C KOK FEESTWEEK 1965 Uw ziekenfondspapieren gaan mee op vakantie TEMPEL agenda Vergeet ue vooral niet Waarom zomerpostzegels..... JURY VERLOVINGS RINGEN f 112.- P P 3 Iedere verzekerde, die binnen onze grenzen met vakantie gaat, blijft zijn recht behouden. Daar voor moet men ook de normale verplichtingen nakomen, het geen inhoudt, dat men de pre mie vooruit betaald heeft en bo venal,dat men de ziekenfonds papieren meeneemt. Geeft u die in de allereerste plaats een goed plekje in uw koffer. Vooral met kinderen kan u ineens voor het feit komen te staan,, dat er me dische hulp nodig is. Daarom Bij MET BRILLANT per paar vanaf GRATIS LUXE VERPAKKING Op vrije dagen op vrije voeten geven wij u enkele tips door, overgenomen uit „Ziekenfonds- nieuws" van deze maand. Dr. K. PANMAN AFWEZIG J. J. DE KAPER GEEN SPREEKUUR VACANTIE VERGEET UW ZONNEBRIL NIET OPTIEK R.K. INSTUIF TENTOONSTELLING „NATUUR EN VRIJE TIJD" DANSEN IN DE OPENLUCHT „BROMFIETSCROSS" VRIJDAG 25 JUNI 1965 HET NIFUWE STADSRIAD Broers vest 93 - Tel. 26.79.37 Vindt U een ruime sortering In alle modellen, glad- en bewerkt. Ook de nieuwste modellen Sterke, soepele slipper met voetbed. Voor weekend en camping. Pasvorm: perfekt! broarsvest 135- tol. 68492 U heeft 't hopenlijk nog niet mee gemaakt, dat er een van de gezins leden ineens ziek werd. Maar mocht dit het geval zijn, dan geen pa niekstemming. U wendt zich gewoo tot een huisdokter, die aan een zie kenfonds verbonden is. Als u zich op het spreekuur voor fondsverze kerden met uw ziekenfondskaart of bewijs als verzekerde bekend maakt dan wordt u ook als verzekerde ge holpen. De huisarts kan zijn reke ning rechtstreeks bij het ziekenfonds van de verzekerde indienen. Hij kan echter ook betaling van de verze kerde verlangen. In dat geval be taalt de verzekerde f 5.50, eventu eel te verhogen met 'n vergoeding van f 0,60 per retourkilometer, die de arts naar de verzekerde heeft moe ten afleggen. Heeft die huisarts apotheek aan huis, dan mag de arts bovengenoemde honorariumbedra gen verhogen met f 2,25. Voor huis artsenhulp tussen 20 uur en 8 uur (nachtdienst) of tussen zaterdag 13 en maandag 8 uur (nacht en zondagshulp) mogen bovenvermel de honoraria worden verdubbeld. Declareert de huisarts niet recht streeks bij het ziekenfonds, dan moet hij de verzekerde een gespe cificeerde kwitantie geven. De verze kerde kan onder overlegging hier van al de betaalde kosten bij zijn ziekenfonds bij terugkeer vergoed krijgen. Blijkt, dat er specialistische hulp nodig is, dan wendt u zich met de verwijskaart, door die huisarts ven strekt, tot een specialist die aan een ziekenfonds is verbonden. Deze spe cialist wordt voor zijn hulp recht streeks door het ziekenfonds van de verzekering betaald. Wanneer de verzekerde vóór zijn vertrek al on der behandeling van een specialist is, dan moet hij, vóórdat hij zijn woonplaats verlaat toestemming aan zijn ziekenfonds vragen om ook in de tijdelijke verblijfplaats, na ver wijzing door een huisarts aldaar- de hulp van een specialist in te roe pen. Hieraan kan het ziekenfonds enkele voorwaarden verbinden. De geneesmiddelen, die door een huis arts of specialist worden voorge schreven, moet de verzekerde zelf betalen, indien hij deze betrekt van een apotheker. U krijgt alles ven goed tegen overlegging vanzelfspre kend van een gespecifeerde kwitan tie. Hetgeen alleen niet het geval is, als de geneesmiddelen niet voor rekening van het ziekenfonds kon den worden voorgeschreven. Levert de geraadpleegde huisarts de voor geschreven geneesmiddelen uit ei gen apotheek, dan behoeft de ver zekerde niets te betalen en decla reert de apotheekhoudende huisarts deze kosten rechtstreeks bij het zie kenfonds van de verzekerde. Uw vakantie behoeft helemaal niet verknoeid te worden door een ont stoken kies, die het nodig vindt om juist dan in die vrije dagen op te spelen. U heeft ook dan recht op tandheelkundige hulp door een tandarts of tandheelkundige, die aan een ziekenfonds is verbonden of, als hij bij de tandarts heeft moeten be talen, recht op een vergoeding van kosten. Zonder betaling heeft de verzeker de recht op de volgende vormen van eerste hulp: 1. consult; 2. wegnemen van pijn, 3. behandeling van tand vleesaandoeningen; 4. wondbehan- deling; 5. insnijden bij een abces. Dan