Huizm KERST- FOTOS ËRABAfiJ BOSSERS één blij ïainilicfeesl STOOPMAN „Pascha, brood en wijn** - FASCINEREND KERKSPEL VAN PATER BERTIEN ROMPA Kerst aanbieding! natuurlijk bij: Jan de Winter WOENSDAG 22 DECEMBER 1965 HET NIEUWE STADSBLAD f Vlotte moderne camel-raglan S925 Carcoat met wollen plaidvoering Ballet in een volle H. Hartkerk aan de Hoekersingel in Oud-Ma- thenesse, waarvan alleen het priesterkoor hel verlicht is. Zang met orkestbegeleiding, klaroengeschal.... 't Doet even vreemd aan. Maar men kan twee uur lang een speld horen vallen, als „Pascha, brood en wijn", het kerstspel, dat pater Bertien Rompa schreef om op een heel andere wijze een religieus gebeuren gestalte te doen geven. Dit getuigt van moed, van kunstzinnigheid, van het zuiver aanvoelen van de nood in deze tijd, het waarachtig beleven van onze tocht door het leven naar het beloofde land van Gods Konink rijk 2.95 TRICOT FLITS NU Foto Film Hoe is het mogelijk Ls. donderdag en vrijdag bij besteding van tenminste 3,- één grote Kerst-tulband, van 1,20 voor 65 cent Zolang de voorraad strekt. Kijkt U vooral ook uit naar onze grote sortering fijn fruit en noten. C.A.B. winterfeest 1965: Net als vorig jaar dreigde Pluvius met assistentie van de nodige windstoten roet in het feest van de pupillen van het Comité C.A.B. afd. Schiedam te gooien. Maar dank zij de'vele particuliere auto bezitters, die voor het vervoer naar en van de zaal „Irene" zorg den en de stevige handen achter hun invalidewagens werd het één blij familiefeest, zoals de C.A.B. de alleen maar kent. En zoals de heer K. J. Heyboer bij de oprichting daarvan dit ook bedoeld heeft. Blijdschap in het leven van de invalide mens. Blijdschap door alle beproevingen heen Hij was er zelf ook, de heer Heyboer. En natuurlijk streken we even bij hem neer. Met zijn balpoint controleerde hij namen en cijfers op zijn bloknoot je. „We hebben 15000 loten verkocht, 't Loopt altijd goed met onze loten-actie". Later werd de uitslag van de hoofdprijs bekendde koelkast is gevallen op nr. 14773En de overige prijzen, vermeld vandaag in ons blad zijn af te halen overdag van 9 tot 5 uur aan de sodafabriek in de Makkerstraat. Wist u overigens, dat Mej. Douw kans zag 550 loten te verkopen? St. Liduinastraat 76 b Telefoon 26 79 95 Hagerty verlost u voorgoed van zilverpoetsen Uitslag verloting „Harpe Davids" Vol kskerstzang voor de laatste maal in de Ahoylial Morgenochtend negen uur starten wil met de verkoop van deze winterjassen t Zolang de voorraad strekt I Jongensjassen in tweed, velours en mohair. In diverse modellen en kleuren. 12 tot 17 jaar. Zolang de voorraad strekt, ALLE MATEN met ceintuur. Geheel satijn-gevoerd. MS& De vlotte jas voor de moderne man, nu binnen ieders bereik. 75 Dit spel wordt om de twee maan- den ergens gebracht. Met de inzet ■gHË van eigen parochianen en 7.0 dit verder uitgroeien zal ook met niet- |Hp Katholieken. Het is een fascinerend flPfellMp „Ecolesia".' Zij heeft zich hier zo op M ingesteld, dat we haar graag een f iKÊÊ "jgi, ere-saluut brengen voor haar inge- £f jfflp spm togen spel, haar voordracht. Vj Voordat de kleurige stoet bezit nam Af van de kerk, zag pater Rompa in opt I zwarte trui toe, dat alles goed ver- «dlfeys i liep. Totdat hij als een indrukwek- a kende Christus-figuur in zijn eigen opgenomen Een dat van Mozes en Israël. Een spel waar in alles tot leven wordt gebracht, waarmede men als christen ver trouwd geraakt is in de loop der jaren. Uitgebeeld in een godsdien stige musical, beklemmend vaak door de ernst, waarmede het ge bracht werd. De intermezzo van het gitaarspel van Tineke Verbruggen met als indrukwekkende slotzang „Zingt een lied voor de Heer". Bij zonder goed het fragment waarin een kleuter, een verpleegster, een soldaat, een huismoeder en vader, een religieus, een teenager, een sportman, een verloofd stel, een