Het nieuwe Hoe Schiedam de 10e maart Tiert 1 Schiedamse NOTITIES Vragen over film en Z-huisje... Schiêdamse NOTITIES Klokken Verschijnt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse Vkggt en Achter de muziek aan Carillonconcert Televisie voor bejaarden Inde Soete Suikerbol Muziekkorpsen 9 Schietwedstrijden Vrolijk voetbal Oranje-concert Bromfietsfeest SEBASTIAAN Pag. 3 KAREL, HEINE Br Mant - van Andel 2e Suikerbol Weer schieten TROUWEN FOTO B. v. d. MAST HET IS PRETTIG WERKEN BIJ (EN NOG GOED BETAALD OOig WOENSDAG 2 MAART 1966 OOK IN ROTTERDAM OUD-MATHENESSE 17« JAARGANG No. 39 KANTOOR: C. J. v. d. KLINK - BROERSVEST 125 - SCHIEDAM - TELEFOON 26.39.39 - 26.73.68 HOOFDREDACTIE P. J. HOVINGH. Inzendtermijn advertenties; dinsdag en donderdag 6 uur s avonds» Centrale administratie Randstad-edities: Koornmarkf 34, Delft, telefoon 01730-23627* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edifies" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Aan de vooravond van „het" huwelijk, donderdag 10 maart, nationale feest dag en dus een vrije dag geven we hieronder een vrijwel volledig overzicht van de festiviteiten die zich op deze „dag van B en C" in Schiedam zullen afspelen. Dank zij het organisatievermogen en de vindingrijkheid van de Stichting tot Viering en Herdenking vap Nationale feest- en gedenkdagen alhier. Kortweg: de Stichting-met-de-lange-naam. Maar ook dank zij aller lei andere organisaties en verenigingen die weten hoe zij de feestklok moeten luiden. Hieronder de chronologische „feestagenda": 7.30 uur v.m. Het moment om deze vreugdevolle dag te beginnen met het uitsteken van de vlaggen, die naar wij hopen vrolijk zullen wapperen op, een mooie, zonovergoten, voorjaarsdag. 8.00 uur v.nt. De klokken van alle Schiedamse kerken zullen hun blijde galmen over de stad uitstrooien. "V. 8.309.30 uur v.m. De Schiedamse muziekkorpsen vertrekken van uit hun diverse repeti tie-lokalen en maken rondwandelingen door de verschillende delen van de stad. Voor de jeugd, die meestal vroeg op is, de kans om eens echl op z'n ouderwets „achter de muziek aan te lopen". De routes die door de korpsen zullen worden gevolgd zijn op dit mo ment nog niet bekend. 10.0011.00 uur v.m. Stadsbeiaardier Cor Don bespeelt het carillon in de toren van Grote Kerk. de Voorts zal er in de foyer van Musis Sacrum gelegenheid bestaan voor bejaarden, die niet in de gelegenheid zijn thuis of anderszins het t.v.- programma te volgen, de huwelijksplechtigheid te zien. Door de firma Radio Overdijk zullen daar enkele t.v.-toestellen geplaatst worden. De deuren van de zaal zullen om half tien geopend worden. Het pro gramma duurt van 10 tot 2 uur. 1.00 uur n.m. Kindervoorstelling in Passage-theater. Door de Toneelgroep „Podium 53" zal worden opgevoerd een toneel spel in drie bedrijven „In de soete suikerbol" door Flip Poort, die ook de regie voert, naar de gelijknamige boekjes van W. G. v.d. Hujlst. Toegangskaartjes voor 0,25 zegge en schrijve één kwartje, zijn vanaf heden verkrijgbaar bij het kantoor van de V.V.V. aan de Tuinlaan, en voorzover nog voorradig, op 10 maart aan de kassa van het Passage theater. 2.003.00 uur n.m. Andermaal trekken de plaatselijke muziekkorpsen en drumbands door de stad. 2.006.00 uur en 7.00—9.00 uur n.m. Schietwedstrijden in de Koopmansbeurs. Aan deze wedstrijden die uit twee onderdelen bestaat, kan door iedereen boven de leeftijd van 16 jaar worden deelgenomen. Het ene onderdeel is een wedstrijd om de „Beatrix-Claus-trofee" en het andere onderdeel is een zgn. vrije baan wedstrijd. De prijzen die hier gewonnen kunnen worden zijn o.m. fraaie kristallen en zilveren kunstvoorwerpen. De prijs van de kaarten bedraagt ƒ0,35 per stuk of 3 stuks voor één gulden. De Schietvereniging „Schiedam" heeft de organisatie van deze bijzon dere wedstrijd op zich genomen. De uitreiking van de prijzen is dezelfde avond niet meer mogelijk. Reeds nu wordt bekend gemaakt dat op woensdagavond 16 maart 1966 de prijsuitreiking zal plaats vinden,, eveneens in de Koopmansbeurs. 3.005.00 uur n.m. Door de Rennersclub „Schiedam" wordt op het grote parkeerterrein aan de Broersvest een behendigheidswedstrijd georganiseerd voor bromfietsers. I De deelname, die geheel gratis is, staa' open voor dames en heren van 16 jaar en ouder. Men kan zich vanaf 2 uur aanmelden bij de start. Wedstrijdreglemen ten zullen de deelnemers bij de start worden uitgereikt. De prijsuitreiking vindt direkt na afloop van de wedstrijd plaats. 