Het n ieuwe Begin augustus opening van nieuwe flat Liduina-stiehting „Kinderspel is staalkaart van het moderne kinderspeelgoed NIEUWE, GELEDE VIER VOOR DRUK TRAJECT Rails worden verplaatst 4fet Mpïettcgi w&tkea tkfde Schiedamsche Cartonnagefabriek l w Twee etages voor de ziekenverpleging Nog in september: Uitreiking van de Manpower- prijzen Verschi|nt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse ft Begin augustus zal het nieuwe verzorgingshuis van de St. Liduina- stiehting worden geopend. De nieuwe vleugel is op de afwerking na, op dit ogenblik klaar. Men is nu nog bezig met het klaarmaken van de telefooncentrale, het inrichten van de kamers en het han gen van de zonnewering. Houten speelgoed De Schiedammers die dagelijks hun tochtje naar het werk met een van de twee „vieren" van de Rotterdamsche Electrische Tram plegen te maken zullen worden gescheiden in modernisten en con servatieven. Er is bij deze discriminatie weinig overgelaten aan het persoonlijk initiatief, want wie van Schiedams uit gezien nogal links is georiënteerd moet modern, en wie rechts wil moet behoudend. Dat is dan het fait accompli waarvoor de R.E.T. ons heeft gesteld. Gironummer voor HERSTEL CARILLON is: „VOOR CARILLON GROTE KERK" Probleem Schiedamse NOTITIES (EN NOG GOED BETAALD OOK) tel. 260500, na 6 uur 's avonds tel. 266459 WOENSDAG 21 JULI OPLAAG 30.150 EXEMPLAREN 16e JAARGANG No. 80 Aangestoten bi] de Nederlandse Huls-aan-Huisblad Pert OOK IN ROTTERDAM OUD MATHENESSE KANTOOR: BROERSVEST 125 - SCHIEOAM - TELEFOON 26.39 39-26 73 68 HOOFDREDACTIE: P J HOVINGH Inzendtermiin advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur s avonds Centrale administratie Randstad-edities.- Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23637* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland - .'--F De ingang is reeds geheel gereed, al kan er nu nog geen ge bruik van gemaakt worden. De huizen die voor de ingang staan zullen eerst moeten worden weggebroken. Het gebouw is ont worpen door het architectenbureau Margry en Jacobs, terwijl de firma Van Luitgaarde de uitvoering in handen had. VWVVWMWVVVWVVVVinrVVVVVVVVVVVVVVVVVVVUVVWWVHVIMVV Het nieuwe pand is vijf verdiepin gen hoog. Op de benedenverdieping komen de kantoren, de centrale, de ontvangstruimten en hal. De nieuwe ingang is nog niet ge heel klaar. De grote luifel is reeds aangebracht, alsmede de trappen en de oprit voor rolstoelen. Er moet nu echter alleen nog gewacht wor den op de afbraak van de huizen die zich voor het nieuwe pand be vinden. Met de afbraak van deze pandjes zal waarschijnlijk eind 1965 of begin 1966 een begin worden ge maakt. Wanneer deze doorbraak vol tooid is, komt er een grote laan van de St. Liduinastraat naar de nieuwe ingang. Om nu in het nieuwe ge bouw te komen is er een houten noodgang gemaakt, die loopt van het oude gedeelte naar de nieuwbouw. Op de tweede verdieping liggen de kamers voor de valide bejaarden. Verder is er een dokterskamer en De aula van het Stedelijk Museum had zaterdagrrorgyn zijn waar digheid verloren. Tussen orgel en preekstoel zat een groot aantal kinderen met dpen mond te kijken naar de verrichtingen van het Amsterdamse kindercircus Elleboog. De circusvoorstelling werd gegeven ter gelegenheid van de opening van de tentoonstelling „Kinderspel", die van 15 juli tot 15 augustus in hef Stedelijk Mu seum wordt gehouden. Er werden zaterdag twee circus voorstellingen gegeven: een om 11 uur en een om 12 uur. Vele clows, danseresjes, en evenwichtskunste naars passeerden de revue. Na af loop van de voorstelling konden de kinderen in de twee bovenzalen van het museum naar hartelust spelen en tekenen. Een van de twee zalen was ingericht als teken- en knutsel- zaal. Aan de muur hingen talrijke tekenvellen. Op hun knietjes, met de tong uit de mond tekenden de de tong uit de mond tekenden de kin deren huizen, bomen en natuurlijk altijd een grote, gele kinderzon. Ge timmerd werd er ook. Voorzichtige vaders gaven hun kleintjes aanwij zingen om zo min mogelijk last te hebben van kinderen met blauwe nagels. Plakken konden de kinderen ook. De lijmpot werd bijzonder vu rig gehanteerd, en ook hier waren boompje, beestje, huisje favoriet. In de tweede zaal strnd het speel goed reeds klaar. Door de kinderen werd een rush ondernomen op alles wat maar enigszins beweegbaar was, of wat in elkaar of uit elkaar kon. deze expositie wordt een staalkaart kaart getoond van wat er zoal te koop is op het gebied van modern Op deze expositie wordt een