riet nieuwe een ten 3i caruó ze Hall on vaar der L. Pielers van Overbeck vertelt Doopformule: een zak (zand) zijt ge en zult ge blijven I „SCHOORSTEENKWESTIE DE WERELD NU UIT 'Het pïettig webben tfy'cte, Schiedamsche Cartonnagefabriek Wil Tf 5 I r Aangesloten bij de Nederlandse Huls-aan-Huisblad Pers Verschijnt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse Vrijdagavond, 30 juli 1965.Een opgewonden heer L. C. Pieters, secretaris én penningmeester van de luchtvaartclub „Icarus" laat ons opgetogen dé uitnodiging zien, waarop hij al maanden gewacht heeft. Een tocht met de „Marco Polo", samengesteld door de Haag se Ballonclub onder supervisie van drs. J. Boesman, zal voor hem op zaterdagmiddag, 4 uur, werkelijkheid worden. Dat is dan ook gebeurd. Op een terrein aan de Rembrandtlaan te Almelo. Begun stigd met mooi zonnig weer steeg de ballon omhoog. Een beleve nis apart. Zand en cliainpv Foto's Gironummer voor HERSTEL CARILLON is: „VOOR CARILLON GROTE KERK" Die boodschap Verzuchting van een 88-jarige Schiedamse NOTITIES ,A V wicm (EN NOG GOED BETAALD OOK7 tel. 260500, na 6 uur 's avonds tel. 266459 WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1968 OPLAAG 30.150 EXEMPLAREN 16e JAARGANG No. 84 OOK IN ROTTERDAM OUD-MATHENESSE KANTOOR: BROERSVEST 12S - SCHIEDAM - TELEFOON 26.39 39-26.73.68 HOOFDREDACTIE: P J. HOVINGH Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale adminlttratie Randstad-edTltes. Koornmarkf 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft. Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland .AL „Of de heer Pieters bang was?" Zijn antwoord hierop is kort en bondig. „Angst had ik met de ballast thuis gelaten. Dit was iets fantastisch. Iets, waarover je niet uitgesproken raakt. Op een gemiddelde hoogte van pak weg 300 meter te kijken naar het verkeer beneden je. Waarbij een paard en wagen als het ware voortkruipt, maar aan de andere kant voorbij ra zende auto's. Een zweefvliegtuig van het vliegveld Twente' had alle aandacht voor hen en dat moest door de heer Pieters even vereeuwigd wordenOnder hen volgde mevrouw N.ina Boesman en mevrouw Devement, echtgenoot van de commandant deze dag in „het mandje" hen volgend. Zij hadden hen een kwartier na de landing al te pakken. Een landing op een hek met prikkeldraad in een boereweit je in Langerich, ongeveer 18 km van Munchen vandaan. Boven Westfalen had men de ballast overboord ge gooid, de sleepkabel gepakt en gas felost. Tussen kwart over 7 en half had die landing plaats. De door snede van de „Marco Polo" is onge veer 11 meter en heeft een gasin- houd van 550 kubieke meter. Luchtziek geweest?" vragen we voorzichtig. „Deze tocht had alleen maar voordelen", betoogt de heer Pieters met klem. ,,'t Was een ware belevenis en volgens de heer Boes man op hengelen na de gevaarlijk ste sport, want je kan bij allebei al leen maar in het water vallen!" Dat is dan niet gebeurd. De heer Pieters heeft eens de „zee- doop" gehad. Nu kreeg hij in Lange rich de speciale „ballonvaart-doop" met 20 kilo zand en 1 fles champag ne. Hij heeft zich daardoor een dub bele naam verworven, want hij heet in de ballonvaartwereld nu officieel L. C. Pieters van Overbeck! In okto ber krijgt hij een uitnodiging voor een bijeenkomst van die „ballon- vaarders" in Den Haag. Na die doop werd de ballon in een luxe aanhanger opgeborgen en zat men in Langerich een diner aan, waarna men per auto huiswaarts reed. Bij de grens was er nog een vermakelijk incident. De douanier begreep niets van de lakonieke me dedeling: „alleen een ballon!" Met een vingerwijzing naar de aanhan ger. Maar zijn collega herkende de heer Boesman en de terugtocht kon zonder vertoning van passen ver volgd