2>JL Po/* PUZZEL VAN Dt WEEK Filmavond van de Jeugdbond voor Natuurstudie unst rabbels OPERA PUNT 4 B-14-JAZZ NEIN NEIN GUIL.-JAZZ ART FILM [1] Winkeliersver. „Hoogstraat" slaat nieuwe wegen in FILM [2] SCHRIJVERS Natuur in „Delfland" Uw „S.V.V. steuntje" via postrekening 125975 Schiedamse NOTITIES „Hoogstraat uw Koopstraat" 21 I HET NIPUWF STADS*' AD K belangrijkheid van dit concert wil ik U nog even mededelen dat de AVRO opnamen zal maken. Ik be doel maar... Het concert vindt plaats, morgenavond 8 o'klok-klok- klok in gebouw De Heuvel op de Laurensplaats 5. 1 April-ril-ril ik van de kou. Wat een weer! Echt geen weer om vro lijk onder te zijn, en daarom kan ik. U bij voorbaat wel vertellen dat in deze kunstkrabbels niet gerept wordt over een 1 april-mop. Wees dus gerust, waarde lezer. Samen naar de film? Ja, gezellig! Als we nu eerst eens met zijn tweeën naar de opera gaan Het kunstcentrum Schiedam stuur de mij een keurig geel stenciltje met daarop een heel lang verhaal over de opera „La Boheme". Het lijkt me erg overbodig om nader in te gaan op inhoud en vorm. De echte opera-liefhebbers kennen hun pappenheimers wel dacht ik zo. Een en ander wordt op de planken verwezenlijkt door de Zuid-Neder landse opera. Plaats van de hande ling is het Passage Theater, de aan vang is (volgens het programma) 8 uur, et} de datering is 13 april. Ans Wortel is in Alkmaar geboren. Zo maar op een dag in oktober. Dat heb ik echt niet van mezelf, want met Ans Wortel heb ik nooit ken nis gemaakt. Hoe ik er dan aan kom? Wel, het staat op een druk werkje van galerie Punt 4, U weet wel, Schiedams enige behoorlijk draaiende galerie. Ans Wortel nu, die naar ik uit betrouwbare bron vernam, geen broer heeft die Willy heet, opent vanavond haar eigen ex positie in galerie punt 4. Half ne gen zal zij de kapsel betreden om het hoog geachte auditorium toe te brullen. Gaat U even naar punt 4. De toegang is gratis, terwijl ook de wijn geheel gratis rondgedeeld wordt. Heeft u echter uw glaasje op, laat u zich dan vooral rijden. Tegenwoordig ontvang ik al een be scheiden aantal fanmailtjes uit Rot terdam opk. Zo stuurde iemand van de Rotterdamse jazz-sociëteit B-14 mij een keurige brief. In deze brief werd mijn aandacht gevraagd voor een topjazzconcert waaraan mede werken de Amerikaanse tenorsaxo fonist Booker Ervin en de Duitse drummer Claus (waar heb ik die naam meer gehoord?) Weiss. Pia nist Rob Franken en bassist Rob Langereis verlenen tevens hun me dewerking aan deze geweldige avond. Om V te overtuigen van de Het blijkt dat ik een persevererend type ben. Nadat ik verleden week een Duits platenprogramma samen gesteld had, ben ik namelijk een af levering van kunstkrabbels gaan plegen. Kom ik bij de naam „Peter Blanker". Ik zit nog met mijn Duits te stoeien, en zodoende kom ik op het ongelukzalige idee Peter Blan ker voor een „Heinzelmannchen" aan ie zien. Peter woont echter veel dichter „bei uns" dan ik dacht. Hij is namelijk woonachtig in onze buurstad Rotterdam. Excuses aan Peter en aan Guillau- tne, want het is Guillaume's idee om Peter Blanker op 13 april naar Schiedam te halen. Het begint om half negen in gebouw Irene. Sauer kraut mit Bradewurst is niet ver krijgbaar. Heeft Rotterdam top-jazz, ook