Sck ietiamó Md S.V.Y. schopte het een heel eind, maar greep toch nog net naast de K.N.V.B. beker EURÓTAX VAKANTIE-VERVOER Hoe lang nog koelkasten voor 258 gulden ei T.S.F.-team al kampioen 3e klas TAXI TROUWAUTO'S Café ,,Oud Holland" ?.n -dH. 12 HFT NIFUWF STADSBLAD WOENSDAG 19 MEI 1965 Hel sprookje Is uit! SVV komt niet in de bekerfinale, want door schraf- schoppen werden de rood-groenen zondag uitgeschakeld voor verdere deel name aan de strijd om de KNVB-beker. Jammer! We hadden zo gehoopt, dat SW door een zege op Go Ahead de halve finale zou halen en daarna ook nog de finale, die misschien tegen niemand minder dan Feyenoord gegaan zou zijn. De wedstrijd tegen Go Ahead eindigde, zoals die was be gonnen, dus 0-0. Daarna moest het spel derhalve met 4 x Vh minuut ver lengd worden en ook in die verlenging vielen er geen doelpunten, zodat na 120 minuten voetbal uiteindelijk strafschoppen de beslissing moesten bren gen. Niet minder dan 27 strafschoppen moesten worden genomen en toen bleek Go Ahead de gelukkigste te zijn. dag volt DVS E ;t dan de xcelsior. derby Hermes Geen prettig einde van de beker strijd voor SVV, maar ja, het regle ment schrijft dat nu eenmaal voor. Tenslotte is het beter zo, dan een winnaar te bepalen via het lot, zoals nog onlangs in het Feyenoord-Sta- dion moest gebeuren. Niettemin heeft SVV het ver geschopt en wie weet, doen onze clubs het volgend jaar nog beter. SVV 2 speelde bij Heracles 2 met 2-2 gelijk. Zover kon de SVV-jeugd het in de beslissingswedstrijd voor de degradatie tegen de PSV-jeugd niet brengen, want SVV verloor in Bre da met 1-0. Dat betekent degradatie naar de 2e klasse, hetgeen voor het jeugdteam van de rood-groenen te betreuren is. Maar ook hier geldt, dat men het hoofd niet moet laten zakken maar vol vertrouwen het nieuwe seizoen tegemoet zal moeten zien. SFC kon tegen stadgenote DHS niet op, ook al won DHS maar met kleine cijfers, nl. 2-1. Onze nieuwe toto-voorspellingen zijn: 2-3-1-2-2-1-3-2-1113212. DHS krijgt zondag bezoek van UNIO en SFC van Flakkee. DRZ organi seert op maandag 7 juni (Tweede Pinksterdag) een junior- en een pu pillen tournooi. Verder op 12 en 13 juni een senior-tournooi en tenslot te op 20 juni een veteranen-tour- nooi. CRICKET. Met 6 wickets nog in handen heeft Sparta van Hermes DVS gewonnen en ook Excelsior kon zondag niet tot winst komen. Met 107 runs trok SCHC aan het langste eind. A.s. zondag gaat Hermes DVS proberen om bij SCHC tot een beter resultaat te komen. Op Hemelvaarts- DAMMEN. De heer J. C. Onink is damkampioen van Schiedam gewor den. Door zijn partij tegen J. de Wil de te winnen, werd hij onbereikbaar voor de andere deelnemers, waar- vqn W. C. Heuvelman en H. Mirck met 8 punten uit 6 partijen de twee de en derde plaats bezetten. R. W. de Vries staat op 5 7 en kan daar dus mee gelijk komen of zelfs erboven. Onink heeft alle vijf partijen gewonnen en nog een afge broken partij tegen De Vries uit te spelen. Die partij zal beslissend zijn voor de tweede en derde prijs. Voor de heer Onink de pluim van de week en onze complimenten! De Damclub Schiedam komt alle lof toe voor de organisatie van deze wedstrijden, die in Schiedam inmiddels een jaarlijk se traditie zijn geworden. Damlief hebbers kunnen zich melden bij se cretaris A. v. Otterloo, tel. nr. 268137. HONKBAL. DHS 'kreeg van Laak kwartier met niet minder dan 14-2 klop en ook Schiedam kon het tegen RFC niet bolwerken. Hier werd het 10-9 voor RFC. Schiedam 2 deed het beter en stuurde PSV 2 met 11-6 te rug naar Eindhoven. C. RISSEEUW De zaak met sfeer Hoogstraat 124. Telef. 