Het nieuwe Clubhuisleider Henrion Verpoorten gaat voor Schiedam verloren OOK DIT IS TAPTOE-DELFT. 1 Schiedamsche Cartonnagefabriek Belast met leiding van een kampeerboerderij te Leek Schiedamse jeugd gooit haar eigen glazen „Zand er over" ïdfftettty tmken fy'de in Schiedamse NOTITIES Ilial gaat te ver. Verschi|nt: woensdag en vri|dag in Schiedam, Kethel en Oud Mathenesse Ieder mens heeft heel diep in zijn hart een verborgen wens Bij de een zal die vroeg of laat, bij de ander helemaal niet vervuld worden. Dat kunnen we nu niet zeggen van de clubhuisleider van •-St. Joris Doele de heer C. A. Henrion VerpoortenOp zoek naar een geschikte kampeerboerderij voor zijn clubhuisleden kwam hij in Leek terecht, 15 KM ten zuid-westen van Groningen. Een leeg staande boerderij 13x15 m, die nu helemaal verbouwd wordt tot kampeerboerderij. Een ideaal recreatie-oord, 34 meter lang, 15 me ter breed met bijgebouwen van 9x14 meter. Hierin zijn de keuken, het kantoor en de ontvangstruimte gevestigd. Voor het gezin Hen rion Verpoorten is een gerieflijke vrije woning naast de boerderij beschikbaar. St. Joris Doele Rechterhand Mag Amsterdam z'n .Lieverdje" hebben, dat met name in de zater dagavond belangstelling staat, Schiedam heeft ook een paar lie verdjes. Van die leuke, dappere jongens. Maar niet heus. Meer iiguren, lijkt ons toe, die de kat in het donker knijpen, gauw even rondz'en of er niemand kijkt en dan klets-boemweer een ruit aan diggelen. Gironummer voor HERSTEL CARILLON is: „VOOR CARILLON GROTE KERK" WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1965 16« JAARGANG No. 90 Aangesloten uij de Nederlandse rtuis-aau-huisuiad rei» OUD-MATHENESSE OOK IN ROTTERDAM KANTOOR: BROERSVEST 125 - SCHIEDAM - TELEFOON 26.39 39-26 73 68 HOOFDREDACTIE: P J HOVINGH - r Inzendtermiin advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraao De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Toen de heer Henrion Verpoorten vijf jaar geleden de taak van de heer Karei Scholten, clubhuisieider van „St. Joris Doele" in onze stad overnam, was hij al 5'/2 jaar club huisleider in Gouda geweest. Schie dam zal in hem een goed leider mis sen. Denkt U maar eens aan de ver schillende avonden voor de jeugd. De zomerkampen, twee in Drunen, een in Qisterwijk en de laatste twee in Moergestel. Ondanks het slechte weer heeft men zich enorm geamuseerd en deerde de plens buien hen niet. De akties van het oude speelgoed in de stad ophalen en met de staf en medewerkers he lemaal opknappen. Nadrukkelijk verzoekt hij ons erbij te zetten, dat al wat hij voor dit clubhuis deed geschiedde met de volle medewerking van zijn staf en allen, die het clubhuiswerk 'n goed hart toedragen. Verder zijn aandeel in de Kerstboomverbrandingen, het Nieuwjaarsvuurwerk. Zijn "aandeel in de Vereniging Nationale Feest en Gedenkdagen, de Jeugdraad, waarvan hij een jaar voorzitter ad i'ntefim was. De kaarten met teke ningen van Luuk Scholten, die in fleurige mapjes ten bate van het clubhuiswerk verkocht werden en vele, vele mensen bekende plekjes van Schiedam als speciale groet brachten. Eind van het jaar zet de heer Hen rion Verpoorten achter dit alles een streep. Met zijn vrouw, zoon Ger- bert van 7 en dochters Carla (5) en Anja van P/2 jaar zal hij daar ginds in Leek een geheel nieuwe toekomst opbouwen, volkomen be antwoordend aan het ideaal, dat hij zich eens voor ogen gesteld had. Het zal hem in Leek wel lukken, dunkt ons. En de Schiedammers weten nu meteen een fijn vakantie adres voor volgend jaar...! Wij hebben hierover met de heer Henrion Verpoorten wat gepraat. Hij doet kennelijk moeite zo onver schillig mogelijk over deze buiten kans in zijn leven te praten. Het geen natuurlijk niet lukt. Waar een mens vól van is, klinkt ook iets er van in zijn stem door! Hij weet, dat hij daarginds helemaal opnieuw moet beginnen. Dat hij de kans krijgt iets op te