SCHIEDAMSE KES PRIJSWINNARES OP DE „PIETER CALAND NOODWINKEL OP VOLKSTUINEN VAN THURLEDE Bestemming van die f 1000: vakantie in het buitenland Wat zijn de maatstaven Voor de avonduren en de zondagen Schiedamse NOTITIES Schiedamse NOTITIES n PASSAGE-THEATER u SwiMWMWWWWi 3 n Overal vandaan Regen van prijzen Welk aardig meisje r.k. Voor DAMES- en HEREN SCHOENEN en PANTOFFELS BROERSVEST 54 SCHIEDAM VOOR ALLE PHILIPS- ARTIKELEN NAAR VAN i VAN PHILIPS RADIO/TV SOME LIKE IT HOT Wrakkenbrigade krijgt eigen sleepterrein Procedure f Twee weken gaat een nieuwe zaak vestigen aan de Hoogstraat in Schiedam komt met jonge mode in een moderne zaak aan een oude straat WOENSDAG 23 FEBRUARI 1966 HET NIEUWE STADSBLAD Een overgelukkige hoogblonde jonge mevrouw C. Osephlus-Roetcrs, wonen de In de Wattstraat 12, Schiedam, moeder van twee kinderen, de 7-jarige Louis en Jolanda van 2 jaar, die even tevoren lakoniek beweerd had niet gelukkig te zijn met prijsvragen, echter wel in de liefde, trok de hoofdprijs van de K.E.S.-prijsvraag 1965 III, een bedrag van 1000,Daar had men op gewacht. Roze anjers lagen voor haar klaar, die dan ook spontaan wer den aangeboden door de charmante Ineke Lankaster, die assisteerde, bij deze trekking. Mevrouw Osephius kreeg een gul applaus van de andere prljswinnaressen en genodigden a/b van de luxueuze „Pieter Caiand", een feestelijke rondvaart makend in het Botlekgebied en de Rotterdamse ha vens. Een magnifiek uitzicht biedend aan al die mensen aan boord. Of zij veel van die illuminatie gezien hebben die zelf haar prijs trok, bekommer de zich niet om de waarde daar van: 25.Ze genoot als ieder an der van deze fantastische boottocht en keek naar al die kleurige lichtjes op het water, de silhouetten van andere boten, in het dok levens groot of zomaar langs varend. Het bedrijvig gedoe in de scheepswer ven. Tenslotte waren zij prijswinnares- sen met een kans op dat briefje van duizend gulden, honderd of vijfen twintig gulden. Tot het laatste mo ment bleef de spanning erin, het geen dit alles eens zo aantrekkelijk maakte. Tenslotte was er die hoofd prijs van 1000,10 van 100,en 39 van 25,Met nog een extra kans voor de laatsten. De andere prijzen van 5,waren al in het be zit van de gelukkigen De directeur van het Bureau van de collectieve Zegelactie „Kopen en Sparen" N.V., béter bekend als de K.E.S., de heer A. van Noortwijk, begroette alle aanwezigen, om voor dat de loopplank werd ingehaald nog drie prijswinnaressen hierop te attenderen. Daaronder behoorde oo mevrouw Beljaars uit Schiedam. Om precies te zijn: achttien minu ten over 8 (Rotterdam heeft dus een langer berucht „kwartiertje") was het zover! De „Pieter Caiand" met al zijn K.E.S.-gasten aan boord koos het raime sop, richting Noord zee. Nou ja, men voer de Maas op. Men kreeg een gedegen toelichting van de kapitein, die wees op al wat plaats heeft in het Botlekgebied. Wijzend op de grote scheepswerven, de raffinaderij van Pernis. Al die honderden kleine lichtjes als een feestelijke groet aan de passagiers. Fascinerend en boeiend tegelijk. Onze Maasboulevard met zijn im ponerende flatgebouwen, het café restaurant „Europoort" (wéét de directie dat de letters „Eu" des avonds ""geen verlichting geven?) Weldoende feeën gingen rond. Men schoof eens gemakkelijk onderuit. Dit was een belevenis apart. Iets, wat je beslist niet elke dag mee maakt. Aan ons tafeltje vroeg een echtpaar uit Rotterdam belet. We hadden geen bezwaar tegen hun ge zeischap. Tenslotte waren zij ook een „avondje uit varen", al hadden zij daar wel een reis van ruim een uur voor moeten maken, want het echtpaar Van Nelle woont in Olde- noord 23. Heel buitenaf en ver van de stad, verzuchtte het jonge vrouwtje: „We zouden eigenlijk een autootje moeten hebben. Maar al les kan niet ineens. We hebben een dochter van 1 jaar, Brigitte. Ik heb altijd een druk leven als