Hart veroverende Hema-show in Musis Sacrum 5 1 Cora v. metselde d. Water haar steen Ook de ideale man vertegenwoordigd ORANJE'' Broodoorlogje brak vanmorgen uit..... Stoeltjeslanding van parachutist uit Schiedam VESTER 3 Er piepten kantjes van haar wit sierbroekje onder het rode jurkje uit. De tweejarige Anja liet zich aan de hand van Emmy over het meterslange plankier leiden. In een te grote vaart, waardoor er opeens grote tranen over haar wangetjes biggelden. Het publiek, een en al vertedering, stak handen toe. Maar de kleine blonde krullebol wist op dat moment slechts één ding: „terug naar de veiligheid bij Mamma!" Al was het dan een debuut met tranen, ergens vond ze dit wel leuk en zit er al iets van de coquetterie van een vrouw in haarU begrijpt, dat bij alle dames juist deze mi niatuur-mannequins de show stalen. Ze bogen en draaiden als vol leerde „sterren in het vak", hetgeen vooral de twee meisjes Wil- leke en Emmy bijzonder charmant deden. Maar ook de jongens waren goed. Ideale showman PASSAGE Theater Telef. 26.95.63 KISSIN' COUSINS Tandarts-assistente Voor DAMES- en HEREN SCHOENEN en PANTOFFELS Vrouwelijk De zesjarige Cora v. d. Water keek niet op of om maandag middag, toen ze met assistentie van de heer M. J. L. Lansbergen, een van de fipnanten, die met de bouw. van de uitbreiding der drukkerij A. L. v. d. Water be last is, heel stevig en heel solide Ie eerste witte steen hiervoor metselde. Pas toen ze wist dat „die" goed zat, keek ze in ver schillende lenzen. Een klein kor daat meisje in haar rood ge ruite jurk met een charmante witte stropdas. Een feestelijke oranje bloem in het blonde haar. Enigszins benijd door de twee zusjes en een broertje. Afsrlieid bij de Gemeentewerken Café ,,Oud Holland'' INKOOP OUD-GOUD CABARET VOOR RE JAARREA Sporthal op «Ie televisie WOENSDAG 6 OKTOBER 1955 HEI NIEUWF 5TADSR! AD De miniatuur-groep van mannequins die het maandagavond op de Hema-show zo uitstekend deed. He laas is de kleine Anja (zie ons verhaal) hier net niet bij. combinatie en zo uiterst charmant door de verwerking van heel kleine strikjes op de kanten pas. Heel han dig ook het bedjasje, speciaal voor de jonge moeder. Waar heed Schiedam om zit te gil len, kwam maandagavond onbevan gen ten pliankiere! Het was de chef mode-afdeling van de Hema alhier, de heer Hans Veenbri'nk. Voor de eerste keer in pyama! Daarna in een gezellige pullover van lamswol, rag- lanmouwen, leuk sport overhemd en handschoenen aan, een pijp in die mond. De heer Nol Kok, die de show achter het electron Lsch orgel voorzag van bijpassende melodie tjes, speelde heel ondeugend: „Daar mag je naar kijken. „U weet, dat de Hema al jaren wol verkoopt. U heeft al heel wat balen verbreid. Maar toch geeft u ook de voorkeur aan koop-jumpertjes. Een parade van prachtige modellen. Gedragen op Helanca-pantaloms. Heel fraai die witte met blauw geborduurd voor pand, pantalon in dezelfde tint blauw. En... Courrège-Laarzen aan! Hoofddoekjes anders dan andiers geknoopt. Windjacks met sportieve stiksels. Een Courrège-jumpertje met bijpassende ma'llot! Heel kort die rokjes a la Parijs. Een keur van hoedjes en mutsen, geschikt voor elk gezicht. Leuke tassen en para plu's. De heer v. d. Nadort dankte voor a'llle belangstelling en bood lady- speaker en haar medewerksters een In een stampvol Musis Sacrum be groette de bedrijfsdeider van