tiet nieuwe Zelfontworpen orgel-cursus door Stef Meeder geshowd Haagse sportschool in hartje van Schiedamse Nieuwland mm Uw steun aan het Nationaal RheumafonctS Muzikaal-unicum Geen patsers - body building Schiedamse (niro 324 Den ESiutg... r VerscHiint woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud Mathenesse Pick-up orgel Sterke kanten Yoga ingevoerd Q Tweede school Haltertraining ri* iw t Scbtedamsf NOTITIES Zij sfiaagcEen HET IS PRETTIG WERKEN BIJ (EN NOG GOED BETAALD OOK) VruJUnu t Jrtiiwhiii lauo 14 e iMnnuAiiM No. ^4 wrtnwt. M%WI«li uMIU.il OOK IN ROTTERDAM OUD MATHFNFSSE KANTOOR C J v d KLINK - BROERSViST 125 - SCHIEDAM - TELEFOON 26 39 39 - 26 73 68 HOOFDRf DAC I E P I HOViNCh Inzendtermijn adverlenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627 Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland In zijn riante zaak heeft Stef Mee der verleden week zijn orgelcursus ten doop gehouden. Een orgelcursus die is vastgelegd op 9 langspeelpla ten. Het beste zou men de cursus kunnen vergelijken met de bestaan de talen-cursussen. Het systeem is eenvoudig. De leerling gaat achter het orgel zi ten en zet een koptele foon op. Een schelp van deze (ste- reofonische) hoofdtelefoon staat aangesloten op het orgel, terwijl de andere schelp doorverbonden is met de pick-up. De leerling zet de arm van de pick up op de plaat. Op de plaat begint de leraar te spreken. Hij vertelt precies wat de leerling moet doen. Hij vertelt dat zoveel keer als de leerling dat nodig vindt. Nu wordt na verloop van tijd de leerling ge vraagd of hij met dc leraar (Stef Meeder) wil meespelen. Heeft men dit voldoende onder de knie, dan speelt de leraar de begeleiding van de melodie, die de student heeft in gestudeerd. Zo hoort men dus in vrij korte tijd een aardig resultaat. Het snelle resultaat is een van de sterke kanten van deze cursus. Een andere, bijna even sterke kant is het stil-oefenen. Door de koptele foon die de cursist opzet, wordt het geluid van het orgel uitgeschakeld, en heeft niemand er last van dat de nieuwbakken-organist steeds op nieuw zijn lessen herhaalt. Een minder sterke kant vinden wij de sterkte van het geluid in de kop telefoon. Het is namelijk moeilijk om het geluid zo af te stellen dat het niet te zeer vermoeid. Het is namelijk een bekend feit, dat een koptelefoon op de duur vermoeiend werkt. Al te zacht kan men het ge luid ook niet zetten, omdat men dan het omgevingsgeluid te veel hoort. Toch is deze cursus een grote stap vooruit, en het zal vele mensen in staat stellen nu eindelijk orgel te \aan spelen. En daarop heeft Stef eeder juist gemikt. M Sportieve Nieuwlanders krijgen er volgende week weer een expan sie-mogelijkheid bij. Dan opent de Hagenaar Char'es N. Dumer- niët namelijk zijn eerste Schiedamse sportschool. De school is nog niet gevestigd in een eigen gebouw. Men begint in een zaal van het parochie-centrum van St. Jan de Doper aan de Mgr. Nolenslaan. In de sportschool van de heer Dumerniët zal onderricht worden gegeven in moderne gymnastiek en Body Building. reeds een flink aantal aanmeldin gen, dus het begin is er. De rest moeten we nu grotendeels hebben van recommandatie. We willen naast het programma ook nog judo en jiu-jitsu gaan pro pageren. Zowel als verdedigings als wedstrijdsport. De grootste moeilijkheid is nog een ruimte te vinden. In Kethel zijn we redelijk geslaagd, en ook in Nieuwland zijn we aardig ondergebracht. Een an dere moeilijkheid is een contacta- des