priester, een dokter, bejaarden enz. hun gaven aanbieden met speciale intenties. Geheel van déze tijd. Lof ook voor de muzikale onder steuning van dit spel vertolkt door het groot gemengd koor en orkest o.l.v. de heer W. M. Odijk, de rei, de levende boeiende achtergrond van dit spel vormend en bestaande uit eigen parochieleden met zang leidster en koorleidster en niet te vergeten de balletgroep „Pascha" uit Veghel. Vrijdag, zaterdag en zondagavond werd dit spel in de H. Hartkerk aan de Hoekersingel met veel succes opgevoerd. Zondagavond bracht men na afloop staande de groep een ovatie en men bleef ap- plaudiseren totdat ook pater Rom pa zich bij hen gevoegd had. Pas toor P. L. M. Plouvier sprak een kort dankwoord. In de eerste plaats dankte hij pater Rompa voor wat in zijn kerk drie avonden de aandacht had getrokken. Dankwoorden voorts aan het adres van de mensen, die elke dag uit Veghel waren overge komen en diegenen uit Rotterdam en Schiedam, die er hun beste krachten aan hadden gegeven. Het koor en orkest o.l.v. de heer Odijk, Wat morgen anders is maakt Uw Kerst mooier met foto of film. Tuinlaan 98 - Telefoon 26 74 64 Mgr. Nolensl. 688 - Tel. 26 20 76 Deze middag werd geopend met een welkomstwoord van de heer A. Schuddebeurs, waarna de conferen cier de heer Henk Polder zijn op wachting maakte. Bekende muziek vertolkt door John de Vries op het electronisch orgel om alvast in de stemming te komen! Een heel origi neel ballet van Tosca Balm, ver tolkt door acht meisjes van 10 jaar, een tante en een klein vogeltje van 5 jaar, dat telkens onder de klok uitpiepte. Het ballet heette dan ook niet voor niets „Grootvaders klok" gezongen door Max van Praag. Al- bert de Booy, over wie we 14 dagen gelegen al uitvoerig schreven en die ook nu weer kwam, zag en over won met zijn liedjes achter de pia no. VERZOEKEN... In de pauze een blij stralende me vrouw v.d. Water, bij de oud-Schie dammers béter bekend als zuster Plooy en mevrouw J. Verhoev-Poot, die overal handen drukten. De heer van Leeuwen uit de Veenlantstraat 6, die me vraagt waarom of 't zo- BROERSVEST 117 BROERSVELD 124 GROENELAAN 42 ALEIDASTRAAT 64 die al voor de derde maal voortref felijke medewerking had verleend. Namen noemen was onmogelijk. Voor pater Rompa moet het alleen maar een stimulans zijn om weer anderen met dit voortreffelijk spel in kleurige kostuums waaraan let terlijk alle aandacht is geschonken tot in de kleinste funesses toe, te imponeren... K 1 A lang duurt dat hij telefoon krijgt. Hij heeft die als invalide op dok tersverklaring een jaar geleden al aangevraagd. P.T.T.... hoe zit dat? Of die lichtstoornis bij hun in de straat (even nummers) nu tot het verleden zal behoren? Francien Steenhouwer, weer over uit Berge- rijck, waar ze maar niet kan wen nen. Hoe graag zou zij hier weer in onze stad willen wonen. Mevr. Levens, die me een nieuw contact adres opgeeft: J. van Dongen, Zalm straat 16. Schiedam-Zuid heeft er dus een nieuw „oude krantenadres" bij. Weldoende feeën gingen rond met koffie of limonade, koek. De dames kregen allemaal een flesie Valdelis, de heren naar keus een rokertje aangeboden. Waarna het program ma vervolgd werd. Nu een optre den van de K.D.O. jongeren o.l.v. Piet Hassel. Heel goed en uiterst gecentreerd dit accordeonistenspel, dat even een speelse bewerking kreeg met het „Ploem-ploem-Jenka (overgenomen door de zaal) en „Dat is het einde!" Twee dames Francien Steenhouwer en Jeanne van Dongen op het toneel geroepen voor een quiz, waarin zij geen be slag wisten te leggen op een hoofd prijs. Wél een gul applaus van de aanwezigen in de zaal vöor hun moed! VOORZITSTER V.V.V. We sperden onze ogen wagewijd open toen we deze aankondiging hoorden. Bij de V.V.V. is toch geen voorzitster? Zou de heer v.d. Boo- men...? Fred Kemp als voorzitster van de Vrije Vrouwen Vereniging...! Onnodig te