HET IS WEER BAL IN SCHIEDAM m TWEE AVONDEN SMISSEN IN EUROPEES VERBAND DRAAIORGEL VOOR DE DUITSE EN ENGELSE BEZOEKERS Feestgevel Kaart en speldje Eerste avond Perfectie Tweede avond -K Had het eerste Eurobal een wat moeilijke start, het tweede was stukken beter, en beide avonden waren volledig uitverkocht. Ook nu ziet het er naar uit dat het weer een grandioos succes gaat worden. Overigens denken de organisatoren nu al aan 1966. Er zijn plannen om dan iets te gaan doen met de sporthal. Durf hebben ze, de Euroballers, want het 3de Eurobal is nog niet eens begonnen. met als specialiteit een aparte tu ba-groep. In het Eurorestaurant speelt weer Gerard Bressers. BAL BAL BAL Wederom beleeft Schiedam dit jaar het groots opgezette Eurobal. Op de zaterdagen 7 en 14 augustus a.s. zal het gehele zalencomplex van Musis Sacrum weer ter beschikking staan van de Schiedamse jongeren. Op de eerste avond zal burgemeester H. Roelfsema het Eurobal offi cieel openen. Deze opening zal geschieden nadat 5 herauten van het tamboer- en pijpercorps Har monie het signaal hebben gegeven. Het Eurobal wordt gepresenteerd door het comité Eurobal, waarin de volgende heren zitting hebbenF. F. C. Samwell, F. Renirie, M. P. F. Dielemans, J. E. H. Wansmk en L. Buurman. Dit enthousiaste comité werkt onder auspiciën van de Schiedam se Jeugdraad en in nauwe samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap. De opzet van het Eurobal is de avonden zoveel mogelijk een jon- gerenmanifestatie te laten zijn, waarbij tevens de Europese gedachte zoveel mogelijk wordt gestimuleerd. Evenals verleden jaar zullen de deelnemers van de door de S.G. georganiseerde jeuduitwisseling officieel op het Eurobal worden ontvangen. Er komen dit jaar jongeren uit Neath (Engeland), en Esslingen (Duitsland), en het zijn deze jongens en meis jes, die aan het dansfestijn een internationaal tintje zullen ge ven. Juist in verband met deze buitenlandse gasten kwam het comité op het idee dit jaar een origineel Hollands draaiorgel in de grote zaal te laten spelen. Tussen het optreden van de ver schillende orkesten zal het orgel vrolijke klanken ten gehore brengen. Een ander idee kreeg het comité in betrekking met de speldjes-ver zamelwoede. Zo krijgt men, indien men de kaarten bij de V.V.V. koopt, gratis een fraai uitgevoerd metalen speldje bij het toegangsbewijs. De kaarten kosten overigens 2,75 per avond, terwijl de gelukkige bezit ters van een Cultureel Jeugdpas- poort een kaart kunnen verkrijgen van 1,75. Voor deze laatste groep is echter wel een beperkt aantal kaarten uitgetrokken, zodat spoed geboden is. Voor het programma op 7 augustus heeft het comité het nog niet eerder in Schiedam opgetreden show- en amusementsorkest van Fredd.e Huil gecontracteerd, welk orkest na de opening de muzikale start voor het bal zal geven. Dit gebeurt vanaf het podium der blijheid. De grote zaal zal feestelijk worden gedecoreerd met een plafond van balonnen, ter wijl op de bühne en groot aantal palmen, planten en bloemen zullen worden geplaatst. Het comité heeft hiervoor de mede werking gekregen v.d. gemeentelijke plantsoenendienst. Naast het draai orgel zal in de pauze ook een jazz- ballet worden uitgevoerd door leer lingen van de balletschool Tosca Balm. Aangrenzend aan de grote zaal is de „Verboden vruchtenbar" ingericht, alwaar men verboden vruchten kan