Het nieuwe Mgeriaanse Marine blij niet hun vlaggeschip Overdracht hij Wilton-Feyenoord gouden tientje TOON VAN SLOBBE isptettia twt&ett ty' v. d. Vlerk Schiedamse NOTITIES „Programma van eisen" is nu ingediend Verschijnt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse OM HET 25 jaar Sted. Museum aan de Hoogstraat zaanse klokken j TRABANT Assurantiekantoor SCHIEDAM Hulpbrug over de Schie even dicht Brandweerkazerne VRIJDAG 17 SÉPTtMBtR 1965 16e JAARGANG No. 97 (OOK IN ROTTERDAM OUD MATHENESSE Aangesloten bü de Nederlandse Huis-aan-Hulsblad Para KANTOOR: C. J. v. d. KLINK - BROERSVEST 125 - SCHIEDAM - TELEFOON 26.39.39 - 26.73.68 HOOFDREDACTIE? P J HOVINGH Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur #s avonds. Centrale administratie Randstad*edities* Koor n mar kt 34, Delft, telefoon 01730-23627 Tari< ieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-edifie voor geheel Westland In de winkels op de Hoogstraat, fla nerend op de Koemarkt of zittend in de bus richting werf Wilton- Feyenoord zag men de laatste dagen donkerhuidige mannen van de een of andere „zeemacht". Een nieuwsgierige blik naar de rand van de petten maakte al gauw duide lijk dat Schiedam „visite" had van een contingent matrozen uit Nigeria. Vanmorgen voor het laatst hebben de Schiedammers de Nigeriaanse mariniers kunnen bewonderen, want heus onze buitenlandse gasten trok ken veel bekijks. Opvallend was dat deze vertegenwoordigers van een ontwikkelingsland zich in onze stad keurig gedroegen. En dat kan niet altijd gezegd worden van onze eigen mariniers, wanneer bijvoorbeeld de Karei Doorman voor een „goede beurt" Schiedam aandoet Maar nu zijn de Nigeriaanse mari niers weer vertrokken. Gisteren heeft op de scheepswerf Wilton- Feyenoord de overdracht plaats ge vonden van het fregatschip N.N.S. Nigeria. Wilton kreeg de opdracht tot de bouw van dit fregat op 26 juli 1963. Op die diatum namelijk leende de Nederlandse regering ook het pa trouillevaartuig. Hr. Ms, „Queen Wilhelmina", dat de Koninklijke Marine in bruikleen bad afgestaan aan de regiering, op baar beurt aan Nigeria uit. Deze „lezing" is thans definitief geworden, want nu heeft de Nigeriaanse regering het vaar tuig ten geschenke gekregen. Om reeds in 1963 bij de Nigeriaanse marine een varende opleiding te kunnen beginnen, waarvoor het be zit van een zeeschip noodzakelijk was, had de Nigeriaanse regering zich tot Nederland gewend. Zij ver zocht om voor enige jaren een klein oorlogsschip te willen afstaan. Na onderzoek bleek toen, dat Hr. Ms. „Queen Wilhelmina" daarvoor het beste geschikt zou zijn. Nu is in middels gebleken dat het schip aan deze verwachtingen heeft voldaan. De Nigeriaanse marine zou het vaar tuig d:an ook graag als opleidings schip willen houden. En daarom heeft de Nederlandse regering maar besloten de „Queen Wilhelmina" ca deau te doen. Het schip was inder tijd een geschenk van president Roosevelt, die het op AUGUSTUS 1942 aan Koningin Wilhelmina aan bood. Maar intussen bestelde Nigeria ook een nieuw fregatschip en dat is nu gisteren overgedragen in tegenwoor digheid van de hoge commissaris voor Nigeria te Londen, Zijne Ex cellentie Alhaji Abdul Maliki, die in traditionele klederdracht was. Ir. J. E. Woltjex, directeur van de scheepswerf, dankte in een korte toespraak allen, die bij de bouw van het Negriaanse vlaggeschip hadden geholpen voor de prettige r ZIE „PUZZEL" OP PAG. VOLGENDE WEEK DE PUZZEL Vanaf heden plaatsen wij elke vrijdag een kruiswoord- of gevarieerde puzzel. U kunt er elke week een POCKETBON mee winnen, terwijl Iedere laatste vrij dag in de maand met een groot kruis woordpuzzel U ZO MAAR „EEN GOUDEN TIENTJE" wordt toebedacht (Bij meerdere goede oplossingen beslist uiteraard het lot) n samenwerking. De heer Woltjex be dankte ook de Nederlandse marine, in het bijzonder vioe-admiraal P Cool voor de adviezen bij de bouw van het schip ontvangen. De hoge commissaris kon nauwelijks zijn ontroering meester blijven, toen hij het commando over het schip over droeg aan commandant W. B. So- rok, diie op zijn beurt de werf dank te voor de bouw van het schip. Vervolgens nam hij het schip uit naam van zijn regering over. En terwijl voor en achter de rood- wit-groene vlag van Nigeria werd gehesen, speelde de W.F.