tiet nieuwe internationaal ulieaf^eeót op na una 2eótienh loven C&A OOK IN VLAARDINGEN Kaartverkoop bij de VVV-Schiedam Sterk bezette luehtshow én grootste expositie in Delft 4/et plettiy wen/cm fy' Verschi|nt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud Mathenesse &IHS Geen ILSY op Ypenburg meer? Het zij zo, maar de liefhebbers van een internationaal vliegfeest kunnen nu toch aan hun trekken komen. Dank zij een gedurfd initiatief van de Vliegtuigbouwkun- dige Studievereniging „Leonardo da Vinei" zal in samenwerking met de KNVvL en andere luchtvaartinstanties op zaterdag 2 okto ber op de luchthaven Rotterdam (Zestienhoven) een vliegfeest worden georganiseerd waaraan zes verschillende landen deelne men met de nieuwste verkeersvliegtuigen en bekende stuntteams. Verwacht wordt dat dit internationale vliegfeest zeker 50.000 men sen zal kunnen trekken. BUTAAN GASKACHELS Expositie Viul-mjU. 16e JAARGANG No. 94 huiigwwiwibii wy us l^wubiiwtiu«« i luia uuiri lUieUiuu r«il OOK IN ROTTERDAM OUD-MATHENESSE KANTOOR: C. J. v. d KLINK - BROERSVEST 125 - SCHIEDAM - TELEFOON 26.39.39-26.73.68 HOOFDREDACIlE: P. J. HOVlNGH Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonas. Centrale administratie Randstad-edities? Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland I? L De Internationale luchtvaartshow ILSY mag dan mede onder de druk van de publieke opinie (vliegen en stunten boven de bebouwde kom, gezellig maar gevaarlijk, zei men...) van het vliegveld Ypenburg zijn verdreven, op het Rotterdamse Zestienhoven zal de gevleugelde symbolische combinatie Phoenix- Icarus weer herleven. Dit alles Ln het kader van de vier de lustrumviering van genoemde Studie-Vereniging „Leonardo da Vinei", waarmee alle ruim 350 vliegtuigbouwkundige studenten die de Delftse TH telt zich nauw ver want voelen. In overleg met de af deling Vliegtuigbouwkunde van de Technische Hogeschool, die kort geleden een geheel nieuw gebou wencomplex heeft betrokken langs IIIIIIIIIIIIIIIIIIIMMIIIIIIirillllMIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIlllllllllllll'Jlllllllli Deze F 104-Starjighters zullen I ook demonstreren bij het vlieg- feest te Zestienhoven, zaterdag 2 i oktober. i de Rotterdamseweg, de Koninklijke Vereniging voor Luchtvaart en de Nationale Vliegtuigindustrieën i'S besloten deze gelegenheid aan te grijpen om gezamenlijk enige grote manifestaties te organiseren. En het sluitstuk ervan vormt het internationale vliegfeest, op zater dag 2 oktober. Het programma, gis termiddag op een persconferentie nader ontvouwd, ziet er veelbelo vend uit. Het vliegfeest begint al om kwart voor twee die middag met een voorprogramma van een half uur, waarin demonstraties worden gegeven met zweefvliegtui gen, verkeersvliegtuigen, de sport- vliegerij, parachutespringen e.d. Het publiek, dat wordt uitgenodigd zelf (klap)stoeltjes mee te bréngen of anders zich neer te vlijen op de gro te voor dit doel afgezette gras strook langs de startbaan (er ko men geen tribunes) kan overigens al van elf uur 's morgens af terecht; er zal in de tussentijd genoeg te be leven zijn. De ideale er. voordelige oplossing voor verwarming van kamers zon der schoorsteen. Zeer geschikt voor bij-verwarming. Gemakkelijk verplaatsbaar. Zeer zuivere verbranding. Sierlijke modellen, passen in iedere ruimte. Leverbaar met ingebouwde gasfles. Branden circa 100 uur op 1 fles gas van 11 kg. Verbruiken ca. 8 cent per uur. Parlkweg 106 Tel. 260111 (3 lijnen) Ook de Russen hebben toegezegd dit vliegfeest te kwenen opluisteren en men heeft dari ook grote ver wachtingen van hun demonstraties. Waarmee zij zullen komen aanvlie gen is nog niet bekend, daarover wordt een zwaar stilzwijgen be waard, maar dat de bekende lucht- vaartrivalitedt tussen Amerika en Rusland ook op deze grote show tot uiting zal komen staat wel vast. En dat de deelnemende naties er op uit zijn ter wille van de good will elkaar wat vliegen i.e. vliegtui gen af te