Hei nieuwe Sprankelende voorjaarsshow van Modehuis „Marlèn" KWARTMILJOEN PLANTEN DOOR HANDEN VAN STADSKWEKERIJ Duitse en Engelse confectie aan de, top Wov\oges Verlanglijstje van de VVV schoon 17e 1AARGANQ No. 43 «•rata Nad. Huh am Hufebtad mat aan N.l.P.O. RAPPORT Verschi|nt: woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse "ij kwam.... FOTO B. v. d. MAST m Vorrawnul Brïllant - van Andel Voorjaars- en zomerbeplanting HET IS PRETTIG WERKEN BIJ (EN NOG GOED BETAALD OOK) mmm WOENSDAG 16 MAART 1966 OOK IN ROTTERDAM OUD MATHENESSE KANTOOR: C. J. v. d. KLINK - BROERSVEST 125 - SCHIEDA M - TELEFOON 26.39.39 26.73.68 HOOFDREDACTIF P J. HOVINGH. Inzendtermiin advertenties; dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Centrale administratie Randstad-edities? Koornmar kt 34, Delft, telefoon 01730-23637* Tarieven op aanvraag De „Randstad-edities" geven plaatselijke uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n streek-editie voor geheel Westland Het was de bedoeling van mevrouw E. VerstratenBleecke om vier jaar geleden een kleine boutique van uitsluitend rokken en jumpers te vestigen in het pand Broersveld 76. Die rokken en jum pers zijn intussen wel haar troetelkind gebleven, maar ondanks de sombere voorspelling, dat zij daar in „een uithoek" kwam te zit ten, moest zij aan haar collectie alles toevoegen, waarin de Neder landse vrouw, bij uitstek onze eigen stadgenoten belang stellen. En dat is heel wat! Nu na haar voorjaarsshows van maandag middag- en avond zit ik met een lawine van aantekeningen. Om keus te maken, opdat de zetter niet tegen me mopperen zal omdat ik te uitgebreid hierop terug zal komen. Ik bezorg hem hiermede altijd een nachtmerrie een eenvoudig wit truitje met een gehaakt voorpand en dat voor de prijs van 15.95. Het zwart-witte rokje is ook een speciale aanbie ding: 19,75. Diana met haar voor liefde voor „pop-art", het symme trisch zwart-witte patroon verwerkt in haar rok. Daarop gedragen een paars jumpertje met een hoge col en... paarse kniekousen! Lenny in een beeldig blauw jumpertje met een gehaakt kraagje, gedragen op een kreukvrije khaki-rok met door gevlochten ceintuur. Maar met dit showverhaal zal ik pogen bij hem, maar speciaal bij u, lezers van dit blad iets van de lente in u wakker te roepen. Want ze is in aantocht: om precies te zijn: op maandag, 21 maart doet zij officieel haar intrede. Dan voelt u zich jónger. Hetgeen alleen maar kan als u zich wat nieuws aan schaft. En dat geldt dan ook spe ciaal voor onze mannen! Dankzij mannequin Marco van het neven huis van „Marlèn", de herencon fectiezaak gevestigd aan de over kant van dit pand. Vorig jaar verzuchtte ik in de trein op weg van vakantie naar huis bij het aanschouwen van een Adonis, overigens heel discreet achter mijn ochtendblad: „Wat zou deze man leuk voor „Marlèn" kunnen sho wen!" Hij was niet dezelfde, die maandag onbevangen de herencon- fectie toonde. Maar het feit dat Mij er was en de dames kon overtui gen dat ook een man als mannequin recht heeft op een hartelijk applaus bewees dit tenvolle. De mannen zul len zich nu als „gewillige slachtof fers" mee laten slepen. Al zeggen we heel uitdrukkelijk: „Ik heb niets nodig!"... Wat is het geheim van deze shows van het modehuis „Marlèn?"... Het gevoel van humor van de lady speaker of het bezit van de eigen mannequins* Een feit is, dat me vrouw Verstraten volledig haar pu bliek aanvoelt. Wijst op enkele de tails in de modewereld, zoals de hy per korte rokken. Met de nuchtere opmerking: „Alleen geschikt voor knieën onder de 20!" Zij heette alle aanwezigen beide ke ren in Musis Sacrum van harte wel kom, in het bijzonder mevrouw M. Roelfsema Poelstra en de depu tatie van de Ned. Ver. van Huis vrouwen, afd. Schiedam des mid dags, waarvan zij na afloop een doos bonbons kreeg aangeboden. Des avonds een stampvolle zaal, waarover het meterslange plankier Monique, Tanja, Yvonne, Inge, Len ny, tiener Diana, de populaire maat 46 mevrouw Prins en... Marco schre den. Deze show werd geopend met een collectie van rokken en jum- pertjes. U weet, dat haakwerk op 't ogenblik erg „in" is. Van mevrouw Verstraten behoeft u niet te haken, want Tanja toonde Speciaal voor TROUWREPORTAGES artistieke vergrotingen desgewenst in kleuren Nieuwstraat 43 (t.o. Bur. Bevolking) Tijdig bespreken Telefoon 260555-152573 Al