OPRUIMEN American-House ..De PéJé' bbu m jieuwe StadóbladJ en uerra I z opruiming óver,taal PUZZEL VAN DE ^^EEK van 'lij. 'ïAJoerdenbaach - jSt >enó Bouw van 'n nieuw clubhuis! achter de stopmand Schiedamse NOTITIES BROERSVELD 127 Met een „koninklijke" zit DAT IS WERKELIJK bij. 24.90 39.90 19.90 29.90 15.90 39.90 6.95 6.95 6.95 2.95 39.90 39.90 Excelsior 20" heeft grote plannen.... HE1 IWF ST AD5nl ad VRIJDAG 14 JANUARI 1 NYLON JAGKS 2 kanten draagbaar CANADIAN JACKS gevoerd, water- en winddicht TERLENKA PANTALONS SPORTCOLBERTS SPORTPANTALONS NYLON HERENJACKS gevoerd, waterdicht Prima RUIT-OVERHEMDEN MANCHESTER PANTALONS v.a. 19.90 WERKBROEKEN SPIJKERBROEKEN KINDER-OVERHEMDEN v.a. MODERNE REGENJASSEN water- en winddicht Orig. Ledertex RENVESTEN nu Verder... BROODTASSEN OVERALLS PONCHO'S WERKBROEKEN enz. enz. •iiiiiiiiniiiiii IIIHIMIIIMIIIIIIIIIIIIIIIimi iiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiii' •eMiiiiiimitiiiii miiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiitiitilllM NiiiiiiiiiniiiimifniiiniiiniiinHiimiiitiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiimiiiimiiiiit lllllltlllllllllllllllllllltlltlllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Aan het gebaar waarmede zij een krul onder het blauw fluwelen kap je stopt, herkent Bert Verlinde zijn vrouw. Op dat moment net een last dier, want aan twee handen houdt zij een volgeladen tas vast. Hij zucht gelaten en bestelt een kop koffie. Als Ir een eens een koopje kon laten schieten! Een onmoge lijke vraag, want ze belooft elk jaar trouwhartig niet te zullen bezwij ken. Maar hij heeft het alweer ge zien, al moet hij ook eerlijk toege ven, dat ze nooit met rommel thuis komt. Dat elke aankoop, verschrik kelijk afgeprijsd, zoals zij altijd na drukkelijk beweert, verantwoord is. Toen hij zojuist thuis kwam en haar niet opgerold op de bank vond of bezig, was hij mistroostig gevlucht. Het huis was keurig opgeruimd, maar haar stem. Haar lach. Haar dwaze opmerkingen, als hij ineens veel eerder dan afgesproken, voor haar neus staat. Een kladje lag op de tafel en daar stonden wat noti ties op. Dus de wagen gestart en naar het warenhuis, waar hij haar dacht te vinden. Hij volgt haar met zijn blik. Hij ziet haar keurend een overhemd in de hoogte houden. Het heeft blijkbaar haar goedkeu ring. Er komt zelfs nog een das bij. „Wel ja", denkt hij met een glim lach. „Ik heb er geloof ik nog 24". Terwij', ze in de rij staat bij de kas sa, kijkt ze ergens anders heen. De jumper-afdeling. Hij is benieuwd of ze daarvoor be zwijken zal. Al weet hij nu al dat ze er iets exclusiefs sterk afgeprijsd tussenuit zal weten te graaien. Het geen ook prompt gebeurt. Cognac met groen. Zal haar leuk staan. Wat nu? Zou ze nu eindelijk eens aandacht voor hem hierboven heb ben? Komt hij daarvoor als een ra zende Roeland naar huis gestoven, omdat die conferenties allemaal zo mee liepen. Dat gezicht van haar dadelijk. Waar gaat ze nu weer naar toe? Goede grutten. Dat wordt iets voor Marlies. Hij kan het niet onder scheiden. Maar ze heeft er wel de tijd mee. Is ze nu eindelijk klaar? Had hij maar gedroomd! Op de jon gensafdeling valt ook nog wel wat te graaien. Maar weer een kop kof fie besteld. Wat maakt ze het zich toch moeilijk. Het sjouwen kan ze maar niet laten. „Tweemaal in het jaar voel ik me altijd net een zwerf kat tussen verrukkelijke koopjes. En die kan ik niet laten schieten. Al preek je nog zo tegen me!" Het zijn haar woorden. Dwaze Ireen! Dat ze nu toch niet