liet nieuwe aan voor da c^ótartinruilactie óh aaóLoeóielté en a HOEVEEL KORTING U BIJ INRUIL KRIJGT EERSTE FASE OPERATIE-GASBEL: Gemeente en Maatschap gaan hand in hand bij ombouw Waar blijft dit* film Schiedamse NOTITIES Een nieuw gastoestel In april begint de omschakeling ii ii Verschi|nt woensdag en vrt|dag in Schiedam, Kethel en Oud Mathenesse De eerste face van operatie-Gasbel heeft zich voor Schiedam al ge openbaard. En wel in de vorming van een zgn. maatschap van wat we in een samentrekking de SCHIESI zouden kunnen noe men Schiedamse Samenwerkende Installateurs. Dit lidmaat levert de mankracht, de knowhow en desgewenst de nodige gas- toestellen, allemaal zaken die er borg voor moeten staan dat vol gend jaar de omschakeling van het huidige gas op aardgas zo soepel mogelijk verloopt. Een karwei waarmee 24000 gasaanslui- tingen zijn gemoeid en waaraan de Gemeentelijke Dienst voor de Technische Bedrijven z'n handen meer dan vol zal hebben en al hééft. Want ons maatschap SCHIESI waarin 22 werkende gas fitters annex installateurs deelnemen mag dan voor de nodige ontlasting zorgen, technisch-organisatorisch is er bij een dergelijk ombouw- en omschakelings-operatie uiteraard heel wat werk te verzetten. Keus genoeg Nief verplicht Krachtproef Schiedamse NOTITIES HET IS PRETTIG WERKEN BIJ {EN NOG GOED BETAALD OOK) teL 260500 na 6 tss 's avonds eeL 266459 WOENSDAG 3 NOVEMBER 1965 17e JAARGANG No. 6 Aangesloten bij de Nederlandse Huis-aan-Hulsblad Pers OOK IN ROTTERDAM OUD MATHFNFSSE KANTOOR: C. J. d KLINK BROERSVEST 125 - SCHIEDAM - TELEFOON 26.39.39 - 26.73.68 •"•OOFDR E DAC1 iE: P J HOVlNGH lnzendtermi|n advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur s avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23677 Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rt|swijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland m niet of slechts met hogé kosten mo gelijk is. te houden, dat de verkoop van gas- toestellen voor hen daarna gedu rende lange tijd stil komt te liggen. Hoe dan ook, het startsein voor de Operatie-Gasbel is nu voor Schie dam gegeven. We dienen er ons van nu af aan mee vertrouwt te maken. De gelijke oriëntatie en voorlich ting zijn gewenst; gemeente én par ticulier initiatief gaan hierin hand in hand. In april volgend jaar zal de om bouw officieel beginnen en wel in de wijk Groenoord, waar de eerste van de 55 secties is gelegen, waarin men onze stad heeft verdeeld. In een week hoopt men dan zo'n sec tie volledig te hebben afgewerkt, waaruit volgt dat men voor het ge heel een vol jaar nodig heeft. We komen tegen die tijd nog wel op de nadere bijzonderheden van die om schakeling terug. Belangrijker voor dit ogenblik is wel het feit, dat maandag a.s. reeds de zgn. voorverkoop van de voor aardgas geschikte toestellen zal be ginnen, waarbij men dan al gebruik kan maken van de ontworpen (en elders afgedruktevergoedingsre geling voor een eventueel in te le veren oud en op dit moment ge bruikte gastoestel. Deze inruilactie levert uiteraard een niet onbelangrijke korting op bij de aanschaf van een nieuw apparaat, met een maximum van 125 gulden. Dit dus in die gevallen waarin om bouw niet mogelijk is, in het alge meen voor verouderde apparaten. Dan moet er voor de gebruiker dus altijd geld bij, waar weer tegenover staat dat hij er een nieuw toestel voor in de plaats krijgt. Omschake ling zal echter in vele gevallen wel degelijk mogelijk zijn via een een voudige ingreep en dan zijn er géén kosten aan verbonden. Zoals gezegd begint die voorver koop maandag al en daarvoor én voor het verkrijgen van alle gewen ste inlichtingen kan men dan naar keus terecht bij de gemeentelijke Toonzaal aan Broersvest 95 dan wel bij een van de 22 deelnemers aan het Maatschap. Het tussen de ge meente en het maatschap gesloten contract staat er borg voor, dat alle deelnemers zich aan de vastgestelde vergoeding (bij aanschaf van een nieuw toestel) zullen houden. De vaste prijsafspraken bij de ombouw is voor de