verpleeg ster gehad en nu dan die rust. Daar moet je wel even aan wennen!" De heer van Noortwijk vroeg nu al le aandacht. „Het" grote moment was aangebroken: iedere prijswin- nares mocht haar eigen prijs pak ken uit een enorme hoed. De heer P. Iburg voorkwam galant het ka- wil mij in de huishouding komen helpen? Hoog loon. 5-Daagse werk week. Mevr. P. VERWAYEN, Hoogstraat 186, Schiedam, Telefoon 01026.75.81. V0DR IEDERE»! pot scheuren van de enveloppen en hanteerde een brievenopener. Soms tergend langzaam, dan heel kordaat sneed hij die enveloppen vakkundig open. Je hoorde al die harten klop pen.' Rotterdam was heel sterk vertegen woordigd. Maar liefst 23 gelukkigen. Maar ook Schiedam sprak een woordje mee: 10 gegadigden, waar van er een een bijzonder gelukkige greep deed, die van 1.000.La ter trok zij voor een stadgenote nog een extra prijs van 75.Het ge luk was deze dinsdagavond, 22 fe bruari wel mét haar! Zij maakte bo vendien nog twee Rotterdamse da mes gelukkig met waardebonnen van 25.8 en een in Werkendam met dezelfde prijs. Daar tussendoor laveerde de „Pieter Caiand", om met gedoofde lichten de „eeuwige vlam van de Shell van heel dicht bij te laten zien. De 9-jarige Inge borg van Meerendonk uit Schiedam, Waar kwamen al deze gasten aan vandaan? U weet 't al gedeeltelijk: Rotterdam, Schiedam, Slikkerveer, Hoogvliet, Maassluis, Den Brielle, Capelle a/d IJssel, Vlaardingen, Leidsendam, Moordrecht, Werken dam en Hoek van Holland. We zagen ook aan boord als gast de heer G. P. Verhulsdonk, voorzit ter van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad. Wat of er morgen avond uit de bus zal komen, als een forum het wel zeer actuele onder werp „Het zegelsysteem in onze winkels" zal behandelen? De heer van Noortwijk zal daarbij aanwezig zijn. Voor u een extra stimulans om van uw belangstelling blijk te geven in het Ger. Jeugdhuis, Lange Haven 97! Aan alles komt een einde. Het sym pathieke echtpaar aan onze tafel ging gelukkig met een prijs van 25.Oldenoordwaarts. Wij wacht ten nog even totdat onze mantels in de garderobe bereikbaar waren. De ze zesde boottocht van de K.E.S. be hoort weer tot het verleden. Aan de organisatie daarvan niets dan lof...! M.W.-S. Het Algemeen Verbond van Volkstuindersverenigingen heeft verzocht de mogelijkheid te openen op het voikstuinencomplex Thurlede een winkel te vestigen, welke kan voorzien in de onmiddellijke behoef,en van de daar verblijvenden. Het is echter duidelijk, dat een zodanige voorziening alleen dan zin heeft, wanneer zij kan worden benut gedurende de tijden, dat de recreatie-zoekenden op het tuinencomplex aanwezig zijn, en dat is voorna melijk buiten de normale werk-uren, met name gedurende de avonden en op zondag. Dat betekent, dat de op te richten winkel geopend moet kunnen zijn buiten de gewone uren, en dat kan alleen bereikt worden, wanneer de Winkelsluitingsverordening 1952 hieromtrent een regeling geeft. opgeslagen bij Gemeente- Aangezien tegen inwilliging van het verzoek zelf bij B. en W. geen be zwaren bestaan, hebben zij wijzi ging van de gemeentelijke win kelsluitingsverordening ontworpen waardoor het mogelijk zou worden, dat met toestemming van het Col lege op een recreatie-terrein een winkel wordt gevestigd, welke in de avonduren en op zondag geopend mag zijn. men en werken. Thans heeft het Algemeen Verbond van Volkstuindersverenigingen, ge vestigd te Amsterdam, de gemeen te dus gevraagd op het Volkstuinen complex „Thurlede" een winkel te plaatsen. Men is bereid de opgeslagen nood- winkel te kopen voor 3.500. voor welk bedrag indertijd ook van de D.E.S. is gekocht. Daar er van de zijde van het jeugd werk geen belangstelling voor dit gebouw is, bestaat er tegen verkoop geen bezwaar. In verband met het bovenstaande stellen B. en W. de raad voor tot verkoop over te gaan. Omtrent deze wijziging is overleg gepleegd met de