Schiedam tast flink in de buidel. Guillaume slaagde erin voor mor genavond de bekende heer Piet Noordijk naar Schiedam te halen. Hij neemt zijn altsax ook mee. Ter ondersteuning komen om half ne gen ook naar maison Tivoli de he ren Rob Madna (piano), Koos Se- rierse (bassus) en Han Bennink (drums). De laatste is bekend van zijn rode hoofd en kruimelbaard. Hij trad samen met het trio Pim Jacobs voor het laatst op in Schie dam. 34. pers. vnw. 35. nummer 36. namelijk 37. de somma van 39. aanhaling 42. glad Verticaal: 2. onmeetbaar getal 3. pl. in Afrika 4. bijwoord 5. ivier in Spanje 6. vogelproduct 7. eentonigheid 9. broodbeleg 11. begiftigen 13. waardepapier 15. bijwoord 16. op deze wijze 17. soort onderwijs 19. deel v. h. hoofd 21. strafwerktuig 27. getij 28. deel v. h. been 30 gelukkig nieuwjaar 32. schaaldier 33. deel v. h. been 38. Fr. pers. vnw 40. jongensnaam 41. bolgewas Horizot taal: 1. tegensprejcen 8. Europeaan 10. ons inziens 11. uitroep 12. zangnoot 14. bevel 15. alleen 18. plek 20. begrip 22. meisjesnaam 23. maanstand 24. de dato 25. dubbelklank 26. pi. in O.-Europa 29. insecteneter 31. bezien Horizontaal: 1 baron, 5. menie; 9 r.m.; 10. oeral, 12. as; 13. A.G.; 14. fl; 16. oud; 17 hol; 19. ere; 22. R.K.O., 23. log; 24. kim; 25. ren; 27 Aad; 29 aan- 31 via; 32. das; 34. don; 35. n.o., 37. he; 38. r.o.; 40. netto; 43. ne; 44 tweed, 45. breuk. Verticaal: 1. brood 2. a.m.; 3. oog, 4. ne; 5. ma; 6. elf; 7. ia; 8. Essen; 11. Rio; 13 Adriaan; 15. legende; 17. ho; 18. 1.1.; 21 K.M.A.; 23 ora; 26 Evert; 28 d.d.: 29. as; 30. snoek: 33. art: 36. one; 37. hor; 39 o.w., 41. Ed, 42. t.b., 43 nu. Het Gouden Tientje gaat naar: Mevr. Bijl, Singel 7, Schiedam. Inzenden tot uiterlijk woensdag 12 uur, onder vermelding „Puz zel" aan ons bureau, Broersvest 125, Schiedam. an. In de club wordt gezwendeld, en dat kan niet door de beugel. Om dat in het Monopole Theater al zo veel tipjes van sluiers opgelicht worden, doe ik dat maar niet. (Za terdagnacht, 18 jaar). In het week- programma ziet U enkele autenthie- ke opnamen van „De laatste dagen van Pompei, terwijl de matinees een beeld geven uit het „Land zonder wet". Daar mag alles. Net als de bovenstaande film alleen voor 14 jaar. Ja, ja, en daar hebben we de oude schaterhand ook nog. „Old Shatter- hand" sluipt op zijn moccasins over het witte doek van het Passage Theater. Een hele week lang. Dat is wat anders dan de avond-vier daagse! Ouder dan 14 jaar, en ge wordt voorzien van een kaartje bin nengelaten. Paspoort niet vereist. Dat was een lap. Eigenlijk veel te lang, maar ja je kunt alle brief schrijvers (en dat waren er nog al wat deze week, want ik heb nog meer liggen op mijn bureautoch niet te teleurstellen. Wilt ge Uw geweten op een kunst- manier kuisen, leg het dan vast op briefpapier, en zendt het linea-rec ta naar mijn kantoor. Gegroet, vrienden uit de kunst, tot tot de volgende (k)week. Joop Daalmeijer. Met de diverse verbouwingen en nieuwe vestigingen aan de Hoogstr. is deze des te aantrekkelijker ge worden, wat het winkelen betreft. Vandaar dat men de Roofden bij el kaar gestoken heeft en enige publi- citeitsmensen om advies gevraagd heeft. Op woensdagavond had dit gesprek plaats, waarvan wij u voor lopig verklappen, dat