3.00 uur n.m. Gekostumeerde voetbalwedstrijd aftrap door burgemeester Roelf- sema op het hoofdveld van Hermes DVS en S.V.V. in het Sportpark JAMMER maar het maandblad van de aqua rium- en terrariumvereniging „Na tuurgenot in Huis" kregen we weer te laat binnen. Gisteravond heeft in zaal 9 van gebouw „Arcade" de jaar vergadering plaats gehad, waarbij een bestuursverkiezing plaats vond. O EEN INTERESSANTE boeiende lezing, toegelicht met dia's houdt ds. P. Bons, zendingspredi kant Irian Barot, v.m. Nw. Guinea morgenavond, 3 maart in gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven. Het grote kerkkoor o.l.v. Jacq. Bekkers /.al enkele liederen ten gehore bren gen. Handwerkartikelen en zilver werk zullen in de pauze ten bate van de zending worden verkocht. Aanvang: 8 uur. U komt toch ook...? Nog enkele weken dan opent een 2e vestiging in Schiedam. schitterend bezit voor altijd! Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 176 Rotterdam Harga. De spelers zullen om 2 uur worden afgehaald van het Station Schiedam door het Tamboers- en Pijperskorps Harmonie, en via de route Singel, Lange Kerkstraat, Grote Markt, Dam, Vlaardingerstraat en Nieuwe Damlaan worden gebracht naar het Sportpark. De toegangsprijs bedraagt: overdekte tribune 1,—: overige plaatsen 0,50. Kinderen beneden de leeftijd van 12 jaar onder behoorlijk geleide, hebben vrije toegang. Toegangskaarten zijn vanaf heden reeds verkrijgbaar aan het kantoor van de V.V.V. aan de Tuinlaan. Tijdens de pauze van deze veelbelovende wedstrijd zal het Tamboers- en Pijperskorps „Harmonie" een muzikale show geven. t 3.30 uur n.m. Tweede voorstelling van de Toneelgroep „Podium 53*' van het toneel spel „In de Soete Suikerbol", in het Passage-theater. Ook voor deze voorstelling zijn kaartjes in voorverkoop verkrijgbaar aan het kantoor van de V.V.V. voor 0,25 en eveneens voor zover nog voorradig aan de kassa van het Passage-theater. 7.00 uur n.m. Voortzetting van de Schietwedstrijden in de Koopmansbeurs. Het is U ongetwijfeld bekend dat de Schietvereniging „Schiedam" ook op 30 april steeds de schietwedstrijden organiseert op verzoek van de Stichting tot Viering en Herdenking van Nationale feest- en gedenk dagen. Iedereen die reeds kennis maakte met deze schietsport, die beoefend wordt met luchtbuksen 4,5 mm, zal ook nu weer zijn geluk willen beproeven of zijn kunde willen tonen. Voor hen die geen kennis dragen van* deze mogelijkheid tot sportbeoefening is het wellicht aan leiding eens een kijkje te komen nemen. 8.00 uur n.m. ORANJE-CONCERT in de Opstandingskerk, gelegen aan de Burg. Honnerlage Gretelaan/hoek P. J. Troelstralaan, te geven door de Har monie en de Zangkoren van Wilton-Fijenoord. De toegang voor dit bijzondere concert is gratis. Het programma zal nog nader gepubliceerd worden. Vervolg op pagina 3 Vragen staat vrij en de Schiedamse gemeenteraadsleden maken er dan ook graag gebruik van. Thans zijn B. en W. door een zestal raadsleden schriftelijk benaderd met de vraag waar de documentaire film over Schiedam van Jan Schaper toch blijft. Nu na vier maanden nog steeds geen overdracht heeft plaats gevon den, zoals oorspronkelijk was toe gezegd, vragen de heren zich af of er voor het bestuurscollege moei lijkheden met het aanvaarden van deze film zijn en zo ja op welk vlak deze dan wel liggen. „Zo onze ongerustheid ongegrond is, is het College dan bereid mede te delen op welke datum de over- drag zal plaats vinden?". Aldus vra- gen ongeduldige raadsleden, zijnde de heren Verhulsdonk, Collé, Eijke- naar, Metaal, Houtman en Van Ros- sum. Deze zelfde raadsleden willen ook weieens van B. en W. weten of de Schiedamse stadsbestuurderen niet met hen van mening zijn, dat het „Zakkendragershuisje een betere bestemming in het kader van het Schiedamse culturele leven zou kunnen hebben dan nu het geval is. Indien burgemeester en wethouders óók die mening zijn toegedaan, zijn ze dan bereid de mogelijkheid hier toe, in samenwerking met de Schie damse Gemeenschap 'en de Schie damse kunstenaars te onderzoeken? Zo wordt, zwart op wit, gevraagd door de zes raadsleden. Antwoord volgt. Er kunnen geen scholen ge noeg zijn. Daarom is het altijd weer „een streep aan de balk" als er een complex scholen op het punt van openen staat. En dat is thans op woensdagavond 9 maart het geval. Dan heeft de officiële ingebruikne ming plaats van het complex ge meentescholen aan de Dwarsstraat (Klaas de Vries-school B en Wil lem Brouwerschool voor g.l.o., Ali- da Kleuterschool en gymnastieklo kaal). Deze openingsbijeenkomst zal plaats hebben in het gymnas tieklokaal aan de Willem Brouwer straat 3 en begint om acht uur. n Cjoed tetjin Nieuwstraat 43 - telefoon 260555-152573 teL 260500

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 1