liet nieuwe DRIE KISTEN AFGESTAMPT MET GESCHENKEN Groot brandalarm voor de Mistra Na oogst van duizenden formulieren &£)rieiediae d^intcrhlaaócictie ontlaadde zich Loven de prijswinnaars Goed werk van de Schiedamse brandweer KIPPEN NIEUWS Verschi|nt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud Mathenesse Zaterdagavond 4 december reed een auto weg van ons kantoor aan de Broersvest 125. Zwarte Piet, zich terdege van zijn gewichtige taak be wust kreeg de gelegenheid drie gezinnen geluk kig te maken met kisten vol cadeaux. „Wie van de drie" op Nederland 1 van Nand Baert zal waarschijnlijk door niemand van deze gelukkige mensen op de t.v. gevolgd zijn. Daarvoor was er te veel te bewonderen en de verrassing te groot, 't Leek ons leuker u na die eerste reactie een bezoekje bij elk van deze gezinnen te brengen. Winnaars van de grote St. Nicolaas-actie 1965, georganiseerd door de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad (v.h. S.M.C.), De Schiedamse Ge meenschap en ons blad te verrassen. Griep 9 Visitekaartjes Hoog- Scbiedamst NOTITIES 1 1 straat HET IS PRETTIG WERKEN RIJ (EN NOG GOED BETAALD OOK) Samenwerking WOENSDAG 8 UtutMBtH iyoa I ie JM>\l ISJkMI^SJI NU. IO AcHiycdiCliêh UiJ Uc iieuciiHiiUtfw i iu<«^«w» »t OOK IN ROTTERDAM OUD MATHFNPSSE KANTOOR C J. v. d KLINK - BROERSVEST 125 - SCHIEDAM - TELEFOON 26 39.39 - 26.73 68 HOOFDREDAC I iE P I HOVlNGH Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627' Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland DUIZENDEN FORMULIEREN werden tot vrij dagavond laat bij de S.G. in de bus gedepo neerd. U weet het allemaal stellig nogU moest de juiste cijfersf waarachter de woorden ver meld stonden, in de open plaatsen van het ver haal zetten. Geen eenvoudige taak, al leek 't zo op het oog erg gemakkelijk. Maar er waren veel mogelijkheden. En dan de juiste namen.U heeft ervoor gezwoegdNa uren sorteren en aanschrappen van fouten kwam een deskundige jury tot de conclusie, dat de heer P. A. de Rijk de winnaar was van de hoofdprijs, een kist vol kostelijke cadeaux en.een centrifuge fils schrijfster van het verhaal, dat u tot in den treure voor deze prijs vraag heeft (moeten) lezen, vond ik het leuk deze mensen een be zoekje te brengen, nadat Piet hen verrast had. Zeg maar gerust: totaal overrompeld. In al zijn enthou siasme was hij finaal de Nederland se taal kwijt en uit dat puur Spaan se verslag kon ik eerlijk gezegd geen touw vastknopen! Op dus naar de Wattstraat 38a, waar mevrouw C. M. de Rijk-Hille- naar me opgetogen vraagt boven te komen. ,,'t Was een volkomen verrassing. Ik dacht dat mijn man toch een cen trifuge voor me gekocht had, omdat dit een van mijn wensen was. Maar hij keek zo geheimzinnig! En toen die kist vol cadeaux... We puzzelen samen altijd. Maar dat hij nu zo ge lukkig zou zijn met deze prijs vraag...". Ze werpt de hoofdprijs winnaar een hulpeloze blik toe. Hoe moet ze dit allemaal zeggen? „Ik ben er een hele middag mee bezig geweest" verduidelijkt de heer de Rijk. ,,'t Was niet zo heel erg moei lijk al had ik wel gauw door dat er niet bij elke stippeltjes woorden hoorden. Ik ben jaren lang zetter- typograaf en corrector geweest. Ik heb dus wel gevoel voor taal en stijl. Daarom vond ik deze prijs vraag de moeite waard, al had ik geen idee, dat ik zoveel succes zou hebben". We lachen om de foto, die ik dit echtpaar laat zien. „U vergat in al le agitatie uw schortje af te doen?" vra 'g ik heel huisvrouwelijk. „Af te doen...?" Er klinkt eerlijke verba zing in de stem van mevrouw de Rijk. ,,'t Was een schortje uit die kist en het stond zo leuk. Enorm zoals we verwend zijn. Vooral die centrifuge, daar ben ik heel erg