Technische Bedrijven mede een garantie voor een vlot verloop ervan. Ervaringscijfers elders leren, dat ongeveer 20 procent tot een kwart van de verbruikers tot aanschaf van nieuwe toestellen overgaan. We willen echter duidelijk stellen, dat de gebruiker die niet wenst over te gaan tot inruil van zijn oude komfoor, maar prijs stelt op om bouw, niet verplicht is tot inruil. Even aangenomen dat zijn toestel niet behoort tot de categorie van apparatuur waarvan de ombouw Bij deze krachtproef waarvoor de gemeente Schiedam bij de voorge nomen omschakeling staat is het, dachten we, een goed ding dat men hier de detaillisten heeft kunnen inschakelen. Een vorm van samen werking die men lang niet overal heeft kunnen bewerkstelligen. Hoe wel er door de verkoop van nieuwe apparatuur in korte tijd in deze branche veel zal omgaan dient men er aan de andere kant rekening mee Vanwege de overstelpende tie ner-belangstelling is de Beatle-film „Help" in het Passage-Theater ge prolongeerd. De hele week dus nog genieten van John, Paul, Ringo en George in hun superkleurenfilm „Help". (Passage theater, weekpro- gramma). Vrijdagavond 19 november or ganiseert de afdeling Schiedam van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en natuurvrien- denwerk een filmavond in het Volksgebouw, Tuinlaan 50. Onder werp: „Polen, land en volk". Hij komt, hij komt, nee we be doelen nu eens niet Sinterklaas, maar de zo langzamerhand roem ruchte docuniet:faire film over Schiedam. De film die nooit af komt, de rolprent zonder happy end. Waarom is dat ding nu nog niet klaar, zo wordt ook bij de schriftelijke begrotingsbehande ling wat ongeduldig gevraagd van raadszijde. Verleden jaar is ons al gezegd dat de film dat jaar zou worden afgeleverd, zo drin gen verschillende raadsleden aan. Een zeer onbevredigende situatie, zo wordt deze gang van zaken genoemd. B. en W. haasten zich om te laten weten, dat diverse factoren af levering van de film van cineast Jan Schaper hebben vertraagd. „De belangrijkste hiervan zijn de verwerking van het vele materi aal voor een film van bepaalde lengte en het verkrijgen van de rechten voor de gekozen muziek. Wij verwachten, dat de definitie ve aflevering van de film niet lang meer op zich zal laten wach ten". Thans vindt overleg plaats tussen het gemeentebestuur en de cineast over de begeleidende tekst, waarna de film voor ver toning klaar kan worden ge maakt. „In eerste versie is de film reeds aan ons vertoond", zo besluiten onze stadsbestuurderen hoopvol over de film-die-nooit-af- kwam... fWWWWWWWWVVVW De inruilvergoedingen liggen bij de aanschaf van nieuwe gastoestellen in Schiedam officieel als volgt: a. bij aankoop van een tweevlams komfoor: 21,— wanneer een éénvlams komfoor wordt ingeleverd 35(wanneer een tweevlams komfoor wordt ingeleverd 45 wanneer een drievlams komfoor wordt ingeleverd 55>wanneer een viervlams komfoor wordt ingeleverd 75 wanneer een fornuis komfoor wordt ingeleverd b. bij aankoop van een drievlams komfoor: 24,wanneer een éénvlams komfoor wordt ingeleverd 491wanneer een tweevlams komfoor wordt ingeleverd 58,wanneer een drievlams komfoor wordt ingeleverd 68,— wanneer een viervlams komfoor wordt ingeleverd 93,— wanneer een fornuis komfoor wordt ingeleverd c. bij aankoop van een viervlams komfoor: 33,wanneer een éénvlams komfoor wordt ingeleverd 58 wanneer een tweevlams komfoor wordt ingeleverd 68 wanneer een drievlams komfoor wordt ingeleverd 78— wanneer een viervlams komfoor wordt ingeleverd 103,wanneer een fornuis komfoor wordt ingeleverd d. bij aankoop van een viervlams fornuis: f 56,wanneer een éénvlams komfoor wordt ingeleverd 80,— wanneer een tweevlams komfoor wordt ingeleverd 90,wanneer een drievlams komfoor wordt ingeleverd 100,wanneer een viervlams komfoor wordt ingeleverd 125,— wanneer een fornuis komfoor wordt ingeleverd e. bij aankoop van andere toestellen met inlevering van eenzelfde soort toestel: bij aankoop van een éénvlams komfoor of sudderkomfoor10, bij aankoop van een losse