voelt, dat hij hierboven maar alleen zit! Hij roert afwezig zijn koffie. Voor haar nog maar even wachten. Waar gaat ze nu weer naar toe? Hij spert zijn ogen wagenwijd open. Wat moet ze op de baby-afdeling doen? Waarom die jurk? Zou ze die voor een kennisje mee moeten nemen? Best mogelijk. Maar hij krijgt er wel een beetje genoeg van. Koopjes voor jezelf. Ala. Maar ook nog voor een ander slepen. Zij is overal toe in staat. Tot zijn verbazing ziet hij hoe of ze de jurk voor zich houdt. Dan weer op een afstand. En er een paskamer mee instapt. De kleur en de maat voor die kennis is blijk baar goed. Op h~t moment dat ze de beide tas sen aan haar handen neemt en weer terug keert, kijkt ze naar boven. Hun blikken ontmoeten elkaar. Ze zegt iets. Dat hij natuurlijk niet ver staat. Vrouwen zijn altijd zo onlo- gisch! Maar hij springt op en gaat haar tegemoet. Bevrijdt haar "an die onmogelijke zware tassen. „Je lijkt wel niet wijs om zo te sjouwen. Zeker voor al je kennissen", mop pert hij kwasi. Maar aan het ge baar, waarmede zij een kleine ge- handschoende hand op de zijne legt is hij dit alles vergeten. Als de dienster voor haar een kopje koffie neerzet, wil zij een tas uitpakken. Maar hij verbiedt het haar. „We zijn zo thuis", verontschuldigt hij zich. „Moeten we eerst nog een pakje bij een kennis van je afgeven? Ik zag je tenminste in de baby-afdeling rommelen. En voorzover ik weet is er geen uitbreiding bij ons in de familie". Hij kijkt haar onderzoe kend en een beetje nieuwsgierig aan. Nu moet ze natuurlijk beken nen dat ze weer lastdier voor een kennis gespeeld heeft! Ze bloost alleen en slaat haar ogen neer. „Bert, toen we wisten dat Marlies en Kees-Jan geboren zou den worden, gruwde ik van koffie. En van de lucht van soep. Begrijp je nu waarom of ik ook van koffie ril. Ik..." Ze knijpt haar handen in elkaar. „Bert, over 7 maanden ben je wéér vader. Daarvoor is die P.J. JAPON!" Haar ogen glanzen. Ze wrijft met een kinderlijk gebaar zijn hand tegen haar wang. „Het was nog een koopje ook Bert, blau corduroy met kanten kraagje en manchetjes. Een beeldige jurk. Volgende maand koop ik er weer een. Ik kon net bijna geen keus ma ken. Er was ook een beeldige gele bij. maar die was f. 15.-— duurder en". Dat gevoel bij hem van binnen, toen ze hem dit vertelde, duwt hij heel diep in zich weg. Ze zulten er straks weer een baby bij hebben. Wat een rijkdom! Wat een verrassing! Hij kust haar zomaar midden tussen de mensen in, hetgeen haar weer doet blozen. Hij pakt de tassen op en loopt trots als een pauw met haar naar die afdeling, waar die ene ,„P J.jurk" nog hangt en koopt die. Zo zijn a.s. vaders! Ook in de op ruiming! De R.K. Sportver. „Excelsior '20" opgericht 13 juni 1920 en Ko ninklijk goedgekeurd 10 juni 1948 heeft grote plannen in dit kers verse jaar. De bouwtekeningen voor een nieuw clubhuis zijn thans goedgekeurd en de bouwvergunning zal nog deze maand worden verstrekt. Het sportcomplex „Thurïede" zal dan worden gecom pleteerd met een clubhuis waar het plezierig vertoeven zal zijn voor allen, die de sportterreinen en het Beatrix-park bezoeken. Met de bouw van dit clubhuis zal een lang gekoesterde wens in vervulling gaan en zal dit tevens het nijpend gebrek aan kleed- en wasgelegen heid tot een oplossing brengen. De capaciteit van de kleedgelegen heid is immers door de ingebruikname van een vierde sportveld lelijk in het gedrang gekomen. Na gereedkomen van het nieuwe clubhuis aan de andere zijde van het hoofdveld komen de huidige