net nieuwe Familie L Kroon na 30 jaar uit hun boswachterswoning HUIS MORGEN ONDER DE SLOPERSHAMER Vanmorgen naar nieuwe woning Schiedamse NOTITIES Anders dan vroeger Filmochtend in Kinderboekenweek Zilver en brons voor de „Watervrienden Verschiint woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse Het laatste stukje Sterrebos gaat morgen verdwijnen. Dan komt de sloper om de hand te slaan aan de boswachterswoning, die jarenlang gewaakt heeft bij de ingang van Schiedams enige bos. Vele jaren heeft het markante huis er gestaan. Tussen de weelde rige bebossing. Nu moet het weg. Over een paar jaren zal er een keurige, groene dijk over de plaats lopen waar het huis nu staat. De huidige bewoner, de heer L. Kroon, vindt het eigenlijk niet zo verschrikkelijk erg. „Ik heb het al twee jaar zien aankomen. Na mijn pesionering, nu twee jaar geleden, heeft men het mij al ge zegd. Ze hebben me toen ook beloofd dat ik een passende woning voor het oude huis in de plaats zou krijgen. Er is niet aan die belofte getornd. Ik en mijn vrouw hebben een mooie woning toe gewezen gekregen in de Rembrandtlaan." Oorlogsverhalen Geen spijt Dronken zeelieden Verliefde mensen Vijf bekende boekhandelaren te weten Boekhandel ILA, Boekhan del J. S. van Leeuwen, Firma Wed. A. Niemantsverdriet, Boek handel H. Rebers en Bokhandel Aa Roodbol hebben de handen in een geslagen en bieden de kinderen van Schiedam in hun eigen Boekenweek, afgestemd dit jaar op de dieren, een filmochtend aan. Op woensdag, 3 november in Musis Sacrum aan de Lange Haven. Er zullen een aantal grappige dierenfilms en documen taires over dieren worden vertoond. De toegangsprijs bedraagt slechts 0,50. Caroline Kaart en Aad van der Hoeven HET IS PRETTIG WERKEN BIJ (EN NOG GOED BETAALD OOK) tel. 260500, na 6 uur 's avonds tel. 266459 WOENSDAG 27 OKTOBER 1963 17e JAARGANG No. 4 IOOK IN ROTTERDAM OUD-MATHFNESSE Aangesloten bQ de Nederlandse Huls-aan-Hutsblad Pert KANTOOR C. J d KLINK - BROERSVEST 125 - SCHIEDAM - TELEFOON 26.39.39-26.73.68 ^OD hOViNGH Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland De heer en mevrouw Kroon zijn vanmorgen vroeg overgegaan naar hun nieuwe woning. Verschillende dagen zijn ze bezig geweest met het inpakken van alle spullen. „We heb ben hier nu 30 jaar gewoond", zegt de heer Kroon. „Toen 30 jaar gele den de toenmalige boswachter De Graaf gepensioneerd werd, kwam het huis vrij. De heer Dominicus van de plantsoenendienst vroeg mij of ik hier wilde gaan wonen. En dat leek me echt wel wat. Het ambt van boswachter was inmiddels op geheven. Dat had de politie name lijk overgenomen. Toch was er nog genoeg te doen hoor. Neem nou bijvoorbeeld die stormen. Dan moest ik er op uit. Dan moest ik al die omgewaaide populieren van de weg gaan halen. Ik zaagde ze dan mooi in stukken, en zo had er niemand hinder van, en konden ze ook gemakkelijk afge voerd worden. Ook afgerukte tak ken moest ik loszagen". ken. Nee, die liet ik lekker zitten. Ja, en als er lui waren die iets de den wat niet in de haak was, en me dan zagen, dan waren ze wel een beetje huiverig voor me". „Ook in de oorlog hebben we hier gewoond. Toen was het hier slecht hoor! Er vielen soms zulke (hij maakt een breed gebaar met zijn handenscherven van bommen op het erf. In de kwekerij is eens een bom gevallen. Dat was me een gat. In dat gat kon een verhuiswagen zich gemakkelijk draaien. Een