269781 Dinsdags gesloten Gaarne geven we gehoor aan het verzoek van het junior-secretariaat van Martinit, dat a.s. zondag een junior- en pupillentournooi wordt gehouden op die terreinen van Mar tinit op Harga. Deelnemende vereni gingen zijn: Hollandiaan, Schie- broek, Hillegersberg, DHS en Mar tinit bij de junioren en 9 Schiedam- se verenigingen bij de pupillen. De prijs bij de junioren is een wissel beker, die de naam draagt van ere voorzitter W. T. N. v.d. Kant. Om 9 uur wordt begonnenen om half zes hoopt men klaar te zijn. O „Ursus hoort in de KNVB thuis!!!" Dat lezen we in het Ursus- orgaan en „Harga-prater" hoopt, dat Ursus dat in het volgend seizoen zal bewijzen, want deze keer lukte het niet. Overigens treft Ursus het niet wat de trainer en verzorger betreft. We lezen tenminste, dat R. van Kam pen uit het ziekenhuis is ontslagen en dat trainer B. Weeda wegens her nia ook al in het ziekenhuis lag. Beiden beterschap gewenst en suc ces met Ursus in het nieuwe seizoen. In het weer keurig verzorgde „Kontakt" van „Schiedamse Boys" lezen we, dat de reis naar Duitsland niet kan doorgaan op Hemelvaarts dag. Nu wordt het plan geopperd om een één- of tweedaagse busreis te organiseren, waaraan bijv. een sportdag verbonden zal worden. Na tuurlijk heeft men diaar bij „Schie- itipfc Voor uw :*V; 2b-" ";JJ •- Kantoor: Burg. Knappertlaan 18 S 3 ff Wagens en aanh. wagens Luxe Renault en V.W. busjes damse Boys" wel zin in, zodat we hierover wel meer zullen horen. Graag nemen we een kort rijmpje over uit genoemd orgaan, want dat kan van betekenis zijn voor alle sportbeoefenaren: „Zij die menen zonder trainen, kans te hebben op succes. Ook die dommerds ook die stommerds, Krijgen straks een har de les". „Schiedam" honkbalt zondag a. s. thuis tegen Hazenkamp en het tweede team gaat naar Sparta. Schiedam 4 bezoekt RFC. Doordat zelfs de junioren al in competitie verband spelen, ziet de toekomst er voor „Schiedam" rooskleurig uit, dachten we zo. Zaterdag 15 mei heeft HBSS weer gebouwd aan het clubhuis op Harga, dat straks voor HBSS en ODI het verenigingshome gaat worden. Toch moet er nog veel gebeuren en de besturen van HBSS en ODI ho pen, dat de leden in de komende weken geen verstek zullen laten gaan. THOR heeft met groot succes deelgenomen aan de Bondswandel- dag, die zaterdag door het KNGV.in Oud-Beyerland werd gehouden en waarvan „De Turnkring" organisa tor was. Liefst 250 kinderen van THOR namen hieraan deel. (Zie el ders ie ons blad). Op Hemelvaartsdag organiseert WF een groot jeugdhandbaltournooi, waaraan wordt deelgenomen door Activitas, ADO, Adveedo, Atomium, Hoogvliet, Oliveo, Quintus, Schut ters, Spartaan, Unitas, WIK en WF. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en eindigen' circa 17.15 uur, waarna de prijsuitreiking zal plaats vinden. ODI wil met de ouid-papier-actie 2.000.halen. Deze korfbalvereniging voert ook een koffieactie, waarvan de stand nu al 340.is. Ook hier wil men meer bereiken en wel 1.000. Het eerste team van TSF is in de lawntenniscompetitie nu reeds kampioen geworden van de derde klas, zodat men volgend jaar in de tweede klas mag uitkomen. Op zondag 30 mei houdt TSF een feestelijke bijeenkomst in de kantine van het tennispark aan de Stadhouders laan. De kampioens teams zullen dan tevens gehuldigd worden. Els Zwanenburg en Harry Meyer werden de nieuwe kampioe nen bij de afdeling Badminton van TSF. Op donderdag 10 juni zal het tafeltennisseizoen voor TSF officieel in de Korenbeurs besloten worden. Tegen Delta uit Zwijndrecht heeft SVC weer goede resultaten ge boekt. Dames 2 won met 3-0 en da mes 1 met 2-1. Heren 2 won ook met 2-1, maar heren 1 verloor met 3-0. Vrijdag dit keer geen nederlaagwed strijden, want (ten moet Heren 1 naar Leiden voor promotiewedstrij den tegen Torpedo en WS 2. Op Hemelvaartsdag zal de A.L. N.