men doorgaat met de Foto-wedstrijd, te beginnen op morgen! zaterdag, 2 april a.s. Het kan dan gebeuren dat men u als winkelende huisvrouw verge zeld met uw man en kinderen „flitst". U wordt er 25.rijker mee! De komende woensdag vindt u deze foto dan in „Het Nieuwe Stadsblad". Maar deze winkeliersvereniging heeft nog veel meer in petto, het geen tussen Pasen en Pinksteren tot uiting zal komen. Vandaag heeft in de totaal verbouwde en gemoderni seerde zaak van v/h Steinas „Lin- dor" zijn deuren wagenwijd voor het publiek geopend. De derde zaak in enkele weken tijd, denken we bijv. aan de speciaalzaak in bedden en tapijten van Sitskoorn, het mo dehuis Intermode en de eerder ver bouwde en geheel gemoderniseerde zaken van Van Vuren, Jurgens, Mak enz. De fraaie zaak van de Gebr. Het stedelijk museum houdt van 7 april tot 2 mei een tentoonstelling van pop-art-grafiek. Het gaat alle maal onder de titel „Eleven Pop Ar tists, The New Image". Da's mak kelijker dan Hollands, begrijpt U. Nu weten de insiders wat er be doeld wordt, en de outsiders weten het ook als ze even in de dikke (Engelse) Van Dalen zoeken. Aan staande dinsdag om 20.15 uur wordt de tentoonstellifig geopend, fn de krant van volgende week vrijdag kom ik er nog wel op terug. Als het moet geheel in het Engels. Tot slot de film. In het museum zou dat „Movie-pictures" heten. Goed. We beginnen in het Monopole Thea ter met een vreemd gevalletje in een strip-tease-club. Ja, ja, met niks Het gaat góed met de Rood-Groe- nenDat weet u allemaal. Wat u misschien niet weet is, dat er een „S.V.V.-Steunfonds 1966" is. U zou het mij beslist kwalijk nemen, als ik dit niet wereldkundig maakte. Achter deze speciale Stopmand waaraan vrolijk een rood-groen lintje wappert, vertel ik u daar iets meer van. Henk Opschoor (ja ze ker die keeper van toen, met zijn mascotte in het doel jaren geleden) heeft zijn postrekening 125975 hier voor opengesteld. U kunt een be drag ineens hierop overmaken, rrf|ar u mag ook per maand gire- rgp. Net wat u het,<:beste uitkomt. U fronst een beetje uw wenkbrau wen en dan wordt het tijd, dat u tekst en uitleg krijgt...! De leden en donateurs van S.V.V. zijn sinds enige tijd met een actie bezig teneinde de financiële basis van „S.V.V." te versterken. Er moet tenslotte op het eigen complex nog veel gebouwd worden, o.a. een over dekte tribune en ten tweede zou men graag het eerste elftal naar een hoger niveau in het Betaalde voet bal willen laten komen. Het specia le fonds hiervoor bestaande uit de heren W. Th. J. Heinsbroek, J. Heinsbroek, H. Pronk en H. Op- schoor, (secretaris-penningmees- ter) is van mening, dat men dit niet doet uit gezonde eerzucht, maar da het voor Schiedam van groot be lang is indien er op sportgebied ook in onze stad prestaties van belang geleverd kunnen worden. De vrije zaterdag biedt jong en oud veel tijd. Voor de jongeren staat een prachtig clubgebouw en hebben de beschikking over verschillende vel den. Er is door de leden aan dit eigen complex hard gewerkt, maar men wil nog meer doen. Speciaal voor de Keur-ploeg! Daarom doet men een beroep op u als „Vriend van S.V.V.". We houden het hoofd nog even heel erg koel. We denken nog niet aan speciale rood-groene vlaggetjes en toeters. Want