Het nieuwe WAT GEBEURT ER MET UW POOLFORMULIER bij S.V.V. 0 OP DE ZANDVLAKTE 'bijltje achter de Schermen Zo doen ze 't om yjieuuje tadóhiadheher Zaterdag om twee uur: start m Ook vaii buiten ipptettig w&iken Verschijnt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse Veertij* adressen EecSiiedwaardiji Ier dried u bbel d Een monument WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1965 16e JAARGANG No. 96 IOOK IN ROTTERDAM OUD-MATHENESSE Aangesloten bij de Nederlandse Huls-aan-Hulsblad Pert KANTOOR: C. J. v. d. KLINK - BROERSVEST 125 - SCHIEDAM - TELEFOON 26.39.39 - 26.73.68 HOOFDREDAC' iE: P J HOVINGH Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities* Koornmarkt 34, Delf», teleloon 01730-23627* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland U heeft misschien uw rijtjes op het bekende voetbal-toto-formu lier wenkbrauwfronsend al in gevuld. Of u zit nog te „dubben" of S.V.V. of Hermes-D.V.S. a.s. zondag die bekerwedstrijd wint. Sparta valt nog tegen ondanks de aanwinst van Ole Madsen, maar op papier, uw poolformu- lier, moeten ze toch winnen van D.F.C. Maar datzelfde D.F.C. stuurde E.D.O. jl. zondag met een nederlaag van maar liefst 70 naar huis. Vandaar dus die diepe denkrimpels in uw voor hoofdAls je de mening zo eens van verschillende verwoe de „pool-gegadigden" hoort, dan is de enig juiste manier zomaar klakkeloos kruisjes neer te zet ten. Zij bezorgden vele stadge noten al een buitenkansje. Een huisvrouw onlangs de tónUit gaande van de gedachte: „Wie waagt, die wint" waagt men dus elke week een kansje. Tot vrij dagavond 6 uur kan dat pool- fonnulier ingeleverd worden. En dan wacht men maar rustig af.... Wij kregen een uitnodiging eens achter de schermen van een toto- comimiiBsie van een voetbalvereni ging te komen kijken, hoe 't daar op vrijdagavond toegaat. U denkt dan met een gerust hart: „Mijn pool is ingeleverd en nu maar wachten tot zondagmiddag, als de uitslagen bekend gemaakt worden. U gaat er eens gemakkelijk voor zitten en bengt dat (mogelijk) waarde volle papiertje goed op. U kijkt naar de tv. U zet diie af bij een waardeloos programma en u gaat iets doen, waar u echt zin in heeft, want uw lange weekend is begonnen. Maar wat gebeurt er met uw poolformu- lier...? Een heel interessante vraag, die wij voor u zullen beantwoorden en waarvan u ongetwijfeld op zult kijken...! Om half 7 gaan vijf mannen van S.V.V. op stap. Maar op datzelfde moment of een dag eerder andere mensen van andere voetbalvereni gingen in onze stad. S.V.V. heeft 40 „poolinl ever-adres sen", waar zich 4 mensen over ontfermen. De vijfde ligt helaas al een poosje in het Gemeente Ziekenhuis, maar dat betekent beslist niet, dat de heer L. Valk met de armen over el kaar ligt! Mogen wij hem vanaf de ze plaats spoedige beterschap toe wensen? Om 8 uur zijn alle formulieren met het geld opgehaald en dan begint het grote karwei van rijtjes tellen, sorteren en bundelen bij 25 stuks. Dat doen de heren A. Bouman (tweede voorzitter van S.V.V.), M. Maan, W. Sonneveld (géén familie van de grote!), H. Schults en L. Valk al vijf jaar. In hoog tempo werken ze aan één stuk door. Deze avond bij flikkerend neonlicht, want buiten wordt iets gerepareerd. Nu kan je beter opschieten met flikkerend kaarslicht, dan dit! Maar het euvel werd vrij snel verholpen. Er was juist zoveel werk meer met die dubbele pool, een extra kans eens in de veertien dagen. Het werd een wedloop met de tijd, die met ere verloren werd, want er is hard genoeg voor gewerkt. Van de ruim 1700 formulieren de kolommen tél- len kijken of de namen en adressen erop staan... We geven het u te doen. Maar dit is teamwork. Men gunt zich amper de tijd een kopje kof fie te drinken. Sigaretten worden aangestoken, een