-mars worden gehouden, waarvan de baten ten goede komen aan de Kon. Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij. Er wordt ge lopen over afstanden van 10, 15, 25 en 30 km. Het marsboekje kan men aanvragen (schriftelijk) bij: Ana nasstraat 68, Den Haag 8. Tele fonische inlichtingen: 070 361559, na 18.00 uur. De r.c. Schiedam heeft een club ontmoeting gehouden, waaraan ook leden van de r.c. Rotterdam deelna men. De uitslag bij de amateurs was 1. H. Brinkman in de tijd van 1.28 min. (50 km), 2. A. v.d. Berg, 3 N. Schouten, 4. R. Vaandrager, 5. F. van Galen Nieuwelingen: J. Bouwmees ter (42 KM. in 1.08 min.), 2. H. Hersbach, 3. K. v.d. Hoeven, 4. A. v.d Ende, 5 J Homburg, 6 W. Bouwman, 7. P. Willems, 8. P. F. Valk. A-aspiranten: 1. A. van Dun (20 km. in 32 min.), 2 J Moret 3, H. Rietkerken 4 L. Verwev 5. W. Straatman. B-aspiranten: 1. Th. v.d. Leyst (14 km. in 23 min. 30 sec) 2. A. de Jager, 3. J. Breur, 4. P. Wis- hof, 5. mej. Herwig. C-aspiranten: 1. D. Wesseling (7 km. in 18 min.), 2. mej. Vos, 3. C. Muilwijk. De Schiedamse Zwemvereniging „De Watervrienden" neemt op 5, 6 en 7 juni deel aan het Internationa le Pinkstersportfeest, dat te Den Haag wordt gehouden. Op zondag 20 juni nemen de „Watervrienden" deel aan het Bosbaanzwemfeest, dat ge organiseerd wordt door de „Amster damse Watervrienden". Het 4e week-eind in de tennis-com- petitie heeft reeds een kampioen opgeleverd en wel het eerste team van T.S.F., kampioen van de derde klasse. Door een 80 overwinning op het team van de Metselaars en een nederlaag van het tweede team van de Haagse T.C. tegen I.C.C. werd reeds in de vierde wedstrijd het kampioenschap behaald. Wanneer nu ook de promotie-wed strijden worden gewonnen, dan is T.S.F. in successie van de vijfde naar de tweede klasse opgerukt. Ook dit week-eind is weer een suc ces geweest voor T.S.F., alle teams hebben de volle winst bereikt. tweede team van Aeolus uit Rotter- helft van de competitie ingezet met nog een theoretische kans op het kampioenschap. De eerste stap daar toe is met succes gezet. Met 8—0 werd het tweede winnaar tegen het tweede team van Aeoulus uit Rotter dam. Het derde team zegevierde eveneens met 80 op het Haagse Topspin. Volgende week kan dit team het kampioenschap behalen. Het vierde tearn versloeg Clubhuis Ter Werve en daarmee hebben zij zich ook bijna zeker gesteld van het kampioenschap. Het vijfde team behaalde een be nauwde zege op stadgenoot Vice Versa en behield hier door de kop van de ranglijst. Het zesde team versloeg D.S.H. uit Dordrecht, dit team zal hoogstwaar schijnlijk volgende week het kam pioenschap behalen. Voor het jeugd-team ziet het er naar uit dat ook volgende week het kam pioenschap behaald zal worden. Ook deze week weer een zege en wel tegen het jeugd-team van Toegh- Hillegersberg. Programma volgende week: T.S.F. 1 tegen Haagse T.C. 2, T.S.F. 2 tegen Thirthy All 1, A.N.W.B. 1 te gen T.S.F. 3, T.S.F. 4 tegen Racke teers 4, T.S.F. 5 tegen Heineken 1, T.S.F. 6 tegen Aeolus 4 en T.S.F.