staal- kinderspeelgoed. Houten voorwerpen" overheersen. De tijd van het ijzeren Meccano is voor bij. Nu moeten de Kinderen het doen met houten staafjes vierkantjes met gaatjes, en noemt U maar op. Ook de ijzeren trapauto's schijnen uit de mode te zijn. Dit kinderspeelgoed is tegenwoordig Van hout gemaakt, al ziet het er nu meer solide uit. De blokkendozen doen het echter nog steeds. Ze zijn weliswaar iets aangepast, en hebben een iets ande re vorm gekregen zodat de kinderen niet meer alléén gebonden zijn aan vierkante bóuwsels. De samenstellers van deze tentoon stelling zijn er wel in geslaagd een zo groot mogelijke verzameling van educatief en functioneel mogelijk speelgoed bij elkaar te brengen. Juist om het verschil, van het ouder wetse speelgoed, dat er toen was om het kind gewoon bezig te hou den, en het moderne speelgoed, ge maakt om het kind tijdens het spel te vormen, juist daarom is deze ten toonstelling van zoveel belang. Zoals V ziet kunnen ae kin deren op de tentoonstelling „Kinderspel" zelf naar harte lust bouwen met olifanten blokken enz. Naast spelen kunnen ze ook nog verven en plakken. 27-17 ten name ftan Spaarbank Ann'o 1820 te Schiedam met vermelding een eetzaal. De derde verdieping is precies z» ingericht, al ontbreekt daar de dokterskamer. De kamers voor de ouden van dagen zijn of een of tweepersoonskamers. Ieder ka mertje is voorzien van een toilet, van een keuken met alluminium aanrecht, van een electrisch kook- toestel en van een aansluiting voor T.V. en draadomroep. Deze kamer tjes kunnen door de bejaarden naar believen worden ingericht. Op de vierde en vijfde etage zijn de zie kenzaaltjes. Op een zaaltje kunnen vier patiënten verpleegd worde.n Wanneer dit nieuwe gebouw in ge bruik zal worden genomen is op nieuw een fase afgesloten van het bouwprogramma van het Liduina- bejaardencentrum. De eerste fase is reeds voltooid, en bestaat uit een personeelsgebouw. De derde fase zal bestaan uit een flat van zeven ver diepingen. Hierin zijn 185 kamers geprojecteerd, zowel een- als twee persoonskamers. De vierde fase is reeds voltooid. Dit bestaat uit een mortuarium. Wanneer het gehele project klaar is, is nog niet precies bekend. In feite komt het er op neer, dat de „witte" vier, de tram dus die over het Marconiplein een klein zwieper- tje naar links maakt, in september zal worden ingewisseld voor een mo derne gelede tram. De zwarte vier, aan de rechterkant van het eindpunt aan de Koemarkt, die de Schiedamseweg verkiest blijft gewoon, en dat wil des zeggen met z'n tweeën en een stangetje daar tussen. Dat alleen de Middelland straat en Binnenwegreizigers via de automatische klapdeuren hun be stemming zullen bereiken komt om dat bij het ingebruik nemen van de nieuwe tramstellen enkele dingen op de koemarkt zullen moeten veran derd. De nieuwe wagens hebben slechts aan één zijde een deur en wel aan de rechterkant, en daarom zal de rails aan de Hemazijde van het eind punt wat naar links worden ge plaatst om de reizigers aan de rech terkant op een trottoirtje te laten uitstappen. Een hekje zal de meest wankelen behoeden voor het langs snellend verkeer. Aan de linkerkant is een dergelijke verlegging van de rails niet, of nog niet, mogelijk. Daarom blijft het daar bij het oude. Het nu bestaande wachthuisje zal verdwijnen (voor de railsverschui ving) en vernieuwd een ander plaatsje krijgen. Al deze werkzaamheden zullen me dio september aanvangen. Tot dan dus: geen discriminatie en rijden we nog allemaal ouderwets. Dinsdagmiddag worden in het Man- powergebouw in Rotterdam de prij zen uit gereikt voor de beste uit zendkrachten in de verschillende af delingen. In de prijzen vielen de vol gende dames: mej. L.Stam uit de stad Vlaardingen in de afdeling boekhouden, mevrouw GJ. de Hoog uit Schiedam in de afdeling typis ten, mevrouw Van Schijndel uit Schiedam, in de afdeling demonstra- trices, en mevrouw Ter Veer uit Vlaardingen in de afdeling Telexis ten. DE GEMOEDELIJKE pastoor J. W. Kragtwiik van de H. Hart-parochie in de Lekstraat werd een groots afscheid bereid n.a.v. het feit, dat hij tot pastoor in Leider dorp werd benoemd. Vooral de be jaarden zullen deze markante fi guur in Schiedam-Zuid missen. Zijn opvolger is pastoor N. J. Don kers uit Delft. EEN ONVRIJWILLIG oliebad kregen de kleren van slip pende bromfietsers op de Willems brug, toen de bestuurder van een vrachtauto aldaar de afsluitdop van het olie-reservoir verloor. Wie de rekening van de stomerij zal betalen...?

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 1