K Wim Kan speelt in Schiedam CJP-houders opgelet TAFEL VOETBALCOMPETITIE achter de stopmand Bravo Mart Gerbscheid en Linda van Vliet Autos uit ig66 Grote show met primeurs bij Pietersen en Co. Bent u uw strop kwijt Simca-modellen geïntroduceerd bij V. D. Ende Tweede jaarfeest 13 THE SANDPIPER poorthouders, bijna het tienvoudige VT Schiedamst NOTITIES Openbaar lichaam Rijnmond DUBBELE RAMEN... technisch bureau JAGER Oostendam (H.I.A.) tel. 01858-2354—01850-7001—01898-8140 WOENSDAG 12 JANUARI 1966 HET NIEUWE STADSBLAD Zij hadden het wedstrijdnummer 61 Linda van Vliet (Een Schiedams meisje) en Mart Gerbscheid toen ze bij de laatste 6 dansparen geklas seerd werden. De „supportersscha- re van „hun dansschool Sitton" tel den zachtjes op de maat van de En gelse wals en de muziek: „een-en- zestig..." Totdat de uitslag bekend gemaakt werd en dit danspaar op 2 februari a.s. op het tv.scherm in de Haagse Dierentuin te zien zal zijn. Of zij die felbegeerde titel „Winnaar AVRO's Danstest '66" zullen veroveren, is nog een open vraag. In elk geval met dit succes al van harte gefeli citeerd, want tenslotte waren er 150 dansparen maandagavond op de dansvloer in gebouw „Palace" in Rotterdam voor de voor-ronde. In totaal nemen 400 dansparen aan de ze wedstrijd deel, waarvoor in het gehele land enorme belangstelling bestaat. Heet van de naald, in dit geval van de ('ansvloer kwam de heer C. Sit ton ons dit vertellen. Hij heeft a.s. zondag nog drie troeven achter de hand. Jongens, die in dienst zijn zullen dan ook nog een kansje wa gen. Vanzelfsprekend was hij bij zonder trots op het danspaar waar op in Schiedam op 2 februari alle Nim Kan en zijn ABC-cabaret zijn altijd weer goed voor een fijn avond je uit. Die gelegenheid krijgt klein- kunstminnend Schiedam woensdag 19 januari via het Kunstcentrum- Schiedam in het Passage Theater. Wim Kan en zijn ABC-ers brengen een programma, dat werd geschre ven en samengesteld door, natuur lijk door Kan zelf. Maar dan wel met tekstbijdragen van o.a. Toon Hermans, Frans Halsema, Jacques van Alphen en Seth Gaaikema. Wim Kan en Corry Vonk worden terzijde gestaan door Sylvia de Leur, René Frank, Frans Halsema, Celia Nu faar, Carry Tefsen en Ank Halsema. Ru van Veen en Kees Vlak verzor gen de muzikale omlijsting. Traditiegetrouw wel met enkele verrassingen verzorgt het ABC- cabaret het gedeelte voor de pauze. Corry Vonk brengt natuurlijk haar succesnummer „Met me vlaggetje, me hoedje en me toeter" en verder nog drie nummers van Toon Her mans. Sylvia de Leur en Frans Halsema, bekend van enkele zeer goede tele visie-programma's en van het Lure- lei-cabaret, bewijzen in dit program ma tot welke prestaties zij ook op het toneel in staat zijn. Verder noemen wij René Frank, die al eerder deel uit maakte van het ABC-cabaret en daarna een hoofdrol speelde in de musical „Sound of Music", geeft van een geweldige vooruitgang blijk. Carry Tefsen en Celia Nufaar, voor het eerst in dit gezelschap, tonen dat zij hun plaats volkomen waard zijn. Ru van Veen en Kees Vlak verzor- fen weer de muzikale omlijsting. In dan, na het gebruikelijke kopje pauze koffie: WIM KAN! Dat de zogenaamde „kunst-met-de- kleine-k" helemaal niet klein behoeft te zijn, bewijst Wim Kan. In een razendsnelle opeenvolging lanceert hij spitse en geestige, gevatte en puntige