- jeugd tegen Aeolus-jeugd. SCHIEDAM. Als enig juist antwoord op deze vraag kunnen wij u mede delen: Zolang de voorraad koelkasten van deze opzienbarende aanbieding strekt. Hierbij liggen de kansen voor de eerst-komende uiteraard het meest gunstig. Dankzij een grote inkoop van merk- koelkasten is het Van Zwol mogelijk gemaakt deze koelkasten, uitslui tend onder eigen naam, van ƒ318, voor slechts ƒ258,in de handel te brengen. U kunt nu dus ook voor een goedkope koelkast bij de erken de vakhandel terecht. Om in het bezit te komen van zo'n koelkast behoeft u nu geen punten of bonnen meer te sparen. U geniet bij aanschaf bovendien de volledige Van Zwol service. KWALITEIT. Nu zult u misschien denken dat de kwaliteit dan wel niet zo best zal zijn. Niets is echter minder waar. Het betreft hier immers een koel kast waarvan de normale winkel- prens ƒ318,bedraagt. De voor delige prijs is hier alleen het gevolg van een subtiel gevoerd inkoop- beleid. Nimmer zou bovendien Van Zwol zijn (goede) naam verbinden aan een artikel, waarvan de deugdelijk heid niet eerst bewezen was. KOOPJE Deze volwaardige 130 liter Van Zwol koelkast met groentelade voor slechts ƒ258,is een koopje dat het bekijken altijd waard is. U kunt deze koelkast ook telefonisch bestellen en wel onder nummer 26.9548 of 26.75.38 bij: Van Zwol, Rotterdamsedijk 445/447, Schiedam. Moderne scherf-schoor- stenen van natuursteen, in één dag klaar vanat 100, Fa. v. Suylekom, Boterstr. 61, tel. 010-268334, 's avonds na 6 uur: telef. 010-263845, Schiedam. Machinale houtbewer king, timmer en onder houdswerken. D Kwist, Gruttersteeg 35, telefoon 268449. Bel twee-zes-nul vier vijf twee en stel Uw gasten te- vrée. Stoelenverhuur D Bakker, v.n Stem Rosman Ook tafels, glaswerk, be stek, koffieketels enz. Fr. Halsplein 48, tel. 260452. Middelharnissestraat 23. Financiering in één dag geregeld. Voor complete woninginrichiine TV koel kast enz. Absolu e geheim houding. Inlichtingen- Postbus 728 R'dam of telef 010 247184 Droogproblemen Centn fuge 4 kg 1138,—: Combi natie langzaam met spoel centrifuge 395,Ook merk-machines, 15-30% kor ting. Waanders, Ruilstraat 4-8, R'dam, telef. 255826. Prinsheerlijk zitten uw gasten, verhuur van stoelen tafels, porselein, glaswerk, bestek, koffieketels enz. Andr. aan de Wiel, Dam 2, Telefoon 264366260559. Zoekt U trompet, sax of clarinet? v Krogten heelt het. Rotterdamsedijk 148, Telefoon 267026. Heeft U een baby of kleuter? Wij hebben voor delige kleding voor hen. Ook de bekende fournitu ren. Fa. v.h. D. v.d. Heide, Lange Haven 87, tel. 266075. Nog enkele dagen gele genheid tot inschrijving te gen reclame-tarief: 10 les uren voor 37.50 door gedi plomeerde instructeurs. Thuis halen en brengen. Auto- en scooterrijschool „Ahoy", Mariniersweg 65, Rotterdam, Tel. 010128460 en 143593. Te koop: herenfiets, zo goed als nieuw 50. Aplhons Ariënsstraat 82. Te koop: radio, in zeer goede staat, tegen elk aan nemelijk bod. G. Verschoor, Johan de Wittsingel 185. Te koop: prima schrijf machine 45,—; moderne schrijfmachine 75,—; kot ferschrijtmachine tegen elk aann. bod, met garantie. Born, Vosmaerstraat 24, Spangen. Uw Vissertje voor het Nieuwe Staüsblad kunt U als van ouds opgeven aan het bekende adres: Boek handel Verheijen. St. Lidui- nastraat 98. T.V.-finani. lering zonder aanbetaling. Afwikkeling in één dag voor 59 cm. beeld, Duits fabrikaat. Inlichtingen- Postbus 728, R'dam of telef. 