we zijn er nog niet. Misschien lukt het dit seizoen niet. Maar daarom niet de moed verlo ren. Heel diep in ons hart hopen we op die derde plaats. Dat kan. Vooral als S.y.V. a.s. zondag kans ziet die twee puntjes in eigen huis te houden. Dat gironummer...? Heel eenvoudig: 125975 t.n.v. H. Op- schoor, secretaris-penningmeester „S.V.V. Steunfonds 1966", Schim- melpenninckstraat 29, Schiedam. U doet maar wat uw Rood-Groene hart u ingeeft...! Mieke. KLOOSTER Wegens de verdeling van de Congre gatie der Broeders van Maastricht in de provincies Nederland en In donesië en de vice-provincie Latijns- Amerika is het Bestuur gereorgani seerd. Tot provinciaal van Nederland is benoemd Br. Remund Pennings. Tot assistenten: Br. Drs. Valentinus Tui lemans, Br. Modesto Schouten, Br. Liberius Verkoijen, Br. Theophilus de K -ning. Provinciaal econoom Br. Ribrecht Oostrum. Vanaf 15 april zal dit bestuur, met de daartoe behorende administra tie e organen, gevestigd zijn in het broedersklooster. Warande 155, Schiedam. Als gevolg hiervan zullen op 15 april de huidige bewoners, de broe ders die werkzaam zijn aan Schie- damse scholen, verhuizen naar het klooster Marconiplein 8, Rotterdam. (Telefoon 257227). Coster. En gaat u zo maar door. Winkelen op de Hoogstraat. Op de Hoogstraat in eigen stad... De ge zamenlijke winkeliers zullen er in de komende weken voor zorgen, dat dit voor het gehele gezin „gezellig uit" betekent! U hoort daar binnen kort meer over. Ook de Schiedamse afdeling is daar voor uitgenodigd. Wie mee wil wordt op die avond om half 8 bij d^ tram (Koemarkt) verwacht. Zuster Burger zal op donderdag, 7 april haar eerder uitgestelde lezing over Joego-Slavië houden en daarbij dia's over dit land vertonen in het Volksgebouw, Tuinlaan 50, alhier. Op deze avond worden tevens de laatste mededelingen over de vier daagse bijeenkomst in Lage Vuurse gedaan. Aanvang: 8 uur. TWEE LEDEN van het Schiedamse Zwarte Banden College, de heren P. J. Jagtman en W. 3ishoff namen in deze maand judo-examens af in sportschool Bis- hoff. Hans Jagtman, Ed Kempen en Jan Nouwels veroverden voor jeugd judo de gele slip en Willem-Jan Noo- teboom, Dick Veraart, Henk Ver meulen en Jaap Verwey de oranje slip. Proficiat allemaal...! „EEN EEUW ACHTER" Met die revue viert „Burgemeester van Haaren" N.P.V. groep 4 Schie dam het dertigjarig bestaan op za terdag, 2 april a.s. in Musis Sacrum. Met medewerking van de bands „The Madmen" en „Group 65". Aanvang: 8 uur, zaal open: 7 uur... IN DE GROTE Kerk heeft op dinsdag, 5 april a.s. een zangdienst plaats van lijdens- en Paasliederen, die in verband staan met het lijden en de Opstanding des Heren. Medewerking hieraan ver leent het Kerkkoor van de Grote Kerk o.l.v. de heer Jacq. P. Bekkers, het Schiedams Chr. Mannenkoor o.l.v. de heer Jan van der Ree, de Chr. Muziekver. „Harpe Davids" o.l.v. de heer A. L. Glotzbacji. De heer Ir. J. Peereboom, lid vari het centrale college van kerkvoogden zal in het kort iets zeggen over de kerkelijke gelden. Iedereen is op deze avond van harte welkom. Aanvang: 8 uur, kerk open om half 8... „ER VERDWIJNT een gast"... Met dit spel kwam de Schiedamse Toneelver. „ONYX" op donderdagavond, 31 maart in Musis Sacrum op de planken. Dit in het kader