opmerkingen. Avond aan avond oogst hij stormen van ap plaus met zijn flitsende, aktuele „van de hak op de tak" conférence. Stoeiend met woorden en uitdruk kingen, met personen van allerlei nationaliteiten, links en rechts hei lige huisjes omver schoppend, zorgt hij er voor, dat wij na afloop kun nen zeggen: „Dat was weer eens een echt avondje uit". Prijzen der plaatsen: voor leden en donateurs van het Kunstcentrum Schiedam ƒ5,— en ƒ3,50; niet-leden ƒ6,- en 4,50. Kaarten verkrijgbaar vanaf 12 januari bij het bureau S.G./V.V.V. waar men ook plaats kan bespreken. Het Cultureel J eugdpaspoort voor voor de Schiedamse jongeren zal in maart precies een jaar in omloop zijn. Dank zij een belangrijke finan ciële steun van de Schiedamse Ge meenschap (SG) begon men met het verspreiden van een propagan- dafolder, toegezonden aan rond 10.00 jongenen. En dit resulteerde in een toeloop van 269 jongeren. Schiedarr PASSAGE-THEATER Tel 26 95.63 Donderdag 13-1 t/m WoensdagMIDDAG 19-1-'66 Dagelijks 2 en 8.15 uur; Zaterdag en Zondag 2-4.15-7-9.15 uur ELIZABETH TAYLOR - RICHARD BURTON - EVA MARIE SAINT in een volwassen liefdesverhaal Mertrocolor M.G.M die alles begeren) Regie: Vincente Minnelli Panavision 18 jaar WoensdagAVOND 19-1 GEEN filmvoorstelling ogen gericht zullen zijn. Maar ook buiten Schiedam! De AVRO heeft moeite noch geld aan deze Danstest bespaard. De sfeer was bijzonder gezellig en wat opviel en door de leider van deze test, de heer Albert van Lingen nog werd benadrukt: aan de kleding was bijzonder veel zorg besteed. Van de 30 dansparen van Dans school Sitton is er nu dus 1 uit de voorronde gekomen. De deelnemers hebben maandagavond allemaal iets van de wedstrijdsfeer geproefd. Ze hebben allemaal geprobeerd de naam van hun dansschool hoog te houden, waar of men ook vandaan kwam in de afdeling Zuid-Holland. Omdat er zoveel belangstelling voor dit dansfestijn op de tv. bestaat, ge ven we u even de voorwaarden van deelname door. De tact gaat over 3 dansen, t.w. Engelse Wals Tan go en Quickstep. De deelnemen de paren mogen tezamen niet ouder zijn dan 45 jaar, bijv. heer 24, da me 21 enz. Zij moeten leerlingen zijn van een erkende dansschool. Kleding deelnemende paren: heren donker costuum en dames cocktail. Zij worden alsvolgt geklasseerd: C. zij die maximaal 30 lessen hebben gehad (per 1 september '65), B. zij die maximaal 60 lessen hebben ge had (per 1 september '65) en A. zij die meer dan 60 lessen hebben gehad (uitgezonderd geselecteerde wedstrijdparen Voor iedere categorie wordt regio naal een wedstrijd gehouden met dien verstande, dat de categorieën B. en C. regionale winnaars kent. Deze zullen met de beste paren van categorie A. in een regionale finale, welke per tv. wordt uitgezonden uitmaken welke 4 paren naar de landelijke finale gaan. Op deze gro te slotavond, welke eveneens per tv. wordt uitgezonden, zal met de finalisten van de overige regionen beslist worden wie zich „Winnaar AVRO's Danstest '66" mag noemen. Naast deze individuele wedstrijd zullen voor de paren, als attractie, ook nog Regionale Team-Matches worden gehouden. Intussen duim ik voorlopig voor Mart Gerbscheid en Linda van Vliet dat zij niet „gewipt" zullen worden Maar ook voor die 3 andere paren zondagavond. Liesbeth Mooy noch Albert van Lingen zal ik trachten om te