010-247184. Voor schilderen-, witten en behangen is het voor deligst en veitrouwdst adr toch altijd: G J. J Ponié Schaperlaan 61 Tel 264019 Verloren omgeving Vijf- sluizenflat z.g.a.n. rode step met grijs zitje, nieuwe ach terband, kapotte bel. Gaar ne terugbezorgen: B. v. d. Lubbe, Vijfsluizenflat 454, Tel. 260295. Te koop: twee moderne schommelfauteuils, 75. per stuk. Tel. 268476. Auto- of scooterrijles? Dan naar Bondsrijschool „Actief". Fonkelnieuwe au to's en scooters, gediplo meerde B.E.A.-instructeurs Gratis theorieavonden. Broersvest 8A, Telef. 155338 en 268804. Wegens verhuizing te koop: moderne grijze kolen- convector; Erres combi m. verwarming, z.g.a.n.; goti sche slaapkamer met 3-drs linnenkast. Tel. 260449. Te koop: Engelse kinder wagen, uitneembaar, merk Koelstra, 1 jaar oud. Van Ruysdaellaan 29 B. Te koop Imperial, breed 90 cm., lang 1.10 17.50. Hagastraat 58, Schiedam-Z. Te koop: motor, merk Sparta Victoria, 250 cc., in zeer goede staat. Telefoon 260477. Te koop: Simplex met Sachs motor, 2 versnellin gen. Moet qpgeknapt wor den. 25. Hagestraat 58, Schiedam-Z. Heer zoekt zit-slaapka- mer met pension, op netie stand. Brieven ond. No.3547 aan bureau van dit blad. Gevraagd op techn. lab. nette werkster van 5.45-7.30 uur v.m. Meerdere hulp aanwezig. Goed loon, zater dags vrij. Aanmelclen Tandtechn. lab. G. Halvax, Plein Eend ragt 1, Schiedam. Te koop: bankstel, salon tafel, dressoir, eethoek. Alles modern 350.in één koop. Telefoon 268476. Te koop wegens verhui zing: Etna gasfornuis; een zwarte kolenhaard; 2 fiets zitjes (voor en achter). Piersonstr. 22, Nieuwland. Quick Lunch. Gevraagd: werkster, van 812 u. v.m. 2.25 per uur. Broersvest 45. Te koop aangeboden: Lambretta scooter, 150 L.i., in prima staat, compleet m. accessoires, prijs 650. Tel. na 19.00 uur: 269604. Te koop voor loop of sloop: Ford Taunus 1951 65.—. Hagestraat 58, Schiedam-Z. Te koop wegens over compleet: langzaamwusser met wringer, in zeer goede staat. Prijs 125.v. Ho- gendorpstraat 60, Schiedam Voor licht fabriekswerk enkele mannen gevraagd - Ook boven 65 jaar. Vol loon volgens C.A.O. plus tarief. N.V. Breeuwerk, Wester kade 6, Schiedam. Te koop: zwarte Beckers haard, tegen elk aann. bod. Dr. Wibautplein 27, telefoon nr. 261643. Gevraagd: fiets jongen of meisje. Salaris ƒ40.p. w. Bloemenmagazijn „Hedera" Rotterdamsedijk 234c. Te koop: 8 mm filmca mera met automatische be lichtingsregeling en diverse accessoires 85.F. P. A. de Kievith, Noordmolenstr. nr. 4a, Schiedam. Te koop: mankanarie- kooi, rotan standaard, com pleet. G. Klaui, Geert Rein- derstraat 12a, Schiedam. Aangeboden: vrij boven huis (Oosten), goed onder houden, geschikt voor sa menwonen. Gevraagd huis, geschikt voor samenwonen. Brieven onder No. 3546 aan het bureau van dit blad. Te koop: kleinbeeldca- mera ƒ35.—. F. P. A. de Kievith, Noordmolenstr. 4 a Schiedam. Meubelmakerij en stof feerderij, Edisonstraat 33B telef. 153906. Repareren en ombouwen van oude meu belen in moderne. Aan huis te ontbieden. Gevraagd: Bijrijder, leef tijd 1618 jaar voor de lijn diensten. Aanmelden: Ex peditie R. L. van Lingen Zonen, Mariastr. 17, Schie dam, Tel. 268151—268146, na 18.00 uur: 263775—262382. Te huur: mooie gem. zit- slaapkamer met balkon en vrije keuken, liefst voor heer of dame alleen. Brie ven onder no. 3542 bureau van dit blad of telef. 260939 (van 18.00 tot 20.00 uur). Te kóóp: z.g.a.n. kinder wagen, zwart-wit. v. Dijk, Heemskerkstr. 40. Te koop: Vespa scooter, in prima staat 60. Hagastraat 58, Schiedam-Z. Te koop: witte Engelse kinderwagen (Mutsaert). Telefoon 26 22 10.

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 12