op stallen geheel ten dienste van de spelers. Naast ontvangst-centrum zal deze nieuwe ruimte tevens dienst doen als recreatie-gelegen heid voor de jeugd in voetballoze dagen zoals wij die op het ogenblik kennen. Reeds twee jaar geleden werd met de voorbereiding hiervan een aanvang gemaakt. De heer H. van Troost onder wiens bekwame leiding de bouw van de overdekte tribune tot stand kwam, heeft zich ook nu weer bereid verklaard de uitvoering van de bouwplannen op zich te nemen. Naast een techni sche staf hebben een aantal leden o.l.v. de heer J. Jansen verschillen de acties ondernomen om aan de nodige gelden te komen, want de totale kosten zijn geraamd op f. 80.000.Een enorm bedrag voor deze wel grote, maar helaas niet kapitaalkrachtige vereniging. Door inbreng van eigen werkkracht van leden kunnen deze bouwkosten tot de helft worden teruggebracht. „Excelsior '20" hoopt het ontbre kende bedrag te verkrijgen uit de bateii van een groots opgezette lo terij. Er zullen op korte termijn 1200 loten a raison van 10.de man dienen worden gebracht, een taak waarmede alle seniorleden zijn belast. Een groot aantal winkeliers heeft zich bereid verklaard deze lo ten te plaatsen. Naast de bekende Verticaal: 1schoenmakerswerktuig 2. deel v. e. dag 3. zijrivier v. d. Donau 4. soort onderwijs 5. steensoort 6. neerslag 9. beteuterd 10. namelijk 11. in orde 13. droogoven 14. water in Utrecht 16. natuurkundeterm 18. vis 21. staatspensioen 23. uitroep 24. graansoort 25. mann. dier 27. raad 29. metaal 31. bolgewas 33. lekkernij 35. deel v. h. hoofd 37. schadelijk insect 38. verlaagde toon Horizontaal: 1. bloeiwijze 5. inwendig orgaan 7. Utr. Stedelijk Orkest 8. rondhout 9. zangnoot 10. bijwoord 12. danskoor 14. iedere 15. snijwerktuig 17. moesplant 19. voegwoord 20. ijle stof 22. familielid 24. gewicht 26. jongensnaam 28. voormalig eil. in Nederland 30. tijdsduur 3?. zijrivier v. d. Donau 34. diereneigenschap 35. voorzetsel 36. voorzetsel 38. ik 39. langzaam 40. bosgod Inzenden tot uiterlijk woensdag 12 uur, onder vermelding "Puzzel' aan ons bureau, Broersvest 125, Schiedam. pooladressen zijn nog loten ver krijgbaar bij de heer J. J. Kloos, Marconistraat 77a, tel. 267727. Een heel aantrekkelijke loterij met een 2.000.aan prijzen. De hoofdprijs is 1.000.naar keuze te besteden. Op 15 april a.s. zal ten overstaan van notaris Mr. A. S. H. A. Blaisse de trekking plaatsvinden in gebouw „Arcade". U waagt toch ook een kans...? DE COLLECTE bestemd voor het eigen bouwfonds van de Oud-Katholieke Kerk op de Dam wordt op zondag, 16 januari a.s. gehouden. U denkt daar toch extra aan? HET BESTUUR en de leden van de V.N.K.V., afd. H. Hartparochie Schiedam-Zuid her denken op dinsdag, 18 januari het feit, dat zij 15 jaar geleden met een eigen afdeling van de K.A.V. start ten. Het dameskoor „Votiva" o.l.v. de heer Henk Govaart zal de H. Mis des morgens in de parochiekerk met zang opluisteren, waarna er in het parochiehuis ondei de kerk voor de dames een feestelijk koffie-uurtje plaats heeft. Speciale gasten zullen op die ochtend zijn mej. D. Segboer, diocesaan voorzitster en mej. C. Stringa, ere-voorzitster... Als u op een of ander feestje „prins heerlijk" op een stoeltje van Willem Aan de Wiel zat, dan dacht u na een uur of zo weieens: „nou, nou, erg zacht zit ik niet...!" Dat zal u NU beslist niet meer zeg gen! Ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van de stoelenverhuur aan de Nieuwe Sluisstraat 1, waar van de commerciële taak berust bij Andries Aan de Wiel, eigenaar van „Oase" op de Dam die vijf jaar be staat, zijn er in het vervolg bekléde stoeltjes te huur. Stoeltjes met sky beklede schuimrubber zittingen! Al duurt dat feestje nu üren, u voelt niet, dat u zit. U geniet van een „koninklijke zit!" Een primeur van deze Aan de Wiel's in Zuid-Holland. Het begon allemaal in de Breed- straat 33, toen de goede Willem nog melkboer was. Met paard en wagen. Hij zou prachtig in het verhaal over Kees Stokhof gepast hebben van vandaag. Er is nu nog maar één melkboer in onze stad met dit ver voer: Kees Matthijsen. Maar ik dwaal af... Het is voor u misschien wel leuk om te weten, dat met de Kerstdagen maar liefst 1600 stoeltjes door Wil lem zijn verhuurd! Dat vader en zoon belast werden met de stoelen voor Wilton bij gelegenheid van het koninklijk bezoek aan onze stad in september 1964. Dat zij ook voor prinsheerlijke zitjes zorgden bij de vlootschouw van de Karei Doorman in de hangar van de Parkhaven. Maar dat zij er ook met hun stoel tjes waren tijdens het bezoek van de Noorse koning Olav in het Bot- lekgebied... Maar ze doen nog veel meer. Heeft u een dinertje, een exclusief diner- tje thuis en is uw glaswerk niet meer zo mooi, of is er wat gesneu veld. Geen kopzorg! Een telefoontje naar Aan de Wiel en het is gelópen! Zij brengen u dan rap flonkerend glaswerk en sola-bestek. Het accent speciaal op het kwaliteitsmerk ge legd. Een verloving thuis...? Stoeltjes, ver rukkelijke stoeltjes met een ko ninklijke zit en dozen vol kopjes van Willem Aan de Wiel en het feest kan beginnen. Krijgt u een logee over met een baby...? Geen gedraaf naar kennissen voor lenen van een kinderstoel, box of wandelwagen. U draait het nummer 264366 maar en u krijg wat u verlangt. Over ser vice gesproken...! Proficiat Aan de Wieltjes met dit tweede lustrum- stoelenverhuur. Met... Maar dat weet u nu al! MIEKE Te koop: 2 witte skai- cocktail fauteuils van ƒ119.- voor 60.per stuk, teak; 3 ladenkastje 80.een mozaiek bijzettafel, 55 x 55 cm. 25.—. Alles als nieuw. Telefoon 253144. Te koop: étagebedden. Telefoon 262846. Aangeboden: 6-kamerwo- ning, omgeving Rembrandt- laan, boven; gevraagd: be nedenwoning, 4 kamers. Brieven onder No 4645 aan het bureau van dit blad. Te koop: Opel caravan, in goede staat, tegen elk aannemelijk bo>d. Grofbaan 59. Te koop: Puch 1963, zo goed als nieuw. Prijs 350.- J. Confurius, Boeierstr. 13B (bij Franselaan), R'dam-7, Tel. 15 Cl 00. Te koop: blank eiken slaapkamer ameublement met spiraal, in goede staat, 25.-. van Ruysdaellaan 20 B. Werkster gevraagd voor klein kantoor voor één och tend p. week. J. v. Katwijk, Vlaardingerdijk 236, Wilhel- minaflat. Te koop: mooie tafel, chroom, geschikt v. radio en T.V.; 3 beige heren stof- I jassen, nieuw, maat 54. Van Swindenstraat 29 B. Gevraagd: medewerker voor de verkoop van T.V., radio- en elektrotechnische vaardigheid gewenst. Radio West, Msthenesserwcg 61, Rotterdam, Tel. 23 66 13 en 25 33 95. Overalls, wit 10.90; blauw 11.60; khaki ƒ11.75 en nog 10% korting op alle artikelen. e. Röttgering, Hoogstr.17-19 Schiedam. een Te koop gevraagd: paar hockeyschaatsen m. 37 Telefoon 26 15 72. Te koop: 6-pers. bunga lowtent, vaste prijs ƒ250. C. Moret, Goereesestraat lb C-1,! Te koop: snelbrommer, merk: Tomos supersport, liggende tank, in prima st. Vraagprijs ƒ250.—. Cort v. d. Lindenlaan 51. Te koop gevraagd: een paar kunstschaatsen met witte laarzen, maat 3536. Brieven onder No 4655 a-'" h 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 12