vangen nemen de organi satoren op de koop toe. Dat kan de kwaliteit van de show alleen maar verhogen. Zo wordt al verno men, dat de Russen met het Groot ste vrachtvliegtuig ter wereld, de Antonov ook voor passagiersvluch- ten om te bouwen, willen vliegen; u weet wel, die luchtvaarttechni sche (en politieke) voltreffer van de recente Parijse luchtvaart salon. Trouwens, de beste paradepaardjes van die Parijse Salon zullen ook op Zestienhoven worden gedemon streerd. Zo zullen iie Amerikanen hun reusachtige vrachtvliegtuig Hercules laten vliegen en komt on ze eigen KLM met de nieuwe en ge degen DC-8. Uoorslarters Het zijn dus echt niet alleen de „kleintjes" die Zestienhoven zullen aandoen. Hoewel ook de „zware jongens" onder de deelnemers met een gerust hart zich een landing op dit vliegveld zouden kunnen veroor loven, wordt door hen toch de voor keur gegeven aan het zgn. doorstar ten. Men komt daarbij dus laag aan vliegen, rolt wat door over de start baan en vervolgt z'n weg. Ook de stuntteams beloven veel goeds en de organisatoren kunnen met trots melding maken van de komst van het bekende Franse stuntteam de Patrouille-de-France, dat zich hiermee voor het eerst in ons land presenteert. Amerikaanse, Russische, Italiaanse en Engelse stuntteams hebben reeds toezeggin gen gedaan en de Engelsen komen zelfs met 9 toestellen. Nederland zal hierbij ook vertegenwoordigd zijn, hoewel het nog steeds een open vraag is of dit de Whiskey-Four zullen zijn al zo snel na het recente ongeluk. De Marine Luchtvaart dienst zal in elk geval van de par tij zijn. Enfin, u begrijpt het al, het wordt een daverend internationaal vlieg feest op Zestienhoven, dat u voor drie gulden op de grasmat van dichtbij kunt bijwonen of voor f. 7,50 op de weinige hier aanwe zige stoelen. Eén ding, rekent u er niet al te vast op dat u aan de rand van het vliegveld (gratis) ook wel een plaatsje kunt krijgen. In over leg met de Rotterdamse verkeers politie wordt nl. de Doenkade, die voor zo'n illegale uitkijkpost zou kunnen dienen, geheel afgesloten. Medio september zal men ook bij de VVV-Schiedam kaarten voor dit vliegfeest kunnen kopen. Voor het grote publiek heeft de Delftse Studievereniging „Leonardo da Vinei" overigens nog een trek pleister op het programma staan in de vorm van een groots opgezette Internationale Lucht- en Ruimte vaart-tentoonstelling, welke van 24 september tot 1 oktober in en om de vliegtuigbouwkundige wolken krabber langs de Rotterdamseweg ter hoogte van de Delftse kern reactor) wordt gehouden. Deze imposante expositie met een keur van demonstraties is vrij toe gankelijk, van twee uur 's middags Vervolg op pag. 3 EN NOG GOED BETAALD OOKT r I Nog éven en de winkelende huisvrouwen kunnen in Vlaardingen het gloed nieuwe kledingmagazijn van de firma C. A. Brenninkmeijer, in het gehele land beter bekend als C. A., bezichtigen. Op woensdag 15 septem ber a.s. gaan die deuren wagewijd voor hen open en heeft Vlaardingen dan de primeur van een eigen C. A.-zjaak. We zijn er even een kijkje gaan nemen. Zomaar, om te zien, hóe het pand er vanbuiten uitziet. Je behoeft er beslist niet naar te zoeken. Als je Vlaardingen binnenrijdt, rijst het ver boven alle panden, oude panden vóór het Liesveld uit. Een enorm groot complex, modern en strak van opzet, zoals de foto laat zien. Maar met nog dfgeschermde etalages... Daarvan kunnen we u dus niets vertellen. Dat doen we uitgebreid op vrijdag. Met veel nieuws over deze aanwinst, waaraan nu nog koortsachtig gewerkt wordt. Het Liesveld- winkelcomplex krijgt er een fraaie aanwinst bij. We hebben heel ongegeneerd voor u naar binnen gegluurd, maar in die enorme ruimte stond alles nog kris-kras door elkaar. Misschien wel jam mer. Nu weet u dus niets! Maar over twee dagen...! Dan vertellen we er u alles van. En op woensdag, 15 september a.s. kunt u zichzelf van overtuigen of het er werkelijk voor deliger is!

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 1