Hoe zo maar een burger verkeersknopen doorhakt Jn Slim plannetje voorgelegd aan het gemeentebestuur cjeóp reh met..... Mej. Roodenburg, directrice van de Chr. huishoudschool Schiedamse NOTITIES Vcutde OOGARTS SCHOOLTUINEN 1 PASSAGE-THEATER Morgen weer de openbare lessen Cabaret-show B en C -bal 3 Zoals duizenden andere mensen moet ook de heer H. M Brouwer uit de P. J. Troelstralaan 163 elke dag gebruik maken van een R.E.T.-bus. 's Morgens om half zeven en 's avonds om halt zes staat hij „uren" te wachten op de bus, die hem van zijn huis naar het station en weer terug moet brengen. Voor een deel wijt hij dit aan de „service" van de R.E.T. en voor een deel aan de verkeersdrukte in het centrum van de stad. Tijdens de vele uren, die de heer Brou wer in een file heeft gestaan, heeft hij getracht voor het openbaar vervoer en de taxi's een snellere doorstroming te vinden. Hroersvest N|tif sinir-lo|M'ii trottoir V ft fcus«ölt«n f uaspsd -X ONTSNAPPING UIT DE JUNGLE Openbare lessen Eerste vereiste WOfNSDAG 2 MAART 1966 HET NIEUWE STADSBLAD In een brief, gericht aan Burge meester en Wethouders, heeft hij zijn uitgedokterd plannetje uiteen gezet. Hij stelde voor op de B.K.- laan eert zgn. gele strook aan te leggen. Deze gele strook zou een dee] van de B K.-laan in tweeën moeten splitsen. De rijbaan tussen de Arv Prinslaan en de Nieuwe Haven richting cen trum zou dan gesplits dienen te worden in een baan voor het norma le verkeer en in een baan voor het openbaar vervoer. Het linker ge deelte zou dan bestemd zijn voor de auto's en het rechter gedeelte voor de stadsbussen en de taxi's. Op dit gedeelte van de B.K.-laan on dervindt het openbaar vervoer het meeste oponthoud door de filevor ming in de spitsuren. Het invoegen van het openbaar vervoer zou dan weer moeten geschieden bij de stoplichten op de kruising van de B.K.-laan en de Nieuwe Haven. Wanneer de groene golf in werking is, is er een moment dat het ver keer uit het centrum richting Vlaardingerdijk het licht mee heeft, terwijl het tegengestelde verkeer rood licht aantreft. Op dit moment zouden dan, aldus het plan van de heer Brouwer, de R.E.T.-bussen en de taxi's afkom stig van de B.K.-laan richting cen trum de Nieuwe Haven moeten op rijden en zich in de baan begeven. Honderden mensen afkomstig uit Vlaardingen en van Wilton-Fije- noord zouden dan sneller het cen trum bereiken. Een ander verkeersknooppunt ziet de heer Brouwer nog op de krui sing van de Broersvest met de Kor te Singelstraat. Wanneer bus 39 uit de lange Singelstraat komt, zal de ze de eerste rijbaan pas kunnen oversteken, wanneer de politie bij de Hema het verkeer tegen houdt om de voetgangers gelegenheid te geven over te steken. Bus 39 zal de tweede rijbaan meestal niet direkt kunnen oversteken om bij de halte te komen. Op deze baan staat na melijk altijd een file te wachten voor de stoplichten bij de Passage. Wanneer de bus staai te wachten om over deze tweede rijbaan heen te komen, zal hij voor een groot ge deelte de eerste rijbaan versperren. Dit heeft dan ook weer op die rij baan een opstopping tot gevolg. Wanneer nu op deze kruising een deel van de rijbaan aan de kant van de Passage vrij gelaten wordt om de bussen en het overige verkeer uit de Lange Singelstraat door te laten, zal het verkeer ook hier een vlotter verloop vertonen. Dit is reeds toegepast op de kruising Wa- rande-B.K.laan. VAN VOOR PHILIPS RADIO/T.V. VOOR IEDEREEW Voor DAMES- en HEREN SCHOENEN en PANTOFFELS BROERSVEST 54 SCHIEDAM VOOR DESKUNDIQ ADVIES, nmVURlVK