Kamer van Koop handel, met de Schiedamse Han- a» dels- en Bedrijfsraad en met de Wc {vOWa/v, Adviesraad voor de Detailhandel en VOOR DESKUNDIG ADVIES, Consumentenbelangen te Schiedam naruumvK nhhr alsmede meer de Commissie voor de Strafverordeningen, welke alle gunstig hebben geadviseerd, met dien verstande, dat van Protestants- Christelijke zijde bezwaren zijn ge uit tegen het verlenen van een ver gunning voor het openstellen van een winkel op zondag. B. en W. kun nen voor deze bezwaren begrip op brengen, maar de grootst mogelijke meerderheid in het College meent toch, dat deze, nu blijkbaar in bre de kring de behoefte aan zondag verkoop op een recreatie-terrein wel gevoeld wordt, niet van door slaggevende aard kunnen zijn. (•OUX* rtOOGhIRAAl VI Z688I4 iCHItDAM VOOR PHIUPS RADIO/T.V. Volledigheidshalve merken B. en W. nog op, dat een dergelijke wijziging van de Winkelsluitingsverordening 1952 de goedkeuring van de Kroon behoeft. De gemeenteraad wordt nu verzocht over een en ander een be sluit te nemen. Bij raadsbesluit van 12 januari 1962 werd van de Coöperatieve Bakkerij en Verbruiksvereniging „Door Een dracht Sterker" (D.E.S.) U.A. de in 1961 door genoemde coöperatie ontruimde noodwinkel aangekocht en verhuurd aan de St. Hubertus- groep van de Katholieke Jeugdver eniging. Toen de bouwplannen ter plaatse werden gerealiseerd, werd de huur beëindigd, het gebouw uiteengeno- Schiedam Donderdag 24-2 t/m WoensdagMIDDAG 2-3-*66 Dagelijks 2 en 8.15 uur; Zaterdag en Zondag 2-4.15-7-9.15 uur MARILYN MONROE TONY CURTIS JACK LEMMON in BILLY WILDER'S Nova Woensdagavond GEEN filmvoorstelling 14 jaar MOCHTEN ER leden zijn van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Schiedam, die tot nu toe hun contributie voor 1966 nog niet betaald hebben, wilt u dat dan deze maand via gironummer 63 33 09 doen? U bespaart u zelf onnodige in casso-kosten en de penningmeeste- resse veel werk. Het is meestal een een vergeet, maakt u vanavond dat verzuim nog even goed... VANAVOND OM half 9 heeft in zaal „Irene", Nieuwe Haven 155 de culturele avond voor de leden van de Schiedamse Jazz Sociëteit „Guillaume" plaats. Aanvang: half 9. Vervolg van pagina I goede kraanwagen voor het tran sport van de op aanwijzingen van de politie af te voeren auto's. De gang van zaken zal in de prak tijk aldus worden, zo lezen we in het betreffende raadsvoorstel, dat de politie, na het constateren van een overtreding van bepaalde arti kelen der Algemene Politie Veror dening (waarover elders meer) aan de Vervoersdienst opdrach geeft de auto naar het „terrein van bewaring" te brengen. Hiervan wordt aan de eigenaar bericht ge daan, voorzover deze althans be kend is. Dat laatste is natuurlijk van groot belang en in sommige ge vallen weet de politie de eigenaar nog wel te achterhalen. Maar wat, zo vragen we ons af, begin je met vier de en vijfde hands wrakken, vaak nog ontdaan van de bijbehorende kentekens, hetgeen het onderzoek naar de laatste eigenaar vanzelf sprekend zeer bemoeilijkt. In twijfel gevallen zou men het ze kere voor het onzekere kunnen ne men door nog foto's van zo'n onbe stemd vehikel te nemen, want een wagen in winterslaap kan nog in redelijke staat verkeren. Het vak jargon spreekt dan van „een mooi wrak". Komt de eigenaar dan als nog opdagen om te reclameren, dan heeft de politie tenminste nog enig bewijsstuk achter de hand. Maar dat is slechts een suggestie onzer zijds. Op het terrein blijft de auto nog gedurende 14 dagen ter beschikking van de eigenaar, na verloop van welke periode de auto kan worden verkocht of vernietigd. De mogelijkheid blijft echter open, dat ook andere op de openbare weg aangetroffen rij- en voertuigen op het terrein langs de Schie bewaard kunnen worden, zoals oude fietsen en afgedankte bromfietsen e.d. Niets voor niets, dus wordt ook voor het wegslepen van een auto of autowrak een sleeploon