an dere ellende was dat gedoe met de ruiten. Tot vier maal toe: alles er uit. Ja, we zaten hier echt niet best. Wat wil je? Vlak bij Wilton. En de Duitsers hadden hier overal hun munitie liggen. In die voetbal keet, hierachter, daar hadden ze hun hoofdkwartier. Soms was de klap van een bom zo hard dat de klei in ons huis lag. De hardste klap die ik gehoord heb was op dolle dinsdag, toen de men sen dachten dat ze bevrijd waren. De mensen hebben toen grote hoe veelheden springstof hier tegenover het huis in de greppel gelegd, en toen laten ontploffen. Weer alle ra men eruit. Een ander ding. Als er alarm was, hadden we binnen een mum van tijd het hele huis vol kin deren, en ook grote mensen. Die kinderen waren op de zandvlakte aan het spelen, en vluchtten dan snel hierheen. Ik heb zelfs wel Duitsters binnen gehad bij een alarm. Als mijn zoon zijn meisje naar huis ging brengen dan ging hij even gauw voor achten, achterom. Als hij dan weer terug kwam, dan ging hij voor de poort door, en liep dan zo om. Meteen za ten dan die Duitsers over de heg, met een geweer in de hand, Ja, die moesten natuurlijk oppassen voor die munitie. Ze hebben mijn zoon eens een uur vastgehouden. Ook om dat zelfde feit. We zijn eigenlijk zelf altijd verbaasd geweest over het feit dat we nooit uit het huis ge zet zijn, en dat die Duitsers dat dat hoofdkwartier maar in die voet balkeet hebben gehouden. Erg spijtig vinden we het niet dat we weg moeten. Het huis had de laatste jarep nogal wat gebreken. De afwatering was moeilijk, door al die ophogingen van de omgeving. Verder is het verkeer ook veel drukker dan vroeger. En ik zeg het, ik krijg er een mooi huis voor in de plaats. Ook ben ik blij met het tuintje. Bij mijn nieuwe huis zit namelijk een tuintje. Ja, ga maar na, ik ben 45-jaar in de tuinderij gewees, en na mijn pensioen ben ik hier ook in de tuin blijven werken. Ik vind het ook fijn dat ik wat rozen mee kan nemen, en wat vaste planten, Ach, je laat natuurlijk altijd dertig jaar achter, maar, nee, heel erg vind ik het niet". „Je moet niet vergeten dat het hier vroeger natuurlijk heel anders was dan nu. Je kon hier toen over de koppen naar de Maaskant lopen. Zo ontzettend druk was het. Ja, je had hier ook nog een groot aantal volkstuintjes. Vrachtwagens en brommers, die zag je er niet. Wel wat fietsers, maar voor de rest al leen maar mensen die aan het wan delen waren. Er kwamen zelfs mensen uit Delfs- haven hierheen om te wandelen, zo gezellig was het hier. Naast het op- zichterswerk in het Sterrenbos was ik ook nog opzichter van de buiten dienst bij de plantsoen. Verder had ik ook het toezicht op de kwekerij, die hier naast het huis ligt". „Nou, in die dertig jaar dat we hier nu wonen hebben we wel het een en ander meegemaakt. Er kwamen na tuurlijk veel zeelui voorbij. Ze wa ren dan naar een kroeg of zo ge weest en kwamen dan langs. Er waren erbij, die hier aanbelden. Ze hadden dan een kruik in hun hand en vroegen om een glaasje. Ja, dat was me wat. Je had er ook wel die dachten dat ik kastelijn was. Ook aanbellen. Ze vroegen dan om 'snabs', maar als ik dan zei 'Po litie' dan smeerden ze hem gauw. 