zeggen dat deze voorzit ster ten eerste geen schoonheid, maar ten tweede wel goed van de tongriem was gesneden! CHARME EN JAZZ... Vier meisjes van het ballet Tosca Balm in de vertolking van „De Zwanedans", Lilian, Ingrid, Berna- dette en Rieneke... Vertederend in hun bewegingen op maat van de MGR. NOLENSLAAN 512 Tijdelijk gratis (bij inlevering van deze annonce) Hagerty Zilverdoek (winkelwaarde f4,95) bij aanschaf van grote, zuinige flakon Hagerty Tarnish Preventive. Een glansrijke besparing op twee voortreffelijke produkten, die - in kombinatie gebruikt - zilverpoet sen tot een ouderwets begrip ma ken en uw zilver jarenlang aanslag- vrij houden. Vraag uw juwelier le prijs: KONIJN M. van Bommel, Hogenbanweg 35. 2e prijs: ROLLADE B. Leer, Koornwaardstraat 38, Rotterdam. 3e prijs: ROLLADE Troost, Prof. Rutgerstraat 403, Vlaardingen. 4e prijs: KIP Van Bommel, Hogenbanweg 35, Schiedam. 5e prijs: KIP de Klerk, Schumannlaan 6, Rot terdam. 6e t/m 10e prijs KERSTKRANS Alebrechtse, Storkstraat 24; mevr. v.d. Zijde, Marconistraat 65, Schiedam; A. de Mos, Vlaardingerdijk 303B; van de Ree, Kuyperlaan 42; F. Heusdens, Oude Dijk 155B, Rotterdam. SCHIEDAM Hoogstraat ROTTERDAM t West-Kruiskade ROTTERDAM j Korte Hoogstraat ROTTERDAM Meent e ROTTERDAM i Katendr. Lagedijlc e HOOGVLIET i Winkelcentrum e VLAARDINGEN t Winkelcentrum Liesveld LEIDEN Haarlemmerstraat ZEIST Slotfaas ARNHEM e VSfakelcentrmn Pre si kb a af Zoals wij reeds eerder meldden zal de volkskerstzangavond gehouden worden op vrijdagavond, 24 decem ber. Dit jaar voor de laatste maal in het Ahoy-gebouw. Waar zullen de duizenden volgend jaar hun Kerst liederen zingen, vragen de organisa toren zich zich nu reeds af Om de aandacht te vestigen op dit jaarlijks evenement rijdt er enkele avonden te voren een Carillon door de stad dat bespeeld wordt door Addie de Jong. Het groot I.J.E. koor dat dit jaar haar 15-jarig bestaan vierde zal dit jaar voor de achtste maal haar me dewerking verlenen, zolang als de volkskerstzang bestaat. De toegang is vrij. De begeleiding van de samenzang wordt verzorgd door de gezamen lijke korpsen van Rotterdam, Con greszaal o.l.v. J. B. K. Voorn en van het Leger des Heils te Schiedam, o.l.v. A. van Gulik. muziek, een ietsje te hard, maar dat lag aan de akoustiek van de zaal. En Tosca Balm zorgde natuurlijk ook voor een jazz-ballet, een ver rukkelijk „3x2 6" gebracht met veel vaart en ritme door Aad Gor dijn, Joop Durivou, Arnold de Groot, Anke van Oosterbrugge, Felixia Grabijnen en Annelies van Winden. De heer Schuddebeurs ontbood Tosca op het toneel en dankte haa namens alle C.A.B. pupillen voor haar aandeel in deze geslaagde Wintermiddag, waarvan de gehele muzikale omlijsting in handen was van de heer Piet van Hassel. „Wat u met de Schiedamse jongeren be reikt, maakt dat wij ouderen bal let beter leren begrijpen. Dat was 20 jaar geleden beslist niet het ge val" merkte de heer Schuddebeurs op. Een prachtige toef bloemen was hiervoor de beloning. Tosca Balm dankte met de eenvoudige woor den: „Ik heb dit ontzettend graag voor u gedaan en ik hoop dat ik nog heel veel mooie balletten voor u mag instuderen". Tot slot bood mevrouw Levens de heer Schudde beurs een bedrag van 150.aan, zijnde 100.van de opbrengst van oud-papier en 50.als gift van iemand uit Rotterdam, die on bekend wenst te blijven. Zij dankte allen, die haar in staat gesteld had den tot dit bedrag te komen. Nu heeft men weer 5 maanden de tijd om oud-papier voor de C.A.B. te verzamelen. In mei 1966 start men weer met de eerste C.A.B.-tocht en dan zal de heer Hersbach weer een grote vrachtauto naar de Maasbou levard sturen. Met een „Goede Kerstdagen en een voorspoedig 1966" besloot de heer Schuddebeurs dit samenzijn, waarbij een ieder bij de uitgang nog een pakket banket kreeg aangeboden. M.W.-S.

Het Nieuwe Stadsblad | 1965 | | pagina 9