Ras Schiedammers Vis zestig jaar getrouwd VAKANTIE-VERVOER VOETBALLERS GAAN RUS1EN, HONKBALSPORT GNIWAAK1 K Brandersknecht kwam terug uit haven Jan van Dijk met geslaagd werk in galerie Punt Vier Paardensport heeft weer voet aan de grond APOLLO Scbiedamse NOTITIES Mens en leven op voorgrond Nog niet vissen op Hemelvaart achter de stopmand Symboliek TAXI TROUWAUTOS WEGENS RESTAURATIE J. A. C. HEINSBROEK Tachtigers Feest Rotterdam V ernieuwingen Orgelconcert in Oud Katholieke kerk 694b Hotel-, Café-, Restaurant Gesloten zijn op 26 en 27 mei a.s. HEROPENING op vrijdag 28 mei 1965 des middags 3 uur. De voetbalkoek is aardig aan het opraken, want het zijn alleen nog wat restantjes, die afgewerkt moeten worden. Zo'n restantje was ook de wedstrijd P.F.C.Martinit, die voor Martinit een 1-0 over winning opleverde, waardoor Steeds Volharden in deze afdeling zal moeten degraderen. Voor Martinit een pak van het hart en de rood-witten krijgen voor deze fraaie 1-0 zege in Geervliet de pluim van de week. Kom nou vrouwen van tópspelers DINSDAG 25 MEI 1965 HET NIFUWF STADSBI AD 5 Zo kort na elkaar een diamanten bruidspaar in de stad, doet bij je zelf de vraag oprijzen: „Wat maak ik daar nu van.Alsof ieder huwelijksleven hetzelfde is geweest. Dat is het fascinerende van elk bezoekje, het is steeds anders. Omdat je juist voor be jaarden nu eenmaal een speciale voorkeur hebt. Waarschijnlijk de erfenis van 6 jaar tweede secretaresse van een Bejaardenbond geweest zijn hij was, vervulde hij op die fabriek nog vier jaar de functie van portier, om na zijn 71ste jaar eindelijk van een welverdiende rust te gaan ge nieten Mevrouw Th. G. Vis - Verhoeckx is druk bezig met stof afnemen, als ik bij haar aanbel in de Nieuwe Maas straat 23a, waar ze mij onmiddellijk binnenlaat. In de feestelijk versier de huiskamer met reeds nu al een tantal bloemstukken, vraagt ze mij even te wachten, tot haar man thuis komt. Een verzoek, dat ik graag in willig, want bij een diamanten bruid hoort tenslotte een diamanten brui degom! In die wachttijd noteer ik, dat ze allebei ras-echte Schiedam mers zijn. Na 3'/2 jaar op de kaarsenfabriek Apollo" gewerkt te hebben, gaf Thea Verhoeckx haar „ja-woord" aan de brandersknecht Jan Vis en vestigden zij zich in de Kortland straat. De firma Jansen op de Noordvest was de eerste baas van Jan. Hij wisselde daarna nogal eens vari patroons, steeds in branderijen. Hij is nu 84 jaar, zijn vrouw 80. Heel erg jammer, dat 7 jaar geleden het nodig werd, dat hij zich per invalide-wagen buiten alleen maar verplaatsen kon. In huis redt hij zich wel met stokken. Een opgewekt, levenslustig echt paar, dat veel verdriet in hun leven gekend heeft. Daarover is het moei lijk praten. Er waren 11 kinderen, nu zijn er nog maar 5. Twee zoons en drie dochters. Veel zorgen, maar ook intens veel vreugde door alle liefde en zorg aan een pleegzoon te schenken. Een liefde, die volkomen beantwoord werd. Dat gezinnetje heeft een heel aparte plaats in hun hart Met deze 6 kinderen, 20 kleinkinde ren en eerdaags 9 achterkleinkinde ren, hopen zij op zaterdag, 29 mei hun diamanten huwelijksdag te vieren. De eigenlijke datum is maan dag, 31 mei. Deze dag zal worden ingezet met een gezongen h. mis in de parochiekerk in de Lekstraat, waarna men de gehele dag in het clubhuis „St. WUlibrord" aan de Maasdijk zal vertoeven. Mogelijk, dat Timmy, de witte hond, die de baas elke dag op zijn tocht verge zelt, ook van de partij mag zijn! Beiden klaverjassen ze graag, zijn ze lid van het patronaat al sinds de oprichting en werden ze zelfs als „koperen leden" onlangs gehuldigd. Van 3-5 uur krijgen alle vrienden en kennissen de gelegenheid hen de hand te drukken. En na die grote feestdagDan leven ze naar de vakantie-week toe, die ze ook dit jaar weer met „hun bejaarden van de soos" zullen be leven. Volgende maand in „De Put" in Oisterwijk M.W.