in reke ning gebracht van vijftig gulden per rit en een bewaarloon van 1.50 per dag, terwijl men voor het in ontvangst nemen van een autowrak 25 gulden in rekening wil brengen. In de meeste gevallen zal de eige naar van een autowrak niet bekend zijn en dan draait de gemeente er voor op. Al kan een en ander worden verre kend met de opbrengst van de ver kochte of vernietigde auto's. De raad zal over een en ander in de vergadering van maandagavond na der hebben te beslissen. De Schie damse wrakkenbrigade wil echter ernst maken met een radicale en efficiente opruiming van de meest anonieme blikvangers, die het stadsbeeld maar ontsieren! Ruim achttien miljoen gulden voor hongerend India! Op één dag bij el kaar gebracht. Mensen, bedankt! Wat moet ik er meer van zeggen? Dat ik zaterdag bij de kerken alle maal blijde gezichten heb gezien? Het viel me op met hoeveel graagte veel en vlot gegeven werd. Het viel tnij op dat vooral de jon geren U weet wel die jeugd van tegenwoordig, wat moet ervan te recht komen? zo spontaan gehol pen hebben. Hollanders, zo nuchter? Ja, nuchter en zakelijk: geen gezeur als er ge holpen moet worden, flink gehol pen, dan praten we daar niet over dan doen we dat. Schiedam is prachtig „uit de bus" gekomen. Schiedammers hebben het hart op de juiste plaats. Ik kan U niet zeggen hoe mieters ik dat vind. Als het moet kan hier alles. Laten we dat eens onthouden als we muf fig over onze stadgenoten jamme ren. Mocht iemand vinden dat er om dat de nood in India zo ontzettend groot is nog meer bij moet, hebt U voor dat sympathieke volk nog méér over het gironummer is 100200 ten name van ,JEten voor In dia" te Den Haag. «►-< In de Algemene Politie Verode- ning zijn verscheidene artikelen gewijd aan het staan van motor rijtuigen en voertuigen op de openbare weg. Artikel 13 ver biedt het laten staan van niet rij klare verhikels voor langer dan 2 dagen; artikel 34 bevat een verbodsbepaling om auto's op de weg te repareren, terwijl artikel 41 de handel in auto's op de weg tegengaat. Tegen overtreding van deze voorschriften kan Straf rechtelijk worden opgetreden, doch in de praktijk blijkt dit maar een beperkt effect te sorteren. Het voornaamste bezwaar is, dat deze wijze van optreden de be handeling op de lange baan schuift en dat de strafmaat niet hoog is, zodat het optreden min der indruk maakt. Nu is een di rect optreden in beginsel wel mo gelijk; artikel 210 van de Ge meentewet staat toe, dat de met de verordening strijdige toestand door de Gemeente op kosten van de overtreders wordt beëindigd. Bij toepassing van deze 'politie- dwang' laadt evenwel de Ge meente een zekere verantwoor delijkheid voor de betrokken goederen op zich, omdat de be langen van de eigenaren niet meer mogen worden geschaad dan nodig is om het beoogde doel te bereiken. Deze verantwoordelijkheid kan de Gemeente slechts dan aan vaarden, wanneer zij over een passende outillage beschikt om haar bevoegdheden op verant woorde wijze uit te oefenen. En daartoe dient nu ook het plan om een terrein langs de Schie tot 'autokerkhof' te bestemmen. De verwachting is gewettigd, dat de nieuwe verplichte WA-verzeke- ring het aantal autowrakken niet onaanzienlijk zal doen stijgen. Maar ook afgezien daarvan is een grote schoonmaak van het stadsbeeld ontsierende vondelin- gen-op-vier-wielen gewenst. Al zullen voldoende waarborgen ge vonden moeten worden om wille keur bij het wegslepen van als autowrakken bestempelde wa gens te voorkomen. Daarvoor lij ken echter de voorwaarden aan wezig. IEDEREEN DIE belangstelling heeft voor het Open Deurwerk van de Hervormde Ge meente te Schiedam is a.s. zondag, 27 februari van harte welkom in de Open Deurdienst in DE GROTE KERK aan de Lange Kerkstraat. Wika J. J. Brörens zal in die Open Deurdienst voorgaan. Sebastiaan. Aanvang: 5 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 3