bouwen voor de jeugd, die nu eenmaal zijn (onstui mig) hart heefï. Hij is vergroeid met het jeugdwerk, heeft een bij zonder voorliefde voor juist het kampwezen. Het grote ideaal in zijn leven, staat nu op die boerderij „Westerheerêt" aan de Midwolder- weg 19 op het punt verwezenlijkt te worden... Tezamen met zijn vrouw, op en top een buitenmens en afkomstig van een boerderij, zal hij er zijn vier kante schouders onder zetten. Hij is vol goede moed. Nog vóór het jaar teneinde loopt, zal hij met zijn gezin onze stad verlaten. Dan wacht hem een gloednieuwe taak, waarte gen hij zich best opgewassen weet. De boerderij pacht hij van de ge meente, die ervoor zorgen zal, dat de 5 ha grasland achter de boerde rij klaargemaakt wordt voor kam peerterrein, waar men op echt rus tige plekjes kan kamperen. Jonge lui van 16 jaar kunnen een kamp- kaart krijgen en onder bepaalde leiding recreatie krijgen. Leek is heel bekend, vooral het Leekster- meer. Ook het groot landgoed „Nienoord", waar allerlei rijtuigen en arresleden te bezichtigen zijn. Zelfs de koets van keizer Franz Jo zef kan men er zien. Br is een schel pengrot, een mddged-golfbaan, een modern zwembad, dat pas vorig jaar geopend is. Zelfs een ijsbaan. Dan sportvelden, speelweiden, picknick- plaatsen. Een openluchttheater. Dit jaar komt de Sporthal klaar. Leek is een zeer vooruitstrevende gemeente. Met zijn inwonerstal van slechts 10.000 mensen heeft men daar al heel wat bereikt en is men bijzonder gelukkig met het vooruit zicht, dat deze kampeerboerderij een energieke leiding krijgt. Niet alleen jongelui, maar ook ge zinnen zullen er volgend jaar een gastvrij onderdak kunnen vinden. Met desgewenst 's avonds een door de leiding verzorgd programma. Er zijn vele mogelijkheden. De heer Henrion Verpoorten zal ze onge twijfeld allemaal benutten. Eerste vereiste voor hem is wel, dat hij contact krijgt met de jeugd uit Leek en omgeving. Daarom zal hij eenmaal in de week een speciale contact-avond beleggen. Hij zal daardoor ook reacties van clubhui zen krijgen. Op het ogenblik wor den er verschillende dia's van „Wes- terheerdt" en omgeving in Leek ge maakt, die dan vertoond zullen worden. Jong geleerd, oud gedaan. De Taptoe-Delft, waarvan we vanavond (woens dag) weer de Generale-met-publiek beleven, maakt school! We hadden natuur!i|k ook een plaatje met fraaie gala-uniformen kunnen brengen maar tenslotte is ook dit de taptoe-Delft ten voeten uit. Van vanavond af tot en met zaterdag 4 september zal het grote muzikaal m.Ltante evene ment weer op de Delftse Markt plaatsgrijpen. Ook bij de V.V.V.-Schiedam zijn kaarten in de voorverkoop voor deze Taptoe-Delft 1965. ruit snuiwelt is het reuze vervelend voor de betrokkenen, maar is er toch meestal geen opzet in het spel. Klakkeloos ruiiten vernielen om een grote „ster" te zien verschijnen en vervolgens het lekker te horen rin kelen en meteen de sokken er inge zet, neen dat iis geen werk meer. Dat de Schaediamse politie niet overal op kan letten spreekt voor- zichzelf. Dat vaders en moeders niet elke dag hun buiten spelende jon gens en meisjes elk miinuut op de voet volgen is ook logisch. En als Jan thuiskomt zal hij heus niet zeg gen: „Fijn lekker tien ruiiten inge gooid van de school op het Edison- plein". Maar toch ligt hier wel een zekere verantwoordelijkheid bij ouders en opvoeders. Brave Hen- drikken hoeft men wan zijn kinde ren niet te maken, doch het bijbren gen van een zekere eerbied voor andermans eigendom dient toch er gens in de opvoeding te zijn ver weven. Hoe we hier zo ineens op komen? Och, we liepen gisteren juist een hevig verontwaardiige wethouder tegen het Lijf. Die die dag juist een hieie waslijst van glasschade aan schoolgebouwen onder ogen had ge kregen. Deze stadsbestuurder was er mismoedig van. „Moet je nou-es zi'en", zei hij met heilige veront waardiging, „daar hebben ze tussen 1 januari en 6 