de He ma i'n onze stad, de heer J. v. d. Nadlort allle aanwezigen. Een beetje overrompeld door de massale op komst en dat terwijl de toegang gra tiis was. Men had al meerdere ma len iin het eigen huis een geïmpro viseerde show gehouden, maar met de laatste verbouwing is dat niet meer mogelijk. Waarom of de He ma een show hield? Hij kon er snel antwoord op geven. De ruimte is zo klein, er wordt zo enorm veel in de vakken gepropt of opgeslagen be waard, dat het publiek vaak niet eens weet, wat of er nu eigenlijk te koop ils. En in welk assortiment. Men kon nu tonen, dat de leuze: „Meer doen voor minder geld" geen woorden, maar daden waren. Spr. verontschuldigde zich bij voorbaat, alls er iets geshowd werd, wat in deze week nog niet verkrijgbaar is. Slechts een kwestie van uitstel. Tot Slot wenste hij allen een gezellige avond toe met de belofte in de pau ze een gratis kopje koffie met ge bak (uiteraard uit eigen zaak) aan te bieden. Daarna was het woord aan mevrouw Maggy Sierenberg uit Amsterdam, die als lady-speaker toelichting gaf bij het getoonde. Met een enkel woord en gebaar had zij meteen alle dames op haar hand. Alleen al door de manier, waarop zij de kinderen van het Hollandse Huis Hema in leidde! Vorige week is het 74ste fili aal van de Hema hl Ridderkerk ge opend. Begin volgend jaar volgt de 75ste vestiging, nu in Vlaardingen. Een kwieke jongen opende deze show met een gezellig flanellen „weekender", pantalon met rechte pijpen. Toen kwam dat kleine dra ma met Anja, dat echter snel op gelost werd. Willleke demonstreerde, dat deze winter alles ruiten troef rs! Een Schots geruit rokje, plissé van draion, een grijs twinset en een onmisbare geruite paraplu. Onnodig te zeggen, dat die kinderen met speelgoed van de Hema getooid wa- Donderdag 7-10 t/m WoensdagMIDDAG 13-10-'65 Dagelijks 2 en 8.15 uur; Zaterdag en Zondag 2-4.15-7-9.15 uur ELVIS PRESLEY in zijn nieuwste top-succes met ARTHUR O'CONNELL GLENDA FARRELL M.G.M. Panavision Metrocolor a.l. WOENSDAGAVOND GEEN FILMVOORSTELLING Gevraag'd: I. H. CORNELISSE, Buys Bal lotsingel 67, tel. 153461. fraai boüquet aan, maar ook de an deren werden niet vergeten. Tot slot tableau de la trouppe: Hans, Jetty, Sonja, Dilny en Louise voor het laatst over het plankier bege leid dioor een gul applaus van de dames in de zaal. De eerste Hema show is een gpvel- dig succes geworden, waarbij ik na afloop ontdekte, dat de heer v. d. Nadort niet alleen een prima be drijfsleider is, maar ook een ver- borgen talent in zich heeft. Hij be- speelt nl. \<oortreffelijk het electro- nisch orgel! M.W.-S. VOOR IEDEREEN! ren. Hans van 7 jaar liet zich be wonderen in zijn lichtblauwe pull over, warme handschoenen aan. An ja in blauwe nylon skibroek met schattig walt wagenjasje, bontraind- je om de capuchon. Geborduurde 'truien zijn op 't ogenblik erg „in". Vraagt u ernaar bij de verkoopster. En spaart u voor die super-luxe driewieler met alles erop en eraan en lopend op batterijen. Prijs ƒ49,75. Ja, dat is de nachtkleding op het ogenblik. Van dubbel geweven ny lon in drie maten, small, medium en large. Met pof-, halve of drie kwartmouwen. Versierd met kant of borduursels. Een zacht groen, iet wat geraffineerd model. Voor u slechts f 12.75. De miniatuur-groep in nachtkleding. De kleinste in een pyama van zachte flanel in dieren- patroon. Een van de meisjes trok haar duster