AfPflR tKM» ook een De heer Brouwer heeft B. en W gevraagd of het mogelijk is commissie in te stellen, die tijdens de spitsuren een kijkje komt nemen bij de verschillende halten. Vaak wordt er op de klachten, die bin nenkomen, z.i. zinloos los gekletst, terwijl de R.E.T. beweert dat alles goed gaat. Reeds meerdere malen heeft de heer Brouwer hierover met een chef van de R.E.T. gesproken. Hij vernam dat het tijdschema vaak uit de hand loopt door het slechte materiaal, waarmee wordt gereden, en toch ook wel enigszins door het sriifl hoita BADERSVEST t r omfcuer» nebbn 9 -~ - 3'3 fretten eigen personeel, dat soms te vroeg aan een rit begint om weer op tijd bij het eindpunt terug te zijn. Hier voor kan de heer Brouwer wel be grip opbrengen. Hij is van beroep chef-expeditie van een groot maga zijn er heeft veel te maken met chauffeurs. „Onze Keessie hoeft niet, wij hdlen de diepvriesspinazie altijd bij een erkend groenteman". Dat is een héél mooie zin. Er zitten alle fouten in die ouders ma ken kunnen als hun kind de gelegenheid krijgt aangeboden voor een eigen schooltuintje. Niemand zal zo'n zin zeggen, maar laten we es gezellig doen „alsof". Uw Keessie HOEFT niet. Geen enkel Keessie hoeft. Ze mógen. Het gaat ook niet om de spinazie, de radijs, de bloemkool of de astertjes al hebben sommige ouders uitgerekend dat zo'n tuin tje bijna twintig guldentjes aan groenten en blommen op heeft gebracht. Nee, lieve in betonnen-doosjes-opgeborgen mensen, het gaat erom Uw kind te leren dat er nog andere pleziertjes zijn dan het rotzooi gooien in „groen-beplanting"Onder bekwame leiding of is er iemand die durft beweren dat Hollandse onderwijzers NIET be kwaam zijn? wordt Uw jochie of Uw dochtertje liefde-voor-de natuur bijgebracht.^Spinazie groeit niet1 in een diepvrieskast. BloemkoolJrouwens ook niet! De aarde, de goede rijke vaderlandse bodem levert volop vrucht baarheid aan de kleine zaadjes. De regen en het zonnetje helpen dapper mee. (De regen soms wel eens iets te dapper). De kinderen zelf gaan wieden en schoffelen, gaan zien hoe kleine puntjes groen tot dunne stengeltjes en daarna tot stevige planten worden. Ijfit is van week tot week een FEEST voor die kinders. „Ze nemen er wat van méé!" Lekker Hollandse uitdrtikking evenals „Ze worden er BETER van!" Straks worden er op de lagere scholen formulieren uitgereikt. Dan kunnen de liefhebbers zich opgeven. Allemaal hebben ze een kans. Vanwege ruimte-tekort zullen er waarschijnlijk een paar teleur gesteld moeten worden. Heel jammer, niks aan te doen. Tussen haakjes: wat een fijne kerels, die onderwijzers uit Schie dam, die hun leerlingen gaan helpen om er een succes van te maken! SEBASTIAAN Het eeuwenoude gebouw aan de Westmolenstraat 24, een beetje dommelend in de sirene rust rondom, lijkt plots wakker te schrikken. De schuld van een groepje kwetterende musjes, in dit geval leerlingen van de Chr. Huis houd- en Industrieschool, sinds 6'/s jaar gevestigd in deze straat. Met een hoge stem beweert een van hen dat ze nog één minuut naar buiten kun- Schiedam Tel 26 95 63 Donderdag 3-3 t/m WoensdagMIDDAG 9-3-'66 Dagelijks 2 en 8.15 uur; Zaterdag en Zondag 2-4.15-7-9.15 uur Een avonturenfilm zonder weerga JEAN MARAIS LISELOTTE PULVER in een film van Christian Jaque (Le gentleman de Cocody) Splendal Film Eastmancolor FranScope Woensdagavond GEEN filmvoorstelling 14 jaar En op deze bijna voorjaarsachtige maandagmiddag (op de frisse wind na) stuiven ze weer naar buiten. Die malle hoge trap af, door de directrice be