heeft men verder recht op het laten trekken van tanden en kiezen tegen betaling van f 3.15 per tand of kies. U krijgt dit geld terug te gen afgifte van de kwitantie van de tandarts. Mocht het nodig zijn, dat er een vulling aan te pas komt, dan heeft de verzekerde hierop recht te gen betaling van f 6.45 per vulling. Beschikt u over een volledig sane- ringsbewijs, dan krijgt u dit bedrag volledig vergoed. In het andere ge val slechts f 3.70 per vulling. Knapt uw gebitje af, ook dan behoeft u zich geen financiële zorgen te ma ken. Als verzekerde van het zieken fonds bent u ook hiervoor gedekt. Meldt de baby zich voortijdig, of moet u plotseling opgenomen wor den in het ziekenhuis...? Legt u het moede hoofd dan maar zorgenvrij op de brancard neer. Het Zieken fonds staat er borg voor, dat alle kosten volledig vergoed worden. Als u maar zorgt, dat u overal kwitan ties (gespecificeerde) hiervan kunt overleggen. Nogmaals: zorgt u er eerst voor, dat al uw ziekenfondspapieren meegeno men worden. U bespaart u een hele boel narigheid, als u ze nodig heeft en ze thuis blijken. Hetgeen nog ie der jaar gebeurt. Daarom wijzen we u er nog even op. Nu u boorde vol vakantieplannen zit... Wij wensen u overigens van ganser harte een zorgenvrije, „ziekenfonds- papieren-loze" vakantie toe. internist van 26 juni t.m. 21 juli B. van der Esch, internist neemt waar. dierenarts Jan Steenstraat 39 - Tel. 268234 A.s. maandag 28 juni en dinsdag 29 juni U schudt misschien gedecideerd uw hoofd, als vriendelijke dames u vra gen Zomerpostzegels of een mapje met elf aantrekkelijke prentbrief kaarten te kopen. U koopt immers al zoveel? Het eind (lijkt) soms zoek... De klacht van iedere huis vrouw. Speciaal in deze tijd, nu de groenten en het fruit zo duur zijn De nieuwe aardappelen. Dit gaat voorbij. Nu maken we ons klaar voor de vakantie. De koffers zijn of worden gepakt, de plannen volledig uitgewerkt. Als nu ook de zon maar wil schijnen! Ieder jaar zijn we in staat Zomer postzegels te kopen. Dit jaar extra lang, nl. tot en met 31 augustus. Vijf postzegels met frankeerwaarden van 8, 10, 18, 20 en 40 cent. Een toeslag van slechts 44 cent totaal ligt op de gehele serie, zodat deze com pleet f 1,40 kost. Deze postzegels brengen vijf pittoreske Nederlandse toeristensteden in beeld, t.w. Stave ren, Medemblik, Dordrecht, Veere en Thorn. Deze toeristische serie houdt verband met het vijftigjarig bestaan van de Algemene Nederland se Vereniging voor Vreemdelingen verkeer. Daarom zullen deze Zomer postzegels dit jaar veel langer ver krijgbaar zijn dan andere jaren. De ontwerpen zijn van de Dordtse kun stenaar Otto Dicke, die door de heer Th. Kurpershoek hiervoor werden uitgekozen. Maar deze kunstenaar heeft nog zes andere mooie tekenin gen gemaakt, zodat het Comité voor de Zomerpostzegels een serie van 11 aantrekkelijke prentbriefkaarten uit geven. Ze kosten 20 cent per stuk en f 2,- per serie. HET DOEL Allemaal erg leuk, zal u zeggen, maar waar dient die toeslag voor? Deze komt ten goede aan organisa ties en instellingen, die werkzaam zijn op het terrein van gezondheids zorg, cultuurbevordering en maat schappelijk werk. Het vorig jaar kon in totaal een bedrag van f 391.000.- worden uitgekeerd. Maar liefst 75% van dit geld werd toegekend aan de volgende instellingen: de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren, het Fonds voor Bijzon dere Doeleinden van het Voorzie ningsfonds voor Kunstenaars, de Kunstenaars, de Werkgroep Abiturië ten voorlichting, de Centrale Schip- persbibliotheek van de Raad voor de Varende Gemeente, de Stichting Nationaal Centrum voor het Ama teurtoneel, het Ondersteuningsfonds der Vereniging van Letterkundigen, WIST U: Dat wij zonnebrillen met „gleizen op sterkte" kunnen leveren? WIST U: Dat Uw vakantie ge noegens grondig ver knoeid kunnen zijn als Uw bril het begeeft? WIST U: Dat U voor weinig geld een Reserve bril kunt kopen? Laat U vrijblijvend voorlich ten door PARKWEG 361 TEL. 262919 Misschien omdat ik vroeger meegeholpen heb om het St. Liduina- lyceum op te richten, mischien omdat ik enige docenten eens vrijkaartjes voor een goed toneelstuk kon bezorgen, misschien ge woon maar 'uit hartelijkheid'zeker niet om mijn 'kennis van zaken' heb ik zitting gehad bi een jury ter beoordeling