-harmonie het Nigeriaanse volkslied. Het was duidelijk te zien dat met comman der Soroh alle tweehonderd Nigeri aanse mariniers blij èn trots waren met „hun" nieuwe schip. De „Nige- Op 5 oktober a.s. is het 25 jaar ge leden, dat het Stedelijk Museum van Schiedam in het voormalige St. Jacobs Gasthuis werd gevestigd. Het is vooral aan de niet aflatende zorg van de toenmalige wethouder van Onderwijs en Sociale Zaken, de heer J. Dinkelaar en de custos, de heer C. H. Schwagermann, te dan ken, dat de verplaatsing van het museum van de St. Jorisdoelen naar het St. Jacobs Gasthuis heeft plaats gevonden. Ter gelegenheid van dit gebeuren zullen in de hal en in de vitrines op de overloop enige voorwerpen, welke behoren tot de voornaamste stukken van de verzameling van het museum, worden geëxposeerd. Verder zal aan dit jubileum geen aandacht geschonken worden, om dat hierop zeker teruggekomen zal worden ter gelegenheid van de vol gend jaar plaatsvindende feestelijke heropening van het totaal gerestau reerde museum. De hoge commissaris Alhapi Abdul Maliki inspec teert met commander W. Saroh de erewacht bij de overdracht van het vlag geschip van de Nige riaanse Marine. ria" is dan ook het eerste (vlagge) schip van dit land. Het is een luchtafweer- en onder- wortelnoten 8-daags uurwerk Fraaie collectie Prijzen vanaf 153/ Uit voorraad leverbaar HORLOGER JUWELIER ÊDELSTEENKUNDIGE F.G A. «OTTERDAMSEDIJK Ï6» SCHIEDAM zeebootbestrijddngsfregat van 2000 ton en moet dienen voor officiële be zoeken van Nigeriaanse autoriteiten aan andere landen. Bij de bouw is rekening gehouden met een verblijf van hoge gasten. Het schip is 106 meter lang, 11.30 meter breed en heeft een diepte van 3.45 meter. Op het fregat staat een dubbel vier inch kanon, vier mitrailleurs van 40 mm en een driekoops diepte-bqm- merwerpen. De motor heeft een vermogen van 15.500 p.k. en bestaat uit vier MA.N. motoren en twee verstelbare schroeven, die een snelheid van ruim 48 km. per uur ontwikkelen. t Ludolf de Jonghstraat 1319 Telefoon 15 20 66 ROTTERDAM Eindpunt bus 32 en 33 Vandaag, vrijdag 17 september 1965 is het veertig jaar geleden dat de heer A. van Slobbe bij Gebr. Vin cent in dienst trad. Dat betekent dat hij één van de „oude garde" is, één die „de hitte van de dag" heeft meegemaakt... en niet alleen de hitte, ook de tocht, het stof, de zeer lange werkdagen en de onbeschoft lage lonen. Hij is van de Buitenhavenweg, waar het bedrijf was ondergebracht in een oude, afgedankte branderij in 1927 mee verhuisd naar de fa briek aan de Admiraal de Ruijter- straat. De eerste fabriek in het Ster renbos. Toon (of moet je een jubilaris al maar „de heer van Slobbe" blijven noemen?) werd speciaal belast met het vervaardigen van Kerk- ovens. Meer dan vierhonderd heeft hij er in totaal gemaakt... Hij heeft ze véél te goed gemaakt. In het ar chief vinden we brieven waar in Pastoors schrijven: „de oven die U destijds leverde begint manke menten te vertonen". Dat zijn dan ovens die een jaar of dertig daar voor geplaatst zijn!! (En dus niet meer onder de garantie-termijn val len, H.H. J^astoors!). Toon was een rustige, tevreden werker. Hij kwam nooit zeuren om voorschotten, om schoenen of om wat dan ook. Hij heeft zijn eigen boontjes gedopt. Dat