Badstof bikini's: de grote mode PANTALON VOOR HEM EN OOK VOOR HAAR Badjassen voor klein en groot Zomerse modetips door: Zo was het toen Nogmaals bikini's Meer en meer meisjes dragen jongenspantalons HET IS WEER ZOVERWe zitten boordevol vakantie plannen, uitgedokterd via fleurige folders van de diverse reisbureaus. We snakken naar zon. Pure zonDie hier in ons eigen land verstek laat gaan. Daarom zoeken we hem elders op. De reis is dus op papier uitgestippeld en be sproken. Als degelijke huisvrouwen hebben we natuurlijk een lijstje gemaakt, wat of er allemaal meegaat in de koffers. En dan denken we met een wijze glimlach terug aan die allereerste vakantie met de kinderen. Koffers, niet om te tillen De laatste avond voor de uittocht met gloeiend hete wangen achter de strijkplank gestaan. Geperst bij het leven. NU in 1965, doen we dat heel anders. Onze garderobe is licht en wat wel het allervoornaamste is: kreukvrij. Mieke Woerdenbagcb en Joop Daalmeijer Ritsen per meter Door alle jaren heen heeft de badjas zich weten te handhaven. Ideaal na een duik aan de Cote d' Azure, ergens in Italië, Joego Slavië of waar uw auto, autobus of trein u ook brengen zal. Bad jassen in geklede modellen en vrolijke dessins. Ideaal ook aan de Nederlandse stranden. Twee afbeeldingen daarvan ziet u hier (nr. 3). Jassen van badstof, een katoenen weefsel, dat uitzonder lijk zacht en gemakkelijk is, en veel vocht opneemt. De zon tegemoet in puur katoen. Dat heeft u trouwens op de Bous- sac-modeshow kunnen zien. Dat be tekent dus de aanwinst van mins tens twee strappless bikini's van zachte badstof. In het buitenland sta je daar als vróuw heel anders te genover. En... het is de idealema- nier, om in recordtijd koffie-bruin te worden. Deze bikini's (nr 1) kunnen ook met bandjes worden gedragen, fri vool om de hals gestrikt. De hoogte van de beha is verstelbaar door het middenvoor zittende strikje. Vooral het gebloemde lijkt ons extra fleu rig. Met als aantekening, dat beide broekjes gevoerd zijn en de voor panden elastisch en licht gedra peerd. U vraagt voorzichtig naar de prijzen? Die vallen ontzettend mee: het effen model f 22.50 en het ge bloemde f 24.50. Modellen van Twe- ka. Misschien wenst u een pikanter mo del? Ook daaraan kunnen we u hel pen. Let u eens even op de effen bikini van katoenen popeline (nr 2) in contrast herhaling bij beha en broekje. Op het lage broekje (de grote mode van het jaar en ook ver krijgbaar tot maat 44) is een schoot je gesuggereerd door een naar het midden toelopende schuine opgestik te band in dezelfde kleur als de on derzijde van de cup. Vraagt u naar model „Stripy" van Tweka. De prijs f 22.50. Op een modepagina van heel wat jaren terug zou waarschijnlijk bo venstaande tekening als iets van het allernieuwste worden aangeprezen. De lange jurk v. de fietsendevrouw is nu verdwenen: de broekrok met de wijde pijpen is ervoor in de plaats gekomen. Ook de plus-four van de heer doet wat vreemd aart, al wordt hij tegenwoordig weer meer gedragen. Als U moderner wilt zijn, lees dan deze pagina eens. Dit is model „Brassy". Het broekje, short model, is uit een geweven ka toenen ruit met een linnenachtig ef fect. De versterkte cups van de beha zijn opgezwt uit drie delen, en is afgezet met een bies, die doorloopt in de schouderbanden. Let U eens op de leuke strikgarnering op het broekje. Deze bikini is te verkrij gen in vijf kleuren. Ritssluitingen geven wel de toon aan dit jaar. Bijzonder geestig vinden we de verwerking van de rits in deze deux-pièce. Het is een model uit de collectie van Bobby Brooks. Het ge heel is vervaardigd van stevige en soepele katoen. Naast de verwerking van de rits in de rok en de voor kant van het jack, kunnen de twee steekzakjes ook gesloten worden met ritsen. Grote, ronde ringen aan de rits geven een speels cachet aan het geheel. De prijs is totaal F 49.50. --V Plaats ingeruimd voor het driedelig Trenco strandpak voor de heer ge maal! Het bestaat uit een zwem broek, short en jasje. Een fris des sin in blauw en rood op een sneeuw wit fond. En als u dan aan zijn zijde gaat in dat geestige blauwe strand- pakje met bijpassende hoofddoek. Dan is het volop zomer in uw hart. Ik zie u weer uw wenkbrauwen fron sen: het super zomer-tenue voor Hém slechts f 34.75. U bent slechts drie gulden duurder uit: nl. f 37.45, waarvan f 19.75 voor het jasje,f 12.75 Voor hem* of voor haaf in de vrije weekends, in de camping of waar dan ook, zijn lange katoenen panta lons een uitkomst. Er zijn tientallen variaties in, ge maakt uit verscheidene soorten katoen. Op foto 5 ziet U hem en haar in vrije-tijdspantalons (laag gesneden) uit de collectie van Lee Cooper, extra sportief door de ceintuurs. Pantalons met „sailor-pijpen", hetgeen nog niet betekent, dat de smalle pijpen uit de tiener )- mode zijn. Nog lang niet! Ze zijn vervaardigd van denim en whipcord. Hoogst modern de kleuren zwart, beige en blauw. De prijzen varieren van 13,50 tot 16,-. Iets heel anders de blauw-wit-grijs geruite katoenen blazer met opgestikte klepzakken, gedragen op een blauwe, katoenen pantalon en daarbij passende ka toenen schoenen. Iedere vrouw, die er eenj helemaal „uit" is ,is met deze combinatie helemaal „in". No teert u maar: blazer 45,pantalon 24,75; schoenen 14,75. Iets geheel afgestemd op de watersportEen lichtgeel badstof ensemble voor haar. De biezen en de windroos op het hesje zijn blauw. Prijs: 49,75. Het zeilpak van „hem" bestaat uit een blauwe hes met vetersluiting en een smette loos witte pantalon. Een hap in het vakantie-potje: 82,Deze modellen zijn van Perry v. d. Kar. Heel belangrijk is daarbij, dat de huid nooit geïrriteerd wordt. Bij warm weer heerlijk koel is en bij koel weer behaaglijk warm. Uw doch tertje krijgt dit jaar een nieuwe badjas? Dan een met helle kleuren, ruim opgezette zakken en een bre de kraag, waarin haar hoofd hele maal schuil kan gaan. voor het broekje en slechts f 37.95 voor de hoofddoek. Het enige wat in al die jaren niet veranderd is, is de pret tijdens de vakantie. Mogen wij U dan tot slot een heel prettige vakantie toewen sen, met veel mooi weer, waar U ook heengaat, naar Spanje, Italië of gewoon naar een klein stulpje, er gens in ons eigen, toch ook wel erg mooie land. Rechts de mens van tientallen ja ren terug, tijdens de vrije tijd. Op de foto links een beeld van de he dendaagse mens in de vakantie of tijdens het weekend. De kleding is proclitisch en ongecompliceerd. Geen wijde, fladderende rokken, maar 'n handige pantalon. Geen hoge rijg schoenen, maar gemakkelijke schoe nen), zoals sandalen, en katoenen tennisschoenen. V

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 8