augustus alleen al op het Edisonplein meer dan 200 ruiten ingegooid en kijk hier, de Mathenesseschool staat geboekt voor 45 nieuwe ruiten en de Jan Ligthartschool 27 ruiten". Hij som de school voor school op en we turfden zo'n slordige 500 ruiten. Handen vol geld kost het. En nog even afgezien daarvan, het is zo dom, zo nutteloos. Gelukkig kennen we bij ons (nog) geen uitgesproken Provo's, maar met die ruitm-in-gooiers is het al En nu kunt u het geloven of niet, maar zo zijn er sinds januari in ons goede Schiedam niet minder dan pakweg 600 rui en er aangegaan. Zelfs nog een paar duizend meer, maar genoemde 600 betreffen alleen nog maar de beglaztng van voor namelijk schoolgebouwen. Rancuneuze diaden van zittenbl ij- vers Of van „lieverdjes" die het niet zo best met hun leerkracht kunnen vinden? Neen, in 99 van de 100 gevallen is alleen maar sprake van botte vernielzucht. U kent dat wel, heesters uitrukken, over gras velden rennen waar met duidelijke letters „verboden" op staat, eenden pesten, deels kwajongensstreken, deels echter ook een vorm van be- zigzijn die verontrust. Als er bij het „balletje trappen" een DE NIEUWE CURSUS van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Schiedam vangt aan op maandag avond, 13 september a.s. in de West molenstraat. Dit wat de beginners betreft. De curus voor gevorderden wordt op donderdag, 16 september a.s. hervat. ZILVEREN KERKZANGERS van d'e H. Hartkerk in Schiedam-Z. waren zondag de heren J. Meeder en C. Wever. Vanzelfsprekend, dat zij hiervoor in het huldigingszonne tje werden gezet en familieleden en vrienden tijdens de drukbezochte receptie gelegenheid kregen hun hiermede te feliciteren. 9 WIE DE SNELHEID van zijn auto op de Rotterdamse- dijk opvoert tot maar liefst 72 KM riskeert een bekeuring. Er waren er 6 „gloeiend bij!" DE MAANDELIJKSE extra collecte ten bate van de Oud- Katholieke Kerk op de Dam heeft plaats op zondag, 29 augustus a.s. Door pastoor C. P. van den Berg dringend aanbevolen. OVER EEN SCHUTTING op de Westvest klimmen en daarbij blijven hangen met zijn hand in het prikkeldraad bezorgde een elfjarige jongen heel wat narigheid. De daar door ontstane wond moest n.l. in de Dr. NoletS'tichting gehecht worden. 9 VOOR HET EERST na jaren zijn 24 jongens en meisjes van de korfbalclub „ODI" naar een kampeerboerderij in Renswoude vertrokken, waar zij een week zul len verblijven. C JONGENS EN MEISJES vanaf 12 jaar, die graag de volleybal- sport willen beoefenen, kunnen over deze sport alle gewenste inlichtin gen verkrijgen bij de heer P. H. Soe- ters, Westvest 106, tel. 269321. „Zand er over", zo luidt vrij ver taald de uitspraak van een kort geding dat diende tussen de ge meente Schiedam en het zandover- slagbedrijf van de firma Oosterwijk. „Zand er over", zo luidde de ge vraagde arbitrage in dit verschil, waarbij de gemeente het genoegen smaakte in het gelijk te worden ge steld, waar de prijs en het ternpo van uitvoering in het geding waren. Voor de gemeente die met het ge vraagde bindend advies het gelijk aan haar kant krijgt, ging het niet zozeer om dit „gelijk" in dit ver schil over het genoemde zandover- slagbedrijf gesloten contract alswel om iets veel belangrijkers: het vei lig stellen van de woningbouw voor 1965-'66 in de Kethelse bouwpolder Groenoord. Door de zojuist binnen gekomen uitspraak zal het opspui ten van het bouwterrein geen verder uitstel meer kunnen veroorzaken en loopt het bouwschema ook niet langer meer gevaar. Voor beide par tijen met recht: zand er over! 27-17 ten name van Spaarbank Anno 1820 te Schiedam met vermelding erg genoeg. Laten wij, ouderen, er daar waar mogelijk eens wat aan doen. Op het gevaar af anders onze goede naam van een ordentelijke burgerij te zijn te grabbel te gooien. (EN NOG GOED BETAALD OOK) te'- 260500, na 6 uur s avonds tel. 266459

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 1