speelse blik op horloges geworpen. Om half tien is het duidelijk, dat men het déze avond niet haalt om op 10 uur alles in te leveren. Het tempo verslapt echter niet. Het lukt hen twee bin nenkomers te charteren, vader en zoon Eijkenbroek. Mensen van heel weinig woorden, maar des te meer daden. De kanitinehouder Gerrit Romeijn brengt de laatste stapel binnen met die lakonieke opmerking: „Wat jul lie tekort komen, mogen jullie hou den!" Rinus Gosens, de trainer laat even zijn gebruinde gezicht zien. In de bestuurskamer heeft de spelers van het eerste elftal de theori evan de wedstrijd tegen Fortuna VI. uit gestippeld. Zonder succes, zoals nu blijkt. Henk de Vries (speaker op het veld en duizendpoot bij S.V.V.) komt papier halen, maar is ook on vermurwbaar. Hij moet nog zoveel adressen schrijven. De mannen in die commissiekamer gaan dus alleen verder! Ze zijn gewend dat ieder een hier even binnenloopt en kla ren dit karweitje zelf wel. Als een leraar met een eerbiedwaar dig grijs hoofd zit die heer Harry Eijkenbroek achter zijn tafel en telt. Over en weer klinken de op merkingen, speciaal bestemd voor Willem en Arie v.d. Gaag, die van avond aan de verlichting „moddert". Destijds heeft hij met de heren Dit is het doel van al het Schiedanise toto-streven; op dit hoofdkwartier van de Sporttoto in Den Haag komen tenslotte alle poolformulieren in de safe kluis terecht ->: ~r - Nog even een kijkje in het hoofdkantoor van de Sporttoto, waar de automatisering bij de organisatie en verwerking van het grote toto-geheel een grote rol speelt. De voetbalverenigingen mogen met „alle hens aan dek" voor de verwerking van de formulieren staan, in het Haagse toto- bolwerk houdt men er een halfautomatische ledenadministratie op na, weinig arbeidsintensief en zeer efficiënt. Maar dat mag ook wei bij zo'n enorme organisatie. Hooghuis en Van Lith de verlich ting in dii't sportcomplex aangelegd. Tussen het getel door klinken stem men uit de kamer daarnaast, de dokterskamer, het domein van Dr. Jungerius en masseur T. van Gent. Om kwart voor 10 belt de heer Bou man het kantoor van de K.N.V.l in Rotterdam, dat men over vijf mi nuten start. De formulieren worden in enorme zakken gepakt, het geld erbij en weg rijden ze. Hét ogen blik voor de anderen, om even wat onderuit te zakken, al wil dat nog helemaal niet zeggen, dat men nu klaar is. Verre van dat zelfs! Maar men heeft het er graag voor over, omdat men dit al 5 jaar doet. Omdat men op elkaar afgestemd is en... de pool groeit... Vijf jaar geleden begon met een 4 a 5000 formulieren uit te zetten. Nu is dat al ruim verdriedubbeld. Men heeft een speciaal Kaartsysteem aangelegd. Deze service levert extra leden op, want geeft men zich de ene week als „pool-lid" op, dan kan men reeds de andere week meespe len. 't Ziet er naar uit, dat dit kamertje te kliein zal worden in de toekomst als deze „pool-aanwas" blijft BROMFIETSCROSS Zaterdagmiddag is het weer ronken geblazen op de zandvlakte. Op het hobbelige voormalige speelterrein zullen dan vele jongens uit Schiedam en wijde omstreken meedoen aan de laatste brom fietscross van het seizoen, met deze keer als speciale prijs de „Nieuwe Stadsblad-beker". De wedstrijden van aanstaande zaterdag worden georganiseerd door „Het Nieuwe Stadsblad", de rijwielfirma „De Favoriet", en de „Rennersclub Schiedam", en het ziet er naar uit dat het een groot succes gaat worden, want de inschrijvingen stromen reeds binnen. Zelfs uit Noord-Holland kwamen enkele aanmeldingen van jongens die mee wilden doen. Tot en met zaterdagmiddag be staat de mogelijkheid om in te schrijven bij „De Favoriet" aan de Mgr. Nolenslaan. De rennersclub Schiedam zal voor de derde maal zijn medewerking verlenen aan deze cross. Deze ver eniging