titeld als „het verkeerspunt rond Utrecht!" HOOGSTtAAT 91 - TEL, 268814 SCHIEDAM Een nog jonge vrouw in een smaak volle jersey japon zit achter haar bureau, als ik haar vraag, wanneer of deze meisjes een moderner be huizing krijgen. Ze onderdrukt een zucht en daaruit maak ik op, hoe eindeloos haar geduld is. Al weet ik nu, dat de nieuwe school op het beschikbare terrein begrensd dooi de Vlaardingerstraat, Kethelstraat en Vellevest zal verrijzen. Maar wanneer...? Ondanks de oer-ouderwetse behui zing komen de leerlingen (in totaal 140) graag elke dag met plezier te rug. Een der meisjes vertrouwt me toe, dat 't op de Mulo helemaal niet leuk was, maar hier...? Haar ge zichtje is er een weerspiegeling van. Zij zal het nu vooropgestelde doel ongetwijfeld bereiken. De sfeer tekent deze school, 't Is er allemaal verschrikkelijk oud. Er is geen mo derne bel. Denkt u echter niet, dat iedereen daarom naar goeddunken binnenstapt. Er is orde en regel maat. Men voelt zich als leden van één groot huisgezin. Soms vergist de directrice zich in de naam van een meisje, maar ze weet altijd, wie of zij voor zich heeft. Dat voelt zij zelf heel sterk aan en dat vormt een band tussen haar en al die meisjes. Zij heeft in Alkmaar gewerkt, Mej. Roodenburg. Zij was enkele jaren adj. directrice van een school in Rotterdam en werd daarna als di rectrice van deze school in de West molenstraat benoemd. Dat was in 1959... Er is door plaatsgebrek nooit veel ruchtbaarheid gegeven aan de jaar lijkse openbare lessen. Toch heeft men aangevoeld dat juist door hier de aandacht op te vestigen, de school alleen maar gebaat kan zijn. 't Is voor de meisjes trouwens sti mulerend. Zij hebben op die dag toevallig jtust morgen de gele genheid hun toekomstige opvolg sters en hun ouders te laten zien, wat of zij allemaal geleerd hebben. U krijgt daarvoor dus morgen de gelegenheid tussen 9 en 12 uur tus sen 2.15 en 4.30 uur, waarbij teerlin gen van de hoogste klassen der la gere scholen klassikaal deze lessen bezoeken m de middaguren. In elk der lokalen zal een lerares u antwoord geren op vragen, die u in teresseren. De tijd is voorbij, dat men enigszins neerzag op een huis houdschool, beter bekend als „de spinazie-academie". Het meisje kan hier immers alle kanten uit. Moge lijk weet ze nog niet precies wat of ze worden wil. Ze zijn nog speels, maar het is prettig te horen, dat vo rig jaar 2/3 van de leerlingen blééf. Dat zij dus afmaakten waaraan ze begonnen waren. Wat of dat meisje ook worden wil, de primaire opleiding van twee jaar na het doorlopen van de lagere school is vereiste. In deze twee ja ren wordt naast de huishoudelijke vakken zoals naaien, koken, huis houdelijk werk, wassen, strijken en theoretisch inzicht bijzonder veel aandacht besteed aan de algemeen vormende vakken, zoals Ned. taal, rekenen, aardrijkskunde, geschiede nis, plant- en dierkunde, Engels en godsdienst. Maar ze krijgen ook les in stofversieren, tekenen, muziek, handenarbeid, kinderverzorging, maatschappelijk inzicht en gym nastiek. Daarna maken ze een keu ze, bijv. assistente A, meer lessen in algemene vorming, assistente H, meer lessen in huishoudelijke vor- ming. Een doorzetstertje kiest de vooropleiding verzorgende beroepen (1 jaar) of de INAS-opleiding (in richtingsassistente). In deze twee jaar wordt 1 jaar praktisch ge werkt. Maar het meisje kan ook zie- kenverzorgster worden, kostuum naaister en. zelfs... lerares bij het nijverheidsonderwijs. Gaat u morgen donderdag even langs de Westmolenstraat 24. Speciaal als uw dochtertje geen zin in mulo of h.b.s. heeft. Als ze haar handen wil leren gebruiken. Als 1' bent morgen van harte welkom heeft de directrice, mej. C. Rooden burg me verzekerd! M.W.