blij mee. Mijn man is gepensioneerd. Hij maakt zich nog wel verdienste lijk voor het verenigingsleven, maar zijn grootste hobby is puzzelen. We hebben al eens meer een buiten kansje gehad, maar een prijzenre gen zoals nu...". Als ik afscheid neem moet ik voor al niet vergeten te vermelden hoe dankbaar of zij hiervoor zijn. Verder dus... Nu naar de Dalton straat 10a, waar de heer C. P. M. Gunnewegh sr. woont. De tweede prijswinnaar zelf is niet thuis, wel zijn vrouw en beide jongens Kees (9 jaar) die op de foto die hyper moderne sjaal in zijn handen houdt en Hans van 11 jaar, een en al aan dacht voor de verdere inhoud van de kist. Een zieke mevrouw Gun newegh, die ik rustig met haai griep weer naar bed laat gaan, al zegt ook zij, dat het zo'n geweldige verrassing was zaterdagavond. De beide dochters Willy van 19 en Bar bara van 14 raakten er niet op uit gekeken. Of de prijsvraag moeilijk was...? „Ik heb heel wat formulie ren gevraagd, maar mijn man was het die ze invulde. Hem komt dus alle eer toe". Tot slot een bezoekje aan de Engel sestraat 19a. De prijswinnaarswind was wel op het Oosten van de stad gericht. Maar tenslotte kwamen eens de wijzen ook uit het Oosten! Mevrouw H. Veenbrink-Kloeg be antwoordt mijn vraag hoe of hun reactie was alleen met een uitno diging om zo snel mogelijk boven te komen. En dan zie ik de eettafel bedekt met kaartjes van al de winkeliers, waarvan zij bezig is de telefoons nummers uit te zoeken, want zij wil alle winkeliers persoonlijk bedan ken voor hun geschenk. Dat zal op prijs gesteld zijn! Hoe of zij dit alle maal zaterdagavond vond...? „Ge weldig! En het mooiste is nog wel, dat ik helemaal niet wist dat mijn man en mijn zoon met deze prijs vraag meegedaan hadden. Toen in eens die zwarte Piet onder aan de trap met die grote kist. Kijkt u eens hoe mooi of die electrische klok daar staat. Die h <iden we nog niet. Ook geen mixer wSfcües was even mcoi. 't Is een avond geweest om nooit te vergeten..." Als ik weer buiten loop doe ik dat met verende pas! Omdat ook dit ge zin bestaande uit het echtpaar Veenbrink (pa was de winnaar) de 22-jarige dochter Ria, Hans van 21, Edwin van 19, Narda van 17 en ben jamin Clementine van 10 jaar zo blij was. Iets van die blijdschap uit deze drie gezinnen geef ik u hierbij door. Een stroom van vorstelijke geschen ken, een 130-tal daalde op hen neer, zoals een bonthoed en sjaal, suede herenvesten, een pantalon, dames- vesten en jumpers, vulpensets, he renvesten, fototoestellen, pantoffels, zilveren thee- en jamlepels, een complete electrische trein, linnen goed, slaapkamer kleedjes, boeken planken enz. En vooral niet te ver geten die centrifuge... Een St. Ni- colaas die drie gezinnen in onze stad niet gauw zullen vergeten! M.W.-S. De heer C. P. M. Gunnewegh sr. ziet tevreden toe hoe of zoon Kees van 9 jaar uitmaakt voor wie of die moderne sjaal is! Hans van 11 jaar heeft hem een stoel gegeven (vist u graag?) en de dochters Willy van 19 en Barbara van 14 (niet te zien op de foto) zijn evenmin vergeten. Evenmin als mevrouw die we van harte beterschap toewensen... ZIE PAG „DRIE HOGE hoeden" een blijspel van Miguel Mi- hura wordt in de Nederlandse ver taling van Dolf Verspoor door To neelgroep „Theater" op woensdag avond, 8 december a.s. gebracht in het Passage Theater voor leden van Kunstcentrum Schiedam. De regie van dit stuk heeft Wim Kouwenho- ven. Aanvang: 8 uur. Hoofdprijswinnaar P. A. de Rijk uit de Wattstraat 38a bekijkt de kunst schaatsen. Zijn vrouw is volkomen verrast en toont dit overduidelijk bij het zien van de waardebon. Het bewuste schortje heeft zij hierbij aan...! tel. 260500 na 6 uur 's avonds tel. 266459 Burgemeester