van de prestaties in de 'inter-scholaire' improvisatie-wedstrijd Van deze zin zouden mijn mede-jury-leden gezegd heben 'KNUD DE'. Mijn mede-jury leden waren een professor in de dogmatiek en een academisch-lang niet onaardig-gevormde jonge vrouw, dis 'van wanten' wist. Ik wist alleen dat het ontzettend warm-warm was en dat ik blij was zelf niet aan de andere kant van de niet altijd prettig wer kende microfoon te staan. (Tussen haakjes: het spreekgestoelte was een bijzonder knap stukje handen-arbeid! Wat mij zelf betreft mag ik met grote dankbaarheid constateren dat het honorarium een grote kist prima sigaren) de grens naar het overdrevene bijna overschreed en verder dat jury-lid zijn veel moeilijker is dan ik dacht. Vandaar ook dat ik met nog meer belangstelling dan voorheen het uitgebreide jury-rapport gelezen heb over de Toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap Ik zou iedere amateur-tonelist en iedere liefhebber van amateur toneel heftig willen adviseren: Koop zo'n rapport, desnoods 'zwart' (de oplage is klein) en spel het helemaal uit. Er valt enorm veel in te leren over 'keuze van het stuk', over 'aan kleding van het toneel', over 'DICTIE' (dat is begrijpen wat men zegt en hóe men het zegt in verband met het karakter dat de schrijver in het personage heeft gelegd en vooral ook in verband met de situatie die zich voordoet'). Dat tussen haakjes zinnetje omvat al een hele studie! De jury heeft er nog meer over geschre ven: 'Niet alles afraffelen op een zelfde toontje, maar elke zin apart weer opnemen. En de tegenspeler moet om tot goed samenspel te komen luisteren naar wat de ander zegt. Luiste ren of hij alles pas voor de eerste keer hoort'. Zo staat het rap port vol van verstandige, vakkundige opmerkingen. SEBASTIAAN. 28 juni: Door het Westen en Nieuw- land van Schiedam: 19.45 uur Chr. Harmonievereniging Harpe Davids: Rondmars. 30 juni: Musis Sacrum: 14.00 uur Verkeersbrigadiertjes: Feestmiddag. 2 juli: Wijkcentrum: 20.00 uur: Meisjescentrum De Zon nebloem", Kontaktavond. Marijke 3 juli: 14.00 uur: Het Singelkwartier: Bijeenkomst. Stedelijk Museum: De Wereld Fototentoonstelling „Mensen op Weg". Wegens vakantie zal de agenda 14 dagen niet verschijnen. A.s. zondag zal de Instuif het sei zoen 64/65 gaan afsluiten en haar poort tot september dicht doen. Op deze avond zullen eveneens 6 be stuursleden, met diensttijden vari ërend van 1 tot 6 jaar, hun functies neerleggen. Het spreekt vanzelf dat beide gelegenheden aanleiding tot een grandioos festijn zullen zijn. De Liverpool-sound van de laatste maanden zal vanavond plaats maken voor het (nog oorverdovender?) New-Orleans geluid van Gerard La- mers en zijn Riverside Jazzband. Aanvang als altijd: 8 uur. het Nederlands Steuncomité voor Beeldende Kunstenaren, de Stich ting Kinderbelangen, de Vereniging van het Nederlandse Blindenwezen, her Prinses Irene Fonds, het Ivoren Kruis, de Sociale Werkplaats ,Meer en Bosch", de Nederlandse Vereni ging Bescherming Voetgangers, de Stichting tot Bevordering van Hy giënische Gewoonten, het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden, het Erefonds voor Oud-verpleegs tersde Stichting „Het leven begint bij 40" en de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme. De overige 25% wordt elk jaar bestemd voor pro vinciale of regionale projecten op het terrein van volksgezondheid, maatschappelijke en culturele zorg. Voor u alleen een reden om juist dit jaar weer extra van die fleurige Zomerpostzegels of kaarten te ko pen. SHOWROOMS: SCHIEDAM, Porkwefl 201-205; VLAARDINGEN, Ged. Bierstoof 37 Tel.(0101 264500 dagelijks van KORENBEURS, Lange Haven 10 uur- 22.00 uur Aquaria, Schilder- en Tekenwerk. Volière, Schelpen, Bloemen en Planten. Iedere avond van 20.00 tot 21.00 uur bloemschik ken voor iedereen, daarna vertoning van dia's. Toegangsprijs 0.75. Kinderen 0.35. zaterdag 26 |uni PODIUM Plantage Optreden van de Drumband van GUSTO MUZIEKVERENIGING 20.00- daarna 23.00 uur m.m.v. Het Beat-Orkest „De Spitfires" Toegang vrij zaterdag Het Sterrebos 26 juni 14.00 uur om de grote Bromprijs van Schiedam Inschrijven a 1.bij Rijwielhandel „De Favo riet", Mgr. Nolenslaan, Het V.V.V.-Bureau, Plan tage en op het parcours. Toegang vrij

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 3