-S. In 1911 verhuisde dit echtpaar naar Rotterdam, waar Jan het „in de haven" probeerde. Ruim 5 jaar woonden ze in de Cronjéstraat, maar het spreekwoord zegt niet voor niets: „Oude liefde roest niet". Ze kwamen in onze stad terug Jan werd weer brandersknecht, o.a. bij de firma Hulstkamp in de West- frankelandisestraat. In de crisisjaren kreeg hij een kans bij de fabriek van Chemische Producten Vondelingen- plaat N.V. Tot aan zijn 67ste jaar bleef hij daar in dienst. Vitaal als OPENBARE LESSEN van de Huishoud Industrieschool voor Schiedam Omstreken, geves tigd aan de Pr. Mauri tsstraat 9, al hier zullen worden gehouden op woensdag, 2 juni van half 3 tot half 5 en van 7 tot 9 uur. Eveneens op donderdag, 3 juni zelfde tijd... DE EXTRA OPEN schaal-collecte, bestemd voor het eigen Kerkbouwfonds C.A.B.O.K.S. van de Oud-Katholieke Kerk op de Dam zal op zondag, 30 mei a.s. wor den gehouden... HENK VAN BUUL and his Rhytm, bestaande uit Henk van Buul, piano, Due de Leeuw, bas, W. J. van Vollenhoven, drums en B. Vrauwdeunt, tenorsax zorgen op za terdagavond, 29 mei a.s. voor de mu zikale omlijsting van de Schiedamse Jazz Sociëteit „Guillaume" tijdens hun gezellige bijeenkomst in maison „Tivoli", Nieuwe Haven 237. Aanvang: half 9, einde kwart voor 12... IN DE PLANTAGE worden volgende kindersamenkom sten en avondsamenkomsten van 12 t/m 20 juni worden gehouden, ge organiseerd door het Comité Schie dam. Nadere berichten volgen. Echter ves tigen we er wel namens het Comité de aandacht op, dat gelden voor dit doel kunnen worden overgemaakt op giro 128047 t.n.v. dit Comité... VESPA-SCOOTERAARS: kunnen op Hemelvaartsdag, 27 mei a.s. deelnemen aan de evenementen, georganiseerd door de V.C. „Haar lem". Alle inlichtingen te verkrijgen bij de leden. En... denkt u aan de clubavond, die op zaterdag, 29 mei a.s. in het eigen gebouw aan de Emmastraat wordt georganiseerd. De koffie is om 8 uur bruin...! In galarie Punt Vier is vrijdagavond een tentoonstelling geopend van werk van Jan van Dijk. Te zien zijn plastieken en enkele pentekeningen. De teke ningen zijn studies voor de plastieken. Het is bijzonder interessant deze studies te vergelijken met het werk dat eruit ontstaan is. Het werk is bij zonder fijnzinnig. In alles komt de mens, het leven, of de levendigheid naar voeren. De individuen die Van Dijk geschapen heeft staan nooit al leen. Telkens vormen ze een eenheid. Om die eenheid te bereiken heeft hij om de groep figuren als het ware een cirkel gelegd, die de eenheid uit drukt. van het Stedelijk Museum. Hierop staan de beeldjes. Ook Gemeente werken heeft aan deze tentoonstel ling medewerking verleend door het afstaan van een aantal tegels. Door deze veranderingen heeft Galerie Punt Vier beslist aan intimiteit en charme gewonnen. Met het werk van Van Dijk heeft de galerie daarnaast een zeer aantrekkelijke verzameling binnen haar muren. Twee redenen om deze kleine expositieruimte met een bezoekje te vereren. De galerie is te bereiken via het steegje naast de oude politiepost op de Koemarkt. De toegang tot deze expositie is gra tis.— J.D. „Toren" zou een afbeelding kunnen zijn van de maatschappij. Het is op gebouwd uit mensen figuren. Allen grijpen omhoog. Heel goed getrof fen is ook het plastiek „Vogels". De vogels zitten vast, maar door de sug gestieve uitwerking is het alsof ze vliegen. In „Engelen" komt dit vlie gen minder sterk tot uiting. In „Stad" heeft Van Dijk de vormen ge abstraheerd. De muur is een gewor den met de figuren op die muur. Slechts de armen van de mensen rij ken ver naar voren. „Tafelconferentie" is een gipswerk. Het rust op vier punten. De aan dacht van de kijker wordt hierdoor geheel gericht op de figuren, en op de eenheid, hier gesymboliseerd door de doorgetrokken tafeL Galerie Punt Vier is voor deze ex positie verrijkt met enkele pilaren Tini van der Meide, orgel, en Maar ten Karres, hobo, geven op woens dag 26 mei om 8 uur 's avonds in de Oud Katholieke Kerk aan de Dam een concert dat werken bevat voor orgel van Sweelinck, Pachelbel, J. G. Walther en Bach. Op hobo zal worden