OVER NAASTENLIEFDE GESPROKEN ^3rió Nijvere handarbeid Paraat met dralongaren en de haaknaald V HEKSHAVER-PANNEKOEKJES Jeugdleiders cursussen KNVB - afdeling Rotterdam STOOPMAN STATIONS BLOEMENKIOSK GEOPEND PHILIPS- SERVICE SCHIEDAM I Officiële kennisgeving f werkende alleenstaanden I VAN, V Sr Hagerty verlost u voorgoed van zilverpoetsen Voor DAMES- en HEREN SCHOENEN en PANTOFFELS BROERSVEST 54 SCHIEDAM Scbiedamst NOTITIES lie kinderen zijn er dol op! WOENSDAG 15 DECEMBER 1965 HET NIEUWE STADSBLAD Er zijn (gelukkig!) nog genoeg vrou wen, die graag iets „om handen hebben". Het breiwerk zijn ze een beetje beu, en borduurwerk? Ja, dat blijft leuk werk, maar toch wil men weieens heel iets anders. U, die de verzuchting slaakt, boft enorm. U, die zo graag haakt, bent straks met uw zelf gepriegelde japon-mantel ensemble volkomen „in" met de nieuwe voorjaarsmode, die heel veel gehaakte kleding voorschrijft. Het is natuurlijk wel een heel kar wei, waar u echt even over wilt den ken...? Maar u heeft er toch maan den de tijd voor, want voordat u dit leuke ensemble dragen kan, zijn we heus wel een paar maanden verder. Het is echt iets aparts. Iets voor de vrouw met smaak en combinatie. U, die zo graag wat te doen heeft, een uitgesproken voorliefde heeft voor haakwerk (al worden al die kleedjes hoe mooi ook op den duur saai!) krijgt nu de kans iets moois y!~' 'AV - MANTEL toets geeft. De hals werkt u af door hem driemaal met vaste steken om te haken. DE MANTEL... Met haaknaald nr. 8 wordt de man tel gemaakt van 1300 gram dra- lon-garen. Indien niet anders aange geven moet u deze met een dubbele draad haken. Iedere eerste toer haakt u 2 vaste en 2 stokjes, 2 vaste en 2 stokjes enz. Iedere tweede toer 2 stokjes en 2 vaste, 2 stokjes en 2 vaste enz. Na iedere zesde toer komt een afwijkende stekenrij, die een golvende lijn in het haakwerk geeft. Een waarvan ieder boogje als volgt gehaakt dient te worden: 1 vaste-, '/2 stokje-, 2 stokjes-, 3 dub bele stokjes-, 2 stokjes-, 1/2 stokje-, 1 vaste. In het rechtervoorpand laat u 4 knoopsgaten open. Wanneer u alle delen, volgens het schema gehaakt, in elkaar genaaid hebt, dan strijkt u het model luch tigjes met een lauw strijkijzer. De halsopening, de voorpanden en de zoom haakt u 6 maal om met een enkele draad en vaste steken. Ook de zakkleppen, die aan de voorzijde genaaid moeten worden, haakt u uit enkelvoudig garen met vaste steken. Voorlopig bent u hier wel zoet mee. Maar als straks de lente haar in tocht doet (en dat gebeurt al kan u zich dat op deze donkere dagen voor Kerstmis niet voorstellen!) dan ge niet u daarvan. Dan snuift u die voorjaarsbloemen op. In uw zelf ge haakt ensemble...! nmiiiiniiiiMmiiiiiiiiiimiuimmiiiiimmiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiimii te haken. We zullen u niet langer nieuwsgierig maken. Moeilijk is het in geen geval, als u maar precies doet, wat er staat. 2050 GRAM... Dralongaren heeft de eigenschap, dat het prettig „uithaakt" en dat het in de was niet vervilten of verkleu ren kan. Voor de japon werd een licht grijs garen genomen, voor de mantei een fraaie contrastkleur nl. framboise. Voor de japon heeft u ongeveer 750 gram dralon-garen no dig en een haaknaald nr. 4. Iedere eerste toer haakt u 1 vaste-, 1 stok je-, 1 vaste-, 1 stokje enz. Iedere tweede toer: 1 stokje-, 1 vaste-, 1 stokje-, 1 vaste en zo maar verder. Het voor- en achterpand en de mou wen in de maatverhouding zoals op de tekening is aangegeven. In het voorpand laat u op de hoogte van de taille twee knoopsgaten open, zo dat u daar later een band doorheen kunt doen. die aan de voorzijde een strik vormt. Aan de binnenkant van de jurk naait u een groot stuk taft, die de ceintuur aan de binnenzijde omsluit. In de rug ruimte open la ten voor een 28 cm. lange ritsslui ting, hetgeen