uit, draaide zich vol leerd om en liet haar nachtpon zien. Een teken, dat deze Sciiiedammer- tjes nu snel in een taxi naar huis gebracht werden. Hun aandeel in deze show zat erop! Mevrouw Sierenberg vroeg even aandacht voor die juiste foundation. Niet altijd is die vrouw zich daar van bewust. Heel discreet warden op speciale grotie kartonnen borden modellen van katoen en nylon ge toond. Met of zonder maagband, voorgevormd en met lycra besten digd tegen het vet van de huid. Stepiims de zo moderne corselets in zwart en wit. „Zij geven correctie daar waar het nodig iis en zij vul len ook aan, waar dat nodig is" merkte de lady-speaker tactvol op. Nachtkleding, die bij uw eigen per soonlijkheid hoort. Van rose ge bloemd brushed-nylon. Een pyama in fris rozenmotief-sitreepje of die gezellige ruilt, wit met zwart. Voor die heel koude dagen die van keper flanel in verrukkelijke uitvoeringen. Van tricot, maar ook van satin feu- tre. De verkoopster zal ze u graag laten zien. En wist u overigens, dat een nacht pon ook een bijzonder aardig ge schenk is? Dusters, romantisch ge bloemd enz., daaronder degelijke spencers gedragen. Als u voor de zoveelste maal het hart van uw man wilt veroveren, neemt u dan die mouwloze nachtpon met 'n rijkdom van kant aan de bovenpas met bij passende duster. Een droom van een Dezer dagen werd i'n de vergader zaal van het pand Korfe Haiven 27, alhier, afscheid genomen van de heer W. van der Tak, bandenlegger bij de afdeling bestratingen, zulks vanwege zijn pensionering. De scheidende functionaris werd toegesproken door de directeur van Gemeentewerken, Ir. J. C. Broeijer, die speciaal de aandacht vestigde op zijn plichtsgetrouwheid, onver moeibaarheid en grote ijver; vervol gens door de chef van de afdeling Bestratingen de heer K. Jongepier, ouder overhandiging van een elek trisch scheerapparaat. Hierna dankte de heer van der Tak voor de waarderende woorden en voor de hem aangeboden geschen ken. In de directeurskamer ward in be sloten kring, nog afscheid genomen van de heer P. Kroon, opzichter A bij de afdeling Plantsoenen, die de dienst eveneens met pensioen heeft verlaten. Dinsdags gesloten C RISSEEUW De zaak met sfeer Hoogstraat 124, Telef. 269781 Zilver m juweler De hoogste waarde krnet l' bij: HOOGSTRAAT 9 TEL 268615 Een winst van 35 m2 zegt een groot bedrijf misschien niet veel. De heer A. L. v. d. Water is er gelukkig mee, want in de toekomst zou uitbrei dingalleen maar tenko.ste van de buren gaan! In zeer korte lijd wordt de drukkerij-hal nu afgemaakt door de firma Gebr. Lansbergen, die lum sporen op dit gebied al ruimschoots verdiend hebben. De heer v. d. Water, een geboren Schiedammer (zijn wieg stond in Ke. Shell) gaat van het standpunt uit, dat de aankoop van grote machines alleen verantwoord iis, als er werk voor is. Hij begon daarom beschei den met een kleine Mercedes-machi ne en schafte zich toen een grotere van de firma Tetterode aan. De be doeling is volgend j aar nog meer aankopen te doen, maar dian moet er ook ruiimte voqr zijn, waaraan nu gewerkt wordt. Voor deze klei ne plechtigheid bestond veeil be langstelling, uiteraard van relaties.