liet nieuwe HOOGSTE HOOGTEPUNT VAN DE SPORTHAL ASMUSSEN WERD WINNAAR VAN DE „STADSBLAD-BEKER Burgemeester spreekt van couveuzekind Conny en Rob zingen voor Cartonnage BROMFIETSCROSS HAD ENERVEREND VERLOOP Boottocht met „windkracht 9" £0ptettlg w&t&m/xf Aangesloten bQ de Nederlandse Huls-aan-Hulsblad Para Verschi|nt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud Mathenesse Gistermiddag om vier uur bereikte de Sporthal zijn hoogste punt. Met een kraan werd de 14-de overspanning op zijn plaats gebracht onder het waakzaam toeziend oog van burgemeester Roelfsema, en enkele mensen uit het sporthalcomité, onder wie directeur Ca Bol- mers. Hoogtepunt AANKOMEND VERKOOPSTER LEERLING VERKOOPSTER Foiiveuze Zaterdag liep het op de zandvlate opnieuw storm tijdens de „brom fiets-cross". Het gehele, door de Kennersclub Schiedam uitgezette parcours was omzoomd door een dikke rij toeschouwers, die voor al bij de gevaarlijke punten waar voor hun wachten kregen. Direct na de start moesten de coureurs al twee gevaarlijke hellingen ne men. De wat voorzichtige bromfietsers namen beslist hun gas wat terug, maar er kwamen er ook die met onverminderde vaart op de helling afstoven. Deze tactische renners wonnen dan ook op deze gevaarlijke stukken vele meters. Finale He leiding Incidentjes (EN NOG GOED BETAALD OOK) tel. 260500, na 6 uur 's avonds tel. 266459 WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1965 16e JAARGANG No. 93 OOK IN ROTTERDAM OUD-MATHENESSE KANTOOR: C. J. v. d KLINK - BROERSVEST 125 - SCHIEDAM - TELEFOON 26.39.39-26.73.68 HOOFDRFDACliE. P J HOViNGH Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Het stalen gevaarte begint nu echt iets te lijken op een hal. Nog circa 8 spanten zullen moeten worden aangebracht. Dan kan begonnen worden met de afwerking. In de kantine van de Korfbalclub Schiedam wees de voorzitter van het Sporthal-comité erop dat men nog niet moet denken dat de sport hal nu bijna klaar is. „Er zal nog veel, heel veel werk verzet moeten worden! Het is te hopen dat het tempo even hoog kan blijven, en dan halen we misschien de streef datum april '66". Burgemeester Roelfsema begon meft vast te stellen dat hij geen hoogste punt heeft kunnen ontdekken. „Het is echter wel een hoogtepunt, ge symboliseerd door de vlag". Vroeger zou men nu „pannenbier" drinken, maar met de momentele staalcon structie is dat niet meer mogelijk. Burgemeester Roelfsema ging ver der: „Ik geloof toch dat er nog heel wat moet gebeuren, vooral op finan cieel gebied. We mogen echter trots zijn op onze hal. Het heeft wel ja lousie opgewekt in andere steden. In de goede betekenis van het woord dan. Er zijn verschillende steden waar men nog niet zover gevorderd is". De burgemeester stelde hierna, dat jonge mensen meer interesse heb ben in een hal dan oude mensen, daar ze van moderne zaalsporten houden. „Sohiedam en zijn sport Het personeel van de Schiedamse Cartonnagefabriek N.V.aan de Burg. Hcmnerlage Gretelaan te Schiedam ziet verwachtingsvol uit naar maan dag 11 oktober. Die dag zullen tus sen twaalf en een uur in de kantine van de Bos en Rob de Nijs. landse Songfestival-winnares Conny va nde Bos en Rob de Nijs. Diit ailles in het kader van het eerste ,kamtine-coneertin dit nieuwe sei zoen van de VARA. Het gaat hier om een rechtstreekse uitzending. Andere optredenden zijn het Grieks orkest „The Athenians" en het Lee- dy Trio. Omroeper Coen Serré zal voor de gesproken teksten zorgen en het personeel van de Schiedamse Cartonnagefabriek levert een dank baar gehoor. Gevraagd in onze Stoffenafde- ling voor spoedige indiensttre ding en Aanmelden Stoffenhuis v. d. Leeden Broersvest 10 zal graag