zorgt voor het technische gedeelte. Ze zet het parcours uit, zorgt voor de rugnummers, en deelt de renners in. Iets wat overigens niet gemakkelijk is, daar de cross zoveel mogelijk de schijn moet heb ben van een echte motor-cross. Daarvoor is nodig dat er in ver schillende manches gereden wordt. In iedere manche rijden 6 of 8 jon gens, en de drie beste gaan over naar de kwart en halve finale, al naar gelang het aantal deelnemers. Wanneer de winnaars bekend zijn volgt dan nog een manches voor de verliezers voor de lagere plaatsen. De heer H. Damme, eigenaar van rijwielhandel „De favoriet" vertel de ons dat er in Schiedam veel be langstelling bestaat voor een brom fietscross. „De eerste maal hadden we 12 deelnemers, en de tweede maal hadden we er al ruim 25, dat is meer dan een verdubbeling, en dat zegt toch wel wat. Trouwens er waren ook heel wat bezoekers. Ik denk circa 3 a 4 duizend, alhoewel dat natuurlijk ook komt omdat de toegang vrij is, maar het is ook zo dat de sport erg spannend is en zeer spectaculair. „De inschrijving voor de nieuwe cross overschrijdt alle verwachtin gen. We hebben nu al 15 Inschrij vingen, en beslist niet alleen uit Sohiedam. We kregen aanmeldingen uit Haastrecht, Delft en Rotterdam, naast natuurlijk de Schiedammers". Om mee te doen aan de cross is eigenlijk niets anders nodig dan een brommer. Geen gewone brommer, maar een Vervolg op pagina 3 groeien. Maar men maakt zich daar geen zorg over. Men kan op elkaar bouwen, desnoods als het moet de inlevering een dag vervroegen en daardoor eerder beginnen. Hoofd zaak is, dat er belangstelling voor is, dat er elke week nieuwe leden bijkomen. Dat tot nu toe „topsco rer" is de heer H. van ruten! Dat men graag een gokje waagt, is be wezen, al kan men beslist niet over „gokken" praten, want men vult over het algemeen 2 a 3 rijtjes in. Met daarbij de kans op honderddui zend gulden... Nu we toch te gast waren bij deze poolcommissde, hebben wie van de gelegenheid gebruikt de nieuwe kantine ook eens te bezichtigen. Het is wel een verschil bij de Ha- vendijk! Deze kantine kan als een monument van hechte samenwer king tussen alle leden van S.V.V. beschouwd worden. Zij gaven al hun vrije tijd e-n werklust. Een „ka le" kantine met douchecellen voor de spelers, dokterskamer, commis siekamer, scheiidsrechteirsverblijf, ruimte voor de gasten en amateurs en bestuurskamer „aankleden" vraagt enorm veel geld. De helft daarvan is minstens bespaard, doordat een kern van vaste werkers er de schouders onder zetten en hun kantine als een eerbetoon aan de ruim 60 jarige vereniging ver rees. Door en voor S.V.V.'ers... Bij zonder fraai de bestuurskamer, ro yaal en gezellig door het zwarte bankstel van sky, de fleurige stoe len rond de grote tafel. Het cadeau van Hermes D.V.S., de klok aan de muur. De foto van wijlen J. P. Hof man, de onvergetelijke penning meester van S.V.V. getekend door Krijn van Dijk. Ieder jaar wordt de ,,J. P. Hofmanbeker" uitgereikt aan het meest verdienstelijkste lid. Dat was dit jaar de heer Harry Eijken broek. Kosten noch moeite heeft men gespaard om diit nieuwe home van S.V.V. zo gezellig en gerieflijk mogelijk voor de spelers te maken. Men is nog niet helemaal klaar. Maar de kantine is het trefpunt, waar men elkaar geregeld ontmoet. En waar de pool-formulieren in die commissiekamer in recordtijd, dankzij voortreffelijke samenwer king, de plaats van bestemming be reiken. Met elke week een kans op een tón, als men zich aan een voor spelling gewaagd heeft via het neer zetten van kruisjes. Zoals men dat ook bij andere voetbalverenigingen in onze stad elke week doet... (EN NOG GOED BETAALD OOK) tel. 260500, na 6 uur 's avonds tel. 266459

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 1