- Maar ook de ouders van de heer v. d. Water zagen toe, hoe of hun kleindochter zich van haar taak kweet. Misschien wal aardiig om even aan te halan, dat de oudie heer v. d. Water eens als midvoor het BLauw-Witte shirt van Hermes DVS diroag. Maar dam gaan we terug tot 1914. De heer v. d. Water was ook een van de oprichters van deze voet balclub. Heet van de naald, in dit geval ïnktdroog, werd aan de belangstel lenden een herinneringskiaartje aan geboden, waarop in gouddruk elf stenen vermeld staan. Omdat de broodbezorgers van Bak kerij v.d. Staay, v.d. Meer Schoep en van de Coöperatie hun wensen voor een 5-daagse werkweek niet snel genoeg naar hun zin ingewilligd zagen, hebben deze het tot een sta ken laten komen. Het personeel van Vlug's Bakkerij en v.d. Geer deden aan deze bak kersstaking niet mee, zodat aan de uitgang van deze bedrijven door de stakers werd postgevat om het uit rijden van de wagens te beletten; het bleef bij enkele scheldwoorden over en weer. De stakers wiiLlen een 5-daagse werk- week-accoord. Nee, zeggen de be zorgers van v.d. Geer en Vlug; wij willen wel een 5-daagse werkweek maar dan moeten ook de brood- winkels dicht, dus een 5-daagse bak- dag. Want wanneer wij niet bezor gen, wordt het brood toch in de winkels gehaald en het scheelt ons zeker 20,van ons weekloon. Om 10 uur iis een deputatie met de heer G. Vlug gaan praten om tot een overeenstemming te komen. Tijdens het vliagfaest van zaterdag ji. op het vliegveld Zestienhoven heeft zich een wat ongewoon voor val voorgedaan. Een van de para chutisten, de heer J. Compainuis ui't Schiedam, belandde namelijk met een prachtige sprong op een stoel op het terras. De heer Companus was de eerste van een groep sprin gers, „Marker" genaamd. Hij mocht geen manoeuvres ondernemen en kwam daardoor enigszins buiten het van te voren bepaalde landingster rein.. „Als Marker moet je je laten drijven", zegt de heer Companus, „en zodoende ging ik in de richting van het publiek. Op het laatst heb ilk een beetje uit moeten wijken, maar kwam toen toch nog op een stoeltje terecht. Veel bijzonders was hat eigenlijk niet, maar de ochtend bladen hebben het allemaal erg op geblazen. Een krant schreef zelfs dat een oude dame weg moest ren nen. Daar is geen sprake van. Maar ja, de mensen vinden het nu een maal een vreemd iets dat je zo maar ergens boven in de lucht uit stapt. Ze houden dan ook nog van sensatie en maken het allemaal veel erger. Echt hóór, parachute-springen is helemaal niet gevaarlijk en wat gebeurd is heeft niets om het lijf". En daarmee was dan de zaak voor de heer Companus afgedaan. De afdeling Schiedam van de Alge mene Bond van Bejaarden organi seert dinsdag 12 oktober in Musis Sacrum, Lange Haven 115 een twee tal kleinkunst en cabaretvoorstel lingen en wel des mididagS om half twee en 's avonds om half acht. Medewerking verlenen het Klein kunst Ensemble „ALLE 7" onder leiding van Rudii West, muzikale led- ding Justus Jesayes. Kaarten hiervoor kunnen op ver toon van conitributiekaart worden afgehaald aan het Blauwe Huis op donderdag 7 oktober van 10-12 en van 24 uur. Zaal open voor de middagvoorstel ling om half een en voor de avond voorstelling om half zeven. Slijterij- en Wijnhandel Oranjestraat 10-12 Tel. 265997 U belt wij bezorgen Naar wij van de Stichting Sporthal vernemen, zal de televisie op don derdag 14 oktober a.s. des n.m. 8.00 uur op het 2e net, aandacht schen ken aan de in aanbouw zijnde Sporthal als onderdeel van het pro gramma: zelf-werkzaamheid t.a.v. de sportaccommodatie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 3