worden. Om half 4 (in de zon dagmorgen) was de heer Pieters weer veilig thuis! Vanzelfsprekend zijn er bij het klaar maken van de ballon verschillende foto's gemaakt. De Schiedamse prijswinnaar van een der prijzen van de LUVA-loten, zelf een enthousiast cameraman, heeft nu zijn handen 27-17 ten name van Spaarbank Anno 1820 te Schiedam met vermelding vol om al die foto's te ontwikkelen en ze te verzenden als ruil-mate- riaal. Ongelooflijk mooi die opname van het zweefvliegtuig, opgenomen om tien over 5 in de buurt van het. vlieg tuig „Twente". De luchtvaartvereniging „Icarus" vaart hier wel bij, want die foto's zullen het clubhuis aan de Diepen- brockstraat 79a alleen maar meer cachet geven! Br is een 24 vier kante meter werktafel toegezegd door de firma van Gerven aan de Parkweg. Als die er is, kunnen de 18 leden aan de slag. De firma Kuypers N.V. staat borg voor de verlichting via TL buizen, 7 dub bele. Br komit ook een eigen vliegterrein op „Thurlede". Men hoopt daar een aparte startbaan van betontegels 50 x50 te kunnen maken. Al met al ple zierige vooruitzichten, vooral nu de vakanties van de bouwvakkers ach ter de rug zijn. Die jongelui weten nu, dat daar naar hartelust gewerkt kan worden. En dat iedereen daar welkom is! Bestaat er iets geweldi- gers juist voor knutselaars, om on der goede leiding te werken? Van el kaar te brengen? U hoort daar straks nog wel meer van als u na de officiële opening de modellen van de jongens van „Icarus"i zelf kunt bewonderen. Aan de Diepenbrock- straat 79a...! Toch is de heer Pieters niet de enige Schiedammer, die kennis maakte met het ballonvaarders-echtpaar Boesman. Enkele jaren geleden wa ren ze hier op een wijkavond en hiel den een boeiende lezing. In de pauze kregen de aanwezigen de gelegen heid schriftelijk vragen te stellen. Mevrouw J. Verhoev-Poot, toen nog niet zó bekend met haar oude-kran- ten-actie als nu, verdiepte zich in het vraagstuk van „de kleine bood schap" van de ballonvaarder tijdens een urenlange vlucht! Schreef die vraag op, maar bleef wijselijk „ano niem!" Groot haar verrassing, toen drs. J. Boesman juist deze vraag de origineelste vond, maar niet wist, wie deze gesteld had. En dat terwijl deze voor een eerste prijs in aan merking kwam: een kabeltocht met een oranje ballon... Mevrouw Verhoev, als altijd recht op haar doel afgaand, maakte zich toen maar bekend. De kabeltocht in Terheyden ging wegens het slechte weer niet door. Maar ze kreeg een uitnodiging voor Steenbergen, waar men het 500jarig bestaan van de stad op grootse wijze vierde. Met de burgemeester en de heer Boesman aan boord, onderging zij dit alles. Er de herinnering van over houdend dat het er een uit duizenden was! Foto's in haar album zijn er nu de stille getuigen van. Maar of ze in middels veel wijzer is geworden over die „kleine boodschap?" De kans op een ballonvaarttocht als die van de heer Pieters heeft me vrouw Verhoev niet. Maar alle vreugde om het succes van de op brengst van oude kranten door de eigen C.A.B.-mensen geschonken, straalt van haar gezicht af, als ze vertelt, dat vóór de tocht naar Roc- kanje op 3 juni op de Maasboule vard op 3 juni toen ter waarde van een bedrag van 100.werd gege ven. Op 1 juli was de groep kleiner, omdat vele bestuurders met vakan tie waren. Toch nog een bedrag van 65.Nu is haar laatste hoop dit jaar gevestigd op 9 september a.s. Dan zal de grote auto van de heer Hersbach wéér op de Maasboule vard staan. Dan zullen alle C.A.B.