsleven, de kennis van de huidige structuur van de Schiedamse bin nenstad groeien. Daarmee worden dan belangrijke bouwstenen aange dragen voor het ontweiden van een reëel plan tot vernieuwing. En laten we eerlijk zijn: het reconstructie plan is ook in het voordeel van de middenstanders, die dan ongeveer weten waarop zij kunnen rekenen in de toekomst in het huidige oude stadsdeel. Het E.T.I. had graag alle winkeliers zelf bezocht, maar dit was een té tijdrovend karwei en ook eigenlijk overbodig. Een aantal vragen lijkt misschien onbescheiden, maar het is het E.T.I. wel toevertrouwd dat deze gegevens nooit zodanig gepu bliceerd zullen worden dat hieruit de positie van de betrokken zaak kan worden afgeleid. De resultaten van het onderzoek zullen ook niet aan de Schiedamse Middenstands Centrale worden mee gedeeld. In het rapport aan de ge meente worden alleen de totaal cij fers gepubliceerd. Het klinkt weinig gastvrij, dat Schie dam zijn nieuwe burgemeester geen ambtswoning kan aanbieden, maar de heer Roelfsema zelf toont alle be grip voor deze situatie. „Op en neer reizen tussen Schiedam en Gronin gen gaat echt niet, daarvoor moet je zo'n zeven uur in de trein zitten en dat wordt te gek. Neen, ik zal een andere tijdelijke oplossing moeten vinden en zolang in Schiedam of om geving onderdak zien te komen". EEN GULDEN VERRASSING VOOR HAAR! De schitterende armband, het fonke lend collier, het fijne armband horloge; Een greep slechts uit de geweldige overvloed van mogelijkheden om haar te verrassen en intens blij te maken. De blijvende waarde van Uw verras sing maakt het tot een onvergetelijk cadeau. Vanzelfsprekend geeft v. d. VLERK deskundig advies bij Uw aankopen. Onze toonaangevende collectie staat er borg voor dat u altijd f-y j Hij wil in elk geval van het begin af wonen. Zijn wens gaat uit naar een j C 1 J woning waarin hij ook mensen kan blemen voorleggen. Hij wil, zoals een goede eerste burger betaamt, het contact met de burgerij daar waar mogelijk verstevigen. Maar eerst die woning dus. De gedachten zijn al uitgegaan naar een pand aan de Stadhouderslaan, waar nog zo het een en ander leeg staat. In Groningen huist het gezin Roelfsema op een bescheiden maar gezellige flat op de tweede verdie ping, doch daar telden de represen tatieve plichten dan ook niet zo mee. Schiedam is een stad die bruist van energie", zo vatte de burgemeester voor ons zijn eerste indrukken sa men over zijn kennismakingsbezoek van gisteren. „We hebben de hele stad doorkruist in gezelschap van meneer Van Bockhove en de ge meentesecretaris, waarbij we al een eerste góede indruk kregen. We heb ben op die ene middag al veel ge zien en na afloop van de rondrit zijn mijn vrouw en ik nog wat op eigen houtje de stad ingegaan, om er zo maar eens wat rond te dwalen. Ik moet zeggen dat het een bijzon der geslaagde dag voor ons is ge worden". De heer en mevrouw Roelfsema ont vingen in hun Groningse woning reeds zeer vele gelukwensen; in de eerste plaats natuurlijk die van het gemeentebestuur, maar ook van oud burgemeester Peek, die momenteel op vakantie in het buitenland ver toeft, voorts van commissaris Rijp- ma, de A.R. Kiesvereniging en hoe kan het ook anders van de Schiedamse afdeling van de Partij van de Arbeid en verder van de V.V.V. en de S.G., de Stichting Nat. Feest- en Gedenkdagen en vanuit sportkringen. Dit laatste behoeft niemand te ver wonderen die weet dat de heer Roelfsema als een groot liefhebber van sport in het algemeen en voet bal in het bijzonder te boek staat. Hij heeft zich reeds uitgesproken voor fusie van het betaalde voetbal. Wat dat betreft heeft mr. P. van Bockhove, de wethouder van sport zaken een goeie aan hem bij de ver dediging van de stelling, dat we het uiteindelijk toch zullen moeten hebben van een fusie tussen de twee Schiedamse semi-profvereni- gingen S.V.V. en Hermes D.V.S. Zoals de pas benoemde burgemees ter, we brachten