gespeeld een sonate van J. B. Loeillet, W. de Fesch en Giovanni Battista Samartini. Samartini werd geboren te Milaan in het jaar 1698. Hij overleed in de zelfde plaats in 1775. Toegang tot dit concert is gratis. Na afloop van het concert wordt een schaalcollecte gehouden voor het bouwfonds van de nieuwe kerk van de Oud Katho lieke gemeente. Voor uw -S' Kantoor: Burg. Knappertlaan 18 Wagens en aanh. wagens Luxe Renault en V.W. busjes zal Vlaardingerdijk 1 Telefoon 268861 Schiedam Schiedam heeft weer een paardrij- vereniging. De rijvereniging „Schie dam" heeft zich kortelings aange sloten bij de landelijke Rijvereni- gingen en opende deze officiële er kenning met een koers in Waterin gen. De paarden waarmee wordt gereden zijn het eigendom van de heer Van Geijl. Reeds enige tijd stelde deze Schiedammer zijn dieren ter be schikking van paardensportliefheb bers. Nu de gehele organisatie een wat duidelijker vorm heeft gekre gen is tevens een instructeur aan getrokken. Voor de vier ruiters die zaterdag jl. voor het eerst voor de rui terclub 'Schiedam' in Wateringen uitkwamen, is het een goede dag ge worden. Allen reden de koers uit. Secretaris van de ruiterclub Schie dam i's de heer C. v.d. Hulst, Pieter JelLes Troelstralaan 12 te Schiedam. Er heerst nogal verwarring bij de hengelaars, die in de mening ver keren, dat men op Hemelvaartsdag zijn visgeluk al kan beproeven. Dit is beslist niet waar. Nog een paar dagen geduld, om precies te zijn op zaterdag, 29 mei a.s. Dan is het de dag der dagen en beloopt men geen kans een bekeuring te krijgen. Om u dit te besparen, geven wij u dit beriohtje op de valreep nog even door. Op verzoek van diegenen, die er belang bij hebben en juist voor het belang van de leden van de Schiedamse Hengelsportvereniging op de bres staan SFC is reeds gedegradeerd en kon daarom vrijuit spelen tegen Fiakkee. Dat het zo slecht nog niet is met SFC bleek uit de uitslag, want SFC trok met 3-0 aan het langste eind. DHS moest aan UNIO beide punten laten, want met 0-1 werd verloren. Wat dubbel jammer overigens, dat SVV met strafschoppen van Go Ahead heeft verloren, want anders zouden we dit weekeinde misschien Feyenoord SVV op het program ma gehad hebben. Aangenomen, dat SVV van NAC gewonnen zou hebben. Maar ach, wat zitten we te filoso feren, want het wordt nu Go Ahead, dat in het Feyenoord-stadion lands kampioen Feyenoord mag ontmoe ten. HBSS werd door DUNO met 0-3 uit geschakeld voor verdere deelname aan de bekerwedstrijden, die voor de zondagamateurs a.s. zondag gaan beginnen. De volgende wedstrijden staan dan op het programma, waar bij de verliezer diirect afvalt en de winnaar naar de volgende ronde overgaat. Bij een gelijkspel moet 4 x 7'/2 mi nuut verlengd worden, terwijl daar na eventueel door strafschoppen een beslissing moet komen. SFC BMT, Demos Celeritas, RCD DHS, Martinit ADS en Merwede Excélsior '20. SVV 2 ont moet voor de competitie NAC 2 nog. CRICKET. Het wilde zondag nog niet met onze cricketteams, want Excelsior werd door De Krekels ver slagen (dat met 5 runs won) en Hermes DVS zag zich dus door SC- HC geklopt, dat met 9 runs aan het langste eind trok. Op Hemelvaarts dag krijgen we de derby Hermes DVS Excelsior en deze wedstrijd kon wel eens een groot aantal toe schouwers naar Harga trekken. Zon dag gaat Hermes DVS naar het ster ke HCC 2 en op 6 maart komt Quick H. naar Harga. DAMMEN. Zoals we reeds meld den is de heer J. C. Onink damkam- pioen van Schiedam geworden. Op de tweede, derde en vierde plaats eindigden gelijk de heren W. C. Heu velman, H. Mirck en R. W. de Vries die nu één en dezelfde prijs zullen ontvangen. De prijzen worden vrij dagavond om kwart voor achit in de zaal van de Bethelkerk aan de Nieuwe Maasstraat uitgereikt. HONKBAL. DHS moest met 4-8 de punten aan RFC laten, Schiedam klopte Hazenkamp met 9-4, Schie dam 2 haalde met 5-6 de punten bij Sparta 3 weg en Schiedam 3 zag zich bij Kennemerland 2 met 10-5 geklopt. Overigens zullen we