VAKANTIEVERVOER VIJFTIG JAAR BMW Dubbel goud voor Ned. Chr. Grafische Bedrijfsbond Nieuwe naam van tamboer en pijpercorps „Harmonie" EFilm en het Z-huisje Schiedamse NOTITIES Geslaagden Oudste lid: P. Vink onderscheiden VESTER KALFSBEEKs 5 Aarzelende slap lioudcii speldje Rokende baby ms/wmmsssssssmmmwsssmrn^sssmcimsswmmmmmmssssmm^ „Rijnmond"-band «Schiedam'-Holland Ruimte WAGENS met AANHANGWAGENS LUXE 8-FERSOONS BUSJES Hoorngeschal INKOOP OUD-GOUD Reroep AUTOMOBIEL- EN GARAGEBEDRIJF WOENSDAG 16 MAART 1966 HET NIEUWE STADSBLAD Een gloednieuw gouden speldje met een lauwertak heeft dat van het zilveren lidmaatschap van „zijn bond" op de revers van de heer P. Vink, begonnen als letterzetter-drukker bij de Schiedamse Boek en Handelsdrukkerij in het pand, waar nu „Radio Bob" aan de Singel gevestigd is, vervangen. De heer Vink heeft daar 35 jaar gewerkt, maar verwisselde zijn baan in 1943 bij drukkerij „De Magneet", waar hij chef-typograaf werd. Op 17 oktober 1960 be reikte hij de pensioengerechtigde leeftijd, bleef nog een jaar voor halve dagen werken, maar zette er toen radicaal een streep achter. AI heeft hij zijn naamkaartje bij de heer Levens wel achtergelaten een van zijn zoons is daar nu chef. Een krasse, vitale man, deze heer Vink. Een man, die altijd voor de noden van een ander klaargestaan heeft. En veel aan „kerkewerk" in de ruimste zin van het woord ge daan heeft. Hij heeft daar als dia ken van de Gereformeerde kerk al hier veel tijd voor opgeofferd. Van maandag- tot vrijdagavond was hij daarvoor op pad. Met al die sociale voorzieningen op het ogenblik, kon hij hier niet meer tegenop. Sinds verleden jaar heeft hij dit werk dan ook opgegeven en nu zijn acht kin deren het ouderlijk huis verlaten hebben (7 wonen er in Schiedam, 1 in Nieuw Zeeland) vindt hij, dat zijn vrouw meer recht op hem heeft. Zij is nog flink, mevrouw J. P. Vink-van Veelen, al is het huis aan de Oosterstraat 28 veel te groot geworden. Dit verkopen en een klei ne, gerieflijker woning huren...? 't Is allemaal niet zo eenvoudig. De voorzitter van het hoofdbestuur in Amsterdam, de heer G. Jens bood de Schiedamse afdeling zijn harte lijke gelukwensen aan en stond even stil bij de jaren van oprichting mid den tussen de mobilisatie 1914 1916. Er moest in Schiedam een Chr. Grafische Bond komen, die aarzelend startte, zoals de heer Jens uit het Grafisch Orgaan van des tijds lichtte: met 6 leden. Rotter dam gaf hierbij de goede stoot, zo dat men een jaar later al een leden winst had van 200%. In 1919 volgde toetreding van meis jes. In 1921 was er het optreden van een strijdorkest en ontpopte de heer van Loon zich als voordracht kunstenaar. In de crisisjaren be ijverde men zich de nood van de le den te verzachten. Het zal leerzaam zijn, aldus spr., om bij dit alles in een eerstvolgende vergadering stil te staan. Een van de oudste leden van de op richting af is de heer P. Vink. Hij vervulde in 1920 een bestuurfunctie. In de Christelijke vakvereniging wordt de trouw van de leden be loond. Het was daarom voor de heer Jens een bijzonder groot ge noegen de heer Vink het gouden speldjes met lauwertak op te spel den. „En zo er iemand nog aan twijfele mag, of deze man „een gouden lid" is van de Ned. Chr. Grafische Be drijfsbond, zal de inmiddels inge lijste oorkonde u daar wel aan her inneren! Een gul applaus van de aanwezigen onderstreepte dit ge baar. De heer W. F. Verniers, voor zitter van de plaatselijke afdeling (secretaris is de heer A. Timmers en penningmeester L. C. Meuldijk) voegde daar zijn gelukwensen aan toe en overhandigde de jubilaris een boekenbon. Mede zijn vrouw in de ze hulde betrekkend. De heer S. A. Hordijk, voorzitter van de Rotterdamse afdeling her innerde aan het feit, dat Rotterdam belangstellend aan de wieg van de Schiedamse