van de S.G. Toneelwedstrijd 1966, waarvan „Tot Steun in den Strijd" op donderdag, 14 april de laatste deelnemer is... DE TENNISRAKETTEN hanteren de leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Schiedam, die zich hiervoor opgegeven hebben om half 10 op de banen van de heer Van Vliet aan de Stadhouderslaan op woensdagmorgen, 6 april a.s. Op de „zwerverskaart" kan iedere dag worden getennist van 9 tot 5 uur, uitgezonderd zaterdag en zondag. De tennislessen kunnen op de baan besproken worden. De laatste „gymles" wordt op dins dagmorgen, 5 april om half 10 ge houden. Denkt u daaraan...? Op zaterdag 2 april a.s. houdt de Nederlandse Jeugdbond voor Na tuurstudie (N-J-N.) een filmavond in het wijkcentrum ,J4ieuwlant" op het Dr. Wibautplein te Schiedam. Op deze avond zal o.a. vertoond worden de kleurenfilm „Door het Rietland" van de heer J. de Jong. Het is de bedoeling om via deze film Je mensen en vooral de jon geren tussen 12 en 23 jaar warmer te doen lopen voor de natuur en die meer te respekteren.i De doel stellingen van de N.J.N. zijn daar om ook de kennis van de natuur en de bescherming van deze onder de Nederlandse jeugd te versprei den. Hoe doet de N.J.N. dat? Zij doet dat door voor haar leden op zaterdag en zondag excursies te organiseren naar de weinige na tuurterreinen in onze omgeving zo als de Vlaardingse Vlietlanden het strand van Oostvoorne, de Biesbos? e.d.; door het houden van lezing en dia-avonden, het organiseren van paas-piuksteren- en 10-daagse zomerkampen op de Veluwe, de Kampina, Schiermonnikoog en Ter- JIIIIIIIIIIIIMIIIIIIII lltlllMHIHMIIIIlIHMtMMIItlHMIIIIMIIHIIIIMIIMIIIMIIIIIMIMIIIMIIMin schelling. Ook houdt zij zich bezig met het onderzoekingswerk in de natuur zo als het nestkastonderzoek, water wildtellingen en trekwaarnemingen. Zij tracht haar leden wegwijs te maken in de natuur door het perio diek verschijnende blad ..Amoeba' uit te geven, waarin regelmatig stukjes over planten, vogels, insek ten, schelpen en alle andere takken van de natuurstudie verschijnen, fraai voorzien met foto's en teke ningen. De N.J.N. is verdeeld in werkgroe oen die zich specialiseren op een bepaalde tak van na tuin studie b.v. vogels, planten en geologie. Voor wie is de N.J.N. toegankelijk? Voor iedereen in de leeftijd van 12 en 23 jaar, die zich geroepen voelen de natuur te beleven, te bestuderen en te bewonderen in al haar vor men en pracht; voor hij of zij die eens een weekend weg wil van ra dio, T.V., huiswerk of bromfiets. Doe daarom als zo veel andere jon geren al gedaan hebben: stap uit het lawaai en stap in de natuur, kom binnen bij de N.J.N. die al vanaf 1920 haar werk doet. Een goed bégin kan gemaakt wor den door het bezoeken van de na tuurwandeling die georganiseerd worden i.s.w. met de K.N.N.V. waar van de eerstvolgende wordt gehou den op 3 april a.s. in het Beatrix- park te Schiedam. Hiervoor wordt om 7 uur v.m. verzameld bij de Kinderboerderij of door het bezoe ken van de filmavond van de NJ.N. op zaterdag 2 april om 8 uur nan. in het wijkcentrum „Nieuwlant", Dr. Wibautplein te Schiedam. Toegang gratis ledereen is welkom. Contactadres N.J.N.: H. van Leeuwaarden, Hogebanweg 57a, Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1966 | | pagina 21