kopen... Mieke. Op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag houdt de firma Pietersen een grote automobielshow, in de showroom aan de Broersvest 74. Getoond zullen worden: 3 Opel-Ka- detts, 4 Records, 3 Chevrolets en 1 Buick. De meest in het oog lopende wagen is ongetwijfeld de Chevrolet Sting Ray. Dit 1966-model is speciaal voor de show uit Amerika gekomen en Pie tersen Schiedam is daarmee de eer ste Nederlandse dealer die de Sting Ray '66 aan het publiek kan tonen. De standaard-uitrusting van de Sting Ray omvat o.a.: antislip-diffe rentieel, 'AM/FM radio, bekrachtig de schijfremmen, achteruitrijlamp, veiligheidsriemen en servo-bediende afscherming van de koplampen. Het interieur van deze wagen is aan gepast aan het sportieve karakter: de bucket-seats zorgen voor ideale steun op lange en vooral snelle rit ten. De vele instrumenten zijn ge makkelijk af te lezen op ronde wij zerplaten. Uit de Opel-serie zijn op de show te zien de 1500, 1700 en 1900, allen in de uitvoeringen 1966. De firma Pietersen verwacht veel belangstellenden. Niet op de eerste plaats kopers, maar wel veel men sen die zich komen oriënteren in verband met de nieuwe auto-prijzen. De show is geopend dagelijks (ook op zondag) van 10 uur 's ochtends tot 8 uur s avonds. want eigenlijk valt dit aantal CJP- houders wat tegen. Kijken we even De tafelvoetbal-competitie is mo- Onderstaand volgt de competitie- naar de stad Delft, waar het cultu- menteel in volle gang. Enige nieu- stand tot op heden bijgewerkt, reel paspoort pas sinds een half we leden hebben zich ingeschreven waarbij opgemerkt dat alle spelers jaar is ingevoerd, dan zien we daar om eveneens deel te gaan uitma- onze afdeling vertegenwoordigen, tot op dit moment ruim 2300 pas- ken van afdeling Schiedam. dusWaar Schiedam ongeveer N°. Gesp. Gew. Gel. Verl. pnt. 10.000 jongeren kent tussen 15 en j FLUMINENSE10 10 20 21 jaar, stemmen we volledig in met i nnni 11 in 1 20 het door de Schiedamse Jeugdraad 3° jj'jj's11 9 2 18 in het jongste CJP-Bulletin geuite 4' BARBADOS9 7 2 14 klacht, dat dit aantal toch eigenlijk 5 SVV 11 7 4 14 teleurstellend is. Helemaal ontevre- 6; SCHIEDAM'SPORT 9 4 2 3 10 den is men natuurlijk met, en we 7 LUTON TOWN 11 5 6 10 zullen maar denken dat de ergste g; VRIJGEZEL 10 3 2 5 8 culturele honger in rotterdam wordt 9 BORUSSIA 8 3 1 4 7 gestild. 10; B.P.W. 11 3 8 6 Voor deze maand kunnen de CJP- 11. D.T.H10 2 1 7 5 houders nog bij de volgende evene- 12. SPORTIEFIA10 2 1 7 5 menten terecht: 13. STOKE CITY4 1 1 2 3 14. TELEVIZIER12 1 11 2 bouw Irene, waar de Chr. Filmactie 15. TOTTENHAM HOTSPUR 5 5 0 de documentaire kleurenfilm „Presi dent Kennedy" brengt; dinsdag 11 Onder no. 10 is een stippellijn ge- Het programma voor de komende jan. in Monopole Theater presente- plaatst. Het is de bedoeling om in week is als volgt: ren de Kon. Ver. „Oost en West" het volgende seizoen de spelers die en de Schiedamse Filmkring de na afloop van deze competitie hier- Tottenh. Hotsp. D.T.H., Zweedse Indiase kleurenfilm „De onder eindigen in een lagere klasse Luton Town Barbados, fluit en de pijl"; woensdag 19 jan. in te delen en aan te vullen met S.V.V. Stoke City, met het Kunstcentrum naar Wim eventuele nieuwe leden. Hierdoor Vrijgezel Borussia, Kans ABC-cabaret in Passage The- zullen ook de krachten betreffende Schiedam sport