afdeling had gestaan. Men had deze baby voorspoedig op zien groeien en eenmaal op eigen benen staande, de goede weg zien volgen. Voorzitters kwamen en gin gen. De boreling werd volwassen en nu op zijn gouden feest bood de heer Hordijk hem een flinke kist sigaren aan. Aannemende, dat hij nu wel zou mogen roken! Met een gezellig samenzijn in ge bouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73, onderbroken door felicitaties van de Ned. Kath. Gra fische Bond afd., Schiedam (fruit mand) en een afvaardiging van de Ned. Chr. Grafische Bond afd. Vlaardingen (bloemen) en nog an dere vertegenwoordigers van rela ties en vrienden, werd deze geani meerde receptie besloten. (Wegens plaatsgebrek kon dit ver slag niet in ons vorige nummer worden opgenomen). Uit de schijnbaar verdorde adertjes van de wilde wingerd zie ik opeens heel kleine rode puntjes glanzen. Lente, wat ben je heerlijk vroeg dit jaar. En kijk daar: witte crocussen, die hun blanke blaadjes fier gevou wen hebben om een oranje hartje. Er hebben al folders in de brievenbus gelegen voor vakantie-rei zen. Wat kun je voor weinig geld veel juffrouwen in bikinis gaan bekijkenJe kunt voor die paar centen ook nauwelijks ver wachten dat z.e er dames in complete mantelpakken tegenaan gooien Tegenover mijn kennissen laat ik in het midden of we dit jaar naar de Canarische eilanden zullen gaan of toch liever Griekenland eens van dichtbij bekijken, als het tenminste niet Majorca of Corsica wordt. Met mijn vrouw heb ik allang afgesproken dat er voor ons gezin niets boven Kijkduin gaat „Voor ons gezin" of als U wilt: „Mef ons gezins-inkomen". In „Het Stadhuis meldt" las ik dat de Burgemeester gezegd heeft „We moeten onze stad verkópen!!" Wandelend door Nieuwland, vanaf het Wibautplein naar de nieu we Damlaan heb ik met trots gekeken naar die prachtige winkels, naar dat toch eigenlijk wel groots aangelegde stuk stad nieuwe stijl. En als je dan bedenkt dat over een aantal jaren dat geweldi ge Beatrixpark midden in de bebouwde kom zal liggen, tien Hec taren groen!, dan wordt er hier toch wel iets tot stand gebracht. Het zou mij verbazen als onze Burgervader later zijn dappere zin zou wijzigen in het moedeloze „We moesten onze stad maar ver kópen SEBASTIAAN w f Donderdagmiddag verleende 't tamboer- en pijperkorps „Harmo nie" zijn muzikale medewerking aan de gekostumeerde voetbal wedstrijd op „Harga" door de spelers om 2 uur af te halen van het station en hen dan muzikaal te begeleiden via de Singel, Lange Kerkstraat, Grote Markt, Dam, Vlaardingerstraat en Nieuwe Damlaan naar het sportpark. U zal dan even denken: dat is een andere band! Echter het aloude (bijna 37 jaar) maar met een nieuwe originele dam", Holland". aansprekende naam: „Rijnmondband „Schie- Het is jammer, dat men niet over voldoende ruimte beschikt om een show behoorlijk in te studeren. Wat betreft staat Rotterdam er heel wat beter voor. Daar hebben de bands de volledige medewerking van de middenstanders. Maar waar halen we hier die ruimte vandaan? De ruimte die er is, hebben de werven Gusto en Wilton Feijenoord nodig voor hun eigen bands. Toch zou men al gebaat zijn met een heel oude school, die voorlopig nog niet afge broken wordt. Repetitie-ruimte, 't zal altijd wel een zorg blijven. Men kan zich nu nauwelijks behel pen en ergens is dat wel jammer. Vooral omdat men dit tamboer- en pijperkorps nu op moderne leest geschoeid heeft. Ook wat juist de muzikale bezetting betreft. Men slaat heel nieuwe wegen in en heeft daarvoor nieuwe instrumenten aan geschaft, zoals drie trompetten met drie ventielen, 14 trompetten met een ventiel en een trombone. Deze kunnen nog verder uitgebreid wor den. Om dit materiaal te besparen moet men in een besloten ruimte repeteren, hetgeen op maandag avond voor de fluitisten