laat zich ge makkelijk neertikken, maar als U weet dat onder zijn eigen boontjes twee Priester-studenten waren, is dat een prestatie, die bijzonder hoog geteld moet worden. Als Toon sprak deed hij dat voor anderen. Bij jubilea was hij altijd Maandag 20 september as. van 7-9 uur is de laatste datum van in schrijving voor de vormingscursus van de Mater Amabilisschool, Wa rande 148, tel. 263343 en van de Stichting „De Zonnebloem" Nieuw- straat 12, tel. 267792, beide te Schie dam. STAMPVOL was het 'Musis Sacrum' aan de Lan ge Haven op de eerste filmmiddag van de Algemene Bond van Bejaar den, afd. Schiedam. Tussen het ver tonen van de films door liet het speciale zangkoor van de Vrouwen club „Onder Ons" zich horen en ge noot men intens van de kleurenfilm „Echo der bergen". Er werd namens het bestuur ook een gratis consump tie aangeboden. DE DISTRICTS- finale van Zuid-Holland en Zee land voor de A.V.R.O. Danstest'66, wordt op 2 februari in de Rivièra- hal in Rotterdam gehouden. Zoals u weet, nemen hier de deelnemers van Dansschool „Sitton" aan deel. Van maandagavond 22.00 uur tot dinsdagochtend 6.00 uur zal de hulp brug over de Schie voor alle verkeer zijn afgesloten in verband met enige herstelwerkzaamheden. „namens het fabriekspersoneel" de feest-redenaar. Bovendien heeft hij tijd en energie gevonden om de gymnastiek en voetbalclub Excel sior mee op te richten. Veertig jaar bij dezelfde baas... vlerken van één en twintig, die aan hun zesde „positie-verbetering" be zig zijn, vinden een dienstverband van veertig jaar „gebrek aan durf, aan fantasie"... Het woord trouw kent men tegenwoordig niet meer. Mag ik die „aan-een-stuk-door-drib- belaars" dan even duidelijk zeggen dat ik die „ouderwetse" trouw, dat stugge volhouden, dat in moeilijke jaren en in betere tijden door-dou wen van onschatbare waarde vind, dat het „die oude garde" is, waar Nederland groot door geworden is. Waar vandaag sterke machines, krachtige takels en geraffineerde hulpmiddelen aanwezig zijn, heb ben de mannen van vroeger hun handen gebruikt. Hun handen én hun hersens. Zij hadden liefde voor het vak, liefde voor het bedrijf, mis schien zelfs een beetje liefde voor hun directie!! Mannen als Toon van Slobbe ver dienen het tenvolle om eens hard op in de bloemen gezet te worden, om door H.M. de Koningin onder scheiden te worden. Hun leven is een welbesteed ieven. Met trots mag Toon van Slobbe te rugzien op die veertig jaar, trots op zijn beide Priesterzonen, trots en dankbaar op de kleine lieve vrouw die hem tot steun is geweest. Sebastiaan. Naar wij vernemen is dezer dagen het „programma van eisen" voor de nieuwe brandweerkazerne officieel bij de gemeente ingediend. Zoals we onlangs nog schreven moet de oude kazerne t.z.t. plaats maken voor de bouw van het nieuwe stadhuis. Als plaats voor de nieuwe kazerne is de Breestraat genoemd, hoewel de gemeente hieromtrent nog het stil zwijgen bewaart. Het driehoofdige bouwteam dat zich met de plannen voor een nieu we brandweerkazerne bezighoudt, wordt gevormd door de heren ir. Bogerijen, adj.dir. Gemeentewerken (voorzitter), J. C. Putter, gemeente architect en brandweercommandant de Jager. De heer Putter zit bij dit project wel heel dicht bij het vuur, want hij is nl. ook nog wrnd-commandant van het Schiedamse (vrijwillige) brandweerkorpsMet de heer Keu zenkamp, die we al eerder introdu ceerden bij lezers, is ook hij als be velvoerder commandant De Jager en de zijnen zeer tot steun. En dat echt niet alleen achter de teken tafel! rt voor al Uw verzekeringen Hypotheken tot 90.% Lage rente Financieringen Rotterdamsedijk 401b Tel. 266735 b.g.g. 01899-3844 (EN NOG GOED BETAALD OOK) tel. 260500, pa 6 uur 's avonds tel. 266459

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 1