PATIËNTEN „HET ZONNEHUIS" NAAR VLAARDINGEN SIIÜCS1DDD Groot schiettournooi voor de burgerij in de Korenbeurs Radio, teevee en dixielandband vullen zalen van Musis Sacrum Dinsdag-Ver huisdag A top van stam tot meubel voor meubelen naar de stam 10 MAARTS-BAL Tee-vee-service Over de band Radio-uitzending Indeling van de wedstrijden medische zondagdienst de stam Smyrna knopen MONDAIN Officiële opening Fantasie Reisbureau SCHIEDAM yd Prijzen: Prijsuitreiking Voornaarden -K DEMONSTRATIE -K VRIJ TOEGANG Automobiel bedrijf VAN DER ENDE SCHIEDAMSE OPLEIDING TOT APOTHEKERS ASSISTENTEN Boudewijn de Groot als disc-jockev bij Veronica in dienst VRIJDAG 4 MAART 1966 HET NIEUWE STADSBLAD Eén vleugel van het riante gloednieuwe „Zonnehuis" in Vlaardin- gen is gereed en daarheen zullen de 53 patiënten van „Het Zonne huis" aan de Boerhavelaan 1 op dinsdagmorgen, 8 maart a.s. ver voerd worden. Drie ambulance-wagens van de G.G.D.D. uit Rotter dam en 1 uit Schiedam zullen de bedpatiënten vervoeren, waar mede reeds om 8 uur in de morgen begonnen wordt. De verkeers politie van Schiedam en Vlaardingen hebben alle medewerking toegezegd, zodat de berekening driekwart uur per wagen is. IVIensen, die enigszins uit de voeten kunnen, zullen per particuliere wagens vervoerd worden. Dat betekent dan dat „Het Zonnehuis" voor Schiedam verloren is, maar al diegenen, die er zovele goede jaren gehad hebben, die tevreden waren met hun kleine plaatsje, zij zullen dit verlies niet betreuren. Want alle liefde, alle harte lijkheid hun in die 16 jaar in de Boerhavelaan betoond, zullen zij in Vlaardingen niet behoeven te missen. Mensen, die enigszins uit de voeten kunnen, zullen per particuliere wa gens vervoerd worden. Dat betekent dan dat „Het Zonnehuis" voor Schie dam verloren is, maar al diegenen, die er zovele goede jaren gehad hebben, die tevreden waren met hun kleine plaatsje, zij zullen dit verlies niet betreuren. Want alle liefde, alle hartelijkheid hun in die 16 jaar in de Boerhavelaan 'betoond, zullen zij Vervolg van pagina 1 Paalman, directeur van het Stede lijk museum, mej. Ria Janse, hoofd educatieve-dienst Museum Boymans- van Beuningen te Rotterdam, over bekend door haar rondleidingen al daar en de jonge begaafde Jan C. Goedegebuuren, vakleraar tekenen aan de Willem de Zwijger-ulo alhier heeft er heel wat tijd en moeite aan besteed om alles zo voordelig mo gelijk uit te laten komen. Het be stuur van de vereniging Volksonder wijs afd. Schiedam en Kethel, be staande uit dokter J. Stevens, voor zitter, mevrouw E. Jansen-v.d. Zuyd- wind, secretaresse en de heer W. F. van Leeuwen, penningmeester, kan alleen maar trots zijn op deze ten toonstelling en hopen, dat volgend jaar hier nog meer belangstelling voor zal bestaan. Een beetje onwennig namen de deel nemers (sters) des middags om 2 uur in de aula van het museum plaats. Ze keken naar de heer Goe degebuuren, die ze een „fijne arti- stiekeling" vonden! Ze luisterden stil naar het welkomstwoord van de heer Paalman als jury-lid en gast heer aan het adres van de burge meester van onze stad. de heer H. Roelfsema, wethouder P. van Boek hoven, afgevaardigden van de lande lijke vereniging Volksonderwijs in Zd.-Holland, directeuren van kweek scholen en de onderwijzers(ressen) van de deelnemende scholen. Dat de ze manifestatie zoveel belangstelling bij het onderwijs had gevonden, stemde hem tot grote vreugde. Men bewees hiermede op de goede weg te zijn en bracht daarvoor speciaal de heer Goedegebuuren hulde. Er was veel materiaal binnengekomen. Helaas teveel om alles een plaatsje te geven. Maar mogelijk dat het museum in de toekomst uitgebreid kan worden en dan heeft ieder Schiedammertje een kans zijn werk tentoongesteld te zien. De voorzitter van de honderdjarige Volksonderwijs, de heer J. Stevens onderstreepte, wat des morgens