liep hij jaren in dit vak mee, zo maakte Marco, de mannequin van de herenconfectie zijn entree. In vrijetijdskleding, het accent gelegd op badstof-pullover". Later zou hij ons verbijsteren door met de allu res van een sheik twee bruiden ach ter elkaar aan zijn arm mee naar het denkbeeldige stadhuis te voe ren! Zij het ter zijner verontschul diging: de een in het kort en de an der romantisch in het lang.' Mevrouw Prins begroet met een ex tra applaus voor de charme, waar mede zij haar rok en bloese toonde als maat 46. Tanja in een japon van Intexa, een geheel nieuw product, be staande uit 25% wol en 75% polyes ter. Een japon met een heel klein werkje, heel gemakkelijk zelf was- baar, hetgeen voor zovele japonnen geldt, met of zonder mouwen te le veren! De prijs...? Slechts 39,75! U weet, dat „Marlèn" de alleenver koop van Intexa heeft? Dat in het eigen atelier alle veranderingen aangebracht kunnen worden? Dat ook de grote maten (zelfs 52) hier kunnen slagen. Yvonne in een japon met verlaag de taille, semi gehaakt bovenstuk. Dit alles gecompleteerd door een wit kapje achterop het hoofd, een van de leuke modellen van het hoe- denhuis Schamlé-Ras op de Hoog straat. Heel fraai de collectie van grote hoeden, w.o. ook eigen hand werk. Bijpassende tassen van de fir ma Kerstholt en de kapsels als van ouds verzorgd door Kapsalon „Li lian". Heel apart het eenvoudige jurkje beige met oranje en bruin, afgestemd op Mondriaan. Diana droeg het met allure. Maar ook Marco in het sportieve genre, waar in de blauwe blazer een grote plaats deze zomer in zal nemen. Weinig regenmantels. Mevrouw Ver straten wilde optimistisch blijven, al was die ene met die geestige knoopversiering op de rug het bezit tenvolle waard. Van Terlenka. Courrège wil dat we allemaal deze zomer in het wit gaan. Daarvoor kunt u bij „Marlèn" terecht en... mocht de zon verstek laten gaan: u rijdt ze dan maar tegemoet. Het einddoel behoeft dan niet eens Me xico te zijn...! De berichten van de buitenlandse modehuizen leken nogal verontrus tend. Niets van dit al. De mode is verrassend jóng en voor iedereen geschikt. Zachte pasteltinten naast het favoriete marine-blauw, vaak gecombineerd met wit, fleurige Oranje-dessins, zandkleur, maar ook goud in combinatie met roze, het verbannen citroen-geel! Heel leuk de pop-art-creatie van Yvonne, ge completeerd met de aloude „hoe dendoos" aan haar arm. Marco in Higgins-combinaties", maar ook in cosluums van de befaamde Stijl groep „Groningen", betgeen onze burgemeester plezier zal doen. Bijzonder fraai de Duitse collectie, heel goed van snit. Om in een adem te noemen het geshowde van de Engelse Susan Barrv, meestal afge stemd op het sportieve genre, maar voortreffelijk van lijn en pasvorm. Deux pièces, trois pièces, mantel kostuums, complets... Plissé-garne- ringen aan de hals, een brede rand aan een zwart rokje. De lente ten top gebracht in een luchtig ge bloemd jurkje, mouwloos en met een kwart cirkelrok, mantels met losse achterpanden, fladderende „slippen". Heel erg mooi de witte mantel van Intexa jersey, gedragen op een mouwloze witte japon. Heel exclusief, zoals er nog meer exclu sieve aanbiedingen waren. Trevira jurkjes geborduurd met paillets. Tot slot een feestelijke parade van alle mannequins, een bruidsgroep vormend, waarbij Marco dan als sheik! Een kort bruidsjurkje, kan ten bovenlijfje, ruisende waaiende rok met bloemversieringett. De ro mantische bruid in een heel strak model, mouwloos, kant van de sleep vanaf de schouders vallend, zelfde patroon verweven in de rok. Onno dig te zeggen dat men hen op pia nomuziek van de heer de Klerk, die deze beide shows met zijn spel om lijstte, uitgeleide deed met een dank-applaus en het lied: „Dat is het einde...!" Getooid met bouquet- ten anjers namen ze afscheid van het opgetogen publiek. Om in het najaar weer terug te komen...! M.W.