te vinden. We hebben nu in ka pelaan De Boer van de St. Jan de Doper een goede vertegenwoordiger gevonden". „Bij onze Body Building gaat het niet om de grote borsten, niet om de robotfiguren, die je wel eens in van die blaadjes over het strand ziet paraderen, nee, ik zie het iets anders. Een woord dat ons begrip van Body Building benadert is eigenlijk haltertraining, alhoewel dit ook niet geheel het juiste woord is. Het body building in die blaad jes is eigenlijk net zo extreem als worstelen op rolschaatsen", zo ver dedigt de heer Dumerniët zich. „Wij zijn lid van de grote Engelse en Amerikaanse bond voor Body Building, maar toch, ik blijf het zeggen, willen we niet alleen licha men ontwikkelen. We willen niet al leen patsers maken. We streven er meer naar het inwendige en physie- ke te ontwikkelen, met daarnaast opk nog het reactievermogen op te voeren. In onze training hebben we ook iets van het yoga ingevoerd. We maken gebruik van het prana yama asa nas, een soort ademhalingstechniek. Een Engelse dokter heeft veel met dit ritmische ademhalen geëxperi menteerd". Enige tijd geleden opende de heer Dumerniët reeds een school in Ke thel, die naar bevrediging loopt. „We hopen dat het in Schiedam ook zo goed gaat lopen. We hebben r - ciaifc - - Tijdens de partij aan boord van het booreiland „Ile de France aangeboden door de directie van de werf Gusto alhier gat de be kende Schiedamse organist Gerard Bressers in dienst bij Stef Meeder aan de 's Gravelandseweg 620 de orgeltoon aan. Vanzelf sprekend afkomstig uit een Parie orgel Het kostte nogal moeite om het kosbare muzikale kleinood op het booreiland te krijgen, hetgeen deze actie-foto duidelijk laat zien. Gerard opende zijn programma met het vertolken van het Franse volkslied, gevolgd door andere bekende melodieën. Al met al een zeer geslaagde middag, die tot 10 uur in de avond door de organist werd opgeluisterd met orgelmuziek, waarvoor ook de bemanning van dit 5000 ton metende booreiland, inmiddels al in volle zee, geconcentreerde aandacht toonde. Omdat de heer Dumerniët zelf niet in Schiedam aanwezig kan zijn op iedere woensdag-(Nieuwland) en donderdagavond (Kehtel) heeft hij een van zijn beste („zo niet de beste" zegt hij) leerlingen aange steld om de lessen in Schiedam te geven. Het is Rudolf van Triet, die zijn instructie-diploma reeds be haalde. Van veel belang vindt de heer Du merniët de cursus voor sportlieden. Bij zwemmen is men reeds gebruik gaan maken van haltertraining, en ook voor vele andere takken van sport ziet men hier kansen. We vra gen, of hier geen mogelijkheden liggen voor Hermes en S.V.V. kan men tussen de bedrijven door nog over een fusie praten ook! VIER nieuwe geweren heeft de Schietver. „Schiedam" aangeschaft! Als u inte resse heeft om uw schietvaardigheid op de proef te stellen? U bent elke woensdagavond van harte welkom in gebouw „Arcade" op de Lange Haven... Gevallen van reuma, acuut reuma, chronisch reuma, slijtage-reuma en jicht... IJ heeft ervan gehoord. U heeft in uw familie- of kennissen kring mensen, die aan deze ziekte lijden. Die erdoor misvormd zijn en heel veel pijn lijden. Meer dan 1UU.U0U... Bijna de helft van dit aantal komt voor onder de mensen van 40-60 jaar, de produktieve bedrijfsgroep dus. Het typische is dat één op de vijf vrouwen en één op de acht man nen in ons land met zijn vochtig fclimaat aan een of andere vorm van reuma lijden. Maar ook kinderen. Door acuut reuma kunnen ze een blijvende afwijking aan