eten en proeven, of ge woon wat kan uitrusten, al naar ge lang de sttemming. In de met kleu- Ook dit jaar wordt er bijzondere aandacht besteed aan de gevel en entree van Musis Sacrum. De beide Vitrines zullen smaakvol worden ge ëtaleerd, terwijl aan de gevel een arcade van vlaggen een groot recla mebord zullen omlijsten. Hoog daar bovenuit zal fier de Europa-vlag wapperen. Om de entree van Musis Sacrum enige allure te geven zal een lobby worden aangebracht, compleet met een duur uitgedoste portier. Feeste lijk natriumlioht zal dit alles nog een extra (feestelijk) oranje tintje geven. Zaterdagmiddag 7 augustus zal de Schiedamse jeugd via een ge luidswagen nog geattendeerd wor den op het bal. Ook verschillende winkeliers hebben toegezegd in hun etalage een fraaie show-kaart te plaatsen, zodat winkelende jongelui nog eens met hun neus op het bal gedrukt worden. Ruiling Aangeboden: 'n grote 4-kamerwoning met douche, prachtig uitzicht. Adres: Wilgensingel te Ro zenburg; gevraagd: eenzelf de of 5-kamerwoning te Schiedam. (Ruiling voor ar beiderswoning, werkzaam bij Shell-Verolme etc.). Brieven onder No. 3768 aan het bureau van dit blad. Te koop: een Lambretta scooter, type 150 LI, bouw jaar 1959, km-stand 39.000. Prijs ƒ215.Fransenstraat nr. 25a, Vlaardingen, Telef. nr. 01898—5644. Te koop: witte bruids japon met sleep en toebe horen, maat 38 lang. Niet in Schiedam gedragen. Dr. Wibautplein 11, na 8 u. rige lichtjes versierde bovenzaal zal het beat-orkest „The Mysterys" voor de Liverpoolse hot-beat-stemming zorgen. Shakers, sloppers, stoppers, twisters en aanverwante dansers kunnen zich hier in de drukkende warmte uitleven. De zaal „De Bron" is ditmaal omge doopt tot „Eurorestaurant" en de muzikale omlijsting zal in handen zijn van de bekende Schiedamse or ganist Gerard Bressers. Het ham mondorgel werd beschikbaar gesteld door Stef Meeder N.V. De foyer wordt ingericht als een disco-sound hal waar de danslus:igen via een druk op de knop hun lievelingsplaat door de luidsprekers kunnen doen schallen. Een paradijs dus voor de „juke-box-liefhebbers". De grote foyer wordt een enorme „Galerie Dorst". Op deze eerste avond zullen in de grote zaal ook de buitenlan ders worden ontvangen. Het programma voor 14 augustus vermeldt onder anderen in de grote zaal het optreden van het sensatie orkest „The Hellcats". Dat deze mu sici beslist niet voor de poes zijn kunnen wij U verzekeren. Het draai orgel zal op deze avond ook weer lustig draaien. De grote atractie van de avond i's de puur Spaanse floor- show door „Los cobanos". In de bo venzaal treedt het dixielandorkest „The Green River Jazz Band" op, Het comité Eurobal welke zijn oor sprong vindt in het comité Jeugd- recreatie van de Schiedamse Jeugd raad, heeft ook dit jaar de zaken weer bijzonder enthousiast aange plakt. De ideeën voor dit bal wer den reeds een jaar van te voren ge boren, en men streeft naar een zo perfect mogelijk verloop van de gang van zaken. .Hoera" roepen de Schiedamse jongeren, bij het lezen van de aankondiging van het Eurobal. En terecht. Er is weer eens iets waar heel jong, en vooral dans- lustig Schiedam zich op kan ver heugen, maar... alleen is het jam met dat zoiets maar zo zelden ge beurt. Wat is nu goed beschouwd twee grote bals per jaar? Er is weliswaar een instuif, er zijn wat liefdadigheidsbals, maar dat is allemaal voor een