R.O.D.A., Dinsdag 25 januari causerie met de sterkte van de spelers meer ge- D.H.S. Fluminense lichtbeelden in Het Volksgebouw, lijk-getrokken worden. Televizier Barbados (inhaalw.) Tuinaan 50, door de heer Wigman Sportiefia Stoke City. voor het NIVON over „Het Natio- nale Park „De Hoge Veluwe"; don derdag 20 jan. in het kader van de SG-toneelwedstrijd in Musis Sacrum opvoering door „Utile Dulci" van het blijspel „Wie het eerst lacht"; dins dag 25 jan. in Monopole theater, voor het Kunstcentrum, vertoning van Ingmar Bergmans meesterwerk „Het zevende zegel" en woensdag 26 jan. in het Passage Theater, even eens voor het Kunstcentrum het con cert voor vier violen van Vivaldi door het Rotterdams Philharmoni- sch Orkest. En februari begint goed met de op voering voor het Kunstcentrum in Passage Theater van de musical Heerlijkheerlijk duurt het langst", het kassucces van Annie M.G. Schmidt. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00 17.00 uur, behalve op za terdag en zondag: bruine aktentas met inh.; bruine dameshandschoen (gehaakt en kunstleder); pullover een pakje sigaretten; windjack. Te bevragen bij de vinders: bruin lederen portemonnee met in houd, Schilten, Cort van der Lin- denlaan 27; zwarte plastic porte monnee met inh., Van Vliet, Van Beverenstraat 7; damestas met in- h„ R. J. Schol, Meidoornsingel 262, Rotterdam; zwarte herenportemon nee met inh., Brökling, Alex Nu- manstraat 22a; zwarte damesporte monnee met inh.. Koning, Poortu- gaalsestraat 2a; rode damesporte monnee met inh., Scheepmaker, Troelstralaan 17; aktentas met inh., F. Sprong, Hoofdstraat no. 549a; staaldraadstrop, Straatmakerswerf, Hoofdstraat; halve litermaat, A. d. Hollander, Ridderkerksestraat 20a, dwarsfluit, J. But, Ampèrestraat 30; 1 paar gummi-laarzen, Meinckens, Proveniershuis 25; damesschortje, v.d. Heuvel, Vlaardingerdijk 7; 2 zij den shawls, Vermaat, Voltastraat 18; damesregenjas, W. van Katwijk, Marconistraat 71; ring met 2 sleu tels, De Mol, Lange Kerkstraat 66; etui met 5 sleutels, H. Pente, Bell- straat 5a; kruising herder-bouvier (reu), Gem. Reinigings Dienst, Buitenhavenweg; kanarie (paarse ring), v.d. Brand, Edisonplein 9; bruine herenglacé (L), Steebs, Van der Elststraat 18 b; 1 paar groene dameshandschoenen, Postkantoor, Tuinlaan; zwart lederen dameshand schoenen, Van Leeuwen, Dr. Kuij- perlaan 18; zwarte dameshandsch. (met bont), Hoek, Brielsestraat 28 1 paar bruine plastic handschoenen. Slavenburg, Troelstralaan 175. GELEZEN in „Biljartnieuws" het maandblad van district Schiedam van de Kon. Ned. Biljartbond: „Na een bespre king tussen het bestuur van de B.V. Schiedam en het districtsbestuur zijn alle moeilijkheden opgelost tot tevredenheid van beide partijen en is deze B.V. weer in de oude ge lederen teruggekeerd". Een goede sportieve stoot dus in het nieuwe jaar! Voorts een uitvoerig overzicht van de jaarmoyennes van 3 banden groot en 3 banden klein van de ver schillende verenigingen. De vereni gingen Rembrandt, Entre-Nous en L.E.V. spelen hun thuiswedstrijden bij W. Heinsbroek, Lekstraat 2, al hier. De heren G. van Gendt, L. Groe- neveld, A. d. Maarel, allen „Belle- vue", B. Heeze en M. Koster beiden van „D.K.C." spelen in de eerste klas libre bij B.V. „Bellevue", Haven 29, Maassluis. Aanvang: half 8, te ma ken 200 caramboles. De wedstrijd leiding