het hart overhouden. Heel veel wordt er gedaan om al dit leed, deze onmacht door misvor ming van handen of voeten, waar door werken is uitgesloten, te ver zachten. Maar nog lang niet genoeg. Er moeten nog veel meer reuma klinieken komen, die geheel zijn in gericht voor de verpleging, behande ling en revalidatie van deze patiën ten. In ons land bestaat een achter stand, die bij het buitenland verge leken, zo spoedig mogelijk dient te worden ingehaald. Dat er nu nog patiënten zijn, die niet opgenomen kunnen worden, d.w.z. dat zij nodeloos veel pijn en ongerief hebben, moet eenvoudig niet meer nodig zijn. Als we hier al lemaal maar achter staan. Als we ons bewust zijn dat het geld hier voor gegeven deze mensen ten goe de komt. Dat er dan volop bedden voor hun beschikbaar komen. Dat getracht wordt hen een mens waardig bestaan te geven. Dat de hulp van de Dienst der Mobiele Phy- sische Therapie, auto's bemand door ervaren masseurs, die de noodzake lijke hulpmiddelen om geisoleerd wonende patiënten de vereiste be handeling te geven om de onwillige spieren en gewrichten op gang te brengen, zich nog verder uit kan breiden. Dat reuma-patiënten van een echt zonnig vakantie kunnen ge nieten. Liefst tweemaal per jaar... Dat kan... Als u hieraan uw mede werking als vitale gezonde mens ver leent door uw gift over te maken op giro 324 t.n.v. Het Nationaal Rheumafonds, Sweelinckstraat 62, Den Haag. 't Zou voor u geen béter begin van 1966 kunnen betekenen... M.W.-S. In het Gemeente-Ziekenhuis te Schiedam slaagden voor het op 27 en 28 december 1965 gehouden examen voor de aantekening kraam- verpleging: Zr. M. A. v.d. Lely; zr. A. C. Bakke ren; zr. M. M. Muns; zr. A. Heerin- ga; zr L. Heyboer; zr. J. A. van Veen; zr. E. E. v.d. Water; zr. T. Kielstra; zr. M. C. Haaksma; zr. G. H. Tempert; zr. G. de Jong. O „DE FLUIT en de pijl", de bekroonde Zweeds- Indiase kleurenfilm naar een sce nario en onder regie van de wereld beroemde cineast ARNE SUCKS- DORFF wordt in samenwerking met de Schiedamse Filmkring en de afd. Schiedam van de Kon. Vereniging „Oost en West" in het Monopole Theater gepresenteerd op dinsdag, 11 januari a.s. In de hoofdrollen le den van de pre-Dravidase Muria- stam uit Bastar, India. Vooraf zal de geestige Franse tekenfilm „Villa mon Rêve" (Huis mijner dromen) van Pierre Remont en Philippe Con- droyer worden vertoond. Een film avond, die u beslist niet mag mis sen... Aanvang; 8 uur. EEN vj.'.aat Nieuwjaarsbal m m.v. .The Misteries" wordt voor de lede van het clubhuis „St. Joris Doele" ge houden op zaterdag, 8 januari a.s. Aanvang: 8 uur. DE SCHIEDAMSE „Watervrienden" hopen in de loop van dit verenigingsjaar hun eerste lustrum te vieren en... daarbij het 500ste diploma uit te kunnen reiken. Als u iets voor zwemmen voelt, gaat u dan op zondagmorgen eens in het Sportfondsenbad kijken tussen 9 en half 11. Heeft u naast het zwemmen nog interesse voor andere sport, b.v. gymnastiek, volksdansen, volleybal e.d.? Neemt u dan contact op met de heer Boomsluiter... 9 Burgemeester en Wethouders hebben besloten dat de uitgaande dienstcorrespondentie aan particu lieren met ingang van 1 januari 1966 zal moeten zijn voorzien van de al gemeen gebruikelijke beleefdheids formules. We zeggen de H.H. amb tenaren hiervoor hartelijk dank, of met een volkse variant „Balleefd,,. SCHIEDAMSCHE CARTONNAGEFABRIEK tel. 260500 na 6 uur 's avonds tel. 266459 niet duur wel heerlijk

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 1