best wat propaganda voor de honkbal- sport kunnen gebruiken, want hoe komt het, dat een wedstrijd bij bijv. het Rotterdamse Sparta voor nage noeg een uitverkocht huis wordt ge speeld en dat in Schiedam de honk balwedstrijden matig bezocht wor den, althans in vergelijking met ste den als Rotterdam en Amsterdam. Of komt daar dit seizoen verbete ring in? WANDELEN. Vier-en-twintig jongens van de wandelgroep van de Chr. Techn. School aan de Nieuwe Damlaan hebben zaterdagmiddag deelgenomen aan de Glasstadmars in Leerdam, waarin zo'n 10.000 wan delaars uitkwamen. Dat de CTS-jon- gens tot een tweede prijs kwamen strekt hun tot eer en we feliciteren leider C. P. C. den Boer welgemeend met de glazen bokaal, die de jongens hebben verdiend. De groep vertrok om één uur uit Schiedam om rond tien uur 's avonds weer te arriveren met de bus. Het werd een heerlijke tocht door de bloeiende Betuwe en het gun stige weer heeft deze mars onver getelijk gemaakt voor de CTS'ers. Tenslotte voor de toto-deelnemers nog eenmaal onze voorspellingen, want de toto gaat een paar maanden rusten, om straks weer met frisse moed te beginnen. Daar gaan we met onze prognoses op de buiten landse wedstrijden, die altijd moei lijk te geven is: 1-3-3-2-1-2-1-1-1-2-1-3-3-2-1. Het voetbalseizoen be hoort zogoed als tot het verleden. Goed, goed, dé wedstrijden zijn a.s. zon dag nog D.F.C. - Hel- mondia '55 op het NAC- veld en Xerxes-AGOVV op het NEC-veld. U dóet maar een keus of, als het te ver is, dan fijn naar het honkballen kij ken. „Harga" heeft voor lopig even afgedaan. We houden nu het oog ge richt op de transferlijs- ten, die vanzelfsprekend weer komen. Het voet- balgoed is opgeborgen... Er zijn er, die dit met een opluchting gedaan hebben. Elke zondag spelen was een feest, maar vóórdat het zover was...! Dat zijn die spelers, waarvan de vrouwen of meisjes vierkant tégen voetbal len zijn. Die de mok- toon al op vrijdag voe ren en voordat het dan zondagmiddag is...! Het koffertje wordt in het diepste geheim klaarge maakt en onder de kap stok gezet. De speler begint op zon dagmorgen de bewolkte hemel tegenover hem (het gezicht van zijn vrouw of meisje!) puur blauw te bepraten. Het geen hem niet lukt... Loodzwaar is dan die koffer, als hij „Harga- waar ts" of naar elders vertrekt! Want dat ver wijtende gezicht blijft hem bij. Een hele wed strijd lang. Een ijverige sportjournalist schrijft dan in zijn verslag, dat die of die nergens was Tja, wat wil je...? Het is immers een onmoge lijkheid om op déze ma nier alles voor je club te kunnen zijn. Daar moe ten al die meisjes en vrouwen eens aan den ken. Als je je hart ver liest aan een voetballer, die meetelt in de divi sies, die we hebben, dan moet je je er terdege van bewust zijn, dat je je verloofde of man dé- len moet. Dat hij gere geld moet trainen, wil hij in vorm blijven... Dat hij elke zondag op pad gaat. Het zou juist voor deze speler zo fijn zijn, als u hiervoor begrip had. Als u ergens op n tribune in het zonnetje (ik kan het u aanbevelen!naar hem keek. Naar zijn clubgenoten... Misschien trekt u nu verongelijkt uw schou ders op. Hij is van u al leen en dat gemier elke zondag... Dat is natuur lijk niet sportiefU heeft het gewéten, dat hij zijn hart aan voet ballen verloren heeft. Waarom zou hij nu niet? Ergens voel ik, wat u toen gedacht heeft en nóg denkt...! Heel stie kem heeft u gehoopt, dat hij gezellig bij tt thuis zou blijven. Zó egoistisch kunnen wij vrouwen zijn...! Denkt u daaraan, als de competitie straks weer op volle toeren gaat draaien. Mogelijk heeft u (uit protest) nog nooit een wedstrijd bij- gewoonl. Laat dat in het nieuwe seizoen anders worden. Geef van uw be langstelling blijk, zonder bepaald „een gil-appa- raat" te zijn. Zo noemt u die meisjes immers Daarom is het hoog tijd, dat u naar een voetbal wedstrijd gaat. IJ heeft zo enorm veel gemist lol nu toe. Maar u kan het nog goed maken...! M/pkE

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 5