de japon een aparte 8 i 14 i r 1 Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter I kennis van belanghebbenden, i 1 dat een onderzoek wordt inge- I steld naar behoefte aan zelf- standige woonruimte in deze 1 I gemeente voor werkende al- I leenstaanden, zowel vrouwen I I als mannen. Gedacht wordt aan tweeka. f mer-flatjes, met eigen keuken 1 WC, douchecel en met een- 1 trale verwarming, waarvan - zo mogelijk een aantal in de nieuwe bebouwing in „Groen- I oord" Kethel zal worden inge- I i past. Werkende alleenstaanden, in- woners van Schiedam of hier I werkzaam zijnde, die voor een I dergelijke woonruimte in aan- l merking zouden willen komen I dienen dit vóór 20 december 1 a.s. uitsluitend schriftelijk te f berichten aan het Bureau I Huisvesting, Westmolenstr. 26, i Schiedam onder opgave van: i i i 1. naam en voornamen, 2. leeftijd, I 3. adres, 4. zelfstandig wonend of in- I wonend, 5. functie, 6. naam en adres van werkge- ver, I 7. bedrag, dat men maximaal 1 per maand kan besteden aan huur, alle voorziening- 1 en, ook het stoken der een- trale verwarming, inbegre- pen. Zij, die reeds bij het Bureau 1 I Huisvesting als woonruimte- 1 I zoekende staan ingeschreven, 1 1 behoeven zich niet op te geven f Schiedam, 27 november 1965 1 'iwiinitiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiitiiiiiiitiiiiiiiiiiiii In de film „I tabu" die op het ogen blik in Lumiëre in Rotterdam ver toond wordt, stelt men de vraag: „Hoe kan de mensheid zo onmense lijk zijn...? We dachten daaraan toen we tele fonisch het verhaal van mevrouw Brugman, de moeder van de 23-ja rige J. Brugman, melkhandelaar en wonende aan de Lange Haven 129, alhier hoorden. Haar zoon werd door een blauwe luxe auto „gesneden" omdat hij met zijn ijzeren hond daarvoor uit moest wijken op de Nieuwe Haven ter hoogte van een depot van een melkzaak. Hij raakte met die ijze ren hond en al te water, kon geluk kig zwemmen en wist zich, dank zij toegestoken handen, weer op de kant te werken. De man die hem al deze ellende bezorgde, reed heel ge woon door. Waarom zou je voor zo'n bagatel ook stoppen? Gewoon iemand te water... Die zou zich wel redden, moet hij gedacht hebben. Je kan je tenslotte niet overal druk om maken. De drenkeling vroeg bij die chef van dat depot of hij even gebruik mocht maken van de telefoon. Het geen met veel moeite en pijn toe gestaan werd. Waarschijnlijk had die man geen beste dag gehad en moest hij op deze manier afreage ren. Misschien vond hij die klets natte bedoening een ramp in zijn zaak. Goed, hij heeft die man laten bellen, al vraag je je af, waarom moest er op deze manier gerea geerd worden? Zijn we zulke kei harde mensen geworden? Is het de gewoonste zaak van de wereld om onbekommerd door te rijden als iemand met zijn ijzeren hond te water raakt? Heeft die eigenaar van die blauwe auto dat helemaal niet opgemerkt of...? Waarom moest die jongeman, zo uit het ijskoude water zo soebatten om gebruik te maken van de telefoon? Waarom zoveel harteloosheid? Was dit allemaal een misverstand? Allemaal vraagtekens, waarop ho pelijk de antwoorden komen van diegenen, die zo handelen. Zij kun- aan het Stationsplein Dagelijks, van 10 uur v.m. tot 7 uur n.m. Ook 's zondags Bijzondere collectie: KERSTSTUKJES, vanaf 3,50 DOE-HET-ZELF KERSTPAKKETTEN, vanaf 2,50 St. Liduinastraat 92 Oranjestraat 8 Stationsplein De cursussen Opleiding Basisdiplo ma zullen op donderdag 16 decem ber a.s. beëindigd worden. In januari 1966 volgen dan de mon delinge examens ter verkrijging van het Basisdiploma. Dit examen bestaat uit: ca. 20 minuten: Sporthygiëne en verbandleer; ca. 20 minuten: Praktische Psycholo gie en paedagogie. Indien op donderdag 3 februari '66 de diploma-uitreiking op enigszins feestelijke wijze heeft plaats gevon den volgen op korte termijn: I Cursus opleiding Jeugdvoetbal leider A. Deze cursus is in hoofdzaak geba seerd op het vormende werk in de vereniging. De cursus bestaat uit 10 lesavonden plus een week-end, zo mogelijk in het K.N.V.B.