tamelijk beslo ten kring. Het wordt echter tijd dat er in Schiedam eens iets komt als een dansgelegenheid voor jongeren, iets waar eens in de maand wat bekende tiener sterren optreden. Voedingsbo dem is er, dat bewijst de grote deelname aan evenementen als het Eurobal wel. Alleen nog de hulp aan de initiatiefnemer, als die er is/ dan zijn we een heel eind op de goede weg. Te koop: Marklin-trein, rails op plateau, 5 wissels, brug, station, seinpaal en vele andere stukken. W. Arenz, Buys Ballotsin gel 29, Telefoon 15.29.73. Te koop: keurig eiken litsjumeaux met twee spi ralen, tegen elk aanneme lijk bod. Veldhoven, Aleida- straat 148 b, Schiedam. 10% vindersloon. Verlo ren: zilveren rijksdaalder (Willem III) aan ketting. Is aandenken. Mieke v. d. Stigchel, Marconistr. 105 B Schiedam, Tel. 266433. Te koop: prachtig 3-zits bankstel met 2 fauteuils en tafel, in goede staat. Spot koopje. Vlaardingerdijk 115 Wie wil mij, nu ik mijn zieke zuster moet verzor gen, een of twee ochtenden in de week komen helpen in de huishouding. Telefoon 265038. Mevr. Hanemaayer, Schiedamseweg 68, Schie- dam-Kethel. In voorraad: de laatste nummers van de Prisma pockets, Salamanders, Nur se en Witte Raven. Natuur lijk Stadsblad Pocketkiosk, Broersvest 125, Schiedam. Te koop: 2-pers. tuimeF- bed met 2-delig Epeda ma tras, in goede staat en jon gensfiets, merk Geburo. Copernicusstraat 11 B. Te koop: Franse wieg. wit, zo goed als nieuw ƒ55.- en electr. zuigfles Warmer 12.50. Rhoonsestraat 1 B, Schiedam-Zuid. Te koop: wasmachine a 30.en enkele electro- motoren (220 Volt) voor de knutselaar, klein. Van Beve renstraat 2 A, Telef. 262371. Te koop: zwarte haard met glasdeur, geschikt voor nootjes 4; eethoek, aphro- tiek, en kloostertafel, alles in goede staat. Mgr. Nolenslaan 277. Te koop: 2 kinderwagens tegen elk aannemelijk bod. Puttershoeksestraat 13. Wie ruilt 2-kamerwoning met tuin, omg. Vlaardinger dijk voor een klein en vrij bovenhuis. Brieven onder No.3784 aan het bureau van dit blad. Wegens vertrek te koop: kolenhaard en tafel m. glas plaat, samen 50. Broersvest 64 a. Damesjassen, modern, wit 13.20; gekleurd 13.20 tot 14.90; Terlenka 23.25 en nog 10% korting op alle artikelen. F. Röttgering, Hoogstraat 17-19, Schiedam. Waar is mijn poes Vermist sinds zondagmor gen: rood-witte jonge kater. Hij heeft 't wat benauwd en is aan de dokter. Een flinke beloning wacht U bij Verkade, Groenelaan 81. ciciiniv^niv.njiY UUU. VV DIJ IJsselmondesestraat 78 B. Te koop: Jawa Twin, 35 c.c., zo goed als nieuw, ii fantastische staat, tegei elk aannemelijk bod. Elk keuring toegestaan. Teven lange lederen jas. Boerhaveplein 10 b, Schie dam. i e* i p v i ci ci va v uui de donderdag, van 92 uur. Mevr. Vredenbregt, Henri Polakstraat 84, Tel. 265231. Te koop: Hillman 1956, gereviseerde motor met ra dio en kachel. Belasting tot eind augustus, tegen elk aannemelijk bod. Nieuwsticht-midden 17. Overalls voor jongens, wit ƒ9.20; khaki ƒ9.95; blauw 9.80 en no'g 10% korting op alle artikelen. F. Röttgering, Hoogstraat 17-19, Schiedam. Te koop aangeboden: een massief eiken gotisch dressoir. Als nieuw. Tel. 261797. Te koop: complete Go- thische huiskamer, bestaan de uit: 4 clubs, groot dres- >oir, tal el, 4 stoelen, kloos tertafel en boekenkast. Niet van nieuw te onderscheiden 495.Telefoon 267301. Waar is mijn poes Vermist sinds zondagmor gen: rood-witte jonge kater. Hij heeft 't wat benauwd en is aan de dokter. Een flinke beloning wacht U bij Verkade, Groenelaan 81. Te koop: een Lambretta scooter, 500 c.c. Na 7 uur: Noordvestsingel 51, ingang Parkweg. —Te koop witte toy-poedel- tjes (24 cm hoog). Spaniels, poedeltjes en huishondjes. Gevraagd: nesten hondjes, fevens scheren van honden (ook aan huis), v. d. Heim- straat 25, Vlaardingen, Tel. nr. 018984717, Te koop: Vauxhall 1957 tegen elk aannemelijk boei met belasting. Kremers, Kortlandstr. 7a, Schiedam. Flanel ruithemden, alle mansmaten 5.95 en nog 10% korting op alle artikelen. F. Röttgering, Hoogstraat 17-19, Schiedam. Te koop: Lambretta- scooter, tegen elk aanneme lijk bod, tevens motorrij wiel v. knutselaars, merk Zündapp. Suvaal, St. Lidui- nastraat 96 B. Te koop: een huiskamer ameublement bestaande uit bankstel, kloostertafel, een dressoir, uitschuiftafel en 4 stoelen. Alles gotisch en in zeer goede staat, tegen elk aann. bod. H. Koning, Goe man Borgesiuslaan 55, na 7 uur. Spijkerbroeken (jongens en meisjes) ƒ8.— en 8.20; dames en heren 9.95 en ƒ9.60 en nog 10% korting op alle artikelen. F. Röttgering, Hoogstraat 17-19, Schiedam. Te koop: Ital. accordeon, 80 bas, 7 registers, zo goed als nieuw. Koopje Loeffstraat 3, Schiedam. Gevraagd: nette hulp v. 3 dagen per week, voor ver zorging van oude moeder, tegen vergoeding. Brieven onder No. 3787 aan bureau van dit blad. Flanel hemden. Voor open 6.95; Dubbele borst ƒ7.45, extra lang en nog 10% korting op alle artikelen. F. Röttgering, Hoogstraat 17-19, Schiedam. Ongehuwde jonge amb tenaar zoekt grote ongem. kamer of kleine verdieping met kookgelegenheid. Brieven onder No. 3781 aan bureau van dit blad. Te koop gevraagd: een opklapbaar of klein bureau tje. v. Ostadelaan 50 B. Koksbuis ƒ11.65; Koks broek ƒ11.65; Kokssloof a ƒ1.95; Koksbaret 2. en nog 10% korting op alle artikelen. F. Röttgering, Hoogstraat 17-19, Schiedam. Te koop: 2-pers. spiraal; 2 pr. Hudora rolschaatsen; Libertystoel met kussens. Alles in prima staat, tegen elk aann. bod. Na 6 uur: v. Limburg Stirumstr. 63. Te koop: Vespa Grand Luxe 1963, bagagerek voor- en achter. Bijna niet gelo pen. Billijke prijs, v. Smaleveltstraat 2 B. Herenstofjassen, wit 14.95; khaki 14.95; muis grijs 16.85 en nog 10% korting op alle artikelen. F. Röttgering, Hoogstraat 17-19, Schiedam. Gevraagd: kapster, goed kunnende watergolven en aankomend kapster. Tel. 15 20 16, na 7 u.: 12.30.00 Dameskapsalon Korsten, Lorentzlaan 66. Depót ruimte gevraagd, vanaf ±50 M2. Inlichtingen na 6 uur: Tel. 178946. Leerling verkoopster Welk meisje van 15—16 j. wil in het dames- en heren modevak opgeleid worden tot verkoopster Aanmel den Kledinghuis „Rem brandt", Rembrandtlaan 83 20 km. auto! Goggomobil, km-stand 21000, wegens sterfgeval aangeboden, in prima staat. Vraagprijs 950.—. J. A. Alb. Thijmstraat 81 a. Te koop: modern gestof feerde schommelstoel, als nieuw ƒ75.Zien is kopen. Telefoon 267301. Colberts, grijs 13.95 wit 13.blauw 12.60 en nog 10% korting op alle artikelen. F. Röttgering, Hoogstraat 17-19, Schiedam. Overalls, mansmaten blauw 11.60; wit 10.90 khaki 11.75 en nog 10% korting op alle artikelen. F. Röttgering, Hoogstraat 17-19, Schiedam, Te koop: een paar voet aalschoenen, z.g.a.n., m. 42. Wattstraat 184, klein 16 [oude huisjes).

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 10