liet nieuwe Tweemaal driekwart eeuw voor Kees Stokhof.... -■ 'et n.v. m Mej. P. Rovers 100 jaar Scbiedamse NOTITIES J. HUIS Verschi|nt woensdag en vri|dag in Schiedam, Kethel en Oud Mathenesse Eind 1962 wist het echtpaar C. Stokhof-Putters van de bekende carrierverhuurderij aan de Broers- vest 37 (de enige in onze stad!) dat ze het huis en hun bedrijf moesten verlaten. Het pand is door de gemeente onteigend. Het zwaard van Damocles hangt als het ware elke dag boven hun hoofd, het geen soms benauwend werkt. Want hoezeer zijn dïze beide mensen, rasechte Schiedammers gehecht aan hun huis en hun bedrijf, de omgeving. Met het fascinerend uitzicht op de harteklop van onze stad, de Broersvest We hebben een praatje gemaakt met Kees -- voor de Burgerlijke StandCornells Stoküiof. We wisten niet, hoe of we ons moesten meldenDus op zoek in de smalle gang naast de Passage. Aarze'end „oehoe" roepen in de werkplaats. Aan de deur vai de trap! Trap op. Kloppen wéér aan een deur! En dan het verbaasde gezicht van mevrouw J. M. Johanna MariaStokhof-Putters. „De bel zit im mers boven de werkplaats!" Dat kan je alleen als insider maar wetenMaar het iS een vriendelijke gastvrouw. En als we dan aan de tafel zitten, waar we hun elke dag zien, soms gezellig kaartend mevrouw is er dol opbegrijpen we pas, wat of het vertrek uit dit huis voor deze mensen moet betekenen. Het uitzicht is fantastisch. De woonruimte enorm, vooral de slaapkamer achter de keu ken. Een balzaal gelijk! Een beetje verwonderd kijk je ernaar, maar dan komt de Iakonieke ver klaring: destijds woonden hier andere mensen in. Maar de heer Stokhof trok deze ru'mten er later bij. De reden waarom wij dit echtpaar een bezoekje brachten? Op 26 januari a.s. wordt deze Kees Stokhof 75 jaar en woont hij tevens 75 jaar in dit huis aan de Broersvest 37. Vandaar de aanhef „Tweemaal driekwart eeuw. Sleutelgeld WARTBURG TRABANT EN BARKAS Ideale 4 ran tv Per eerste l).( 8 Ilure Heintje Fotogeniek maar MOBYLETTE HET IS PRETTIG WERKEN BIJ (EN NOG GOED BETAALD OOK) VRUDAG 14 JANUARI 1966 17» JAARGANG No. 26 OPLAGE 30.100 EXEMPLAREN OOK IN ROTTERDAM OUD MATHFNFRSE KANTOOR C J v. d KLINK - BROERSVEST 125 - SCHIEDAM TELEFOON 26 39 39 - 26 73 68 HOOFDREDAC iE: P i HOVlNGH Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur s avonds. C« ntrale administratie Randstad-edities: Koornmarkt 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag. De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Oud-Schiedammers weten beslist nog heel goed, hoe de moeder van Kees Stokhof destijds de wagen ver- huurderij begon .Een gemoedelijk bedrijf met altijd behulpzame men sen. Op jeugdige leeftijd verloor Kees zijn vader, destijds meester knecht in de branderij en als jong ste van de zes kinderen wilde hij zijn moeder opvolgen in dit bedrijf, begonnen met een wagenverhuur- derij van honden- paarden- en handwagens. Later gevolgd door de carriers. De 27-jarige Kees Stokhof wilde in tt Showroom: NIEUWE BINNENWEG 20 Rotterdam, tel. 256422 Werkplaatsen: Ludolf de Jonghstraat 13-19 Insulindestraat 277, tel. 152066 of 241748 1918 graag het „Ja, ik wil" van zijn verloofde Jo Putters op het stad huis horen, maar er was toen ook al woningnood. Hij kreeg een huis aangeboden in de Gorzen voor 50.sleutelgeld. Kees, opgepoetst er des avonds op af! De man draal de nogal en Kees, kort van stof, voelde waar de schoen wrong en had gelijk. Er was een andere gega digde, die het dubbele bood. Toen heeft zijn moeder gezegd, trouw dan voorlopig hier maar in. Kees en Jo hebben nooit meer naar iets anders uitgekeken... Hij zegt het niet, waar ze bij is, maar als ze in de keuken voor een tweede kopje koffie zorgt, klinkt al zijn liefde en bewondering voor zijn vrouw in zijn stem door. „Ze heeft altijd hard meegewerkt. Ook in de zaak. 