berust bij de heren P. v.d. Have en D. Simons. OUDE kranten voor de C.A.B. graag bij de volgende adressen: fam. Stolk, Lo- rentzlaan 18, fam. Levens, Rott.dijk 281, mej. Nesse, Kerkstraat, fam. Kap, Dr. Schaepmansingel 60, mej. van Son, Emmaflat 50, fam. Baron, L. van Spieringshoek 3, fam. Ver veen, Kortlandstraat en Rott.dijk 76a. Graag ook uw oude tijdschrif ten, die wegen zoveel méér! ALLES over de voeding voor bejaarden (heel belangrijk dit te weten!) staat vermeld in een interessante brochu re, uitgegeven door het Voorlich tingsbureau voor de Voedingraad in Den Haag. Als u hiervoor interesse heeft behoeft u niet in paniek te ge raken omdat het adres van die Voedingsraad niet vermeld wordt. Dat doen we met opzet! Want de leidster van de Stichting Huishou delijke Gezinsvoorlichting afd. Schiedam, mej. G. M. de Haas, ver koopt deze brochures ook. En zo vele anderen, verschillende onder werpen behandelend. Je moet het al leen maar weten en... het bespaart u een postzegel. Gaat u morgen meteen even bij haar langs in de Nieuwstraat 12. Zij kan u in deze opruimingstij d geen korting geven, daar zijn de prijzen veel te laag voor. Maar u krijgt beslist waar voor uw geld! „JOEGO SLAVIE" over dat fascinerende en boeiende land houdt zr. Burger morgenavond een lezing voor de Vrouwengroep P.v.d.A. in het Volksgebouw, Tuin laan 50 Een en ander toegelicht met fraaie dia's. Aanvang: 8 uur. „BLOEMLEZING van havermoutrecepten", een boek je, dat iedere huisvrouw zal interes seren is kosteloos verkrijgbaar bij het Havermout Voorlichtings Bu reau, postbus 9019, Amsterdam-W3 of telefonisch 020153994. U schrijft maar even een briefkaartje en u krijgt het toegestuurd. Wij kunnen het u van harte aanbevelen! ƒ.1. vrijdag, zaterdag en zondag or ganiseerde het automobielbedrijf v.d. Ende aan de Mgr. Nolenslaan een grote Simca-automobielshow. De show werd gehouden bij gelegen heid van het verkrijgen van het dealerschap van de Simca voor Schiedam van de firma v.d. Ende. Op de drie show-dagen hebben velen de vier prachtige Simca-modellen aanschouwd. Het waren de Simca 1000L (een krachtige en snelle wa gen, met een prachtig vernieuwd in strumentenbord), de Simca 1300L (een bijzonder ruime wagen, voor zien van schijfremmen, met prach tige comfortabele zittingen), de Sim ca 1500L (hierin vallen op de slaap stoelen en de mooie sierstrepen langs de zijkant van de carrosserie) en tenslotte de Simca 1500 Tourist GLS (met skai-bekleding, en een keuze uit 10 kleuren). De voorzitter van het Openbaar Lichaam Rijnmond maakt bekend, dat de Raad van Rijnmond in open bare vergadering zal bijeenkomen op vrijdag 14 januari 1966 des na middags half drie in „De Doelen" te Rotterdam (ingang zijde Karei Doormanstraat - Luifel). Rotterdam, 5 januari 1966 Het „Herv. Geref. Jeugdverband" nodigt de jeugd van 8 jaar en ouder uit hun 2e jaarfeest bij te wonen, welke a.s. zaterdagavond, 15 januari, gevierd zal worden in gebouw „Ire ne", aanvang kwart voor acht. Ook de belangstelling van de ouders en ouderen wordt op prijs gesteld. O.a. zal ds. Jac. van Dijk, van Den Haag, een onderwerp houden met als thema „Leven in een veranderen de wereld", en de j.v. „Ichthus" zal aan een bijbelse dia beelden quiz deelnemen. Een ieder is hartelijk welkom.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 13