's Nachts hebben we veel geluisterd naar de nachtegalen. Die waren hier genoeg. En die Italiaantjes. Die lui kunnen ontzettend mooi zingen. Als ze dan om twee uur, half drie 's nachts langs kwamen heb ik dik wijls liggen luisteren naar die lui. Ja, dat was prachtig. Andere dron ken zeelui kwamen achter op het erf. Die heb ik dan wel eens naar de politie gebracht". Een ander chapiter zijn de verlief de mensen. „Ja, verliefde mensen die had je hier genoeg. Ik deed maar net of ik ze niet zag, want ik had er uiteindelijk niks mee te ma- Kaarten hiervoor zijn af te halen bij bovengenoemde boekhandelaren res pectievelijk aan de Gerrit Verboon- straat 12, Broersvest 44, Lange Kerk straat 52, Hoogstraat 146 en Rubens plein. De KINDERBOEKENWEEK wordt dit jaar van 27 oktober tot 6 no vember gehouden. Er zijn weer veel nieuwe kinderboeken verschenen, waarvan juist de kinderen in de Herfstvakantie bijzonder veel ple zier kunnen hebben. Zij krijgen als altijd de gelegenheid zelf een keuze te maken en bij aankoop van 5, Caroline Kaart en de Schiedamse organist Aad van der Hoeven geven op donderdagavond, 4 november a. s. een Kerkconcert in de Putseplein- kerk te Rotterdam-Z. Naast deze twee vermaarde musici werkt het Prinsekerkkoor o.l.v. Aad van der Hoeven mee. Kaarten voor deze avond zijn in voorverkoop verkrijg baar bij Het Rotterdams Nieuws blad, Broersvest alhier en te Rot terdam aan de Schiedamsevest, de firma Lichtenauer, Korte Lijnbaan 30 en firma Snoek, Hoogstraat te Rotterdam. Er zullen werken van Arma, Handel, Purcell, Widor, Guil- mant, Arne e.a. ten gehore worden gebracht. De kerk is reeds om 7.15 uur ge opend. krijgen ze een grote dierenplaat cadeau om in hun kamer op te hangen. Een nieuw initiatief van deze Schie damse boekhandelaren, die we van ganse harte hiermede veel succes toewensen. Slaagt deze filmochtend, dan wordt zij zeker herhaald en zal men volgend jaar meer aandacht aan de Kinderboekenweek schenken. THE RIVERSIDE Jazzband o.l.v. Gerard Lamers speelt a.s. zaterdag, 30 oktober voor de leden van de Schiedamse Jazz So ciëteit „Guillaume" in maison „Ti- voli". Nieuwe Haven alhier. Aanvang: half 9. HAAR JAARLIJKS Havenconcours organiseert de Rot terdamse Bedrijfs-kaart Vereniging „Thomsen" op zondagmorgen, 31 ok tober a.s., 7, 14, 21 en 28 november en op 5 december. Hiervoor kunnen verenigingen inschrijven en om de persoonlijke prijzen zal in de kan tine van Thomsen aan de Keile- straat 10 te Rotterdam worden ge speeld. Aanvang: 10 uur. Bovendien wordt er een groot Kerst concours georganiseerd op 12 en 19 december a.s. De prijzen zullen dan bestaan uit wild en rollades. DE KINDEREN van de Vereniging „Het SingeTkwar- tier" hebben op zaterdag, 30 oktober a.s. hun eigen filmmiddag in zaal „Marijke", Broersveld 121, alhier. Aanvang: 2 uur. O EEN PIANORECITAL geeft René Rakier voor leden en belangstellenden van de Ver. „Vrien den van het Stedelijk Museum te Schiedam" op vrijdag, 29 oktober a.s. om kwart over 8 in de aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, alhier. Hij zal werken van Bach, Haydn, Brahms, Fauré, Ravel e.a. ten gehore brengen. Voor-verkoop dagelijks van 105 uur aan het Ste delijk Museum, tel. 266491. Het se cretariaat berust bij de heer P. H. Heidenrijk, Plein Eendragt 13a al hier, tel. 264235. Jeugdleden en hou ders van een cultureel paspoort krijgen belangrijke reductie. ALLES OVER de vereniging „Het Singelkwartier" vindt u in het speciale propaganda nummer, verkrijgbaar bij de secre taris van deze vereniging, de heer J. Wolthuis, Halleystraat 19b, alhier. Op 1 oktober 1931 werd door een zestal bewoners van