't Was vroeger hard aanpak ken. De zaak was des morgens om 5 uur al geopend tot half 1 in de nacht. Later is dat natuurlijk ver anderd, maar we hebben die tijd toch ook gekend. Jonge mensen van nu zullen daar de schouders voor optrekken. Maar tenslotte waren de winkels toen ook tot 10 uur geopend en reparaties aan de wagens in overvloed. We hebben maar twee dochters, waarvoor mijn vrouw bo vendien nog alles maakte. De oud ste woont nu in Canada, de jongste is vorig jaar getrouwd en bewoont een hypermoderne flat in de West- wijk in Vlaardingen. Al zou ik er een Straks is Kees Stokhof 75 jaar, ook 75 jaar dit uitzicht, al is het in de loop van 75 jaren wel veranderd. Getuige de foto van de Koemarkt vroeger aan de muur. pensioen bij krijgen, ik zou er voor geen geld willen wonen. Ik houd van de drukte om me heen. Van de Broersvest, die ik vanaf de tijd dat de paardetram hierover reed met de jaren zag veranderen". Hij wijst naar een fraaie tekening waarop die paardetram afgebeeld staat. Zijn moeder vlak voor de zaak... ,,'t Is allemaal veel mooier gewor den, dat geef ik toe. Maar dit uit zicht..." Zijn hand maakt een ge baar naar de overkant, waar ge- hoórzame voetgangers door het groene stoplicht bij de Hema stap pen. „Helemaal stilzitten kan ik nu een maal niet. Er is altijd nog wel wat te doen. Een karweitje of een fiets repareren. Op marktdag vooral. Ik heb nog ruimte in het Herenpad. Al word ik dan 75, ik voel me nog niet zo oud. Ik ben altijd in huis bezig geweest. Heb het in de loop der jaren gemoderniseerd, de bal ken in de zoldering weggewerkt". Ik kijk naar de ingebouwde boeken- en t.v.-kast. En dan zie ik ineens dat de vloer hellend is! Maar dat is al jaren! Daar hebben ze nooit hinder van gehad. 't Gevolg van een bint die destijds in de werkplaats weggehaald werd. Hij heeft altijd alleen voor zijn zaak gestaan (winst en verlies deelde hij zelf!) met behulp van zijn vrouw. Zijn broer, nu al 84 jaar en bij iedereen bekend als „Opa Stokhof" had destijds een bestelhuis, waar voor broer Kees de pakjes voor hem aannam. Hij is trots op zijn oudste kleinzoon Michael Cornelis, wonende in Ca- nadt., die als 10-jarige helemaal al leen met de eerste D.C.8 overkwam vliegen naar Schiedam. Hij is nu 17 jaar, maar opa en oma Stokhof heb ben bij hem een warm plaatsje in zijn hart. Vandaar dat hij nogal eens overkomt. Dat ze heel ver weg wonen is voor Kees een verdriet, dat hij soms moeilijk verwerken kan. Maar het besef, dat zijn oudste dochter het daar met haar gezin goed heeft, verzacht veel. Vorig jaar zijn ze nog over geweest toen zijn jongste dochter trouwde. En nu brengt de tweede kleinzoon Jan- Kees van 5 maanden heel veel af leiding... Af en toe steekt dit symphatieke echtpaar een hand ten groet om hoog. „Ik ken zoveel mensen", zegt Kees Stokhof met een olijke lacn. Reintje, de bijna cognackleurige poes, 15 jaar oud, vraagt zijn aan dacht. Geen wonder, zij wordt deze morgen een beetje verwaarloosd. Altijd gaat ze met de baas mee de werkplaats in, ook op het Heren pad. „Ze is een dure poes", vult zijn vrouw aan. „Elke dag een ons soep vlees van 60 cent". Maar de manier waarop deze Reintje een extra" aai tje krijgt, spreekt boekdelen! Als onze fotograaf zijn opwachting maakt is de eerste reactie van me vrouw Stokhof: „Alles goed en wel, maar ik niet op de foto!" Listig, zo als een