tij dens de persconferentie aangehaald was: een kind reeds op de kleuter school de kans krijgt zich uit te leven in expressies, dan zal het daar door later niet vereenzamen... Burgemeester H. Roelfsema stond even stil bij het vele baanbrekende werk, dat de Vereniging Volksonder wijs 90 jaar in onze stad heeft ver richt en haalde aan, hoe graag kin deren fantaseren. Hoe mateloos die fantasie is, hetgeen in hun werk te onderkennen valt. Wij ouderen had den daar vroeger de gelegenheid niet voor. De kinderen van nu wel. Zij grijpen daarom hun kans en door hun werk, hun expressies komen we dichter bij de moderne kunst te staan. Al die jongens en meisjes wenste burgemeester Roelfsema van harte geluk met deze tentoonstelling en wenste haar een groot bezoek toe. Met deze woorden verklaarde onze eerste burger de tentoonstel ling voor geopend. Tot en met 20 maart a.s. kunt u hiervan genieten. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de ver. Volksonderwijs een kostelijk boekje is verschenen van de hand van C. Wilkeshuis: „Daantje zou naar school toe gaan". Een boekje rijk geïllustreerd en dat in uw boekenkast beslist niet mag ontbreken. Voor leden is de prijs f 1,50, voor niet-leden 1,75. U kunt 'het bestellen bij mevrouw E. Jan- sen-v.d. Zuydwind, B.K. laan 254b, tel. 264327. in Vlaardingen niet behoeven te mis sen. Een prachtig comfortabel tehuis. Een tehuis geheel voor hun drempel- vrij gebouwd. Slaapkamers met aan grenzende gezellige zitjes. Och, u be hoeft geen angst te hebben om dit afscheid. Daar in Vlaardingen bouwt u een nieuwe toekomst op. Uw Scliiedamse vrienden zullen u niet vergeten. Dat is in al die jaren nooit gebeurd en dat zal ook nu niet ge beuren... We hadden woensdagmiddag een ge sprekje met mr. W. de Vries, voorzit ter van het Tehuis-bestuur, tevens lid van het hoofdbestuur Ver. „Het Zonnehuis", Chr. Vereniging tot ver pleging van langdurig zieken met vestigingen hiervan voor patiënten van alle gezindten in tehuizen te Beekbergen, Doorn, Schiedam, Zuid- Horn en in oprichting Vlaardingen en Amstelveen, de heren M. H. L. Westrate en H. Th. v.d. Helm, public relation, zuster P. Vijfwinkel, wnd. directrice van „Het Zonnehuis" in Schiedam en mej. L. M. Lely, Wel fare-werkster van het Roode Kruis, die ook naar Vlaardingen meegaat. Daar wordt dr. J. de Graaf, genees heer-directeur, zuster Saraber, adj. directrice en medisch verzorger de arts W. H. Karreman. Voor de gees telijke verzorging dragen ds. J. G. Jansen, Herv. predikant en ds. J. J. Couvée, Geref. predikant te Schie dam hun aandeel bij, terwijl mej. K. Poot en de heer J. Vermeulen de katechese weer op zich nemen. Mej. Poot doet dit al ruim 12'/2 jaar. Een geruststelling zal het bovendien voor al die patiënten zijn, dat mej. Lely met hun meegaat. De jaarlijkse verkoopdagen zullen normaal voort gang vinden. Het werk door hun vaak met zoveel inspanning vervaar digd, zal straks beter tot zijn recht komen. Achter dit afscheid op dinsdag a.s. gloort de blijdschap om de zoveel betere behuizing. Om de gezelligheid van slaapkamer en recreatiekamer. Om het uitzicht. Het park rondom dit tehuis. Wij komen hier nog nader op terug. Donderdag 10 maart organiseert de Schietvereniging „Schiedam" onder auspiciën van de Stichting Viering Nat, Feest- en Gedenk dagen een groot schiettournooi voor de gehele burgerij ter gelegen heid van het huwelijk van Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. Het tournooi wordt gehouden in de Korenbeurs op de hoek van de Dam en de Lange Haven en wel 's middags van 2.00 tot 6.00 uur en 's avonds van 7.00 tot ca. 21.30 uur. afd. 1. Wedstrijd om de „Beatrix- Claus Trofee. Voor deze wedstrijd kan iedere schutter één enkelmatige serie van drie kaarten kopen voor 1.50. Maximum aantal te behalen punten 150. Hij of zij die met het hoogste aantal punten