-S. JAAR UW SPECIAALZAAK DEZE WEEK: van Luxe Lycra CORSELET 25.50 Alle cupmaten, ook voorgevormd. voor JUBILEUMPRIJS 22.50 Bovendien ontvangt U een charmante attentie. Korte Dam 4 Tel. 26.77.06 Vervolg van pagina 1 8.00 uur n.m. CABARETVOORSTELLING in het Passage-theater. Het programma luidt als volgt: Herman 't Hart The Three Jacksons Les Valco's Annie Palmen Fred Kaps De Mounties PAUZE Orpheus tienerkoor Het Leedy Trio Herman 't Hart Jimmy White Annie Palmen The Three Jacksons Uw gastheer komt kennismakep Neerland populairste accordeon trio Komische acrobatiek de bekende zangeres vah de T.V. Wonderen bestaan Dwazer dan dwaas Zingt voor U brengen hun parodistische liedjes in zijn repertoire Russische dansen zingt verzoeknummers zorgen voor een daverend slot Gerard van Dijk, muzikale omlijsting. Produktie en samenstelling: Dick Binnendijk. Toegangskaarten a 1,50 zijn vanaf heden uitsluitend verkrijgbaar aan de kassa van het Passage-theater. De aandachtige lezer zal het niet ontgaan zijn dat in programma na men voorkomen gelijk aan die van het T.V.-programma van die avond. Met klem wordt verzekerd dat de genoemde artiesten in levende lijve in Schiedam op het toneel zullen staan, omdat het T.V.-programma reeds tevoren is opgenomen op de beeldband. 8.00 uur n.m. B(eatrix) en C(laus) bal in het zalencomplex van Musis Sacrum, Lan ge Haven. Dit bal wordt georganiseerd door de Commissie Eurobal van dc Stich ting i.o „De Schiedamse Jeugdraad". Als orkest treedt op het dansorkest: Stork Town Dixie Kids", o.l.v. de heer J. M. Pohl. De andere leden van het orkest zijn L. Lussanet de la Sablonière, K. Serierse, P. Hogervorst, P. Noordijk, K. Fray, A. K. Nolte en K. v.d. Sluis Dit orkest zal spelen in de grote zaal van Musis Sacrum van 8.00 uur 's avonds tot 1 uur 's nachts. Gedurende dezelfde tijd zal in „De Bron" de pianisl Hans Olde Monninkhof zijn medewerking verlenen. Toegangskaarten a ƒ2,75 zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij het kan loor van de V.V.V. (vanaf heden); voor houders van een Cultureel Jeugdpaspoort bedraagt deze prijs ƒ2,Voorzover nog voorradig zullen 's avonds aan de zaal kaarten verkocht worden. MORGENMIDDAG om 2 uur een Theemiddag van het bekende koffieuurtje voor de leden van de Ned. Ver. van Huisyrouwen, afd. Schiedam in zaal „Irene", Nieu we Haven 155, alhier. Onder het ge not van een kopje thee zal een der dames van de Maggi's produklen maatschappij de leden iets vertellen over die produkten, maar spec al over net gebruik en de mogelijkhe den van Nescafé. U krijgt dan ook de gelegenheid kaarten voor u zelf en uw vriendin te kopen voor de ge zellige jaarlijkse Modeshow, te geven door het Modehuis „Marlèn" op maandag, 14 maart a.s. De bedoeling is dat men gezamenlijk om 2 uur deze show gaat... m- - -• Voor een van de winkelpan den aan de Schiedamse Hoogstraat staat een schut ting. Achter die schutting wordt ijverig gebroken en ge bouwd. Over enkele weken zult U kunnen kennismaken met een nieuwe damescon fectiezaak. Een gloednieuwe zaak met jonge mode, aan een oude straat. Internationale mode voor dames, tieners en meisjes. Wilt U de naam vast onthouden? •M Hoogstraat Schiedam W V>Y W \Y\Y WW® 'ZTX W YV \Y \Y W W W W '-"fV- ■i. AuA AA ■IA-/A. A AAA A, A A A A. A mMS

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 3