vrouw denkt te kunnen zijn, probeer ik haar hiertoe over te ha len. „Kom naast me zitten", nodigt Kees met een knipoog naar ons, maar ze blijft onvermurwbaar. Jammer, ze lijkt me zo fotogeniek en haar haar zat zo leuk! U zal 't dus alleen met een foto van haar man moeten doen. Een foto van Kees Stokhof, die op 26 januari 75 jaar hoopt te worden, 75 jaar in dat pand tevens op die dag woont, be dreigd door de slopershamer en die in september de 45-jarige huwe lijksdag met zijn vrouw hoopt te vieren. Samen hebben ze heel veel lief en leed gedeeld. Samen hebben ze altijd voor iedereen klaar ge staan. Moge 't voor hen een heel gezellige dag worden op 26 januari en... nog véle jaren! M.W.-S. Op zaterdag 15 januari 1966 wordt mej. Petronella Rovers honderd jaar. Zij is de oudste inwoonster van Schiedam. Mej. Rovers woont sindt 27 juli 1965 in het „Frangois Haverschmidthuis" aan de Prins Bernhardlaan 40. Burgemeester en mevrouw Roelfse- ma hebben het voornemen de jarige op die dag, des v.m. half li hun gelukwensen aan te bieden. DE SCHIEDAMSE reisver. „Reizen is ons lust" heeft haar programma voor dit jaar op gemaakt. Op 14 mei maakt men een tocht naar de bloeiende Betuwe, op 28 mei een trip naar België, op 29 juli hoopt men vertegenwoordigd te zijn bij de gouden Vierdaagse in Nijmegen, op 10 september de Air borne wandeltocht Oosterbeek met vraagtekens, op 15 oktober een Herfst-kleurentocht en in novem ber de viering van het tweede lus trum. AI deze reizen zullen per luxe toeringcars worden gemaakt. U kunt zich als lid van deze vereni ging (contributie 1.per per soon per jaar) bij de secretaris de heer J. P. Boender, van Smalevelt- straat 9 alhier, opgeven... VOGELLIEFHEBBERS en leden van de Kon. Ned. Natuur historische Vereniging afd. Vlaar dingen kunnen zaterdagmorgen 15 januari a.s. hun hart ophalen tij dens een wandeling door het Haag se Bos. Vorig jaar zag men op een dergelijke excursie Ransuil, de Bos uil. de grote Bonte Specht, kleine Bord,. Specht en allerlei klein grut, w.o. staartmezen en goudhaantjes. Excursieleider is de heer J. Kort land. Verzamelen in de hal van sta tion Vlaardingen-Oost om 8.15 uur. Terug omstreeks 2 uur. Denkt u overigens ook aan de jaar vergadering, die op dinsdag, 18 ja nuari a.s. zal worden gehouden in de grote benedenzaal van het R.K. Verenigingsgebouw aan de Mark graaflaan te Vlaardingen. Er zijn bestuurswijzigingen. Aan de beurt van aftreden zijn de heren Don, Of ten, Kortland en Van Wijk. Alleen de heren Otten en Van Wijk hebben zich herkiesbaar gesteld. Voor de opengekomen plaats van de heer Kortland stelt het bestuur de heer L. Noordhoek kandidaat. Voor de andere opengekomen plaats stelt het bestuur voor dit i.v.m. het toe genomen aantal Schiedamse leden deze plaats te reserveren voor een geschikte kandidaat uit Schiedam. Kandidaten kunnen worden gesteld tot de aanvang van de vergadering. Na de pauze zal de heer Kortland een serie dia's laten zien, welke in het afgelopen jaar door hem en an dere leden van de afdeling in Vlaar dingen zijn gemaakt. Aanvang: 8 uur. De bijeenkomsten voor de Planten- werkgroep worden in het vervolg op de eerste en derde woensdag van de maand gehouden, te beginnen met woensdag, 19 januari a.s. Als vanouds bij de familie Keijzer, van Schravendijkplein 26, Vlaardingen. Aanvang: 8 uur. „THE FLASHERS" geven voor de leden van het club huis „St. Joris Doele" op zaterdag, 15 januari de danstoon aan... Aanvang: 8 uur. Rotterd.dijk 146, Tel. 269522 tel. 260500 na 6 uur 's avonds tel. 266459

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 1