in gebouw „Jeugdhaven" aan de Lange Haven 129 gebeurt, maar ook op vrijdag avonden zaterdagmiddag in de oude sociale werkplaats aan de St. Annazusterstraat. Heel graag zou het seniorenkorps zien, dat van de 20 35jarigen er een paar mensen als hoornblazers, tamboers of fluittisten bij kwamen. Bij de jeugd hoornblazers en fluit tisten. Die komen er wel, maar de ouderen hebben meestal „drempel vrees" en dat is in dit geval heel erg spijtig. Op 't ogenblik is de impressario van deze voortvarende „Rijnmondband „Schiedam" Holland" bezig contrac ten te leggen voor een optreden op Hemelvaartsdag en Tweede Pink sterdag. Principieel is men tegen een optreden op zondag, hetgeen in de statuten staat vermeld. HET BLIJSPEL „bokken en geiten" in drie bedrij ven van P. J. Zonruiter brengt de R.K. Toneelvereniging „Alberdingk Thijm" op zaterdagavond, 19 maart a.s. voor de leden van het N.K.V. in gebouw „Arcade", Lange Haven 71, alhier. Kaarten hiervoor zijn op woensdagavond, 16 maart a.s. van half 8 tot half 9 verkrijgen in de foyer van bovengenoemd gebouw. Voor Kethel bij de heer G. Roeling, Schiedamseweg 190 en op zaterdag middag, 19 maart (zover de voor raad strekt) van 3 4 uur in ge bouw „Arcade". Aanvang: 8 uur. IN KANNEN en kruiken II is de titel van de ten toonstelling welke gehouden wordt in het kader van het Internationaal Symposion „Middeleeuwse archeo logie in oude binnensteden" in het Stedelijk Museum ie Schiedam. Deze expositie zal zaterdagavond 19 maart, om kwart over acht worden geopend door burgemeester H. Roelfsema, na een inleiding door drs. J. de Kleyn, conservator aan het Rijksmuseum voor Volkskunde Het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem. BIJ VOLDOENDE deelname organiseert de R.K.Bond van Bejaarden afd. Schiedam een Bollentocht. Het tijdstip is afhan kelijk van de opening van „Keuken hof" en het in bloei zijn der bollen. De bedoeling is dat men de eigen lunch meeneemt, waarna men des avonds in „Avifauna" aan een diner zal aanzitten. Kosten ongeveer 15.—. U gelieve zich voor het ein de van deze maand bij de bekende adressen hiervoor op te geven, maar liefst op de sociëteit op maan dag, dinsdag, donderdag- en vrij dagmiddag van 2 5 uur. Nieuwe Haven 121, ingang naast de Liduina- kapel. De gehandicapten krijgen een aparte middagtocht, waarvoor u zich zo spoedig mogelijk dient op te geven. Voor de zieken wordt naar een andere mogelijkheid gezocht. Weten de nieuwe leden dat zij op vertoon van hun lidmaatschaps kaart slechts twee kwartjes betalen voor het lidmaatschap van de R.K. Leeszaal...? IN BILJARTNIEUWS van deze maand lazen we, dat van de wedstrijdleiding bericht is ont vangen dat de strijd om de Maltha Raket (wisselprijs) niet verspeeld kan worden, aangezien slechts een speler hiervoor heeft ingeschreven, nl. de heer B. L. van Soelen... Ook lazen we, dat onder leiding van de heer J. F. Hansen met assistentie van de heer W. de Jong het met de Jeugd-Biljartclub crescendo gaat. Dit in tegenstelling met een ander bericht. Het bestuur van de B.V. „Plein inzicht" heeft enkele wijzigingen ondergaan en is nu samengesteld uit de heren A. Snijders, voorzitter en wedstrijdleider, Havendijk 42, alhier, A. v.d. Ster, secretaris, Nic. Beetsstraat 5, Vlaardingen en P. Boender, penningmeester, Singel 212, alhier. De jeugd Biljart-vereni ging „Europoort" heeft ook een nieuw bestuur, dat samengesteld is uit de jongelui H. Kleyzen, voorzit ter, Celsiusstraat 30a, P. Plooy, se cretaris, Mackaystraat 22, alhier en B. Bogaard, penningmeester, Prof. Rutgerstraat 88, Vlaardingen. Heeft u interesse voor jeugd-biljard, ver voegt u zich dan aan een van deze adressen... NIEMAND BLIJER dan Kees Stokhof en zijn vrouw die binnenkort op de Rotterdamsedijk 82 gaan wonen. Ze moeten helaas uit hun buis op de