oven 24, bij aankoop van een keukengeiser J 72, bij aankoop van een badgeiser 125.' bij aankoop van een haard of kachel voor schoorsteenaansluiting 90, bij aankoop van een muurkaehei ƒ,125 De plaatsing en aansluiting van alia nieuwe toestellen, dus ongeacht of deze gekocht zijn bij een van de installateurs en winkeliers of bij het gasbedrijf, geschiedt in het kader van de ombouwaktie. Alle komforen worden gratis geplaatst, mits de gasaansluiting niet meer dan een meter is verwijderd van het te plaatsen toestel. Indien men het komfoor of een ander toestel op een andere plaats wenst in zijn woning, moeten de daaruit voortvloeien de kosten voor plaatsing en montage van de ieiding worden betaald. De installateurs leveren de apparaten, die geschikt zijn voor het aardgas, al leen tegen betaling k contant. De levertijd zal wel even duren. Voor plaat sing van de volgende toestellen zullen kosten aan de verbruiker in rekening worden gebracht: fornuizen J 20. keukengeisers f 25, kachels of haarden f 35, badgeisers J50, muur kachels op de begane grond 50, muurkachels op een etage ƒ75, Dinsdagavond 23 november or ganiseert het kunstcentrum in mu- sis Sacrum een ballet-avond. Op zul len treden Yvonne Lenning, Floor Rogmans en Bep Vesseur, leden van de academie voor kunst en weten schappen. Aanvang: 8 uur. Vanaf 15 november zijn kaarten voor deze avond verkrijgbaar bij het bureau van de V.V.V. J EENOCHTEND- excursie naar Hoek van Holland, de Pier en de Hoekse Bosjes maken de leden van de Kon. Ned. Natuur historische Ver. afd. Vlaardingen op zondagmorgen, 7 november a.s. Ook niet-leden kunnen hieraan deelne men. Verzamelen om half 8 bij Vlaardingen-Oost in de hal van het station. Terug om half 1. De lei ding hiervan heeft de strandwerk en de vogelwerkgroep. EEN GROTE vrachtwagen staat a.s. zaterdag, 6 november op het Dr. Wibautplein van half 10 tot half 1. Alle THOR- leden krijgen dan de gelegenheid hun oud papier af te geven, ten einde de opbrengst daarvan te be stemmen voor de THOR-jeugd. U legt toch ook een pakje klaar...? MWAMMVMAMMAAAMMMMUWMMAMMAMMMMMMMAJIW ADVERTENTIE I.M. Toen mijn vrouw en ik het stukje van „Mieke" in de edi tie van dit blad van 27 October zagen staan, zijn wij erg ge schrokken. Wij hadden de hoop gekoesterd in stilte de dag te kunnen herdenken dat wij, 25 jaar geleden, ons te Schiedam hadden gevestigd. Nu, nu alles achter de rug is, moeten wij bekennen dat wij niet wisten wat goed voor ons was. Want het heeft ons ont zaglijk veel goed gedaan te merken dat zovele mensen waardering blijken te hebben voor ons werk. Men heeft ons beiden haast bedolven onder bloemen, fruitmanden en an dere geschenken. Mevrouw Willemse heeft mij tenslotte in bijzijn van Mevr. „Mieke", een door velen bij eengebracht bedrag ter hand gesteld, waarmee een lang ge koesterde wens, een electrisch lasapparaat te bezitten, in ver vulling kan gaan. Er blijft dan nog voldoende geld over om een filmprojector te kopen. Mag ik, mede namens mijn vrouw, langs deze weg allen die van hun waardering voor ons werk hebben blijk gege ven, daarvoor heel, heel harte lijk bedanken? D. HOUTHUYSEN, Arts Tijdens een vliegende storm werd gisteren Nederlands nieuwste onder zeeboot, Hr. Ms. „Potvis", een zusje van de Dolfijn en de Zeehond door de werf WiUon-Fijenoord N.V. overgedragen aan het onderzeebootwapen van de Koninklijke Marine ten overstaan van een groot aantal genodigden. Ir. J. Woltjer droeg de aanwinst namens de werf over aan de staatssecretaris van Defensie voor Marine-aangelegenheden A. van Es, die de onderzeeboot weer ter beschikking stelde van de bevelhebber der zeestrijdkrachten, vice- admiraal A. H. J. van der Schatte Olivier. Een verrassende mededeling deed nog de staatssecretaris Van Es door het op korte termijn in het voor uitzicht stellen van de aanbesteding van twee nieuwe een-cilinderonder zeeboten. De Potvis is een driecilinder-onderzeeboot. SCHIEDAMSCHE CARTONNAGEFABRIEK

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 1