-S. schitterend bezit voor altijd! illfcfW-1 JUWELIER Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 176 Rotterdam Ondanks het slechte weer, is 1965 voor de VVV-Schiedam een gunstig jaar geweest. Ook een druk jaar, want zo lezen we uit het zojuist verschenen jaarverslag van onze toeristentrekkers er kwamen weer zo'n slordige 25.000 mensen aan de Plantage-balie. Aan 11786 hunner werden toeristi sche informaties verstrekt van al lerlei aard en de rest kwam binnen wandelen voor de voorverkoop van kaarten van de diverse evenemen ten. Hiermee is de sociale funktie van de Vereniging voor Vreemde lingen Verkeer voor de Schiedamse gemeenschap wel bewezen. Zegt de jaarverslaggever heel po sitief: Indien in het komende jaar door horeca-exploitanten en mid denstanders eenzelfde aktiviteit ont plooid wordt als in het jaar dat was, dan kan het haast niet anders of Schiedam krijgt een steeds gro ter aandeel in het vreemdelingen verkeer. Er blijven echter wensen bestaan. Gelukkig maar! Tot het verlang lijstje van de VVV-Schiedam be hoort ook de vestiging van een kampeerterrein op Schiedams grondgebied en ook een midget- golfbaan bij het theehuis in het Beatrixpark zouden ongetwijfeld er toe kunnen bijdragen Schiedam aantrekkelijker te maken voor de toeristiek (en voor de Schiedam mers zelf natuurlijk-Red.) Een be tere behuizing voor de VVV zelf wordt ook nog bepleit. De concrete VVV-zaken zullen aan de orde komen op de dinsdagavond in zaal „De Bron", Lange Haven 113 te houden jaarvergadering, die om acht uur begint. m Het kweken van voorjaars- en zo- merplanten op de stadskwekerij te Schiedam was voor de heer J. A. Overzet hieromtrent iets te vertellen in „Het Stadshuis meldt": Voor de stadsverfraaiing worden op de kwe kerij, gelegen op het industrieterrein jaarlijks ongeveer 250.000 planten voor de voorjaars- en zomerbeplan- tingen gekweekt. Van de meest bekende soorten wor den ongeveer de volgende hoeveel heden gekweekt: 35.000 violen, 7.000 afrikaantjes, 6.000 geraniums, 5.000 salvia's, 5.000 dahlia's en nog vele andere soorten. Deze planten worden gebruikt voor de ongeveer 350 bloembakken, welke op diverse punten in de stad worden geplaatst en verder voor het planten in de parken en plantsoenen, alsme de voor diverse openbare gebouwen. Uit het zeer grote aantal soorten van bv. de geranium, welke in de handel zijn, dient, zoals U zult begrijpen, een keuze te worden gedaan, daar niet iedere geranium in aanmerking koimt. Om deze keuze te bepalen wordt uiteraard gebruik gemaakt van de opgedane praktijk-ervaring met de plaatselijke omstandigheden. Hierdoor ontstaat reeds een be perkte keuze van planten welke voor de aankweek in aanmerking komen. De weersomstandigheden en de on gunstige groeivoorwaarden in bv. de bloembakken vormen enkele van de grote invloedfactoren. De ontwikkeling, als gevolg van het door vele kwekers steeds weer zoe ken naar verbeterde soorten, met betrekking tot deze ongunstige om standigheden, geeft weer nieuwe mogelijkheden. Deze nieuw ontwikkelde soorten die nen echter getest te worden op de plaatselijke omstandigheden. Het zonder meer toepassen van nieuwig heden is, zowel uit financieel oog punt als ten aanzien van het verlo ren gaan van de versiering, niet ver antwoord. Ten einde zich een waarborg te ver schaffen voor deze situaties zijn op de kwekerij een aantal proefveldjes aangelegd, waar nieuwe soorten vóór de verwerking op grote schaal vergelijkenderwijze worden be proefd. Zo werd enige jaren geleden, bij een toevallig bezoek aan de firma Paul Schmid te Lonsdorf in Duitsland, een nieuw ras van de bekende Age- ratum, het zg. „Dondoras" aangetrof fen. Met dit ras zijn, evenals met o.a. geraniums, op de kwekerij proeven uitgezet, die thans hun vierde jaar zijn ingegaan. Bij deze proeven werd gelet op groeiwijze, kleur, hoogte, type bloem en bloeibaarheid. Na kennisneming van de ervaringen wijdde het vak blad voor de Bloemisterij hieraan een publikatie. Dit artikel werd overgenomen door het Duitse vakblad „Taspo". Naar aanleiding van deze publikaties zijn reeds in Nederland positieve reac ties ontvangen. In december 1965 ontving men een brief van de heer Paul Schmid uit Donsdorf, waaruit bleek dat hij met zeer veel interesse de verslaggeving van de proeven had bestudeerd. In de brief werden nog ervaringen naar voren gebracht welke intussen door hem waren op gedaan. Tevens ontvingen we een uitnodiging een bezoek aan zijn kwe kerij te brengen, ten einde meerdere resultaten te bezien. De proefnemingen hebben bewezen goede resultaten op te leveren, wel ke, bij het aanbrengen van deze planten voor de stadsversiering, ten einde een garantie voor het slagen van deze versiering te benaderen, onontbeerlijk blijken te zijn. Aldus de heer Overzet.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 1