profiteren van deze prach tige hal van 70x40x ruim 8 meter. Ik wil daarom het bestuur felici teren met het bereikte hoogste-hoog- tepunt, en dan ook namens alle Sohiedamse sportmensen". Hierna drong de burgemeester er bij het bestuur van de Sporthal op aan, door te gaan met financiële akties. „Iedereen moet zijn steentje hebben bijgedragen. Voor iedere Schiedammer zou moeten gelden: zorg ook dat je er bij bent!" Terugkomend op de woorden van de Sporthal-voorzitter zei burge meester Roelfsema: „Er is gezegd dat de sporthal een kindje is van de Schiedamse sport. Ik zou willen zeggen: Het is een couveuze-kindje van de Schiedamse sportverenigin gen. Het verkeert in zorgwekkende toestanden, en we zullen alle zorg moeten geven. Het is te hopen dat de warmte die nodig is toe zal stromen, en dat we op de openingsdag kunnen zeggen: Schiedam, U hebt ons hier niet te leurgesteld! Nogmaals: gefeliciteerd met uw initiatief, Uw hoogte- en hoogste punt. Verder alle succes en een sluitende expoitatie!" Na de twee hellingen volgde een zanderig stuk parcours, dat lang zaam daalde, om dan met een plot selinge draai weer snel te stijgen. Hierna moesten de renners een af deling van bijna 90° maken, met een hoogte van ongeveer 6 meter. Het was werkelijk een spectaculair ge zicht om de coureurs met beide wielen van de grond de heuvel af te zien zweven. Het laatste gedeelte van het parcours werd gevormd door een afdaling, 3 scherpe boch ten en een berenkuil. Hierna sto ven de renners dan weer af op hun beginpunt, om het gehele parcours nog een paar maal te nemen. De finale was het hoogtepunt van de middag. Aan de start verschenen 6 renners die onder elkaar moesten gaan uitmaken wie de sterkste was. Met oorverdovend lawaai vertrok het hele gezelschap na het vallen van dse rode vlag. In de eerste ronde bleef het veld aardig bij elkaar, al was er al een renner die liet zien (en horen), dat hij wat meer pit in zijn motortje had. Het zag er naar uit dat deze cou reur ging winnen, maar een onge lukkige val en een nog ongelukki ger uitvallen van zijn motor bezorg de hem een ronde achterstand. Toen begon hij een heroïek gevecht om opnieuw aansluiting te krijgen met de drie renners die op kop la gen, en daar onderling vochten om de eerste prijs. Het lukte de pechvogel van de fina le bijna om aansluiting te krijgen maar, met de koplopers voor zich ging hij in de laatste bocht opnieuw onder uit. Naast dit achterhoede gevecht, was er voor in het rennersveld ook een machtsstrijd gaande. Drie renners gaven elkaar geen enkele krimp. Dan weer lag de een een metertje voor, en dan had een andier weer voor even de leiding. De beslissing viel eigenlijk pas in de laatste booht, en het rechte stuk dat hier op volgde. De beige Zundapp van Asmussen spoot naar voren en greep met deze geweldige krachts inspanning de overwinning. Onder tussen had onze ongelukkige ren ner nog kans gezien de achterhoe de van het rennersveld in te halen en hij had zodoende toch nog een redelijke plaats behaald. r. De modder spat hoog op en de brommer glijdt haast onder de ren ner vandaan. Ondanks dit prachtige staaltje coureurskunst wist deze deelnemer zich niet op de eerste plaats te nestelen. Een ongelukkige val in de vijfde ronde van de finale verdrong hem naar de achterhoede van het rennersveld. Pech gehad! De uitslag werd: De wedstrijdleiding heeft zaterdag middag bepaald niet stilgezeten. De heer Letterman, secretaris van de rennersclub Schiedam, leidde alles bijzonder goed. Samen met die voorzitter van de Rennersclub Schiedam, de heer Breur, bepaalde bij de samenstelling van het programma, dat bestond uit de eerste schiftingsmianches,her- kansings-manches, en