het al in een vorig artikel tot tiiting, vurig de gedachte aanhangt dat er ook op andere ge bieden meer kan worden bereikt door een gezamenlijk optreden. Ook dit geluid bergt vele verwachtingen in zich! L slaagt JUWELIER EDELSTEENKUNDIGE Rotterdamsedijk 268 Kwieke meisjes zullen a.s. zaterdag, 8 mei a.s. duizenden papieren boodschappentassen uitreiken aan iedereen, die op de Hoogstraat ge zellig winkelt. Uiteraard zullen dat zaterdagmorgen speciaal de vaders zijn. Vaders met doodongelukkige gezichten, want waar moeten zij al die pakjes laten...? De pakjes voor MOEDERDAG! Geen nood, miinnen! U krijgt een fleurige boodschappentas door een fleurig meisje aangeboden. Met het opschrift: „Hoogstraat: uw Koop straat..." Of u nu vanaf de Broers- vest de Hoogstraat opwandelt of vanaf de Korte Dam. Die tas kunt u praktisch niet ontlopen. Zorg, dat die in uw bezit komt. Gevuld en wel een extra verrassing voor haar op de Tweede Zondag in mei: MOEDERDAG. Dealer voor Dealer - Volledige service AUTOMOBIELBEDRIJF Tel. 152066, Ludolf de Jongh- straat 13-19, v.m. Overschie Tel. 241748, Insulindestr. 277, Rotterdam Morgen wordt aan de Overschiese weg nummer 73 een nieuwe benzine pomp geopend. Dit nieuwe tanksta tion zal OK-benzine gaan verkopen, waaronder een zeer speciale benzine met hoog octaangetal tegen een con currerende prijs. Voor de bromfietsbezitters is een dag en nacht-service, doordat er een gulden-automaat is geplaats. Het bedrijf is eigendoiq van de fir ma A. v.d. Mark en Zonen. Naast dit benzine-stations heeft de firma v.d. Mark ook 'n varkensfokbedrijf, een schillenophaalbedrijf, een vee voederbedrijf, en een expeditiebe drijf. Een andere bijzonderheid is dat het bedrijf geleid wordt door vader v.d. Mark met zijn acht zo nen. Met dit nieuwe benzine-station is er dus opnieuw een tak gegroeid aan het bloeiende bedrijf van de fa milie v.d. Mark. Vanaf aanstaande zaterdag kunt U er de gehele dag, behalve op zondag, tanken. IN DE OERWOUDEN van West-Cameroun zal u zich met uw vrouw of kennissen via de kleu rendia's van de heer de Looze be vinden op dinsdagavond, 11 mei a.s. in zaal 9 van gebouw .Arcade", voor de leden van „Natuurgenot in Huis", maar nu eens de natuur- pracht van W. Cameroun bewonde ren. Laat u zich deze kans niet ont gaan en zorgt u, dat u er om 8 uur bij bent! OP DE CONTACT-AVOND van de Ned. Bond van Oud-Strijders en Dragers v.h. Mobilisatiekruis zijn natuurlijk alle leden van de plaat selijke afdeling aanwezig in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Aanvang: 8 uur. 25 MEI WORDT 'n heel bijzondere dag voor de Stich ting Huishoudelijke Gezinsvoor lichting. Dan presenteren de cursis ten in een modeshow alles, wat zij zelf gemaakt hebben. Houdt u die avond alvast vrij? U hoort er méér van...! DE B.V. „DE SLUIS" wil een toernooi organiseren op de grote tafel in het libre spel, teneinde op deze manier propaganda te maken voor deze spelsoort. Indien de re sultaten naar wens zullen zijn, zou dit kunnen uitgroeien tot een districts wedstrijd. Het minimum te maken carb. bedraagt 200, zodat alleen de hogere spelers in het district Schie dam (omvattende Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis) kunnen in schrijven. Deze inschrijvingen te richten aan de heer J. de Koning, Poolsestraat 17b, Rotterdam, alwaar u ook verdere inlichtingen kunt ver krijgen. THEE- EN sluitingsmiddag voor de 'leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Schiedam op maandag, 10 mei a.s. in maison Westhuis, Warande 207. Voor de pauze krijgen de dames iets te horen over het werk van het M.A. I-bureau. Aanvang: 2 uur. O VOOR HET WEEKKAMP dat de ver. „Het Singelkwartier" van 10-17 juli a.s. houdt, kunnen nog en kele jongens en meisjes opgegeven worden. Het kamp zal in Soest wor den gehouden. EN NOG GOED BETAALD OOK tel. 260500, na 6 uur 's avonds tel. 266459

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 1