Broersvest, waar Kees geboren is en onlangs zijn 75- ste verjaardag vierde. De andere woning met een mooi uitzicht ver goed veel en we wensen dit echt paar nog veel goede jaren samen in dit andere huis... IN DE FOTO- wedstrijd uitgeschreven door de K. R.O. onlangs was de heer C. Ruyg- rok wonende aan de Vlaardinger- dijk een der gelukkige prijswin naars. Uit een inzending van 5080 foto's. Proficiat...! Zilver en juwelen De hoogste waarde krijgt U bij: HOOGSTRAAT 9 TEL 268615 Maar doet men op andere dagen een beroep op deze band, dan staan ze altijd voor u klaar. Zelfs belange loos, al moet u wel aan de onkosten denken. Een enkele keer gaat dit wel! Zo zullen zij ook de kordate tippelaars van de Vierdaags straks muzikaal „inhalen". BMW! WAT EEN WAGEN WAT EEN WEGLIGGING VRAAGT UW DEALER OM EEN PROEFRIT NIEUWE HAVEN 233 SCHIEDAM TEL. 010-269503 Voor de in december 1965/januari 1966 gehouden praktijkexamens Boekhouden vanwege de „Associa tie" en de „Verg. v. Leraren" slaag den de dames: H. J. Bezemer, J. den Held, en A. E. van Otterloo, alsme de de heren: A. van Barneveld, M. de Borst, K. v. Dorp, C. van Geyl, P. R. Kiela, K. Kraayeveld, H. Krui- ze, H. S. A. J. Kramer, J. A. Luyen- dijk, L. Monster, J. C. Olsthoorn, W. J. van Puffelen, G. Stroeve, L. V. Santen, P. L. Torenvliet, L. R. Wie gel, D. v.d. Windt, J. M. Westerholt. Voor het praktijkdiploma Moderne Bedrijfsadministratie, de heren: K. v.d. Berg, A. H. Koremans, P. C. Mulder, C. H. I. van Oostrom en H. W. Prein. Alle cursisten werden op geleid door de heren H. Meyers en J. de Pater te Schiedam. Onlangs vermeldden we de schrif telijke vragen van Schiedamse raadsleden aan Burgemeester en Wethouders. De ene vraag handelde over het alsmaar uitblijven van de documentaire film over Schiedam en de andere over de bestemming van het Zakkendragershuisje. B. en W. antwoordden nu omtrent de film het volgende: „Op 8 februari jl. is de 16 mm film over Schiedam in de Studio van de heer Schaper te Rotterdam voor ons vertoond. Bij brief d.d. 9/14 fe bruari d.a.v. verzochten wij de ci neast de film af te maken en ten spoedigste aan ons af te leveren. Daarop ontvingen wij op 4 maart jl. bericht, dat de studio met het omzetten en bioscoop-formaat (35 mm) tot op 1/3 gevorderd was en dat er hard gewerkt werd de film zo spoedig mogelijk af te krijgen. Naar verwachting kan de film over drie weken gereed zijn". En inzake het Zakkersdragershuis- je zegt het bestuurscollege: „Het is niet reëel op dit moment een oordeel te geven inzake een be tere bestemming van het Zakken- dragershuisje. Het Zakkendragers huisje is nl. bij overeenkomst d.d. 12/15 november 1962 met ingang van 1 december 1962 tot wederop zegging verhuurd aan de heer J. A. Schaper te Vlaardingen, ten behoe ve van de Open Studio Filmproduc tie. In ons raadsvoorstel d.d. 5 maart 1962 inzake beschikbaarstel ling van een krediet van 3.900. voor het treffen van voorzieningen in het Zakkendragershuisje deelden wij U mede, dat het in ons voorne men lag het aan de heer Schaper te verhuren, die zelf met zijn mede werkers belangrijke offers voor de restauratie heeft gebracht. Laatstgenoemde deelde ons bij brief d.d. 3 maart j.l. mede, dat hij bezig is de laatste hand te leggen aan voorzieningen in dit gebouw en dat het huisje in april geopend zal worden en wel als ontmoetingscen trum voor alle mensen uit Schie dam en het Rijnmondgebied, die be langstelling hebben voor de audio visuele kunsten, t.w. film, televisie en theater. Een aantal vooraan staande figuren op film- en televi sie-gebied, met wie de heer Scha per contact heeft gehad, heeft van hun sympathie met dit initiatief blijk gegeven en zij hebben spon taan him medewerking toegezegd, aldus de heer Schaper".

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 5