manches om plaatsing in de finale. Dat dit een heel karwei yvas kunnen we U ver zekeren. Om alle renners op tijd aan de start te krijgen beschikte de wedstrijdleiding over de geluidsin stallatie van de heer C. Aleman, die op gepaste ogenblikken ook voor een muziekje zorgde. Een bijzonder drukke bedoening was het ook in de „pits". Hier werd ver woed gesleuteld aan sproeiers, rem mer en andere motor-onderdelen. Sommige coureurs hadden een hele equipe monteurs meegenomen, die met gefronste (vuile) voorhoofden de kapotte motortjes bekeken. Sommige schudden bedenkelijk nee. Niet meer meerijden dan! Winnaar Asmussen was gelukkiger. Hij was nauwelijks over de streep, of zijn motorfe begaf het. Net op tijd ge lukkig. Incidenten waren er ook te melden. De ene renner was woedend op de ander vanwege „ongeoorloofd snij den"! Het gevalletje werd onder zocht, door de Commissie van rij wielhandel „De Favoriet" en de Ken nersclub Zo kwam het geval weer in orde. Op het eind van de finale- strijd gebeurde er nog iets eigen aardigs. Enkele kleine knaapjes wa ren druk in de weer met het nat maken van de parcours. Ze liepen druk af en aan met blikjes water en keerden die om op een klei-ach- tig stukje parcours. Zodoende kwa men de renners onder de modder- spetten te zitten. Iets wat er ove rigens bijhoort, want wat is een cross zonder vuile renners? Voor de tweede maal organiseerde het bestuur van „De Zonnebloem", parochie van het H. Hart in Oud- Mathenesse voor 60 leden, min of meer aan huis gebonden, een boot tocht. Het mooie weer van de laat ste dagen tiet hen echter op zater dag, 19 september finaal in de steek. De tocht, zij het ingekort, werd ge maakt met de salonboot „Waal haven" van rederij Tileman in Rot terdam aan de Oosterkade, alwaar men om 10 uur vertrok. Met wind kracht 9... Voor al deze mensen, die zoveel moeten missen, echter geen be zwaar. Men was in feeststemming! Eindelijk was het dan zover, dat de tocht waarnaar men al weken had uitgezien, gemaakt kon worden. Góed, ze hadden liever beter weer gehad. Maar voorzitter W. A. Lands bergen van „De Zonnebloem" in de ze parochie zorgde ervoor, dat dit gemis ruimschoots vergoed werd. Autobezitters, maar liefst 30, hebben deze mensen van huis gehaald en aan boord gebracht. Later stonden ze hun vrachtjes weer op te wach ten en bereidde zij hen nog een extra verrassing: men reed gezellig een eindje door Rotterdam heen. Hulde aan deze mensen, al vinden zij dit allemaal vanzelfsprekend. Als extra gasten fungeerden 6 pa tiënten van het „Zonnehuis". Voor hen dus ook een onvergetelijke dag. De puzzle van de rolstoelen werd gauw opgelost. In overleg met de kapitein wijzigde de heer Landsbergen de tocht, die over het Hollands Diep nu alleen maar grauwe gezichten op zou le veren. Br werden verfrissingen aan geboden, men kreeg een overvloe dige lunch aangeboden. De enige teleursitelling op deze dag was, dat de heer Landsbergen bekend maak te, dat hij tot vandaag alleen maar voorzitter zou blijven. Zijn werk zaamheden eiisen zoveel tijd op, dat „de Zonnebloem" in deze parochie, waar de onderlinge samenwerking buitengewoon goed is, eronder zou gaan lijden. Dat gebeurt nu beslist niet, want in zijn opvolger, de heer H. P. J. v.d. Eem heeft men een uitstekende plaatsvervanger. Kapelaan Verkley, geestelijk adviseur van deze afde ling, maakte de boottocht mee. Om 4 uur was men weer in Rotterdam. Beeld uit de finale-manches. De renners stuiven hiier op de finish-lijn af. De winnaar: links, Asmussen op Zundapp. Hij werd winnaar van de „Stads blad-beker". 5CHIEDAMSCHE CARTONNAGEFABRIEK

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 1