uit de bus komt, is winnaar(es) van deze trofee. En wat is deze trofee? Een gouden da mes- of herenhorloge met inscrip tie! afd. 2. Vrijebaan-wedstrijd. Voor deze wedstrijd is het aantal kaarten per schutter onbeperkt. De prijs bedraagt per stuk 0.35 of per drie 1.Maximum aantal te behalen punten 50. Hij of zij die het uitsluitend voor spoedgorttlen Verzorgd door de volgende doktoren vanaf zaterdagochtend 10.00 uur: W. J. FRANKE B.K. laan 30, Tel. 268163 C. H. GEERDES Veenlantstraat 2, Tel. 268357 L. B. E. VAN HOOGENHUYZE Nassaulaan 59, Tel. 268067 W. A. DE RIDDER Stadhouderslaan 46, Tel. 267590 Apothekersdienst APOTHEEK JANSEN Swammerdamsingel 41, Tel. 264917 TOP-FORM adviseur MCENT7A.AFD.KLASSSK meer schoten op hetzelfde visueel worden geannuleerd. Leeftijd: een ieder vanaf de leeftijd van 16 jaar mag aan deze wedstrijden deelne men. Schutters boven de 60 jaar en dames mogen géén extra schot los sen. Jury: deze wordt gevormd door de vaste wedstrijdjury van de Schietvereniging; haar uitspraak is bindend. Beoordeling: slechts in dien de kleinste ring op enige plaats volledig is doorbroken wordt een hoger punt toegekend. Bij even tueel gelijk eindigen wordt geoor deeld naar het beste langste, voor laagste enz. schot van de serie; in laatste instantie naar het lot. Wan gedrag: de wedstrijdcommissie heeft de bevoegdheid om schutters of be langstellenden bij getoond wange drag uit de Korenbeurs te verwij deren. Aansprakelijkheid: het be stuur van de Schietvereniging, noch diens wedstrijdcommissie aanvaardt enige aansprakelijkheid voor onge vallen, schade of diefstal of welke wijze dan ook overkomen, toege bracht of gepleegd tijdens dit tour nooi in de Korenbeurs. Algemeen: in gevallen waarin niet is voorzien door deze bepalingen en reglement, beslist de wedstrijdcommissie, be staande uit: voorzitter baancom- mandanten en juryleden. Lest U óók al bij: an. can U kunt wel duurder, maar niet beter! Gediplomeerde instructeurs HOOFDSTRAAT 143a Schiedam Tel. 265683-188862 hoogste aantal punten per kaart be haalt, is winnaar(es) van de eerste prijs. En wat is deze eerste prijs? Een gratis vacantiereis tot een be drag van éénhonderd vijftig gulden afd. 1. Een gouden dames- of he renhorloge met inscriptie, ter waar de van méér dan tweehonderd gul- afd. 2. Eerste prijs: een gratis (va- cantie) reis tot een bedrag van éénhonderd vijftig gulden (f. 150.te maken in 1966 of 1967, beschikbaar gesteld door Reisbu reau „Schiedam". Tweede t/m laatste prijs (wij noe men o.a.): een prachtige zilveren medaille, kristallen asbakken, zilve ren vaas, kristallen bloem- of sier- vazen, zilveren peper- en zoutstel, reiswekker, wandspiegels, zilver/ kristallen bonbonnière, prachtige manchetknopen, gratis rondvlucht boven Rotterdam en omstreken, ca keset enz. enz. Deze prijzen zijn ons beschikbaar gesteld door o.a. reisbureau „Schie dam", juwelier Verkade, de Direc tie van het Stadsblad, bloemsier- kunst Iris, kunsthandel Oase, juwe lier Van Es, herenmode Wilso, KES-zegels en enkele andere beken de firma's. De tweede t/m laatste prijs zijn niet volgens nummer gerangschikt, doch uit deze collectie mogen prijswin naars een vrije keuze maken. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op woensdagavond 16 maart a.s. te ca. 20.00 uur in de Korenbeurs op de clubavond van de Schietvereni ging. Prijswinnaars ontvangen een schriftelijke uitnodiging tot bijwo ning van dit gebeuren. Algemene bepalingen en reglement: Wapenen: er wordt alleen gescho ten met op de banen aanwezige luchtbuksen van het kaliber 4y2 mm. Patronen: zijn op de schietta- fels voldoende aanwezig. Afstand: er wordt geschoten op 10 meter af stand. Houding: staand, geheel uit de vrije hand. Schoten: elk schot dat de loop verlaat en de schijf raakt, door welke omstandigheid dan ook, is geldig. Kaarten