F. Roelfsema is al een trouw „brandganger" geworden. Hij is al een paar keer bij een fikse brand geroepen en ook gisteravond was hij weer present bij de brand op de Noorse tanker Mistra, een vijftienduizend tonner van de rede rij Yngvar Hvistendahl. De Schiedamse burgervader heeft in zijn nog korte ambts periode in de jeneverstad maar één brand ge mist en wel de brand in de vroege morgenuren op de glasfabriek. „Ik was toen niet thuis, maar ik ben wel vertegenwoordigd geworden. Mijn zoontje was namelijk opge- s aan en heeft de politie-agenten daar gezegd dat zijn vader niet kon komen en dat hij maar gekomen was. Dat vonden die agenten na tuurlijk al lang best". Gisteravond dus, bij de zoveelste brand op de scheepswerf Wilton-Feyenoord, was de heer Roelfsema sr. wel aanwe zig: „maar gelukkig weet mijn zoon hier niets van, anders zou hij vast zijn bed uitkomen". Samen met ir. B. Wilton en gemeen tesecretaris mr. J. Blok is hij héél dicht bij de vuurhaard geweest. Ge drieën hebben zij de warmte ge voeld, die uit de machinekamer sloeg. Om kwart over acht werd er voor het eerst brand gemeld en vrijwel direct daarop werden alle beschik bare manschappen van de Schie damse brandweer opgeschrikt door het „groot alarm". Tot zeker elf uur heeft er onzekerheid bestaan over het feit of alle 34 opvarenden uit de ruimte waren, waar de brand woedde. Ook wist men lange tijd niet zeker of het personeel van Wilton en zijn onderaannemers al hadden kunnen vertrekken. Gelukkig bleek deze vrees ongegrond te zijn. Er zijn geen persoonlijke ongelukken ge beurd. De brand is ontstaan in de machi nekamer, waar vijftien of zestien man werkzaam waren aan de Mis tra, die zaterdag voor een onder houdsbeurt in Schiedam was aan gekomen en donderdag weer zou vertrekken. Door het wegbranden van de fundatie op een plaats, waar een nieuwe pomp geplaatst moest worden, zouden enige vonken over gesprongen zijn. Hieruit is de brand ontstaan. Het vuur vond een gretig voedsel in het stof en de olieres ten tussen de dubbele vloer. Met twaalf lage drukstralen is de brandweer constant bezig geweest de wanden van de machinekamer en van het schip nat te houden. Pas tegen het middennachterlijk uur slaagde de Schiedamse brandweer onder leiding van zijn commandant D. de Jager erin dicht bij de vuur haard te komen, waardoor gebruik gemaakt kon worden van schuim. Toch duurde het nog langer dan 2 uur, vóór dat men het vuur direct kon bestrijden. Toen was de zaak snel bekeken en hoefde er de rest van de nacht nog slechts nageblust te worden. Er is zoveel tutogeen verbruikt, dat ook de voorraad van de Rotterdamse brandweer is aan gesproken. De Schiedamse brandweer in sa menwerking uiteraard met de be drijfsbrandweer van Wilton heeft uitstekend werk geleverd. Men was letterlijk op alles voorbereid. Ge vaar voor ontploffingen was niet zo zeer aanwezig, omdat de tanker de laatste maal geladen was met vette talk. Toch heeft men het dok 7 vol water laten lopen, om bij het min ste of geringste het schip weg te kunnen slepen. Gelukkig hoefde het zover niet te komen. De heer A. van Noort werd gister avond door de werf opgeroepen om te proberen onderdak te zoeken voor de 34 opvarenden. Dit is hem na ettelijke telefoontjes in één uur tijds gelukt in hotels te Rotterdam. De kapitein van de tanker is de ge hele nacht aan boord gebleven. De Mistra, die dus morgen weer zou vertrekken, zal nog zeker twee maanden op de werf Wilton-Fye- noord moeten blijven voor herstel werkzaamheden. Wat er in die tus sentijd met de bemanning gebeurd, is niet bekend. De opvarenden krij gen in ieder geval niet al die tijd verlof...

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 1