-Sportcen- trum te Zeist. Het leerplan omvat o.a.: a) Theorie en praktijk binnen- en buitenspelen; b) Kadervorming; c) Clubkrant; d) Theorie en praktijk kamperen. II Cursus opleiding Jeugdvoetbal leider B. Deze cursus richt zich in hoofdzaak op het praktische werken met de jeugd op het voetbalveld of in de zaal. Deze cursus bestaat uit 14 lesavon den in een gymnastieklokaal. Het leerplan omvat o.a.: a) Zaaloefeningen; b) Spelleiding; c) Oefenspelen. Beide cursussen zijn bestemd voor bezitters van het Basisdiploma. III Cursus (sen) Opleiding Bestuurs- kader. Deze cursussen omvatten 10 les avonden van 2 lesuren met behan deling o.a.: Bondsorganisatie, Be stuurstaken voorzitter, secretaris, penningmeester en commissiewerk. Zij staan voor ieder bestuurs- en verenigingslid open. Het cursusgeld bedraagt voor iedere cursus 10,per persoon. Indien men aan één of meerdere cursussen wenst deel te nemen, dan is opgave vóór 1 januari 1966 mogelijk bij de administratie Cursussen K.N.V.B., Afdeling Rotterdam, Postbus 1336. Tijdelijk gratis (bij inlevering van deze annonce) Hagerty Zilverdoek (winkelwaarde f4,95) bij aanschaf van grote, zuinige flakon Hagerty Tarnish Preventive. Een glansrijke besparing op twee voortreffelijke produkten, die - in kombinatie gebruikt - zilverpoet sen tot een ouderwets begrip ma ken en uw zilver jarenlang aanslag- vrij houden. Vraag uw juwelier MGR. NOLENSLAAN 512 nen dit allemaal nog recht zetten. Het adres van die melkhandelaar is u bekend. Voor hem een bittere ervaring. Daarbij komt, dat twee maanden geleden des nachts de mo tor van zijn ijzeren hond op wel heel vakkundige wijze eraf werd ge sloopt. Nu deze tegenslag weer. Wij hopen voor de jongeman, dat de bestuurder van die blauwe wagen zo sportief is zich te melden! VOOR IEDEREERI DE BEKENDE Kerstkaarsen van de Bond zonder Naam zijn in onze stad verkrijgbaar bij de dames Griffijn-Eikmans, Newtonstraat 35b, tel. 150773, Ver- meulen-Hake, Buys Ballotsingel 79b, tel. 150717, van Oostrum, Nw. Maasstraat 85a, tel. 265296, van Pelt- de Vries, Sav. Lohmanlaan 20, v.d. Meer, Da Costastraat 8a en Kleine- koort. Hoogstraat 42b... Een recept voor pannekoeken behoeven we u niet te geven, dat is over bekend! Maar heeft u weieens heksenhaver-pannekoekjes gegeten? Nog nooit? Dan moet u dat recept beslist eens proberen. Er zijn nu zoveel donkere natte dagen, waarbij de kleine meisjes zich vervelen. Als u met hen dan eens iets anders dan anders gaat bakken. Tien tegen één dat de broertjes hier ook voor te voelen zijn, want ze hebben immers altijd honger? Hieronder komt het recept, ons verstrekt door het havermout Voorlichtingsbureau, zodat u begrijpt, dat het een havermout-delicatesse wordt. U heeft hiervoor nodig: 75 gram (9 afgestreken eetlepels) havermout, een mespuntje zout, 2 dl. melk, 75 gram tarwebloem, 30 gram suiker, 60 gram blauwe rozijnen, y2 theelepel kaneel, wat boter of margarine en poeder suiker. U weekt de havermout met het zout 1 uur in de melk. Roert er dan de bloem, de suiker, de rozijnen en de kaneel door. Het leukste is hier ronde koekjes van in de hete boter of margarine te bakken, hetgeen lang zaam moet gebeuren, omdat de havermout gaar moet worden 10 min.). De pannekoekjes op een schotel leggen en serveren, dik bestrooid met gezeefde poedersuiker. Desgewenst met keukenstroop of jam. Net wat de kinderen graag lusten. En... uit deze massa kunt u 16 van die heksenhaver- pannekoekjes toveren...! Aan de bezemsteel van de heks bengelt al een kostelijk beslag voor die 16 pannekoekjes...

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 5