met Iedere zaterdag van 12-6 uur WOL EN HANDWERK HU IS Aanstaande donderdag gonst Schiedam van bedrijvigheid. Voor ieder leeftijdsgroep hebben de Schiedamse organisatoren van de nationale feestweek wel het een en ander georganiseerd. Voor de jeugd is het 's avonds bal in Musis Sacrum. Letterlijk en figuur lijk. Zoals reeds eerder gemeld treedt in de grote zaal de bekende Haagse dix'ieland-band „The Stork Town Dixie Kids" op, terwijl in de Bron Hans Olde Monnikhof blijk zal geven van zijn virtuo siteit op het klavier. Naast al deze attracties is er nog een speciale verrassing. Toen de organisatoren van deze balavond begonnen met hun werk zaamheden kreeg men van de N.T.S. te horen dat het t.v.-programma op de huwelijksavond zo rustig moge lijk gehouden zou worden. Koren op de molen van de ijverige orga nisatoren. Nu slaat men echter verleden week de radio en televisiegids open en wat ziet men tot grote verbazing: een nationaal programma, waaraan maar liefst 200 topartiesten mee doen. De handen gingen richting haar, maar gelukkig herinnerde men zich een uitsprak van Wim Kan, die eens gezegd heeft dat een Nationaal pro programma van de radio is. Passen we zulks op de t.v. toe, dan is er niets te vrezen voor het slagen van dit bal. Toch heeft men het zekere voor het onzekere genomen. Radio Overdijk werd bereid gevonden om in Musis Sacrum enkele televisie toestellen te plaatsen. De liefheb bers van dansen en van t.v. die niet kunnen kiezen hoeven dat ook niet, ze gaan gewoon naar Musis. De band die op dit grote B en C-bal zal optreden is „The Stork Town Dixie Kids", bestaande uit Piet Noordijk (klarinet-saxofoon) Piet van Sluis (trompet) Karei Fray (bar. saxofoon sepr.-saxofoon) Hans Pohl (piano en orkestleider) Pim Hogervorst (banje-guitaar- en Louis de Lusanet (drums). De „Kids" werden ongeveer 12 jaar ge leden opgericht en verwierven lang zamerhand veel bekendheid door geheel Nederland, maar ook buiten ons land. Platen (o.a. op de labels van CNR en Imperial) zijn de goede refe renties van de band in het buiten land. Talrijke tournees werden on dernomen, o.a. naar Duitsland, Zwe den, Noorwegen, Denemarken en België. De „Stork Town Dixie Kids" wonnen verleden jaar de grand-prix van het Zwitserse jazzfestival. Uit de ruim 100 deelnemende orkesten werd de Haagse band als de beste gekozen. Het bal zal beginnen om circa 8 uur. Men wordt echter wel verzocht zo veel mogelijk op tijd te komen, vanwege een rechtstreekse radio uitzendingen. De laatste dans zal om ongeveer 1 uur 's nachts gestre den zijn. Tijdens de voorverkoop is reeds gebleken dat er zeer veel be langstelling is. Voor diegenen, die op de avond zelf niet teleurgesteld willen worden bestaat de gelegen heid om aan het VVV/SG-huisje een kaartje in de voorverkoop te halen. De prijzen zijn voor houders van het culturele jeugdpaspoort 2.00 terwijl de niet georganiseerden 2.75 moeten neertellen. vraag eens een proefrit hoge inruilwaarde goede service Mgr. Nolenslaan 458, Schiedam, Tel. 010—262238. n ROTTERD.DÏ JK 439, TELEF. 267790 In Schiedam begint in septem ber een cursus voor opleiding tot apothekers-assistent(e). MULO-diploma is hiervoor ge wenst. Zij die interesse hebben, kun nen nu reeds inlichtingen krij gen bij alk Schiedamse apot hekers. Als opvolger van Cees \an Zijtveld, die zijn omroepers-functie bij ra dio Veronica vei wisselde voor de productie van net AVRO-program- ma tussen 10 plus en 20 min, is per 1 maart aangetrokken de bekende zanger Boudewijn de Groot. J.l. woensdag nam hij zijn eerste pro gramma op. Boudewijn de Groot is niet eerder werkzaam geweest bij bij radio. Radio Veronica heeft voorts een van zijn eerste mede werkers, Rob Out de eerste presen tator van de programma's van Mu ziek Expres, opnieuw in dienst ge nomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 5