het Oostelijk stadsdeel deze vereniging opgericht. Men had toen 45 leden. Nu, 34 jaar later gaat dat naar de 1000 toe. Men overweegt zelfs een ledenstop, die met ingang van het nieuwe jaar, waarin op bijzonder feestelijke wij ze het 35-jarig bestaan gevierd zal worden, tot stand moet komen. U heeft er al veel over gehoord. U wilt uw kinderen met het week- kamp meesturen. Neemt u dan van daag nog contact op met genoemd adres... DE KLAVERJAS- avond van „Excelsior '20" komt de ze week in verband met het over lijden van het oud-bestuurslid, de heer van Met te vervallen. De eerst volgende kaartavond heeft nu plaats op vrijdag, 5 november a.s. JAMMER dat de laatste filmavond van de Schiedamse Aquariumver. „Natuur genot in Huis" een volkomen mis lukking werd, daar noch de spreker, noch de vertoonde films voor de pauze de aanwezigen konden boeien. Het gevolg was dat vrijwel iedereen in de pauze teleurgesteld huiswaarts keerde. Dit is niet aan het bestuur te wijten. Het was een volkomen misgreep. Dit wordt het beslist niet op de eersvolgende bijeenkomst op dinsdag, 2 november a.s. in zaal 9 van gebouw „Arcade" aan de Lange Haven 71, alhier. De heer W. Hogen- doorn zal dan spreken over „Schoon heid van het aquarium", terwijl in de pauze weer een verloting plaats heeft. Manpower, het internationale uit- i zendbureau met een kleine 400 i 1 kantoren verspreid over de ge- hele aardbol, heeft zich nu ook in Schiedam gevestigd. In het i kantoor aan de Hoogstraat 198, dat waarschijnlijk dinsdag 23 no- vember z'n deuren officieel opent, I wil Manpower-Schiedam de be- 1 drijfsservice door tijdelijke krachten voor dit deel aan het Waterweggebied gaan lanceren. Een kijkje achter de gevel van de f I Manpower-vestiging aan de Hoog- I straat. MiiiiiiiiiiiiiHiiiiitiiiMiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiHiiirmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir Het maandblad is als steeds weer goed verzorgd met aantrekkelijke artikeltjes en... een foto, een ge kleurd plaatje van een melanotaenia macculochi of heel eenvoudig ge zegd: dwergregenboogvis. U denkt toch aan dinsdagavond, 2 november a.s.? r r Een achttal leden van de wedstrijd- ploeg van „De Watervrienden" aan vaardde jl. zondag de reis naar het verre Groningen om deel te nemen aan de jaarlijkse Bondszwemkam- pioenschappen van de NCS. Tijdens dit sterkbezette nationale toernooi, waaraan de beste zwem mers en zwemsters van 25 Water- vrienden-verenigingen uit geheel Nederland deelnamen, werden door de Schiedammers uitstekende pres taties geleverd. In de prijzen vielen Joke den Held, die tweede werd op de 100 meter borst crawl, en Karei den Hartog, die tweemaal als der de eindigde en wel op de 100 meter rugcrawl en de 200 meter rugcrawl. Uit het Watervriendenkamp wordt voorts nog gemeld, dat op vrijdag 29 oktober a.s. des avonds om 8 uur de jaarlijkse algemene leden vergadering zal worden gehouden in het Volksgebouw, Tuinlaan 50, terwijl op zaterdag 30 oktober a.s. des avonds om 7 uur een 40-tal jon gens en meisjes in het Sportfond- senbad zal aantreden om te trach ten in het bezit te komen van de diploma's I, II of III. Tenslotte wordt er nog op attent gemaakt, dat het adres van de se cretaris, de heer G. P. Jansen, re centelijk is gewijzigd in Mgr. No- lenslaan 506. SCHIEDAMSCHE CARTONNAGEFABRIEK

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 1