- pupillen, vóórdat ze naar Groenen- daal rijden, in de gelegenheid ge steld worden „hun eigen kranten" af te geven. Denkt u daaraan in deze dagen. Het moet op uw „Winterfeest" als af sluiting van dit seizoen een enor me voldoening zijn, als u, als C.A..B- pupil, aan deze opbrengst heeft me degewerkt. Het bedrag zal door me vrouw Verhoev op die middag be kend gemaakt worden. U zorgt toch ook, dat u daarbij bent...? O, Koemarktplein, waar blijft je klok, Is die nog altijd op zijn stok? Wij HEMA-bewoners doen 's gok, Komit die nu wel? Nu geen gemok We schreven 1964. Het was in maart We hebben de krant zuinig bewaard De Gemeenteraad was bijeen ver gaard, Het werd een programma met een staart...! Er stond op de agenda vermeld, Een bedrag met heel veel geld: 13.600 guldens even uitgeteld, Voor een klok op het Koemarkt veld...! 'n Klok met drie uitkijktorens, Links, rechtsachter, van vorens, Dus eentje met veel voelhorens, In ons plantsoen zonder dorens...! Nu zijn er 16 maanden verstreken, Wij komen er niet uitgekeken, Het zijn nu al 66 weken, Niet heel lang bij de tijd vergele ken...! Maar eenmaal zal die klok wel ko men. De hartewens van onze dromen, De weg is lang van Schiedam naar Rome, Kom aan! We kijken met hele stro men...! J. M. van Kemenade, Hemaflat 314. GEENKLACHTEN en adviesavonden houdt de Kath. Bond van Metaalbewerkers „St. Eloy" afd. Schiedam in de maand augustus. Voor spoedgevallen: de heer J. Overdevest, tel. 260030, van Hallstraat 31 of de heer T. Verschu ren, Voorstraat 32, tel. 260140... DE TOREN van de St. Jan kan men gedurende de kermis, die in de week van 7 tot 14 augustus zal worden, beklimmen Vorig jaar maakten bijna tweedui zend Schiedammers van deze gele genheid gebruik om hun stad nu van boven te bekijken. Vooral voor de toeristen een evenement... -i.'r1 V-AV-ï •V Er is alle kans, dat de „schoorsteen veegkwestie" die de bewoners van de panden Burg. Honnerlage Grete- laan 97 157, Parkweg 340 400 en Noordvestsingel 11 71 met hun huiseigenaar hadden is opgelost. Immers maakten we er onlangs mel ding van, dat een firma te Vlaar dingen op nogal ontactische wijzen een schrijven had verzonden naar de bewoners van bedoelde panden, waarin deze min of meer werden gedwongen de schoorstenen door bedoeld bedrijf te laten vegen. Dit bedrijf dat in Vlaardingen een zeer goede naam heeft en zelfs twee kantoren van de Vlaardingse vakan tiefeesten in haar zaken aan de v. Hogendorplaan 123-a en Floris de Vijfdelaan 14 heeft laten vestigen voelde zich in haar eer aangetast, evenals de bouwer van de huizen. Na de bewoners intussen een schrij ven hebben ontvangen waarin deze kwestie uiteengezet is, ziet het er naar uit, dat er geen onenigheid meer heerst of zal ontstaan tussen de bewoners van genoemde panden en de huiseigenaren en bouwers, het schrijven heeft de volgende inhoud: „Enige tijd geleden ontving u als bewoner van één der bovengenoem de panden een schrijven van de fir ma „De Kolenbron" te Vlaardingen inzake het vegen van schoorstenen. Alhoewel de opzet goed was bedoeld is de uitvoering van deze kwestie zeer ongelukkig verlopen. Teneinde de panden in een zo goed mogelijke staat te houden is het im mers van belang, dat de schoorste nen eenmaal per jaar worden ge veegd zoals ook in het huurcontract is vermeld. Om te verzekeren, dat di't ook inderdaad gebeurt, werd door de firma Nederveen contact opgenomen met de Kolenbron. Uiteraard met de bedpeling dat het vegen van de schoorsteen in goed overleg met u zou geschieden en zonder iemand te noodzaken de schoorsteen tweemaal achtereen te laten vegen. Het is helaas anders gelopen, zij het dan dat deze gehele kwestie zich zonder onze voorkennis heeft afge speeld. Als huiseigenaar stellen wij er ech ter prijs op u te verzekeren, dat wij deze gang van zaken bijzonder be treuren om dat maatregelen zijn ge troffen om een herhaling te voor komen".

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 1